· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > l-ai invatat in brate, care este....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor l-ai invatat in brate, care este....     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

20.12.2009 1:46     citat 

mersi gogolea, noi avem leagan identic cu cel din poza ta, dar plange rau cand il pun acolo, nu-i place deloc..
fiecare copil cu preferintele lui clare, cum spuneai si tu...

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 8 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 6 luni

20.12.2009 3:15     citat 

Ma ungeti pe suflet cu subiectul asta. E-alice felicitari!
Il port pe Lu de drag. Ador mirosul parului sau fruntea oricand la indemana pt pupacit. Lu are cam 11 kg si in spital nu stiu ce a7 fi facut fara slingul fix..
Gabman multvmes2 din inima. De joi voi avea net cu imprumut si putem vorbi. sarut

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

20.12.2009 5:00     citat 

brishtara, n-am scris niciodata despre asta dar si eu stau cu nasul in puiul meu rad , ce haios suna!
stii ce o sa-mi ramana infipt in creier? mirosul lui imediat dupa "nastere" (cezariana trist ). L-am perceput marin, exotic; nu am retinut atat de mult trasaturile lui, mai ales pt. ca moasa mi l-a bagat intre ochi prostit , dar o sa-mi aduc aminte intotdeauna mirosul lui unic de atunci.
parutul ii miroase a copil mic, burtica, pana si cacacea miroase frumos la copilul meu zambet sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

20.12.2009 10:43     citat 

christa oare unde gasesc si eu centru de activitati ca al monei?

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

20.12.2009 10:46     citat 

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

21.12.2009 12:01     citat 

----------
anca_szabo a scris:
----------

Nu stiu sa-ti spun exact, noi stam in Germania si am luat aici. Am intrebat pe cineva din tara, IKEA are ceva USOR asemanator, da' doar seamana, nu si rasare. rad http://www.ikea.ro/ro/Produse/107/5771/Jucarii/LEKA.htm

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

21.12.2009 8:51     citat 

mersi foarte fericit

sus

Denunta
elizamam

Copii
Eliza: 15 ani, 1 luna
Stefan: 13 ani, 4 luni

21.12.2009 4:26     citat 

fetele, slinguri gasiti la diana, www.sling.ro
scuza-am dorria, nu m-am uitat la varsta fetitei: in sling, copilul poate sta si la orizontala, poate fi chiar alaptat; adomit, plimbat, ce vrei si ce nu vrei; brish a deschis un topic "ce sunt sling-urile, wrap-urile, pouch-urile..." Toate astea sunt mijloace de purtat bebelusii pe corpul mamei/persoanei care ingrijeste. Toate sunt mai confortabile, mai simple si (cred) mai ieftine decat marsupiile obisnuite, si - cel mai important - mai sanatos de folosit si pentru mama si pentru copil.

sus

brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 14 ani, 8 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 12 ani, 6 luni

23.12.2009 10:04     citat 

[...]uitati inca un loc de unde se pot achizitiona mijloace de purtare ORGANICE si de calitate superioara:

www.spurnatur.blogspot.com

Enjoy it!

sus

Denunta
dorria23

Copii
Mara Cristina: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

26.12.2009 6:00     citat 

[quote="e-alice"]rad mi-a placut aia cu "stau eu in fundul ei..." rad dragutz!
pe copchilul meu il sprijin deja de perne pt. ca daca nu fac asta chiar trebuie sa stau 24 din 24 cu el in brate si imi este imposibil. Pe spate n-a stat niciodata culcat (nici macar in brate rad ) deci a trebuit sa-l pun sprijinit. Acum vad ca se trage cu capul si corpul inainte ca si cum ar vrea sa se ridice s-o ia din loc prostit Si mie mi-e teama pt. coloana lui dar nu stiu ce sa fac.... trist[/quote]
rad ii mai fac si eu asa din cand in cand. O pun pe o perna mai ridicata si o ridic de subsori...vad ca are ceva forta, dar daca o ridic de jos, se arcuieste, deci nu se poate ridica catusi de putin.. trist mititelul de el..nu a stat deloc la orizontala? Mara a tot stat si de asta voiam un balansoar..acum am primit unul si inainte de asta i-am mai comandat unul (fara sa stiu...)...asa m-am ofticat foarte fericit

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

26.12.2009 6:00     citat 

[quote="elizamam"]fetele, slinguri gasiti la diana, www.sling.ro
scuza-am dorria, nu m-am uitat la varsta fetitei: in sling, copilul poate sta si la orizontala, poate fi chiar alaptat; adomit, plimbat, ce vrei si ce nu vrei; brish a deschis un topic "ce sunt sling-urile, wrap-urile, pouch-urile..." Toate astea sunt mijloace de purtat bebelusii pe corpul mamei/persoanei care ingrijeste. Toate sunt mai confortabile, mai simple si (cred) mai ieftine decat marsupiile obisnuite, si - cel mai important - mai sanatos de folosit si pentru mama si pentru copil.[/quote]

Ms tare mult!! chiar o sa ma uit!!

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

26.12.2009 6:04     citat 

zambet si Mara mai plange cateodata..se enerveaza pe cate o jucarie pe care de altfel o iubeste....probabil este prea irascibila sau somnoroasa in momentele alea..nu imi explic.. ii dau una cate una si la un moment dat izbucneste in plans..

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

26.12.2009 6:05     citat 

[quote="brishtara"][...]uitati inca un loc de unde se pot achizitiona mijloace de purtare ORGANICE si de calitate superioara:

Enjoy it![/quote]

au si site in engleza? nu ma descurc cu germana deloc plang sau sunt foarte trist sunt asa faine lucrurile alea.. MS

sus

Denunta
CrazyMommy

26.12.2009 11:36     citat 

----------
dorria23 a scris:
----------
brishtara a scris:
[...]uitati inca un loc de unde se pot achizitiona mijloace de purtare ORGANICE si de calitate superioara:

Enjoy it!
----------

au si site in engleza? nu ma descurc cu germana deloc plang sau sunt foarte trist sunt asa faine lucrurile alea.. MS
----------
au in romana www.purtatulbebelusilor.blogspot.com daca vrei sa o contactezi ii poti scrie in romana caci e romanca trag cu ochiul

sus

Denunta
goroba

27.01.2010 6:23     citat 

http://stirileprotv.ro/csid/ingrijirea-...rtant.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: