· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor(363)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor(363)     
puimihai

07.12.2009 12:12     citat 

ancutza, tu de pe acum nu te mai odihnesti?! mititica de tine...mai e mult... pt. mine singura varianta care functioneaza cat de cat este cea in pozitie aproape sezand, sprijinita pe 2 perne...daca indraznesc sa ma intorc pe o parte sau cealalta, mai mult de 10 minute nu ma lasa , incepe un dans frenetic si se baga donshoara pe sub coaste....
sunt putin dezorientata de ce am auzit despre dr. meu...o mamica l-a sunat cand i s-a rupt apa, dar pt. ca nu era ziua programata pt. nastere si nici nu era ziua lui de garda in spital nici nu i-a raspuns la tel ! evident ca femeia a nascut cu altcineva, respectiv dr. de garda....interesant, nu confuz daca fiica-mea vrea sa se nasca mai devreme, ma lasa sa nasc cu ...portarul foarte fericit prostit

Ultima modificare efectuata de catre puimihai la 07.12.2009 12:13, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 11 luni
D: 11 ani, 2 luni

07.12.2009 12:13     citat 

Ionelita si Suzica, imi pare rau ca sinteti racite, pentru git puteti incerca Tantum Verde, este foarte eficient. Sanatate multa!

Byu, am vazut si eu pozele, esti foarte draguta, o graviduta plina de farmec sarut

Puimihai, esti o eroina ca inca mergi la serviciu, eu chiar glumeam zilele trecute cu o colega gravida in aceeasi saptamina ca mine, ca putem veni la birou pina la nastere. Noi avem cladirea aproape lipita de o maternitate celebra, era interesant daca aveam si medicii gineco aici, daca ne apuca travaliul la serviciu, ne bazam pe colegi sa ne duca repede sa nastem rad
Si eu voi intra in prenatal in sapt. 34, sa vedem cit ma bucur de stat acasa, fiindca data trecuta am nascut in sapt. 38 sarut

Mireadrianaflorina, am fost si noi aseara in Cismigiu, mie mi s-a parut de departe cea mai urita si kitch-oasa chestie organizata in ultima vreme. Era aglomerat ca vara la mare pe faleza (seara), pe scena de linga patinoar urla la microfon Delia si am umblat vreo ora in cautare de vata pe bat pentru Andrei. Daca stiam ca stii unde se vinde te sunam rad . Andrei n-a rezistat prea mult, mi-a spus ca muzica e prea tare si e multa lume si vrea sa plecam. I-am luat turta dulce, a fost bunuta, macar cu atit ne-am ales. Iar aglomeratia din zona ne-a scos din minti, cu greu am gasit un loc de parcare pe linga magazinul Victoria... Din pacate romanii mai au mult pina sa invete sa origanizeze asemenea evenimente, pe care apoi sa le comparam cu tirguri de Craciun din Viena / Praga etc.

Claudis, am fost saptamina trecuta la Kidex, am cumparat printesei o salopetica si jucarii pentru Mos Niculae pentru Andrei. In rest am gasit un patut de lemn foarte dragut (noi nu luam toata mobila din camera, ci doar patutul) si vom merge la sediul firmei sa-l comandam, e in Cringasi, deci aproape de noi). Deci multumesc pentru recomandare sarut

Multumesc mult fetele pentru felicitari, mi se pare ca trec asa repede saptaminile...

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani

07.12.2009 12:13     citat 

surprins nimic................ rad

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 12:17     citat 

rox si eu am aceeasi teama...cu timpul, ma refer, pt. ca si pe mihai l-am nascut la fix 38 de saptamani !!! si ce ma fac daca nu-mi raspunde tembelutza la telefon?!? nu de alta, dar poate pic (la norocul pe care il am eu ) pe mana sefului de sectie, un nemernic , din cauza caruia era sa cad in depresie in primele saptamani de sarcina si din cabinetul caruia am plecat (cam pe la 4 luni) trantind usa de m-am mirat ca n-a cazut tencuiala foarte fericit ......

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 12:26     citat 

bebe rad rad rad rad rad
roxanne sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

07.12.2009 12:35     citat 

Neata fetelor,
Multumim pt aprecieri la pozici.
roxanne felicitari tp cele 29 saptamani implinite.
simina ai o scumpica de fetita iar tu esti o graviduta f frumoasa, doar burtica e mare in rest esti f slabuta.
puimihai imi pare rau ca inca lucrezi. Lucrezi la birou,nu?
ancutza_anca si eu mai patesc sa nu pot dormi noaptea atat de bine. Am inceput de curand ca pana acuma dormeam foarte bine. Daca sunt obosita nu mai tin cont si dorm bustean, in schimb in ultimul timp ma foiesc de pe o parte pe alta ca ma doare spatele f tare. Acum parca pe dreapta dorm mai bine, dar pe spate si pe stanga ma doare spatele. Am schimbat si cu sotul locul de la margine la perete am zis ca poate e mai bine dar tot asa e.
biencut noi doar o sa decoram prin casa nu cumparam brad ca nu are rost. Plecam de Craciun la Timisoara la ai mei si de acolo mergem la Botosani la socrii. Ar fi fain sa nu mai fiu atat de friguroasa ca am o mare problema cu frigul mai ales la socrii unde iarna e f frig. Stau aproape toata ziua numai in casa ca afara e gerrrr.
anika multumim pt estimarile de la alegeri. nici eu nu stiam ce s-a mai intamplat pana la urma.
bebezola poate reusesti si pui pozici diseara ca abia le asteptam.
claudis sarut
adriana foarte frumos v-ati distrat sambata. Mi-a placut si mie foarte mult faza cu ghetutele parintilor. O adevarata peripetie sarut sarut
Am uitat sa va spun ce mi-a adus Mos Nicolae. Mi-a adus fff multe dulciuri din care inca mai am normal ca n-am putut manca tot. Si a promis ca mai vine si azi cu cizmulite , cateva rochite tricotate si ce mai tb. Sper sa ajunga sotul mai devreme acasa de la servici sa reusim sa mergem la cumparaturi.
ionelita sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre Byu la 07.12.2009 12:35, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 11 luni

07.12.2009 12:35     citat 

sarut Ionelita

Bafta si tie la doctor anca

anika29 esti foarte informata.... scot limba Aseara desi rezultatele partiale il aratau pe Geoana castigator... si Basescu se declara castigator avand probabil niste date pe care doar el le avea surprins intrebare sau urma sa le aiba dupa ce in cateva orase s-au stins luminile la centrele de votare ..si alte centre au fost inchise surprins intrebare
Se pare ca astazi Basescu este pe primul loc.. Cert e ca ne-am facut de ras din nou din punct de vedere al organizarii,fraudei...Nici nu vreau sa stiu ce scriu ziarele de afara din nou despre noi trist

Ma bucur ca nu va uitati la politica...Nu pierdeti nimik.. zambet

Felicitari pentru achizitii Roxanne .. zambet Ma bucur ca ai gasit si tu patut sa iti placa zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 12:37     citat 

bogat mosul byu sarut sarut bravo sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 1 luna

07.12.2009 12:37     citat 

biencut de ce nu luati voi un bradut micut ..artificial? asa ... o sa-l ai in fiecare an si pe deasupra e si mult mai eco! (eu sunt pro eco) noi avem pana si povestea bradutului... ca el sta la subsol in locul lui tot anul numai in preajma sarbatorilor de iarna el simte ca trebuie sa vina sus la noi si abia asteapta! dar si noi abia asteptam sa ne intalnim cu el in fiecare an! asa am mostenit (povestea) de la ai mei... am preluat-o si la noi acasa! e atat de placut sa ai in fiecare an bradul tau! e o super-revedere! imi pare tare rau in legatura cu salariul .. poate totusi va fi asa cum v-ati facut planurile! e decembrie doar! luna minunilor!

ionelita iti tin pumnii si tie la morfo! eu voi face numai o eco 2D probabil...la braila atat are doctorita mea! pt restul ati vazut ca merg la iasi, dar mai mult la constanta!

anika29 multumim pt vesti! au dat acum si la radio! sper sa nu fie definitive! am inteles ca e numaratoarea partiala asta! daca iese iar chiorul ... nu ma mai duc la nicio votare de-acum! am zis! rad

puimihai tin sa-ti multumesc pt apelativul "mititica"! rad daca m-ai vedea..numai mititica nu mi-ai zice! rad cred ca aceasta pozitie ma asteapta cat de curand! rad am o maare burticica... deci..pozitia mi-o gasesc mai greu! cat despre doctor...ce sa zic?! eu ...si de teama asta am ales sa merg la o clinica privata chiar daca e asa departe de noi (braila-constanta) dar stiu ca dau un ban (pe care oricum il dadeam si la braila la maternitate) dar stau in fata! raspunde la telefon ...daca nu e el e altul la fel de profesionist si de dragut in comportament! mie mi-e si taaare frica de tot ce inseamna spital... am inteles ca la maternitatea de stat auzi / vezi pe celelalte mamici care ba una abia incepe travaliul, alta e la mijlocul lui, alta naste chiar atunci, alta .. tipa, plange ...nu cred ca e indicat ca o gravida in pragul nasterii sa vada / auda asa ceva! mai ales una asa ingrozita de ce i se va intampla!... de aia, repet, am preferat sa ne strangem acum foarte tare la portofole, sa punem deoparte banut peste banut si sa stau mai relaxata in ceea ce priveste momentul "nasterea"!

sus

Denunta
Byu

Copii

07.12.2009 12:38     citat 

ionelita abia asteptam rezultatele de la morfo. Dupa servici vii la Iasi sau azi nu lucrezi?
Cum ajungi acasa sa intri sa ne spui cum a fost si sa ne trimiti poze.
Eu ma interesez unde sa fac morfo ca doctora mea nu face.
Tu cat dai pe morfo?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 12:42     citat 

byu sarut , nu sunt la servici,m-am invoit azi...pe la 3 plecam spre Iasi
habar nu am cat ma costa confuz ,dar iti spun diseara zambet
anca parca a dat 200 la avicena

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 12:43     citat 

si normal ar fi sa te trimita dr ta undeva sa faci morfo...nu sa te interesezi tu

sus

Denunta
Byu

Copii

07.12.2009 12:47     citat 

Pai nu mai trimite doctora mea ca am vb si cu o graviduta de 33 saptamani care astepta la doctora mea si mi-a zis ca ea a facut morfo de 31 saptamani la doctor Iliev si a dat 150 ron. Acuma caut sa ma interesez si eu.

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

07.12.2009 12:48     citat 

neatza burtici.eu astazi cica sunt matinala,de vreo 2 ore jumate sunt treaza si desi ma simt obosita nu mai pot sa dorm...uitasem sa specific ca am adormit pe la 5 dimineatza,am pazit tavanul ochi peste cap .ca si unele dintre voi am probleme cu somnul plang sau sunt foarte trist
felicitari roxana pt schimbarea prefixului in sarcina
byu,f frumoase poze se vede ca esti tare mandra de burticutza ta
iar pt burticile racite curaj la baut ceaiuri cu lamaie.cand am fost racita eu si aveam mari dureri de gat doar ceaiul si mierea de albine ma ajutat.
aseara am facut bradutul(aici se face in ziua de 8 dec,asa e traditia,dar l-am facut cu o zi inainte).2 poze va pun desi nu sunt prea clare

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

07.12.2009 12:51     citat 

ionelita,bafta la morfo

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: