· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(156)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(156)     
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

05.12.2009 5:28     citat 

Va salut mamici
Offf iar sunt in criza de timp,credeam ca dc se mai racoreste afara mai gasesc si eu ceva timp liber da de unde...de aseara Eduard a inceput sa tuseasca...o tuse productiva,fara febra,mucisori sau alte simptome..se joaca,gangureste nu pare deloc un copil bolnavior dar cand si cand tuseste..i-am dat dimineata Eurespal si azi toata ziua am stat pe langa el...sper sa ii fie mai bine diseara si in caz ca nu scapa de tuse pana luni o sa merg cu el la medicul de familie
Am vazut ca s-a hotarat si cel mai asteptat bebe sa soseasca zambet
Biencutz nastere usoara in caz ca se confirma ca a fost intr-adevar dopul sarut sarut sarut sarut sarut
La multi ani Tamy!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.12.2009 5:30     citat 

smiri sunteti niste draguti sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

05.12.2009 5:50     citat 

Fetele, merci mult de urari. Noi suntem bine. Acum sunt la socrii, ma relaxez din plin dupa ce am fost rasfatata cu mancare buna.
Azi vad ca n-am mai avut nici un fel de secretie de nici o culoare si de nici o consistenta. Am luat de dimineata 2 nos pa de 40 mg dar m-am oprit aici. Pt mine e un chin sa iau pastile dar vad ca din fericire ma simt f bine mai cu seama ca am stat mai mult in pat. Acum cand s-a asternut asa linistea peste simptomele mele incep sa ma gandesc ca daca nasc la termen... rad Eu as vrea de sambata viitoare oricand...Si de fapt ma intreb eu cum nasc daca ma simt asa ok... prostit

Ket, din discutia cu dr, cu toate ca n-a zis clar nici ca a fost nici ca n-a fost dopul presupun ca totusi n-a fost el de vreme ce mi-a zis ca niste modificari la nivelul colului oricum au fost...Ori nu stie exact ori nu a fost dopul. Oricum la mine prima data a fost maro inchis inchis, consisten, apoi maro inchis dar mai straveziu si mai elastic si apoi noaptea o dara ca albusul de ou dar asa am mai avut de vreo 2 ori saptamana trecuta si mai cealalta parca. Deci, ori am inceput sa-l pierd treptat ori DD stie...Ideea e dupa cum zice si dr ca ceva coace acolo si ca ar tb sa stau linistita ca sa ajung macar la 38 saptamani.
Cat despre sunatul zilnic...Chiar nu intentionez maine sa-l sun daca n-am nici o problema, nu e nimic schimbat...La tine de unde stia nr caci eu l-am sunat de pe mai multe nr de telefon. I l-ai dat tu sau si l-a memorat el pe ultimul de pe care ai sunat?

Fetelor va urez la multe lunite pline de veselie la toti bbeii care au sarbatori implinirea uneia sau care urmeaza sa sarbatoreasca. sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

05.12.2009 5:59     citat 

Buna dragele mele! Am venit si noi din plimbari!

Am vazut 2 mamici frumoase si fericite. Iar pe bebei ii pupam pe falcute! sarut

YUbi, si eu votez balansoar, mai eceva pana la jucarele! trag cu ochiul

Ket, nu te amari ca vor intra lucrurile pe fagas normal si cu papa. sarut

Anka, nu temai plange de lapte, noi pana la ora sta de la 5 dim am papat 300+ 150 fructe+ 180 legume. Astept cu interes masa de seara sa recuperam. Nu am ami stersez in greutate vad ca a luat, doarme e vesela, unde mai pui ca deja mai cade si din pat rad Mi-era si mila dar ma bufnea si rasul.

Si acum Ice. sarut Iti spun deschis ca imi esti tare draga si ca si Alexya te simt din umbra cum ne citesti si cred ca de multe ori ai vrea sa ne povatuiesti. Cu draga inima primim orice sfat de la tine(intotdeuna ai fost atat de calda in exprimare), ar fi pacat sa nu tinem legatura mai ales ca maine poimaine se implineste 1 an de cand vb despre familiile noastre, viata noastra, bune, rele, impliniri dezamagiri. Din pacate ca si in viata vor fi mereu prezente mai mult sau mai putin placute, cu foarte putini din cei 7 ani de acasa si cu tonul ,care desi ne exprimam prin scris, se simte tare mult.
Stiu ca suna a santaj sentimental dar daca tin la noi si tu te rog intra mai des si spune-ne ce si cum sa mai invatam. Ne-ar face placere sa povestesti mai mult de voi sa va mai vedem la fata sarut Mie mi-au prins bine din spusele tale. Sunt convinsa ca o mare parte din fete simt ceea ce simt si eu dar evita si ele sa mai spuna ceva tot pt a nu isca discutii.
Imi pare tare rau pt acele prezente mai rare sau mai dese care nu se pot controla, desi de multe ori si sfaturile lor sunt bine venite dar tonul face jocul.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

05.12.2009 6:27     citat 

Am fost si noi la cumparaturi...si astept mosul cu interes ca sotul ma tot bate la cap ca l-a intalnit de mai multe ori...ce-o insemna si asta rad nu de alta dar mi-a spus mie mosul ca lui ii aduce doar niste sosete rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

05.12.2009 6:31     citat 

Alexya, eu nici sosete nu am apucat sa iau rad Si sotul a fost asa dragutz cu mine...., adica mosul rad Ma revansez de craciun jenat

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 11 ani, 2 luni

05.12.2009 6:52     citat 

Biencut nu i-am dat nr, l-a memorat el probabil, eu l-am sunat mereu de pe acelasi nr, numai in ziua nasterii mi se descarcase si am sunat de pe altul rad taman cand era mai important sa stie cu cine vorbeste prostit ; si ne retine si numele chiar daca nu arata, eu mi l-am schimbat intre timp dupa casatorie si in ultimul timp ma recomandam cu numele nou, si surpriza cand am fost la ultima oara la control mi-a spus pe numele de d-ra scot limba

urchsu
sarut

icemoon, urchsu are mare dreptate, si eu sper ca o sa ne scrii mai des sarut sarut sarut

fetelor, eu chiar daca nu scriu asa des, va citesc, cu bebe in brate mi-e destul de greu sa tastez, e dependent de mine, tr sa stea lipit zambet , mai nou, nu prea mai vrea sa doarma decat pe burtica mea, tr sa fac ceva in sensul asta ca nu se poate asa, insa nu prea stiu cum, ca sa nu se simta dat la o parte...

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

05.12.2009 7:07     citat 

Care ati dat Osccilococcinum la bb? Cum l-ati administrat?
Ma gandesc ca poate ar fi bine sa-i dau si eu ptr tusea asta?
Voi ce parere aveti?

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

05.12.2009 7:28     citat 

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!
Mai ce mamicute frumoase alaturi de puii lor sarut
Urschu asa e ca multe dintre noi nu indraznim...ma bucur ca ai spart gheata ca mare dreptate ai.
Icemoon a fost cu noi aici de la inceput si nu mi se pare deloc corect sa intre asa de rar si sa se dea la o parte din cauza intrusilor.Nici eu nu mai intru asa des si imi e frica sa spun daca am asezat-o un pic pe fata mea in fundulet la trei luni sau ca vreau sa ii cumpar paturica de joaca la 300ron.
Este un forum public,stiu dar macar de s-ar spune pareri pe un ton prietenesc si calduros....nu ca pe jigniri sau ca pe acuze.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

05.12.2009 7:32     citat 

smiri mai ce ochi frumosi avem si mami ce bine arata
GEORGY26 eu i-am dat lui vlad la 6 saptamani timp de 6 sapt. Cate un tubulet 1 data pe saptamana cam la aceias ora trebuie dat si neaparat in aceiasi zi. Pupici si sanatate.

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

05.12.2009 7:34     citat 

Roxy multumesc ptr raspuns sarut
Il dizolvai in lapte, apa sau ceai?

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

05.12.2009 7:39     citat 

ket, dar cat a luat ebeb in greutate? al meu luase 270 gr in 3 sapt. Imi pare rau, dar pana la urma trebuie sa te gandesti ca cel mai important lucru este ca bebe e sanatos sarut Cat despre tinutul in brate...eu l-am tinut vreo 2 sapt mereu din cauza colicilor si nu s-a alintat...Sfatul meu e sa ii faci pe plac si sa-l tii pe burtica pt ca sunt extrem de dureroase crampele astea. Al meu numai asa se linsitea. Stai linistita, nu dureaza mult. Noi am scapat se pare zambet Eu sunt de principiul ca bebe trebuie tinut in brate la cerere si nu trebuie lasat sa planga ( asa cum ma sfatuieste mereu soacra nervos ) pt ca un sufletel asa de pur nu merita nici o clipa de suferinta in plus sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.12.2009 7:46     citat 

Ket...daca aflii ceva,vreo solutie miraculoaa spune-mi si mie. Cred ca asa o vom duce pana vor creste si vor merge pe piciorusele lor. Eu mai am vreo 10 luni... nici nu vreau sa ma gandesc ce greutate voi cara intre timp....

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 11 ani, 2 luni

05.12.2009 7:58     citat 

smiri, a luat in 3 sapt si 3 zile 300 grame (mai mult a luat la inceput cand aveam laptic)
dr a zis ca la o luna tr sa aiba nu stiu cat peste greutatea cu care s-a nascut (nu cea cu care am iesit din spital) adica min. 4200 grame, pe care bebe nu mai are cum sa le ia in 4 zile... ea a insistat mult la inceput pe alaptatul la san, acum a zis ca tr sa ia in greutate, ca e important si asta, ca ei au acum ritmul mare de crestere apoi cresc mai incet...

partea buna e ca bebe e ft mancacios, dupa ce papa la san- incerc sa-l tin cate 15 min la fiecare, cateodata daca vrea el stam si mai mult, dupa care papa intre 40 si 90 ml de lapte praf, cred ca in functie de cum se satura de la san... uneori dupa ce papa 90 ml mai vrea iar san
cred ca pana acum a cam facut foamea trist

in leg cu tinutul in brate, stam aproape toata ziua, faza e ca el asa vrea sa doarma, daca il pun in pat simte imediat si se trezeste, indiferent de colici, acolo se simte el bine sa doarma, si daca il las doarme si 3-4 ore asa prostit

alexxya eu am ceva probleme cu spatele si deja simt ca ma cam lasa, desi bebe inca nu e asa greu... nu vreau sa ma gandesc cum va fi, sa nu pot sa-l ridic plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.12.2009 8:02     citat 

Te inteleg Ket si mie imi e teama de faptul ca intr-o zi nu voi putea s-o mai ridic.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: