· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul PURElor Rautaceoase si MOV - Noos'pe
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul PURElor Rautaceoase si MOV - Noos'pe     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 3 luni
cea mica: 9 ani, 7 luni

07.12.2009 10:35     citat 

pui...aveam si noi unu d'asta la birou da stiam toti de ce e asa treaba. era sluga sefului, isi petrecea pauza de masa spaland masina sefului (ce bine'i statea in curtea firmei cu cisme de cauciuc si cu furtunu'n mana), ii platea sefului facturile, ii gatea, ii spala etc.eh, macar pot sa zic ca bietul muncea pt banii aia (pacat ca nu muncea la lucru, doar in afara lui)

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 10:43     citat 

tanti despre care vb eu nu mai munceste in birou de ceva vreme, aici ma doare pe mine...ce face in timpul ei liber...faca borsh cu shtir, putin in pasa, poa' sa-i dea si ghetele cu crema ! pe mine sa ma scuteasca de fitze la servici , sa lase fatza de mironositza si cand primeste bani pe shest macar sa faca bine sa nu para tot ea stanjenita...ca sincer numai de ifosele ei n-am chef....mi-ar placea si mie sa iau bani fara munca prestata dar pe linsul in urechi...asta n-am cum, nu pot si n-am sa pot vre-odata. asa ca imi ramane doar sa bushesc tastatura si sa va umplu voua paginile nervos nervos nervos

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

07.12.2009 10:52     citat 

go, go, go, duamna pui!!!! Io is aicilea, scuipa tot. nervos nervos

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

07.12.2009 11:01     citat 

si io, si io-s aici, si-ascult
deh, prosti gasesti pe toate drumurile, pui , absolut pe toate
ce certuri am tras si eu pa-aici anul asta ....s-a ofuscat una lume cu vechime ca mi se da mie "prea multa responsabilitate" nervos
da' o trecut, s-o calmat apele, le-am mai trintit si eu cite una, cu zimbetul pe buze, delicat asa....

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 11:13     citat 

dupa multi ani in care am avut suficiente responsabilitati, exagerat chiar si evident ca des auzeam discutii ca "numai ea le stie pe toate" dar nu punea careva mana sa preia ceva ochi peste cap acum e timpul sa le mai dau in stanga si in dreapta, musai, ca am mai zis, trebuie sa plec, o sa-mi vina sorocul cu fata si o sa iasa facand acte prostit eeee...acu' nu mai convine la nimeni sa preia nici registre, nici rapoarte(care sunt de 3 feluri, nici mai mult nici mai putin), nici mosteniri ce sa mai vorbim de arhiva.......bleah...
pare -se ca va castiga nenea base...asa se anuntza ...dar cum ziceam, nu mai tresar...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 11:21     citat 

eu chiar cred ca va castiga base.ieri nu eram asa sigura da acum parca se mai limpezesc lucrurile.
eu plec imediat, va voi citi maine 'spemiile d ecapitole pe care le scrieti azi prostit asta daca nu ma apuca un dor nebun de shmotru si iau la frecat si sanitizat toata casa.

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 11:24     citat 

ai grija cu "sanitizatu' " ca te acuza ashtia de plagiat ! trag cu ochiul

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 11:25     citat 

ochi peste cap prostit
nu ma bag...

sus

Denunta
puimihai

07.12.2009 11:26     citat 

si bine faci !!!! stiu eu de ce! trag cu ochiul crede-ma pe cuvant de pionier si shoim al patriei !!!!!!!!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 11:32     citat 

mda am renuntat sa ma bag la concursuri pe aici...
si apoi ce s acaut eu domne pe acolo...ca vorba aia: (asta mi'a placut)

----------
citat:
david_ionela2000 a scris
nu am eu noroc sa castig nu am castigat niciodata nimic mai ales ca stau la tara si ce spun administratorii ce sa faca o taranca cu masina de spalat
----------

nu ca eu as fi taranca scot limba
doar sotul e taran ( adeca s-a nascut si a crescut la tzara)

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 6 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

07.12.2009 11:35     citat 

da' ce logica de fier....ce treaba are faptul ca locuieste cineva la tzara sau ca vine de la tzara cu spalatul fufelor?

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.12.2009 11:38     citat 

pai probabil nici ea nu stie "ce s afaca o taranca cu o masina de spalat" duipa cum afirma dansa, citez

----------
citat:
"nu am deocamdata dar in viitor am sa imi cumpar una."
----------

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

07.12.2009 11:40     citat 

Am primit compatimire de la MAMA! De cand o asteptam!...
Cica sa-mi pus un supozitor pentru febra! rad

Ultima modificare efectuata de catre somnorici la 07.12.2009 11:40, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
mamistef

Copii

07.12.2009 11:40     citat 

mda,si stra-strabunica mergea la riu si freca izmenele lu' stra-strabunicu de bolovani, cu lesie si alte alea

sus

Denunta
mamistef

Copii

07.12.2009 11:42     citat 

----------
somnorici a scris:
Am primit compatimire de la MAMA! De cand o asteptam!...
Cica sa-mi pus un supozitor pentru febra! rad
----------

super tare.Asta dupa ce in prealabil iti verifici singurica temperatura,tot. rectal confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: