· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(156)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(156)     
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

04.12.2009 11:12     citat 

Noapte buna Alexya! Noapte buna Diana!! sarut [/b]

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

04.12.2009 11:14     citat 

Merci fetelor! Va tin la curent...

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

04.12.2009 11:15     citat 

Biencutz, pe mine ma durea burtica, si erau si contractii usoare. M-a apucat joi la 13 30 si am nascut vineri la 18 20.

Maine suna pe B nu sta asa, nu strica un control, oricum el e la spital trag cu ochiul

Crysy, pupam flacaul cel cuminte! sarut

Alexya, o noapte linistita si odihnitoare sarut

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

04.12.2009 11:59     citat 

Biencut si eu zic la fel, ca este dopul,acum cel mai bine ar fi sa vb cu dr.tau, posibil sa mai stea ceva bebe, chiar daca ai inceput sa elimini din el , eu l-am eliminat dupa ce mi s-a rupt apa , dar oricum nu strica putina galerie
HAi BIENCUT, NASTERE USOARA!!!!! sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

05.12.2009 12:05     citat 

gata , a papat , acum incerc sa-l adorm. Noapte buna fetelor ! Somn usor!! sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.12.2009 12:19     citat 

la multe lunite antonia.
alexya temp e bine sa o scazi ca sa fie aerul un pic mai racoros nu sa-i fie ei frig, sa o imbraci un pic mai bine cand scazi temp. sa sti ca nu cred ca ai scuti nici un neuron daca ai lasao sa planga pt ca e mai greu sa o auzi ca plange si tu stai deoparte, mai bine sa fi acolo langa ea sa incerci sa o alini

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

05.12.2009 12:28     citat 

Buna seara...
Urschu ce frumos e inceputul de capitol... Merci ca ne faci listuta atat de frumoasa. Eu imi cer scuze ca nu am fost pe faza pt colaje.probabil faceam baita rebecai.
Biencut nastere usoara... Eu am eliminat dopul si dupa trei ore s-au fisurat membranele si dupa 12ore cam asa am nascut. Dopul nu a fost gelatinos..a fost ca o scurgere normala doar ca mai abundenta si colorata. Intr-adevar a avut firisoare de sange. Asteptam vesti.
Multa sanatate.
Fata mea cred ca e in greva laptelui... Abia mi-a golit sanii ca muream...prin somn ca altfel nu am sanse mari. Ziua ma pun in patru labe deasupra ei si mananca cat de cat. Dimineata si seara nu avem probleme...offf.
Alexxya sa iti fie de bine... Ce a zis sotul? Nu pui poza cu noul look ?
Va pup dulce fetelor.... Urschu la ce ora mergi la tiny?
Noapte buna. sarut sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.12.2009 12:35     citat 

asta o vrem la colaj daca se poate

restu mai punem maine ca acum nu prea se incarca pagina si ma duc la somn

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

05.12.2009 1:01     citat 

wooow ce de vesti scot limba , Biencut nu cred ca o sa-ti strice bb planurile zambet , asteptam galeria foarte fericit

Eu pana acum am depanat amintiri cu sotul, uitandu-ne la miile de fotografii, o sa plang eu ca nu am dormit pana la ora asta, dar oricum mi-a priit ca eram tare morcovita la cat a marait Lucas azi.

O noapte linistita tuturor sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

05.12.2009 6:08     citat 

Neata la ora 5!fiica-mea a adormit aseara la 21:00 si acum casca dar nu ar adormi.
Rome ce fain... O sa iau si eu albumele sa ne regasim un pic.
Ce misto setul de la avent... Si costumasele de mos...
Roxy ce flacau...cand intru pe pc o sa copiez poza cu frumuselul tau.
Anca_szabo parca pe raul il am salvat...pupici frumosului...ce a crescut.
Elena,alexia iti va da semne cred cand va fi momentul sa incepeti cu ceva papica..Ea e dolofanica si nu se merita sa pierzi lapticul. Ii dai si lp?
Fata mea nu vrea sa adoarma...
Voi mancati in fata lor?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 10 luni
Patrick Elias: 11 ani, 6 luni

05.12.2009 8:47     citat 

Neatza fetele!
Loredana, multumim de tratatie!
Biencut, vine bebeeeee! Si eu cred ca ala a fost dopul. Eu nu l-am eliminat decat dupa ce a inceput travaliul, la amandoi. Asa ca nu stiu exact cum arata, doar din auzite. La mine travaliul a inceput brusc, cu dureri destul de mari, fara sa apara dopul sau sa mi se rupa apa.
Eu am avut parte de o maaaare minune: Patrick s-a trezit doar o data azi-noapte!!!!!! La 2 si apoi la 7, cand n-a vrut sa mai doarma. Cand m-am uitat la ceas nu-mi venea sa cred!!!! Ieri noapte s-a trezit de 2 ori, la 2 si la 5! Da Doamne sa tina minunea asta, ca daca nu, in curand devin zombie!
Voi ce faceti? Eu am o stare de...mai bine nu mai zic.
Azi vine Mos Nicolae! Ati fost cuminti? Ai mei abia asteapta sa vina seara. Nu le-am luat cine stie ce, niste dulciuri...ca bate vantul in buzunarele mele...dar macar cat sa le fac bucuria. Miruna ar mai vrea si o revista, spera ca i-o va aduce mosul, dar n-am reusit sa i-o mai iau si pe aia...sper sa nu fie foarte dezamagita. Lui Patrick nu i-am luat nimic saracul, dar oricum nu stie el de Mos.
Ma duc la "datorie" ca ii e foame. Pupici!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

05.12.2009 9:03     citat 

Neata!

Multumim de tratatie! sarut

La multi ani, Tamy! Sa fi fericita si inconjurata de frumos! Multa sanatate!

La multe lunitze, Antonia si Ksenia! sa ne traiti sanatoase si frumoase! sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.12.2009 9:10     citat 

Neatza fetele! Am avut o noapte f linistita. Am dormit bustean si mu s-a mai intamplat nimic. Doar odata inainte sa ma cul am mai avut asa un mic bob gelatinos dar de data asta aproape fara pic de maro... prostit
Ursu, sincer chiar nu aveam de gand sa-l sun pe B pana ma inrorceam de la socrii dar incerc sa-ti urmez sfatul ca sa nu regret mai tarziu... prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

05.12.2009 9:10     citat 

Deci s-a intamplat si inevitabilul, cred....Am facut primul buffffff. Deobicei paturica de joaca sta pe mijlocul patului, cand doarme tati mai mult o puna langa el si a afost mai spre marginea patului. Am pus de control niste perne, dar nu m-am gandit ca poate ajunge acolo. Ei bine am auzit ca incepe sa maraie(asa face cand se pune pe burta) si m-am dus s-o intorc si cand colo ear ca alpinisti se tinea cu o mana de patura si restul atarna. Nu am reusit sa o prind si a cazut pe perne plang sau sunt foarte trist Tati dormea nu si-a dat seama. A pans un pic dar mai mult ca m-am repezit eu spre ea. Ei asta e...de acum atentie si mai mare.

Miru, pupam gasca! sarut Ce bine ca doarme mai mult!

Lory, eu pap si in fata ei nu vad ca o intereseaza....

sus

Denunta
urschuletz

Copii

05.12.2009 9:13     citat 

Biencutz, nu te juca! Sambata el oricum e la spital. Te vede si iti zice exact. Poate trimite azi acasa si mergi maine cand e de garda.
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: