· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > scorul Apgar prima nota a bebelului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor scorul Apgar prima nota a bebelului     
ELENAREAZA

Copii
MADALINA GABRIELA: 13 ani, 2 luni

12.12.2009 3:08     citat 

noi am avut 9 nastere cezariana

sus

Denunta
nykk

Copii
Alexandru Matei: 11 ani, 9 luni

31.12.2009 11:03     citat 

Matei a luat 10.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

01.01.2010 5:13     citat 

Am o intrebare legata de chestia asta. Inainte de nasterea Dianei auzisem-nu mai stiu de pe unde- ca bebelusii nascuti prin cezariana nu pot avea nota 10, 9 cel mai mult. Diana s-a nascut prin cezariana la spital privat si a luat nota 10. Chestia e ca avea dubla circulara de cordon si cordonul prea mic pt a se naste natural. Asta s-a aflat dupa ce am nascut-o. Pai si nota 10 in conditiile astea? Eu nu am auzit-o tipand...doar un scancet f subtire. Nu-mi fac probleme, nu ma deranjeaza...e doar pura curiozitate.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

01.01.2010 6:03     citat 

----------
alexxya a scris:
Eu nu am auzit-o tipand...doar un scancet f subtire.
----------

Dupa ce a scris abramburica pe pagina anterioara, as zice ca ar fi putut primi maxim 9. Nu il poti intreba pe dr. cu care ai nascut? zambet

sus

Denunta
alexxya

Copii

01.01.2010 6:26     citat 

Nu mi-am batut capul prea mult Christa. Acum cand am citit si eu subiectul mi-am adus aminte. Ma gandesc si ca la clinicile particulare probabil isi pastreaza si ei prestigiul dand tuturor nota 10...ca si la scolile particulare. Dar pt mine oricum e de nota 10 trag cu ochiul

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

02.01.2010 2:06     citat 

----------
alexxya a scris:
Am o intrebare legata de chestia asta. Inainte de nasterea Dianei auzisem-nu mai stiu de pe unde- ca bebelusii nascuti prin cezariana nu pot avea nota 10, 9 cel mai mult. Diana s-a nascut prin cezariana la spital privat si a luat nota 10. Chestia e ca avea dubla circulara de cordon si cordonul prea mic pt a se naste natural. Asta s-a aflat dupa ce am nascut-o. Pai si nota 10 in conditiile astea? Eu nu am auzit-o tipand...doar un scancet f subtire. Nu-mi fac probleme, nu ma deranjeaza...e doar pura curiozitate.
----------

alexxya, i s-o fi parut medicului tipat puternic rad
oricum, daca e 9 sau 10 nu conteaza. si-o fi revenit rapid si a luat 10

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.01.2010 8:17     citat 

Ralus... asa slab s-a auzit de credeam ca e o mata prin preajma..iti dai seama ce buimaca eram. Dar poate e asa cum zici. Am caseta cu ea cand o spala si cand i-a facut vaccinul... nici n-a deschis gura...tare cuminte a mai fost!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

02.01.2010 10:40     citat 

anna mea a luat 9 si mi s-a parut perfecta. tipa si se agita. si inimioara mi-a zis dr. pediatru ca e ok
de fapt, cred ca si ea si sora-sa aveau doar capul afara cand au inceput sa tipe rad

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

02.01.2010 10:40     citat 

Ema a avut 7 la nastere si 8 dupa 5 minute. Dar nu mi-am pus niciodata problema ce nota a luat. Important e sa fie sanatoasa.

sus

Denunta
flecics

Copii
Sofia: 11 ani, 6 luni

03.01.2010 10:58     citat 

Sofia a luat 10.Am nascut prin cezariana la o clinica privata si desi credeam ca la cezariana nota va fi automat 9,ea a luat 10.Oricum scorul Apgar este o metoda care analizeaza starea generala a nou-nascutului.Utilitatea scorului Apgar consta in masurarea rapida a primelor reactii a sugarului...nimic mai mult!Oricum un scor intre 8-10 este mai mult decat ok.

sus

Denunta
cikita

Copii
Ozcan: 11 ani, 6 luni

18.01.2010 2:49     citat 

nota 9.

sus

Denunta
fefe

Copii
melina maria - iubirea noastra

18.01.2010 9:09     citat 

melina noastra a luat 8 trist cica ar fi avut probleme de respiratie trist mititica de ea putea sa moara eu ma scremeam acolo si dr radea de mine socat si cand a vazut bataile inimii scadeau m-a urcat pe masa si a iesit mititica de ea [a iesit si cu manuta la cap ]dar bine ca e sanatoasa ce mai conteaza scorul.

sus

Denunta
kylina

Copii
: 11 ani, 11 luni
: 7 ani, 8 luni
am nascut deja!

23.01.2010 7:06     citat 

nici eu nu stiu sigur pe cum se dau 'notele" astea.A mea a avut 8,dupa 5 min 9 si dupa ale 5 min 10,nu am inteles de ce,am tot intrebat asistentele dar toate ocoleau raspunsul,nici pana azi nu stiu de ce.trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: