· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici, tatici, copii din Iasi (24)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici, tatici, copii din Iasi (24)     
alinutza_s

07.08.2009 1:06   Mamici, tatici, copii din Iasi (24)  citat 

Ianuarie

Mamici
07.01.2977 - giovanella, Horpaz

Copiluti
06.01.2007, Alexandra si Bogdan, puiuti de lulu26
07.01.1977, Oana, puiut de giovanella
18.01.2005, Alex, puiut de giovanella
19.01.1999, Geanina Ioana, puiut de aviatoarea
25.01.2008, Sabin Manuel, puiut de vanina

Februarie

Mamici
03.02.1979, Rabia, Bucium
09.02.1987, vanina
22.02.1983, tic-tic, Nicolina
24.02.1980, mamiyasmi, DPN 12.12.2009
28.02.1981, eleonida - Irina, Targu Frumos, poze

Copiluti
07.02.2007, Andreea Alexandra, puiut de bebelasa
16.02.2007, Eduard Mihai, puiut de rdolly
17.02.2009, Eliza, puiut de elidia_st
17.02.2009, Eduard Andrei, puiut de alinutza_s
21.02.2005, Radu, puiut de geranium

Martie

Mamici
06.03.1981, bebelasa, Dacia

Copiluti
25.03.2005, Gabriela, puiut de kara

Aprilie

Mamici
16.04.1982, sweety_karina, poze
30.04.1979, lulualexandra, Pacurari

Copiluti
01.04.2008, Theea Teodora, puiut de giliola_iasi
18.04.2006, Horia Filip, puiut de oanam34

Mai
02.05.1974, 75ella – mami de fetita
13.05.1977, kimm, Alexandru

Copiluti
04.05.2005, Tudor Constantin, puiut de mamistef
05.05.2005, Marta Sofia, puiut de smama
24.05.2007, Radu Stefan, puiut de oana_raduc

Iunie

Mamici
01.06.1968, geranium
09.06.1978, oana_raduc - Oana mami de bb mic (baietel), Podu Ros
22.06.1985, Magduta-mamica
23.06.1984, elidia_st, Tatarasi
24.06.1976, kara, DPN 13.01.2010
29.06.1971, pestisorauriu, DPN 02.09.2009

Copiluti
24.06.2003, Sofia Ioana, puiut de sophia3

Iulie

Mamici
06.07.1972, smama
09.07.1977, sophia3, Pacurari
12.07.1987, senssu – mami de Alex (…….)
26.07.1980, maia23 - viitoare mamica

Copiluti
05.07.2007, Alexandra, puiut de lulualexandra
12.07.2006, Denissa Grabriela, puiut de alinutza_s
30.07.2007, Maria Madalina, puiut de magduta-mamica

August

Mamici
13.08.1978, lauraco, Dacia-capat
13.08.1976, giliola_iasi, Tg. Cucului
17.08.1983, elenusca - ………..
30.08.1984, rdolyy - Delia, Podu-Ros-Aleea Rozeleor, filmulet

Copiluti
01.08.2006, Ioana Parascheva, puiut de tic-tic
12.08.2008, David, puiut de sweety_karina

Septembrie
Mamici
…………………………………………………………………………….

Copiluti
02.09.2004, Rares, puiut de Rabia
14.09.1997, Vlad, puiut de mki
15.09.2006, David Stefan, puiut de giany
17.09.2006, Ruxandra Maria, puiut de sophia3
24.09.2005, Alexandru, puiut de lauraco
28.09.2007, Eva Iarina, puiut de mki
29.09.1998, Sabina, puiut de geranium
30.09.2007, David, puiut de eleonida

Octombrie
03.10.1979, lulu26, cartier Alexandru cel Bun
15.10.1979, kriss79, poze, blog
26.10.1979, gianiy – Daniela, cartier Alexandru

Copiluti
06.10.2008, Ingrid, puiut de Rabia
06.10.2008, Yasmina Maria, puiut de mamyiasmi
06.10.2008, Maria Letitia, puiut de mamistef
16.10.2007, Alessia Stefana, puiut de kriss79
22.10.2008, Maria, puiut de bursucitza
28.10.2006, Teresa Natalia, puiut de kimm

Noiembrie

Mamici
18.11.1978, aviatoarea, Pacurari
19.11.1978, alinutza_s – Alina, Dealul Galata,
29.11.1974, oanam34, bb in burtica (baietel) cu DPN 13.08.2009, Splai Bahlui

Copiluti
12.11.2008, Ionut, puiut de lauraco
21.11.2006, Catrinel Stefania, puiut de gufina

Decembrie
Mamici
20.12.1976, mamistef, Cantemir-Podu de Piatra

Copiluti
02.12.2007, Maria Luana, puiut de aviatoarea

mki (…..), Podu Ros, Racovita
gufina (…..), Tudor
bursucitza – DPN 20.01.2010
Smiri – DPN 21.09.2009
Mi_ra mami de fetita

Vizitatori
Mandita (Piatra Neamt) - 06.02.1980 – mami de Claudia Adriana (04.03.2004) si mami de Razvanel
Alyonuschka (Roman) - 08.08.1979 – mami de Daria Rebeca (03.04.2009)

Capitole anterioare
23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14

7, 6, 5, 4, 3, 2, 1

............................. .................................. ............................
Note:

Cine doreste isi poate face pagina personala aici pe www.parinti.com. Ca sa apara in lista, imi da link-ul, eu il trec in lista urmatoare. Pe pagina personala se pot pune poze si/sau alte date despre minune. Daca aveti altundeva o pagina personala sau un album foto si doriti ca link-ul sa apara in lista, de asemenea trebuie sa mi-l aduceti la cunostinta.

Pentru colaj (cine vrea sa apara acolo) am nevoie de o poza cat mai recenta. Un sfat pentru poza ... capul sa fie cat de cat in mai la mijloc.

Pentru crearea de albume foto si postarea de poze:
accesati www.photobucket.com si urmati pasii urmatori:
- creati un cont, incarcati pozele preferate (optiunea upload)puteti crea mai multe albume
- dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
- pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize, si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
- mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
- dupa ce alegeti Large, nu uitati sa dati Save, altfel v-ati chinuit degeaba
- in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
- ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal
- Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite.

Pentru a fi vizibile pozele in forum este obligatoriu sa aveti optiunile de la mesaj sau din contul dumneavoastra NEBIFATE :
- dezactiveaza codul HTML in acest mesaj
- dezactiveaza codul BBCode in acest mesaj

Alte site-uri unde puteti crea albume foto:
http://www.dropshots.com
http://daily.webshots.com
http://www.kodakgallery.com
http://www.flickr.com/
http://www.shutterfly.com/
http://www.snapfish.com/

Daca vreti sa va faceti avatar personalizat:
- mergeti pe www.photobucket.com, va alegeti orice poza preferata si faceti resize la cea mai mica dimensiune (tiny)
- cind se modifica marimea pozei,o copiati in calculator prin click dreapta si '"save picture (image)as..."
- din calculator faceti upload la rubrica "date personale" de pe www.parinti.com, aveti acolo la informatii profil optiunea “incarca simbolul tau”, va scrieti din nou parola si salvati
- la datele personale nu va aparea avatarul (cum aparea inainte), asa ca verificati daca s-a schimbat avatarul cautind un raspuns de-al vostru din forum (scris deja)
- daca aveti poze preferate pe care vreti sa le pastrati la dimensiunea Large si doriti sa aveti si avatar cu aceleasi poze, e de preferat sa mai faceti odata upload la respectivele poze in photobucket si sa faceti "tiny" a doua poza, ca sa aveti si varianta mare, si varianta mica a aceleiasi poze, fiecare varianta avind codul sau IMG Code

Pentru a crea avatar personalizat mai puteti folosi:
http://www.image-tools.com/Animated-GIF...r-Tool.php

Diverse avatare:
http://www.deviantart.com/#
http://www.avatarul.ro/

Site-uri cu ajutorul carora puteti posta fotografii:
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.imageshack.us/

Programe cu ajutorul carora puteti crea colaje de fotografii:
GIMP - http://www.gimp.org/
PAINT - http://www.paint.net/
Picasa - http://picasa.google.com/
Magic Photo Editor - http://www.picget.net/, aici mai gasiti si DreamLight Photo Editor, PhotoShine si Face Smoother
Photo Scape - http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

Succes.
.................. .................................. .....................................

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 1 luna
: 7 ani, 2 luni

10.08.2009 9:00     citat 

alinutza mami multumim de colaj, e tare frumos sarut ce mai faci ?te-ai intors la munca? ce decizie ai luat? ce fac minunile tale? sarut
oana ma rog ptr tine astazi sa ai parte de o nastere cat mai usoara fara complicatii, abia astept vesti de la tine, va pupam sarut
restul fetelor mi-e dor de voi sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 15 ani, 8 luni
Lucian: 10 ani, 2 luni

10.08.2009 9:52     citat 

La mine nu mai e nici o DPN din pacate. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
lulu26

Copii
A: 13 ani, 10 luni
B: 13 ani, 10 luni

10.08.2009 10:20     citat 

surprins Kara, imi pare rau, sa inteleg ca ai pierdut sarcina? trist imi pare atat de rau trist
Oana nastere usoara azi si te asteptam cu vesti bune si cu poze cu noul membru al familiei sarut
alinutza nu mai da nici un semn, cred ca e in concediu zambet multumim de colaj e tare frumos
irina voi cum mai sinteti? ati fost plecati deja in cocnediu?
delia? nu mai zici nimic nimic, sper ca sunteti bine si voi sarut
noi am reusti sa fugim vreo 5 zile la mare pe la sf lui iulie, a fost taare bine, copii sau distrat sau balacit non stop, nu sau ales cu nici o boala; mai vrem sa fugim si la munte cateva zile saptamana asta si gata pt vara asta zambet
aaa si am reusit sa-l scapam si bogdan de pampers, la el a fost mai cu cantec a durat ceva mai mult decat la alex, da e bine asa.
off cand ma gandesc ca acusi incepe iar cresa ma apuca groaza si ma strange la inima gandindu-ma la boli trist a fost asa de bine sa-i am sanatosi vara asta fara pneumonii si laringite...si asa ce i-as da la o gradinita da nu- i primeste nimeni, ei fac 3 ani in ianuarie..ma bate un gand sa vorbesc poate ii primeste undeva din ianuarie confuz
mor la gandul ca se irosesc inca un an la cresa, ei deja dorm in pat mare de la 2 ani, pampers nu mai poarta, se imbraca/dezbraca singurei, ar cam intocmi toate conditiile pt gradininta, da na, daca nu ai pile bazate nu te baga nineni in seama zambet

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 1 luna
: 7 ani, 2 luni

10.08.2009 10:25     citat 

trist kara plang sau sunt foarte trist imi pare sincer rau plang sau sunt foarte trist
lulu ma bucur ca le-a placut copilasilor la mare, noi din pacate nu am plecat nicaieri dar, mi-a promis sotul macar 4-5 zile la munte ca nu am mai fost in concediu de ....3-4 ani trist
eu maine merg la chirurg, am de facut operatie la o masea si 2 premolari si am infectie la ei si stiu ca pe infectie nu prinde anestezia ca am mai patit-o la 2 resturi de masele cand am facut extractii si asa am o frica , offf trist sper sa fie bine, sa-mi tineti pumnii
o saptamana cat mai binecuvantata,
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lulu26

Copii

10.08.2009 10:36     citat 

brrrr, irina, bafta, nici nu vreau sa ma gandesc cand o sa incep si eu ce ma asteapta trist

sus

Denunta
alinutza_s

10.08.2009 8:18     citat 

Buna zambet
Kara trist imi pare tare rau ... off daca intram mai des pe forum poate vedeam iniante sa postez listuta si nu te faceam sa suferi mai tare trist . Sanatate multa iti doresc si putere sa treceti peste sarut sarut sarut sarut .. stiu cuvintele sunt de prisos dar caldura lor, caci sunt spuse din inima, poate iti mangaie sufletul.

Multumim ca ati intrebat de noi sarut . Scuze dar mare lucru nu am reusit sa citesc, am tot intrat pe fuga sa vad daca trebuie schimbata lista. Sper ca va place noul format, bineinteles ca nu l-am finalizat ... trist Ma gandeam ca asa putem vedea mai bine cand ne sarbatorim copilutii.
Despre noi .. suntem bine, am fost si mai putin bine dar a trecut, acum e ok. Sper sa nu va suparati pe mine dar chiar nu am cum sa intru mai des ... mai prin septembrie poate revin si eu zambet
Cine scria ... nu mai retin ca am plecat in concediu ..... as vrea eu foarte fericit si inca ce mult rad
Irina nu am semnat inca dar daca ma inteleg cu ei il voi semna ... m-am tot gandit si asta e sansa mea, alta nu cred ca mai prind ... povestesc eu mai pe indelete dupa ce voi finaliza.
Dana am fost in seara asta la dr. Alice Popescu ... m-am hotarat sa vad si eu cum e, am fost cu Denissa ... a racit putin. Imi place, e si mai convenabil .. cu trimitere, acum trebuie sa ma gandesc si la asta ca am doi si si asa siropelele astea costa destul daca e cazul .. macar la consultatie sa mai castigam .. si chiar imi pare ok doctorita ... vedeme mai incolo scot limba \
Pupici mamici sarut si la copiluti sarut sarut sarut cat mai multi sarut sarut sarut

sus

Denunta
lulu26

Copii

11.08.2009 7:32     citat 

hihi si noi am fost aseara la ea sa vb despre imunitate si altele care se mai adunasera..si ne era si dor de ea. foarte fericit noi am fost pe la 6 ma bucur ca ti-a placut de ea mie mie asa de draga, si poti vorbi despre orice cu ea, e super pregatita zambet

sus

Denunta
Giovanella

Copii
Alex: 15 ani, 10 luni
Sofia: 7 ani, 2 luni

11.08.2009 3:50     citat 

Kara, imi pare tare rau, nici nu stiu ce sa iti spun.trist Daca te pot ajuta cu ceva...
Geranium, sunt tare frumosi puiutii tai. Sper ca s-a rezolvat cu Raducu, sa stii ca mai toti copiii au perioade de incercari, si Alex voia hainute roz cu Minnie Mouse acum vreo luna, e tare invidios pe fetite ca au hainute frumoase si el nu... Ma rog, e adevarat ca la varsta asta culorile hainelor de baieti sunt tare terne, din gri, albastru inchis si maro nu prea ii scot. Puiul tau s-ar putea sa fie invidios pe surioara lui ca e mai mare si are alte privilegii...
Am admirat si poze cu minunile sefei noatre de lista ( superb baietelul ! ), puiul Eleonidei , gemenasii lui Lulu 26 si ... sunt tare frumosi toti, o adevarat bucurie pentru parinti.
Pe Rabia am vazut-o acum vreo saptamana, cu fetita in masina pe la Spitalul de copii( eu eram cu Alex). Sper ca n-ai avut probleme mari...
confuz
Va pup pe toate si va urez o vara frumoasa si concedii de vis!

sus

Denunta
gianiy

Copii
David-Stefan - Iubirea vietii noastre!
14 ani, 2 luni

12.08.2009 1:42     citat 

Pupici fetelor! Multe s-au intamplat pe aici cat am lipsit!

Kara imi pare tare rau pt. cele intamplate, suntem alaturi de tine si daca ai nevoie de ceva nu ezita....suntem aici !

Ne scuzati ca mai dam si noi pe aici la Pasti si la Craciun scot limba ..abia ne-am intors din ultimul concediu pe vara asta...si cred ca si pe anul asta..ca ni s-au terminat resursele! Am fost o sapt la mare, David s-a balacit toata ziua, a stat numai in apa cu barcuta.
Fetelor ajutati-ma si pe mine cu sfaturi: nu reusesc sa il invat pe David sa se trezesca noaptea singur sa faca la olita...am 3 luni si ceva de cand ma tot trezesc si merg la el sa il pun sa faca pipi ca altfel face in pat si asa doarme pana dimineata, ud, nici nu il deranjeaza!! ochi peste cap Nu mai stiu ce sa fac!!

2 poze de la mare:

sus

Denunta
Giovanella

Copii

14.08.2009 10:28     citat 

Gianiy, zau ca nu stiu. Poate daca ai incerca sa-i pui olita langa patut sau poate lasat in poponetul gol dupa ce face in pat ( bineinteles daca e caldut in camera ).... S-ar putea sa fie un copil cu somnul profund.
Alinutza, uite acum am sesizat ca m-ai trecut si la copii pe lista, ma aniversez de 2 ori: odata peste vreo 70 de ani, cand m-oi m-ai naste o data. rad Iti trec greselile subliniate cu rosu, poate le corectezi data viitoare.

Mamici
cod:
[color=red][/color]07.01.2977
- giovanella, Horpaz
Copiluti
cod:
07.01.1977,Oana,puiut de giovanella

sus

Denunta
Giovanella

Copii

14.08.2009 10:30     citat 

In alta ordine de idei, eu sunt acasa cu o bronsita urata care nu ma lasa sa dorm din cauza tusei si indopata de medicamente. De-abia astept sa-mi revin... foarte fericit
Voi ce mai faceti, ati reusit sa ajungeti undeva in concediu?

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 15 ani, 8 luni
Lucian: 10 ani, 2 luni

14.08.2009 10:58     citat 

Sanatate multa Giovanella!
Eu sunt cu GG acasa si incerc sa nu mai plang ca sa nu ma vada ea. Saptamana trecuta sarcina s-a oprit din evolutie si vineri am nascut/avortat dupa trei nopti de dureri cumplite. Nimeni nu stie sa imi spuna de ce si cum, mi-au spus doar ca bebelusul era mult mai mic decat ar fi trebuit. Cauze ar putea fi multe, ma gandesc acum ca in urma cu o luna am tremurat continuu cateva ore cand am aflat ce s-a intamplat cu o colega mea (ce ucisa de prorpiul copil) de care eram destul e apropiata. Oricum nu are sens acum sa ma mai intreb ce s-a intamplat. Doar ca imi este tare frica sa ma mai gandesc acum la o viitoate sarcina desi ne mai dorim copii.

Noi am fost in concediu la Baile Felix cateva zile si un mic circuit prin Ardeal, Transfagarasan, Culuarul Rucar-Bran si Valea Prahovei. A fost frumos si relaxant. Cred ca pentru familiile cu copii mici Baile Felix reprezinta o alegere foarte buna. GG a putut sta toata ziua in apa fara sa ne facem griji ca va raci.

Va rog frumos, imi puteti recomanda o echipa sau un meserias care sa faca izolatia interioara intr-o camera! Stau de doua saptamani cu covoarele stranse de ma apuca si mai rau depresia. Numai peste neseriosi dau: unii vin cu figuri ca e prea mica lucrarea, altii spun ca vin si uita mai apara. trist Oare chiar nu are lumea nevoie de lucru?

sus

Denunta
Giovanella

Copii

14.08.2009 11:39     citat 

Kara, ti-am trimis mp. Mie izolatia interioara cand stateam in Mircea mi-a facut-o socrul meu, el lucreaza inca sporadic. E tare meticulos si lucreaza tare curat.
Acum de ce nu-ti vin oamenii nu stiu, se pare ca au destule oferte si isi permit sa trieze chiar daca e criza... trist

sus

Denunta
oanam34

Copii
Mihnea: 11 ani, 3 luni
Horia: 14 ani, 7 luni

14.08.2009 1:47     citat 

Uite ca am ajuns acasa cu bine,si acum ni s-a extins familia zambet .Avem 2 baietei dupa care ne topim dar cum pe Horia il cunoasteti sa va povestesc un pic de Mihanea.
Luni p e10 nu s-a putut face cezariana ca a fost o zi de cosmar in maternitate si eram f dezamagita, si am fost chemata pe 11 la un control si ultimile analize.Am plecat de acasa cu un halat doar si...am fost oprita in spital ca mi s-a rupt apa prostit .A fost f grea operatia, am avut tensiunea 20 si sangerari puternice dar cu ajutorul lui Dumnezeu am trecut cu bine peste toate.Mihnea s-a nascut de 3.750kg, cu scor apgar de 9 si e sanatos tun.Acum ramane sa ma refac eu...ceea ce va fi f f greu abia ma misc, dar sunt sigura ca voi gasi putere sa am grija de baietii mei.
Va multumesc f f mult pentru gandurile voastre bune care m-au impresionat f tare si care cu siguranta ca m-au si ajutat.
Kara imi pare f rau pentru necazul pe care l-ai avut si sa va dea D-zeu putere!
Din pacate am atatea pe cap ca nu va pot spune decat salutari la toata lumea! aveti niste copii f frumosi si sa auzim numai de bine.
Promit data viitoare sa postez si cateva fotografii.
Sa-mi scuzati eventualele greseli ca nu mai am timp sa recitesc mesajul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: