· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(156)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(156)     
symonik

Copii
Maria Alexandra: 15 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 4 luni

05.12.2009 11:21     citat 

Buna seara mamici .
La multe lunite bbelusi si sa dormiti mult,cumintei ca vine mosu sigur in seara asta.Abia am terminat si noi baitza si ne-am linistit.Sincer sa va spun nici eu nu intru asa des sa scriu dar de citit va citesc des caci mai toata ziua in brate cu Matei.
Alexxia ziceai ceva de papat de e asa grasan Matei? in afara de fasole si varza mananc orice si fortat uneori chiar daca nu mi-e foame doar pt a avea laptic,(multe lactate,carne si ciorbe) de fructe nu mai zic.
Noi stam la casa si chiar daca nu iesim in parc iesim in curte pe terasa (chiar daca e frig).
Ket spunea de dormit numai in brate ? Asa am patit si eu cu Alex pana la 3 luni a dormit numai pe burta mea si zi si noapte din cauza colicilor dar apoi s-a linistit si adormea singura asa ca trebuie sa fii tare sa rezisti ca ei sunt bucuria noastra de a trai. Va pupam si trecem si noi la nani ca nu stim cat vor dormi bb mei zambet zambet zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

05.12.2009 11:44     citat 

GEORGY26 in 30 ml de ceai il puneam ca sa fiu sigura ca-l bea pe tot. SI ai grija sa nu atingi bilutele ca isi pierd din proprietati am inteles. Si am mai aflat ca treuie sa le ti la s=dstanta de 1 m de orice aparat sau priza, acum nu stiu de ce, eu nu am reusit sa le tin, dar o tipa mi-a spus ca asa e bine.
yubi mai mai, si vine mosu? a fost cuminte?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

06.12.2009 9:52     citat 

Neata!

Mamici, a venit Mosul , asa ca va rog sa va alegeti ce doriti:

Apoi serviti o:

si pentru mitici de mos:

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

06.12.2009 9:55     citat 

Buna dimineata
LA MULTI ANI !!!!!!!!!!tuturor sarbatoritilor de azi, Nicoletelor si Niculailor sarut sarut sarut exclamatie exclamatie exclamatie

Mai Mario cum ti-ai pregatit tu cismulitele rad . sper ca nu te-a dezamagit mosul scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

06.12.2009 9:56     citat 

Urschuletz sarut sarut sarut yammyyyyy

Ultima modificare efectuata de catre rome la 06.12.2009 9:57, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.12.2009 9:57     citat 

YUbi, ce flacau cumintel ai tu acolo in asteptarea Mosului sarut

Si Meli, tresare in somn, asa face din spital, noaptea nu, dar la somnul de zi da.

Pasunica, noi papam orez cu roscove, dar nu am obs sa ne afecteze. Cine stie de la ce o fi sau o fi papat ceva ce nu i-a priit si nu si-a revenit

Anka, pai ce faci mami? Las-o ca mai are si zile, isi revine ea. Cum sa stai nemancata o zi? De fapt te inteleg ca nici mie nu-mi venea sa manac cand ea refuza...Hai ca poate de azi isi mai revine sarut
Sa-l certi pe tati...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.12.2009 9:59     citat 

La multe lunitze, Denis, Vlad si Alex! sa ne traiti sanatosi!

La multi ani, Nicoleta si Nicu!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

06.12.2009 9:59     citat 

salut!
mai reusesc si eu sa intru. placa: citesc aproape tot dar nu reusesc sa scriu!
La multi ani! tuturor celor care sarbatoresc azi numele!
La multi ani Denis, Vlad si Alex!
noi suntem ok, papam mai rar, iesim afara zilnic, avem zile mai plangacioase si zile mai bune...
ankka, zambet poate te ajuta daca iti spun ca eu de cele mai multe ori mananc cu Miedzuruca in brate. fac cu nervii de la foame. am si scaun de masa ramas de la anna si o pun in el, culcata, pana pun pe masa. apoi mancam toate 3. daca plange o iau pe un genunche si cu o mana, iar cu cealalta bag in gura.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.12.2009 10:03     citat 

Ralus! sarut Vrem sa va mai vedem! Cand ai timp, pune o poza!

Rome, multumim de tratatiune! sarut

Am si eu o intrabatoare: cand folosesc cana(ma refer la cea speciala, am una de la avent) si la ce?

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

06.12.2009 10:06     citat 

Yamiiiiiiii Ursu ce ne resfeti rad rad
Eu i-au doar cafeluta ,restul ingrasa scot limba

Antonia m-a capiat si azi noapte ,s-a trezit la 23.30 a papat 100 ml ,asa a facut si ea 540 ml ieri ,apoi s-a tot foit pana la 5 cand s-a trezit a papat iar 100 ml ,si s-a foit iar pana la 9 cand m-am ridicat eu ,i-am dat un mar cu cereale si acum o misc cu carutul sa adoarma scot limba

Cand i-am schimbat pamparsul ,avea un miros urat ,la fel ca si ieri ,dar azi avea si o mucozitate la pasarica ,sa fie de la fier si calciu ??

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

06.12.2009 10:08     citat 

alexxya, o sa te caute fetele sa iti ceara sfaturi, ai sa vezi! deja esti de ajutor. mai e si finetea ta si tonul cald... sarut sarut sarut
urschuletz, mi-ai luat-o inainte!
yammyyyy
Pasunica, imi pare rau pentru probleme. de cand mancati? pe solide au scaune mai cantitative. imi cer scuze, dar nu tin minte ce am mancat ieri, d-apoi fiecare copil. precis ai zis cd ati inceput!
ICE, cand iti trece repulsia pe postatorii nedoriti, reia programul normal!
Vanilla, ce mai papati?
biencut sarut sarut sarut bebe sanatos, nastere usoara si laptic bun, mult si repede. o sa te miri ce usor va fi fata de nasterea biancai.
yubi, rome, roxy, simonik

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 8 luni
Al mic: 8 ani

06.12.2009 10:18     citat 

ralus, mi-era dor de tine! sarut
ice, aici e locul tau! sarut
urschu multumim de bunatati. eu aleg...totul. rad sarut

sa aveti o zi frumoasa!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

06.12.2009 10:28     citat 

----------
ralus a scris:
Pasunica, imi pare rau pentru probleme. de cand mancati? pe solide au scaune mai cantitative. imi cer scuze, dar nu tin minte ce am mancat ieri, d-apoi fiecare copil. precis ai zis cd ati inceput!
----------

I-am dat doar 3 zile (crescand pe fiecare zi cu putin cantitatea...ca era aliment nou introdus). In prima zi cand i-am dat cerealele acestea i-am dat si suc de para (era constipat puiutul) A doua zi a facut moale (m-am gandit ca a fost de la para)...insa au continuat scaunele asa pana in a 3-a zi cand a facut foarte mult si foarte moale..ca era tot pampersul murdar.... S-a insirat si pe bluza cand l-am spalat...asa era de plin. Am vazut ca si culoarea era ca a cerealelor si am facut legatura intre ele. Am oprit in ziua aceea (eu ii dadeam seara cereale)... si de a doua zi nu a mai avut diaree. Deci..ce oare sa fie decat orezul acela... Altceva nou nu avea in meniu... Solide (piureuri) mananca de la 4 luni...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.12.2009 10:34     citat 

Anka, are mucisori? Ca dr mi-a zis ca se vad in kk. Nu am vazut nici o mucozitate la noi pana acum sau nu am fost atenta....Antonia cum e azi?

Fetele cu colajele sunteti gata? ca acusi treb sa schimb cap sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

06.12.2009 10:36     citat 

Urschu... sarut multumim pt bunatati...recunosc ca sunt topita dupa dulciuri...dar de cand alaptez ma abtin cat pot, mai ales de la cele cu cacao.
Ralus sarut sarut sarut Fara voi nu aveam de unde sa stiu atatea sarut
LA MULTI ANI NICOLETELOR SI NICOLAILOR!!! Sanatate multa, sa fiti fericite si sa va bucurati de bebei!
Diana a adormit la 23 azi-noapte fara scandal si inca doarme...dupa ce s-a trezit doar de la 2 la 3 surprins foarte fericit Ce-o fi cu ea? Sunt foarte fericita, dar... totusi ce-o fi cu ea??Nu era bine cand ma tinea treaza si facea scandal, iar acum am stat treaza special sa vad daca e bine, daca respira normal, daca nu-i e cald sau frig, daca nu-i e foame, daca n-are temperatura prostit cum o dai nu e bine rad Dar ce bine ar fi sa doarma asa in fiecare noapte... Acum o asteptam sa facem poza cu ce ne-a adus mosul.
Mie mi-a adus niste pantalonasi si un trening de casa si dulciuri, iar fetitei o printesa de prins pe perete(ma mir ca a renuntat mosul la tancuri), un koala de plus si blugi f frumos desenati...iar lui tati... sosete rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: