· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor(363)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor(363)     
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

06.12.2009 12:21     citat 

sunteti foarte frumosi ionelita sarut
mamiyasmi nastere usoara si rapida!
sper ca ati fost cuminti si a venit Mosul....bine mamiyasmi primeste cel mai frumos cadou
va pup sarut sarut sarut sarut

nu uitati sa votati! cool

sus

Denunta
SiminaB

Copii
Bettina Maria: 13 ani, 1 luna
Elisa Anna: 11 ani, 1 luna
Abel Nikolas: 9 ani, 1 luna
am nascut deja!

06.12.2009 1:17     citat 

Multumesc tuturor pt urarile de ziua minunii mele.

----------
citat:
ionelita
simina sarut jenat jenat ce cauti acolo sus mami? prostit prostit dat-e jos mai repede..uffff sarut
----------

Chiar ca prostit prostit cand ma vad prima, dar ma tin tare pe pozitie scot limba ca rar avem ocazia sa fim No.1 rad rad
La avatar am poza cu prima sarcina facuta cu o sapt inainte sa nasc...
Si asta de ieri...

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

06.12.2009 2:16     citat 

simina ce frumoase sunteti amandoua fetele!!!! acum pe cine astepti? baieţel sau fetiţă? zambet burtica maricica maricica dar la faţă vad ca nu te-ai ingrăşat deloc! aş vrea şi eu!!! iar mi-am adus aminte de kilograme! plang sau sunt foarte trist am mai luat unul de ieri pana azi si nici sare nu am mai mancat! uooofff

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

06.12.2009 2:26     citat 

Multa sanatate pentru Mamiyasmi! Bebe sanatos, norocos si mincacios!

SiminaB, ce fetita dulce ai! Sa-ti traiasca si sa se inteleaga perfect cu bb nr. 2 sarut

Ancutza, cite kg ai luat pina acum? Stiu si eu cum e, la prima sarcina cind incepusem sa iau proportii doctorita m-a trecut pe regim (fara sare, dulciuri, grasimi) si m-a ajutat, pentru ca acea crestere alarmanta s-a mai domolit. Acum m-a pus la regim de cum m-a vazut gravida, ca sa fie sigura. Eu nu reusesc sa scot sarea de tot, nu pot sta fata telemea si muraturi, dar marea problema e ca nu pot sa beau cita apa ar trebui. Nu mi-e sete, uit etc. Poate dupa ce voi ramine in prenatal, stind acasa, o sa fiu mai constiincioasa.
Felicitari pentru sortulet, foarte dragut.
Am terminat si eu paturica crosetata, voi pune poze dupa retusurile finale. Mie imi place foarte mult cum a iesit iar Andrei acum vrea si pentru el una sarut

Ket, e greu la inceput, apoi intri intr-o rutina si faci totul ca o profesionista zambet Cel mai important este ca bebele sa fie sanatos, restul vine de la sine...

Va pup, duminica placuta,
Rox

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

06.12.2009 2:57     citat 

buna ziua burtici, s-a nascut Ariana,pui de mamiyasmi! detalii si pupici aici: http://www.parinti.com/modules.php?name...48#1017748

sarcini frumoase in continuare si nasteri usoare va doresc!!! sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 8 luni
D: 10 ani, 11 luni

06.12.2009 3:18     citat 

Mamistef, multumim mult pentru veste, gravidutele ii doresc lui Mamiyasmi tot ce e mai bun pe lume, refacere grabnica si laptic pe saturate pentru micuta si binecuvintata Ariana-Georgiana ! sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 4 luni
D: 10 ani, 10 luni

06.12.2009 3:29     citat 

felicitari proapetei mamici, o sa intru si la subiectrul dedicat zambet

roxxane si eu am vrut regim...dar e imposibil... prostit Lasa ca slabim dupa...
Simina ai o fetita foooarte dragalasa, de burtica nu mai zic zambet Eu ma cam umflu la fatza deja...dar nu panichez, stiu ca pe urma imi revin...cel putin sper ochi peste cap

Ancutzica...e uca sa stau linistita nici nu ma sui pe cantar zambet probabil o sa pun vreo 18-20 kg sarcina asta, ca si la prima.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 9 luni
T: 8 ani, 6 luni

06.12.2009 3:57     citat 

buna ziua de mos Niculas...
ce v-a adus mosul ?
vad ca unora le-a adus chiar un bebe...felicitariiiiiiiiii ...asta e exemplul clar ca ati fost foarte cuminti...

noua ne-a adus o intalnire ecranizata cu bebelina noastra, si niste poze frumoase...cantarim deja 450 grame si avem aproximativ 22-23 cm...mai mult , azi am vazut prima data cum se misca burtica atunci cand misca ea...e grozav, ne distram de cata energie are deja...

ionelita, la listuta e o eroare la mine...am 22 saptamani, nu 20...in loc sa-mi aduni o sapt, mi-ai scazut una foarte fericit nu e o problema, dar suntem mari, in grupa a 2-a rad am trecut de grupa mica.... scot limba

o duminica frumoasa....si mergeti la vot..ca sa simta bebelul ca sunteti oameni care isi exercita drepturile constitutionale... zambet [/u]

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.12.2009 4:34     citat 

buna fetele din nou!

roxanne multumesc de aprecieri la adresa sortuletului! abia astept sa pui pozici cu paturica crosetata! cred ca e super faina! de crosetat s-a chinuit mama cu mine cand eram prin generala... am invatat atunci dar am uitat complet tot! kilogramele in plus sunt cam 10 aproape (9 si ceva) intr-o luna!!!!! doctorita mea nu mi-a zis nimic de dulciuri!!!! scot limba iar eu am gasit in ghetute de la Mos Nicolae numai bunatati! ciocolata multaaa din toate tipurile de ciocolata care-mi plac mie! nu am mancat tot ...numai cate un pic din fiecare!

mamistef multumim pentru vestile bune care ni le-ai dat! mamiyasmi sa fii sanatoase amandoua si tu si Ariana! chiar ca ai fost cuminte anul asta!!! zambet

krmnn felicitari pt burtica miscatoare! si pe mine ma distreaza tare de tot cand incepe sa se agite bebelina mea si-mi ia burtica si-o duce ba intr-o parte...ba in alta... sunt niste dulcici!

am pus in cuptor un fel de ... varza a la cluj.. dar am adaptat-o dupa gustul meu! abia astept sa vad ce a iesit ca nu am mai facut niciodata!
si o sa mergem si la vot...dupa ce apare si sotul meu, sa mergem impreuna1 apoi facem o sesiune de pozat! duminica (sau sambata) facem poze pt a vedea mai tarziu cum a evoluat burtica in fiecare saptamana!

va pup si sunt prin zona!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

06.12.2009 5:04     citat 

Buna fetele..

Eu am cam lipsit weekendul asta dar observ ca nici voi nu prea ati fost pe aproape.
Eu am fost in curatenie generala...In sfarsit ...Dupa mai bine de 2 luni este si casuta noastra curata zambet
Am avut ajutoare de nadejde..pe sot si mai ales pe mama care a terminat prin febra musculara si mici dureri de sale prostit
Eu doar am sters praful si lustrele pana am fost prinsa in fragrant si certata foarte fericit
Acum am ornat prin casa ..Am avut niste siruri de clopotei de descurcat ...Si atat am tuturit la clopotei ca a inceput bebe sa reactioneze la zgomot pana ce am terminat sarut

Ionelita ..ce draguti sunteti voi 2 zambet

Felicitari mamiyasmi..Sa iti traiasca minunea...Multa sanatate si refacere grabdnica sarut

ancutza-anca..f dragut sortulet ...felicitari si spor in continuare zambet
Si asteptam poze cu burtica zambet

Ce dragute sunteti SiminaB... sarut

krmnn..felicitari pentru bebe dolofan si fortos care se joaca in burtica sarut

O duminica cat mai frumoasa si ..Mergeti la vot ...Eu deja am beneficiat de dreptul meu castigat la revolutie zambet

[/b]

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

06.12.2009 6:39     citat 

mulţumesc claudis! abia aştept şi eu să fac poze, chiar acum îl aştept pe soţul meu să apară acasă! zambet
să nu te mai oboseşti cu treaba prin casă... eu fac multe, la fel ca tine, dar cred că-s mai ...robustă! scot limba dar când obosesc...mă opresc numaidecât! simt când bebelina mea vrea să ne odihnim şi-i fac pe plac! zambet

sus

Denunta
ancamonica

Copii
ANISIA: 10 ani, 7 luni
IUSTIN: 13 ani, 2 luni

06.12.2009 10:42     citat 

Buna seara fetelor.Mi-a fost tare dor de voi fiindca am cam lipsit vreo 2 saptamani fiindca a venit mos Nicolae cu casa noua si am cam avut treba cu mutatul. Dar de acum promit sa fiu zilnic alaturi de voi.
Felicitari tuturor celor care au nascut iar pentru restul sarcina usoara in continuare si multa sanatate.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

06.12.2009 11:22     citat 

Buna seara dragelor,
N-am intrat weekendul asta ca am fost la socrii unde a fost tare frumos, dar frig. Foarte frig si eu sunt tare friguroasa. Am papat bine am fost tratati f bine, ne-am odihnit. Va dati seama ca azi mi-am starnit iar durerea de stomac ca am papat cu pofta carnita de porc facuta la ceaun ca ieri au taiat porcul. Nu am participat ca nu-mi place sa vad. Inca mai iau Rennie si sper sa nu ma mai apuce durerea de stomacel.
V-am citit din urma.
ionelita foarte frumoase pozele care le-ai postat.
ancutza felicitari pt sortuletz. E f frumos.
mamyiasmi felicitari pt ariana. sa-ti aduca numai bucurii.
claudis ma bucur ca ai reusit sa faceti curatenie in casa si ca ai avut ajutor.
Va postez 2 poze facute ieri seara la socrii unde era frig cum va spuneam de asta eram imbracata grosut. In casa era cald relativ ca au centrala pe lemne, in schimb afara era f frig ca e zona de munte.
Ma usuc si eu pe par si ma bag la nani ca ne e somnik. Va pupam!
Noapte buna burtici!!!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

07.12.2009 8:31     citat 

neata, neata!

prima am sosit in dimineata asta!

byu ma bucur ca ti-a placut sortuletul meu! ce mi-ar placea si mie sa merg undeva la munte! bine ca v-ati relaxat dar ai grija la stomacel!

ancamonica woww ce mos darnic! s-o stapaniti sanatosi casuta! chiar ma intrebam ce ai mai facut, nu mai intrasesi de multa vreme... acum ma bucur ca esti bine!

va pup si ma apuc de treaba ca am de lucru..... si chiar nu vreau sa stau peste program!

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

07.12.2009 9:00     citat 

neata fetele!
ancutza felicitari pentru sortulet! sarut
byu creste burtica! sarut sarut esti foarte frumoasa! iti prieste sarcina! foarte fericit
ancamonica sa stapanita casa sanatosi, felicitari! bine ai revenit! sarut
simina ai o fetitaaaaa................ de toata frumusetea! sa va traiasca si sa vina si fratiorul sau surioara repede si fara sa-ti provoace prea multe dureri si, nu in ultimul rand, sa fie sanatos! sarut sarut

eu mor de somn! nu mai pot sa tin ochii deschisi! ooooooof !!! fara ziua de azi mai sunt 9 zile! foarte fericit si gataaaaaaaaaaaaa!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: