· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > l-ai invatat in brate, care este....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor l-ai invatat in brate, care este....     
dorria23

Copii
Mara Cristina: 11 ani, 8 luni
am nascut deja!

28.01.2010 12:52     citat 

super!!! stiam si eu. am citit in sarcina.. azi am observat ca intradevar, s-a atasat enorm de mine..daca nu o iau in brate, asa plange..niciodata nu mi-a facut asta insa zilnic am tinut-o in brate cel putin doua ore..ori in marsupiu, ori asa...

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

28.01.2010 12:54     citat 

[quote="e-alice"]rad mi-a placut aia cu "stau eu in fundul ei..." rad dragutz!
pe copchilul meu il sprijin deja de perne pt. ca daca nu fac asta chiar trebuie sa stau 24 din 24 cu el in brate si imi este imposibil. Pe spate n-a stat niciodata culcat (nici macar in brate rad ) deci a trebuit sa-l pun sprijinit. Acum vad ca se trage cu capul si corpul inainte ca si cum ar vrea sa se ridice s-o ia din loc prostit Si mie mi-e teama pt. coloana lui dar nu stiu ce sa fac.... trist[/quote]

Ce mai face Vladut? mai vrea sa stea in fundulet? e mai mic cu o saptamana fata de Mara a mea zambet multa sanatate tuturor copilasilor in acest an!!!

sus

Denunta
Ina2009

Copii
: 11 ani, 7 luni
: 9 ani, 8 luni

28.01.2010 1:12     citat 

al meu nu sta intre perne, le impinge si vrea numai in picioare...

il mai pacalesc intr-un "balansoar"... dar nu are rabdare, se plictiseste repede de jucarii, de tot.

cum sa il mai pacalesc? si la controlul de 4 luni, cand a vrut dna dr sa il ridice in fundulet, el s a ridicat in picioare....

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

28.01.2010 1:13     citat 

tare!!! rad ..inseamna ca nu va sta in fundulet, ci direct va merge in picioruse..dar mai tarziu. nu e fraged sa incerci sa-l pui in fundulet?

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

28.01.2010 1:14     citat 

[quote="Ina2009"]al meu nu sta intre perne, le impinge si vrea numai in picioare...

il mai pacalesc intr-un "balansoar"... dar nu are rabdare, se plictiseste repede de jucarii, de tot.

cum sa il mai pacalesc? si la controlul de 4 luni, cand a vrut dna dr sa il ridice in fundulet, el s a ridicat in picioare....[/quote]
in brate cere?? pupici!!

sus

Denunta
Ina2009

Copii
: 11 ani, 7 luni
: 9 ani, 8 luni

28.01.2010 1:15     citat 

nu nu...nu sta in fundulet, ci pe spate, se regleaza...

in brate da...maxim 5-10 min, apoi tot se impinge in picioruse....asta se intampla doar in tp zilei. dimineata si seara sta intins pe pat

ne a zis dna dr ca sa lasam sa se ridice singurel, sa decurga totul natural...

Ultima modificare efectuata de catre Ina2009 la 28.01.2010 1:18, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

28.01.2010 1:17     citat 

super zambet.... cum il cheama si de unde sunteti?

sus

Denunta
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 8 luni
Paul: 8 ani, 7 luni

29.01.2010 10:16     citat 

dorria multumim de intrebare, suntem bine zambet Foarte bine chiar in sensul ca Vlad e tot mai cuminte si mai dragalash si mai vesel.... De la un copil care plangea non stop la un copil care e curios si vorbaretz si rade....Doamne Doamne ce e de noi.... sarut
si al meu da sa se ridice in picioare in loc de fund. A inceput sa stea in funduletz dar nu singur si nu sigur zambet
Sta la orizontala in brate si rade!!!! Incredibil si pt. mine si pt. taica-su, nu ne vine sa credem zambet
in rest, mei tai si wrap si pouch in continuare, in brate in continuare de cate ori vrea .... Tzatzica in continuare desi ne autodiversificam curand dupa semne....

multa multa sanatate tuturor, ma bucur ca inca citeste lumea subiectul zambet

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

29.01.2010 4:12     citat 

ma bucur sa aud ca e asa zglobiu!!! eu am o medit o data pe sapt si eleva o tot tine in picioruse, o ridica, nu o lasa mult, dar se pare ca Marei ii place..eu sunt altfel, nu prea o las, nici in fundulet nu o asez asa mult.. La fel face si ea, in patul nostru, la orizontala, da din maini, din picioruse, chiuie.. in ultimele zile am tot luat-o in brate si vad ca deja plange sa o iau din nou cand ma vede langa ea sau cand se plictiseste de stat si jucat in pat.. in patut nu doarme, mai sta ziua, in rest...toate bune!

sanatate multa si sper sa ne auzim curand!! cate kg aveti? cand incepeti diversif? noi mai papam ceva merisor, porto..cate putin.. ntr-un timp incepusem sa-i dau supica si dupa 3 zile m-am oprit, am zis sa asteptam, totusi.. trag cu ochiul

sus

Denunta
e-alice

Copii

29.01.2010 4:23     citat 

nici eu nu-l tin in fund, picioare nici atat, doar cand ne jucam ne mai ridicam zambet
incepem diversificarea....nu stiu nici eu rad initial am zis, nu inainte de sase luni dar ieri mi-a luat marul din mana si l-a supt+lins, mi se pare ca ar fi pregatit. Am iesit azi la o plimbare luuuunga, am mers si pe la piata cu gandul sa iau morcov, patrunjel, ceva radacinoase proaspete pt. el si nu am cumparat nimic. Dar stii de ce? Mi s-a parut ca nu e nimic indeajuns de bun pt. copilul meu. prostit Ai mai intalnit om mai nebun? rad Cred ca am emotii jenat

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

30.01.2010 3:21     citat 

sa stii ca te inteleg din nou zambet si perfect!! eu incepusem putin inainte de 4 luni sa ii dau mar. I0am dat cand si cand, am incetat si apoi iar. la un moment dat, nu mai gaseam mere bune pe piata, doar in magazin si nu i-am luat, automat nici nu i-am mai dat. cred ca de la 4 luni pana acum i-am dat cumulat cam 2 sapt mar ras sau suc de mar.. acum iar nu-i mai dau pt ca nu am gasit mere bune, naturale (din gradina).. cu radacinoasele la fel.. morcovii nu mi-au placut si nu i-am mai facut nimic. Cred si eu ca-i pregatit.. micuta mea are peste 9 kg, avea 8,8 la 4 luni si 10 zile.. m-am gandit ca ar fi pregatita, insa dupa 2-3 zile de supa, plangea noaptea si se indoia de burtica, asa ca am zis sa astept.. am vazut ca-i place si banana, i-am dat putina, dar iar noaptea a plans de vreo 4 ori (noaptea trec), asa ca ma opresc. am inteles ca nu ar fi buna inainte de 7-8 luni. asa-i? ceai ii dai? apica? practic, nu ar avea nevoie de nimic in afara de laptic, dar nu ma abtin .. i-am dat ff rar ceai si la fel si apa.. de la 5 luni.
va pupam si va dorim un we linistit si calduros!

sus

Denunta
e-alice

Copii

31.01.2010 1:54     citat 

dorria, hai la bebelusi 2009, acolo putem vorbi de toate astea zambet

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

31.01.2010 1:57     citat 

----------
dorria23 a scris:
eu am o medit o data pe sapt si eleva o tot tine in picioruse, o ridica, nu o lasa mult, dar se pare ca Marei ii place..eu sunt altfel, nu prea o las, nici in fundulet nu o asez asa mult..
----------

Nu stiu cum dai tu meditatii cu un bebelus alaturi, dar nici nu inteleg cum poti tu ca MAMA sa te uiti la o eleva ca-ti tine copilul de nici jumatate de an in picioare fara sa zici nimic. Ce-i aaia "eu sunt altfel, nu prea o las"? trist

sus

Denunta
dorria23

Copii
am nascut deja!

31.01.2010 8:54     citat 

zambet sa nu exageram. L-a tinut pe picioarele ei, nelasand-o sa le atinga.. practic daca o iei in brate, isi infige piciorusele in picioarele tale zambet.. pot da meditatii, cum sa nu zambet. o jumatate de ora sta cu noi, in leagan sau la mine, sau pe canapea la orizontala, cealalta jumatate o doarme (cel mai probabil). se mai intampla sa fie si treaza cand am meditatia zambet.. eu nu o las nici in fundulet, dar in picioruse, sa fim seriosi si da, sunt o MAMA extraordinara, ca majoritatea dintre noi.. in mod normal imi chem eleva (am numai doua si le fac din obligatie, nu exista, se pare un profesor mai bun..).. dupa ce adoarme micuta.. merci de grija, oricum.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 9 luni

31.01.2010 10:02     citat 

----------
dorria23 a scris:
zambet sa nu exageram.
----------

Cine a inceput? Tu ai zis "o tot tine in picioruse", acum deodata vezi Doamne

----------
dorria23 a scris:
L-a tinut pe picioarele ei, nelasand-o sa le atinga
----------

----------
dorria23 a scris:
(am numai doua si le fac din obligatie, nu exista, se pare un profesor mai bun..)..
----------

si mai modeeeeeeeeeeeeeest ... rad rad rad

sus

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: