· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor(363)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor(363)     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

07.12.2009 12:53     citat 

angelll multumim frumos.
Foarte frumos bradutul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 12:54     citat 

ancutza...si eu mi-am dorit sa nasc in alta parte, mai exact la bucuresti...dar din diverse motive-nu mai stau sa le inshir- nu se va putea, deci trebuie sa ma bazez pe medicul de aici si sa sper ca imi va rasp. la tel. pt. ca am senzatia ca nu va sta fiica-mea in marsupiu pana la 20.01. cum ar fi de presupus....
cat despre nascutul in spitalul nostru cel de toate zilele...da, in mare ai auzit adevarul, e adevarat pe de alta parte ca acolo ne-am nascut si noi, acolo am nascut si noi (o parte din noi) primul bebe....dar este intr-adevar degradadant, de multe ori inuman. pentru angajatele de acolo (cu mici exceptii) toate mamele si lehuzele + copii acestora sunt niste obiecte care sunt sursa de amuzament mai intai si apoi sursa de venit suplimentar....si cam atat. conditiile din maternitate, cel putin in orasul meu, sunt ...sa le zicem "necorespunzatoare" dar, repet, daca am avea posibilitatea, cu toate ne-am alege nasterea acasa, sau in apa, sau in saloane private alaturi de sotz eventual...etc...dar deocamdata astea sunt vise ! cel putin pt. mare parte din RO. ochi peste cap

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 12:58     citat 

angell sarut multumesc frumos sarut foarte frumos bradutzul sarut sarut sarut si ca mi-ai amintit de ceiut acum fug sa-mi mai fac o cana ( azi numai o cana am baut spre rusinea mea) sarut sarut sarut
byu sarut nasol...eu am noroc ca face dr mea morfo si nu ma mai plimb de un dr la altul zambet
eu daca alegeam sa merg cu sarcina cu un dr de la mine din vaslui stiu sigur ca-mi dadeau trimitere la avicena la morfo...asa cum i-a dat si ancai

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 1:01     citat 

de cand am vazut bradutzul parca am prins un pic de optimism...ma simt mai bine zambet multumesc angell !!!

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

07.12.2009 1:03     citat 

puimihai sarut sarut

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 10 luni

07.12.2009 1:07     citat 

byu si noi tot la avicena facem morfo
angell e foarte frumos bradutul tau!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani
Irina Maria: 8 ani, 11 luni

07.12.2009 1:14     citat 

Eu nu am vb inca cu doctora mea despre asta ca a fost nebuneala cu concediile astea medicale. Dar maine probabil am sa vb cu ea sa vad ce zice. probabil o sa-mi dea ea trimitere. Inca nu stiu sigur.
Unde e Avicena in Iasi?

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 11 ani, 1 luna

07.12.2009 1:18     citat 

msk fetelor,de acum astept sa vad si brazii vostri
eu am papat o patratica de ciocolata si fetitza a inceput sa mute mobila,nu prea ii convine daca stau pe scaun cand ea are chef de joaca.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 1:22     citat 

eu stiu unde e avicena ....dar nu prea stiu sa-ti explic ca nu prea cunosc iasul rad ,doar strictul necesar,mall, medis,sf paraschiva rad rad
e pe langa Sf Paraschiva..pe aceeasi strada...la cubul verde
angell rad rad rad rad

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 1:24     citat 

mi-am facut ceiutul...acum imi astept sotul sa papam ( fripturica la cuptor,cu cartofi,ciupercutze si mamaligutza prostit prostit )

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 1:33     citat 

scot limba meniu pt. oameni sanatosi, care stau acasa...au timp....faci in ciuda la clasa muncitoare trag cu ochiul foarte fericit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 1:34     citat 

puimihai rad rad rad rad oameni care stau acasa doar azi...ca m-am invoit sa merg la Iasi la dr rad rad rad

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 1:38     citat 

aa..te invidiam degeaba... jenat scuze !

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 1:40     citat 

scot limba scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

07.12.2009 1:43     citat 

revin si eu dupa o pauza de masa un pic mai lunga zambet am fost si am luat fetita de la gradi,am papat si acum inapoi la lucru prostit
multumesc dragelor de urarile de insanatosire sarut sper sa scap cat mai repede ca nu asi vrea sa ia si pitica raceala .
mai fetelor mi-ati facut un dor de iasi,cand v-am citit zambet eu nu am mai fost in iasi de 8-9 ani,
ionelita pofta buna, draga sarut

pupici sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: