· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > l-ai invatat in brate, care este....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
subiect nou  raspunde
autor l-ai invatat in brate, care este....     
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

17.11.2010 4:08     citat 

rad rom-ul imi place, marca inregistrata nu!rad rad
si cand aud ca nu e invatata in brate, scot un ''ce bineeee'' sau ''esti o mamica fericita'' de parca s-ar fi vindecat de eu stiu ce boala incurabila nervos ochi peste cap
tu parca intrebai ce replici sa dai pentru aceste vorbe ''de duh''! eu spuneam asa:
- sa te auda Dumnezeu, ca de cand ma chinui sa o invat in brate!
- si ce daca? mami (adica eu) o sa o tina in brate, o sa o legene etc
- pai d-asta l-am facut sa-l tin in brate!
mai erau cateva......of batranetea asta! rad rad

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

18.11.2010 5:06     citat 

----------
citat:
mireaadrianaflorina
tu parca intrebai ce replici sa dai pentru aceste vorbe ''de duh''! eu spuneam asa:
- sa te auda Dumnezeu, ca de cand ma chinui sa o invat in brate!
- si ce daca? mami (adica eu) o sa o tina in brate, o sa o legene etc
- pai d-asta l-am facut sa-l tin in brate!
mai erau cateva......of batranetea asta!
----------

tot degeaba mah, tot mila ai sa citesti in ochii lor...la fel cum am citit eu mega mila in ochii oamenilor ca mi-a mers feciorul pana la un an si 2 luni in patru labe, exact cum zici tu, se uitau la el ca la omu' bolnav... prostit prostit prostit
Ce sa zici, nu mai zici nimic, fiecare crede ca el este cel mai ...cu motz..., inclusiv noi, de ce sa nu recunoastem.... rad

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 1 luna
am nascut deja!

18.11.2010 7:28     citat 

da, dar noi avem 2 motzuri! foarte fericit rad
nici a mea nu merge nici macar de-a busilea! nu iti spun ce teorii aud de la parintii mei, ca, vezi Doamne, eu am mers la 8 luni sprijinita pe perete, ea de ce nu merge???????

sus

Denunta
anamaria01

18.11.2010 8:57     citat 

oh, eu pe tema asta am crezut ca crap de nervi! ei, da, a fost vina mea ca n-am putut sa ignor comentariile si parerile unora din familie, desi sotul imi zicea sa-i las in pace si sa nu le acord nici o importanta...Mariuca avea 11 luni si atunci am primit o vizita mai prelungita a cuiva din familie care insista ca la un an copiii trebuie sa zburde, copiii lui x alergau la un an si M trebuie pusa in scaunul de mers... ochi peste cap
eu eram de cu totul alta parere, dar m-am simtit ca si cum copilul meu e intarziat in dezvoltare si asta din cauza mea! prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 8 luni
cea mica: 10 ani

19.11.2010 11:41     citat 

scuze ca ma bag in discutie (va citesc de ceva vreme)

fiica-mea a inceput sa umble in 4 labe doar la 1 an
iar in picioare doar la 1 an si 3 luni

va dati seama ca de cand avea cam 11 luni si pana a inceput sa umble in picioare de cate ori am auzit "vaaaai dar nu umbla inca???pai cutare umbla de la varsta de.."
dar nu ma mai mira nimic.la 5 luni m-a intrebat pediatra daca sta singura in fundulet, i-am spus ca nu si imediat mi-a replicat "are un retard motor". prostit

stiu ca e greu dar incercati sa ignorati toate aceste comentarii rautacioase

sus

Denunta
e-alice

Copii

19.11.2010 2:45     citat 

asa e KuraiLucy, una e cand scapa matusica porumbelu', te mai amuzi, te mai oftici, dar nu te ingrijorezi...dar cand mergi la medic in vizita si iti tranteste niste aberatii... nu merge la un an? "nu e bine"...nu vorbeste ? nu spune decat mama si tata? "nu...nu e bine". Cat de mult am incercat sa nu ma oftic... tot.... nervos nervos

ma gandeam acum cu drag la o tanti de la tara, care l-a vazut pe baiat in 4 labe mergand cand avea un an si o luna...si-mi zice cu naturalete in glas, apoi daca a apucat asa, o sa mearga tarziu.... Nu stiu, felul bland in care a spus-o si naturaletea nu numai ca a facut sa nu ma deranjeze vorbele ei, dar chiar m-au incurajat. Totul e in ton. Poti spune lucruri care nu-s menite sa displaca unei mamici, dar sa ai tonul complet nepotrivit care sa strice toata sandramaua....din cauza asta ma deranjeaza dr. lui Vlad. trist Si-mi pare rau, ca o plac, dar la fiecare vizita ma enerveaza cu cate ceva. Sunt sigura ca inca se abtina sa imi spuna de alaptat, cred ca asteapta sa-l intarc ca sa-mi spuna cat rau mi-a facut mie copilul. Spun asta pt. ca am slabit enorm si acum ca a crescut pustiul si nu-l mai aduc la dr. in brate sau in pouch, mi-a zis-o la un moment dat ca de aia am ajuns asa slaba, din cauza purtatului. Inca o data, femeia are dreptate dintr-un punct de vedere dar felul in care o spune.... ochi peste cap

sus

Denunta
Dariana

14.04.2011 2:49     citat 

Un posibil raspuns benefic la "invatat in brate" ar fi ce vedeti in clipul de mai jos:

http://www.youtube.com/watch?v=Hm_L6cpaPMM

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 10 luni
BebeMinunat: 7 ani, 8 luni

20.09.2011 4:26     citat 

sunt de acord cu voi, dragele mele!!!!
cum as putea sa-l las pe piticul meu sa planga si eu sa ma uit la el. si asa mi se pare ca nu ajung destul de repede la el daca sunt in bucatarie si scanceste!!!! oricum, desi il tin destul de mult in brate, e cuminte si bun si dragalas si imi place ca-si doreste sa ne simta pe mine si pe tatal lui.

sus

Denunta
anamaria01

22.09.2011 7:31     citat 

----------
Luv31 a scris:
desi il tin destul de mult in brate, e cuminte si bun si dragalas.
----------

confuz

sus

Denunta
e-alice

Copii

23.09.2011 10:06     citat 

----------
citat:
anamaria01
: 22.09.2011 5:31 titlu:
----------
Luv31 a scris:
desi il tin destul de mult in brate, e cuminte si bun si dragalas.
----------

----------

rad rad rad
cat de tare!
rad

sa inteleg ca ti-a fost cam frica sa-l atingi..... rad rad

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 10 luni
BebeMinunat: 7 ani, 8 luni