· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(156)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(156)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

05.12.2009 8:23     citat 

Fetelor urluuuuuuuuu de nervi nervos
Fimea toata ziua a carait ,ba in brate ba asa ba invers ,de mancat jale
- 440 ml lapte
-180 ml supa
- 100 morcov cu cereale
A incheiat ziua ,cu nervi ,datea din picioare si urla ,nu voia sa doarma desi ii era somn prostit plus ca s-a iritat si pe fata cred ca de la cati nervi a avut azi nervos
Tasu ,bineinteles ,ca la hotel ,a venit a mancat ,a adus o punga de portocale ,cica mosu nervos si a zbughit-o nervos nervos nervos deci acum scriu si plang poate reusesc sa ma calmez ,era cat pe ce sa o plesnesc pe cea mica noroc ca m-am oprit la timp ,ca altfel acum eram si mai suparata .
ies un picut in curte poate imi revin trist

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.12.2009 8:32     citat 

of ankka nu te mai necaji si mai ales nu mai plange ca nu e bine. mai are si fata sile proaste, si noi am avut asa zile dar am rezistat si a tercut, legat de tati, ia-l la cearta cand gasesti momentul potrivit rad . iar de papat cred ca numai atat i-a trebuit nu-ti fa probleme, papa ea cand ii e foame. raul acum intr-o seara a papat la san 4 min dupa care nu a mai vrut deloc, si tot a dormit de la 22.30 pana la 04. stiu ei cat le trebuie. hai revino-ti

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

05.12.2009 8:36     citat 

la multi ani tami
la multe lunite bebeilor
ancaaa rabdare si eu am nervi dar nu pe bebe ci pe bunicamea care sta in pat cu soldu rupt si nu vrea nici decum sa se miste si am rugato sa nu ma mai strige ca doarme copilu si nici bine nu plec de la ea ca aud biaaaaaaaaancaaaa si denis sa trezit nervos plang sau sunt foarte trist acum sper ca pana deseara reusesc sa imi termin treaba plang sau sunt foarte trist abea astept sa vina mama plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ankkka

Copii

05.12.2009 9:09     citat 

Mi-am facut dus ,ma simt mai bine foarte fericit numai ca gaza mea plangea cand am iesit din baie ,oare ce o avea ? toata ziua s-a suparat ,iar acum adormise si am gasit-o plangand ,acum doarme zambet
M-as duce sa pap si eu ,nu am mancat de aseara ochi peste cap ,dar mie sa nu se trezeasca ,mai stau putin scot limba am interfonul la bucatarie dar mi-e ca doar ma pun la masa scot limba

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

05.12.2009 9:52     citat 

Buna seara
Ankkka trist mai sunt si zile asa nasoale, asa a fost si Lucas ieri, m-a terminat si azi a fost copil model.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

05.12.2009 10:02     citat 

eeeiii ankka nu mai sta nemancata ca pierzi si lapticu ala care il mai ai. linisteste-te mananca, bea lichide si fi calma pt puiuta ta ca te simte daca esti stresata si nervoasa

vad ca celelalte fete nu prea au intrat, ma duc si eu la somn ca de-abia l-am adormit si eu pe raul ca a fost marait, cu toate ca toata ziua a fost foarte cuminte, nu a plans deloc.
noapte buna

sus

Denunta
ankkka

Copii

05.12.2009 10:02     citat 

Ai dreptate Rome ,au si ei zile proaste ,dar tocmai azi rad
De doua nopti se trezeste si la 1 noaptea sa pape ,sa vad in noaptea asta ,macar mai recupereaza la laptic ,daca tot papa asa putin .
Am zis ca de maine nu mai notez nimik ,asa nu mai imi fac nervi scot limba acum vad daca rezist .

sus

Denunta
ankkka

Copii

05.12.2009 10:03     citat 

[quote="anca_szabo"]eeeiii ankka nu mai sta nemancata ca pierzi si lapticu ala care il mai ai. linisteste-te mananca, bea lichide si fi calma pt puiuta ta ca te simte daca esti stresata si nervoasa

rad rad rad eu am pierdut demult lapticul ,papam praf de la o luna rad rad

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

05.12.2009 10:15     citat 

aa scuze, credeam ca ii dai san si lp doar ca si completare

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

05.12.2009 10:19     citat 

Ankka... urecheaza-ti sotul ca si eu am de gand la fel cu al meu. Nu pleaca el de acasa ca nu mai intra curand, dar o taie in partea opusa a casei, indiferent unde suntem noi,...iar acum vad ca nici nu mai vine la culcare. Diana papa de cand am scos-o din baita si dupa ce n-o sa mai intre o sa vomite, apoi o sa urle pana pe la 1 -2...deci se poate si mai rau. Lasa camaine e o noua zi si se va linisti si eea. Cand simti ca nu mai poti, mai bine las-o in tarc sau patut singura si iesi afara cateva minute. Nu pateste nimic
Restul mamicilor, v-ati culcat?

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

05.12.2009 10:32     citat 

am facut si noi baita si nici papa nu ne-a mai trebuit,dormim dus foarte fericit tot ma chinui sa-i fac program,dar am reusit sa-mi dau si eu seama de ce cere el papa la 2 ore: incep sa-i dau san si in max 20 de minute doarme si nu se poate trezi sub nici o forma intrebare nici ciupit,nici mangaiat nici un fel si dupa aia e normal sa vrea mancare repede dc el nu papa klumea nervos
Tot tresare prin somn de la o vreme,oare cere botez???
Cum il asteptam noi pe Mos dupa baita rad

si pe asta o vrem la colajul haios sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.12.2009 10:40     citat 

Yubi...la 2 ore nu inseamna nicidecum des...lasa-l sa pape cat de des vrea ca-i dai san, nu? cu ocazia asta faci si tu mai mult laptic. Imi amintesc patutul acela al lui superb, si ce jucarii faine are sarut
Toti copiii tresar si botezati si nebotezati...

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 11 ani, 2 luni

05.12.2009 10:42     citat 

alexxya inca nu ne-am culcat, doar bebe nu stiu ce e cu el, am facut si eu un dus linistita foarte fericit

yubi al meu tresare mereu in somn si ft des si se si sperie trist
cand adoarme dupa ce papa uneori e asa moale zici ca-i carpa, si ii atarna manutele, daca nu i le tin cand ma ridic sa-l las in pat si le simte in gol, tresare si se sperie, le ridica, si bineinteles ca se si trezeste...

ankkka trist

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

05.12.2009 11:01     citat 

Cred ca lui Mihaita nu ii priesc cerealele de la Nestle "Orez cu roscove". I-am dat zilele trecute si a facut diaree ... culoarea era exact ca cea orezului cu roscove. Eu am zis prima zi ca a facut de la para (ca i-am dat suc de para)...dar a facut si 3 zile dupa. Ultima zi a facut destul de mult (ii dadusem si mai multe cereale)... Asa ca am zis ca de la ele e si nu de la para. Am oprit. Ieri si azi nu a mai facut asa moale. Voi ati dat la bb asa ceva? La voi a reactionat asa? Nici nu stiu daca sa mai incerc sa ii dau peste cateva zile (sa vad daca intr-adevar de la ele avea scaunul asa moale)...

yubi cand e mic bb papa mai des... (asa cum zici tu..la 2 ore) Ei au stomacelul mic si nu pot sa pape asa mult cat sa le tina de foame mai multe ore. O sa vezi ca va incepe sa pape la 3 ore apoi la 4 ore.. Da sa mai creasca scot limba

ket si Mihaita se speria des cand era mic... Ca nici nu stiam de ce anume sunete sa il feresc. Dar cu timpul incep sa se obisnuiasca cu lumea in care traiesc...si nu se mai sperie asa des. El si acum mai se sperie ... si e normal :*

sus

Denunta
alexxya

Copii

05.12.2009 11:12     citat 

Nu mi vine sa cred,,,a adormit diana foarte fericit noapte bunaaaaa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: