· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor(363)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor(363)     
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

07.12.2009 7:39     citat 

Byu, Codrina, va multumesc pt incurajari!

Am o intrebare. In avatar la voi sunt trecute saptamanile din prima zi a CM?
La mine sunt 19 saptamani ecografic, care nu corespunde deloc cu CM..deci la mine e de la presupusa zi a conceptiei.
Daca e sa adaug inca doua sapt inseamna ca dupa CM ar treb sa fiu in sapt 20-21... confuz
Voi aveti saptamanile de sarcina dupa CM, nu?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

07.12.2009 7:49     citat 

La avatar la mine e trecut nr de saptamani dupa ce a calculat calculatorul. Am trecut prima zi a ultimului ciclu menstrual. Insa ecografic imi da ca bebe ar avea azi 23 saptamani si 2 zile si la avatar apare 22 saptamani.

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

07.12.2009 7:54     citat 

ma bucur biencut ca sunteti bine. Acum inteleg mai bine de ce ginecologul meu certa o graviduta cu burtica mare ca a condus.
sweety_karina iti dorim multa sanatae si tie si lui BB. Sa te rogi la Dumnezeu sa nu fie afectat BB.
pupici la toate sarut sarut sarut sarut
noapte buna

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

07.12.2009 8:04     citat 

Ionelita, bafta la morfo...
eu am dat 110 pe morfo acum, pana acum era eco 65 lei, parca...
cred ca o sa vii si tu la fel de incantata ca si mine... sarut
v-am pupat, ma pun in pat , caci mi-e somn deja zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 9:45     citat 

buna fetelor

am ajuns si noi acasa pe la ora 20,am papat ceva ca pe drum la intoarcere din Iasi mi-a fost tare rau jenat ,am vomat de 2 ori prostit prostit ,am rau de masina prostit
bebe este bine, doar ca ma speriat "putin"doctoritza...ventriculi lat. drept este 9.6 mm se apropie de maxim care e 10...cel stang e ok adik 7,8 mm...pentru asta m-a chemat iar la ea peste 2 saptamani trist trist ..offff, am si plans putin...trebuia sa ma descarc intr-un fel...cu toate ca dr a zis sa nu ma panichez si sa invadez internetul...dar stiti cum e, nu poti sa nu te gandesti trist trist
am rugamintea sa-mi spuneti voi ce valori aveti la ventriculi la morfo....multumesc in avans sarut sarut sarut sarut
in restul totul este foarte bine,a ramas tot bebe Cosmin...tot baietzel sarut sarut sarut , are 536 g, dvd a zis ca-mi da la 28 sapt cand imi face 4D,ca se vede mai bine
byu sarut 150 lei m-a costat morfologia, felicitari pt achizitii sarut
krmnn sarut pup...somnik usor sarut sarut
karina sarut imi pare tare rau pt tine...mi-e mi-a zis dr sa beau doar ceai..si daca fac febra 38 sa iau paracetamol.
bjulika bafta maine la eco...asteptam poza trag cu ochiul
biencut sarut mai incapi la volan foarte fericit
luara sarut felicitari pt baietzel sarut sarut sarut
roxanne sarut sarut felicitari pt paturica....foarte frumoasa sarut sarut
anika sarut activ? adik a miscat? sarut sarut
anca, angell sarut sarut

si 2 poze care le-am facut inainte sa plec in Iasi

sus

Denunta
ancamonica

Copii
ANISIA: 10 ani, 7 luni
IUSTIN: 13 ani, 2 luni

07.12.2009 9:57     citat 

Foarte frumoase pozele IONELITA iar in privinta morfologiri sati linistita ca are Doamne Doamne grija si totul va fi bine
trag cu ochiul

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 10:08     citat 

multumesc ancamonica sarut sarut te pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

07.12.2009 10:15     citat 

ionelita m-ai speriat si pe mine cu ce ne-ai zis. Abia astept sa merg si eu.
O intrebare am: ventriculi e de la inimioara lui bebe,asa-i?
In rest bebita e bine,nu?
Foarte frumusele pozele ca si tine. creste burtica de nu se mai opreste.
Nu te panica daca asa a zis ea. Va fi bine. Pup dulce sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 10:17     citat 

byu sarut nu , nu e la inima...e la cap...toata lumea ma intreaba daca e la inima
multumesc byu sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

07.12.2009 10:32     citat 

Ionelita, incearca sa nu te mai gandesti la asta. Peste doua saptamani, il vei vedea din nou pe bebitz sarut si vei fi mai linistita. E destul de grasunel ptr 22 sapt de sarcina, ptiu ptiu sarut
Ti-a crescut burtica frumos, sa nu o deochiem! sarut

Eu incerc sa fiu optimista sa-mi zic ca totul va fi bine si la mine. Ma rog la Dumnezeu sa creasca frumos si sanatos la mine in burtica. Sotzul e mult mai optimist ca mine. Si la David am fost stresata cu multe si ma calma sotzul. Cred ca pana la urma o sa vreau sa fac ceva vizite la o manastire sa-mi linistesc sufletul si sa ma rog..

Singurele mele bucurii acuma e cand il simt pe cel mic jucandu-se in burtica si pe cel mare strigandu-ma "mamii", ca e sanatos si nu mai e in spital, unde mi-a rupt sufletul in doua. sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 10:37     citat 

karina sarut da creste, si e mare...dar stii ca e cu + - 70g la eco
trebuie sa fim optimiste sarut sarut , grasanu chiar in timpul ecografiei a inceput sa faca tumbe zambet ,cand stau pe spate nu-i convine si se misca in toate partile zambet

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

07.12.2009 10:42     citat 

Asa fac toti bebeii cand stam noi pe spate...si de dragi ce ne sunt acele miscari, numai pe spate ne vine sa stam rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 10:45     citat 

eu stau seara mai mult inainte de culcare pe spate..si ma distrez de miscarile lui sarut sarut sarut ...si sotul ma intoarce pe o parte, nu ma lasa..imi zice"nu-l mai chinui" foarte fericit

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

07.12.2009 10:48     citat 

Anika, ma bucur ca sunt o fire mai tare caci altfel cred ca ma apuca nasterea la volan. Problema mea cea mare a fost ca n-am putut sa-l injur pe dobitoc mai cu chef si n-am garantia ca a inteles ce i-am zis! nervos
Si da, daca esti o fire mai sensibila (iar gravidele toate devin urosr mai sensibile) nu e bine sa conduci cu burtica mare caci nu numai un accident in sine oto pot face rau ci si niste emotii de-astea negative.
V-am tot auzit de raceala si am uitat sa va zic ca simt ca ma paste si pe mine una caci ma simteam cam ciudat, plus sinuzita mea care in seara asta si-a facut de cap cand o credeam 70% trecuta... sarut Bine ca oricum am fost trecuta pe antibiotic care va anihila orice tentativa de raceala sper eu.. zambet

Ionela, eu zic sa te linistesti si sa mai consulti un medic. Medicii se pot insela grosolan oricat de bine intentionati ar fi. Chiar si cei mai buni pot sa nu vada anumite lucruri sau sa faca masuratori gresite. Ai sa vezi ca totul va fi bine.... sarut
Apropo referitor de incaputul la volan. Daca n-as fi mica de statura mi l-as ridica caci se regleaza dar asa ma face sa stau cu nasul prea pe sus cand conduc.. foarte fericit rad Cu el ridicat incap tocmai bine...

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

07.12.2009 10:53     citat 

Ionelita, am citit acu pe net ca nu e bine sa stam pe spate, caci cica nu se oxigeneaza bine bebe si nu numai el.....Uite ce uitasem eu de la prima sarcina ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: