· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (54)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (54)     
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani
Maria: 12 ani, 7 luni

08.12.2009 2:00     citat 

da, e f bine ca medicii si aparatura sunt bune,e f important de-acum sa aiba micutza putere sa lupte
Eu oricum simt si cred ca va fi totul bine sarut cu ajutorul lui Dumnezeu!!!
cred ca asta e soarta lor,sa nu aiba liniste atunci cind li se nasc copilasii, au tras atitea cu yasmina,iar acum au de tras si cu Ariana....nu se poate sa nu ii ajute Dumnezeu,mai ales ca au luptat atitia ani ca sa aiba fetitele!

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 7 luni

08.12.2009 2:09     citat 

Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine...

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 8 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 6 luni

08.12.2009 2:09     citat 

Acum ma pregateam sa plec la plimbare si am zis sa dau un refresh inainte......am vazut pozele Andreei si zambeam la cat de frumoasa si tanara este.....mergand cu cursorul mai jos mi s-a facut pielea de gaina, am inceput sa tremur si mi-au dat lacrimile.........ce soc, ce veste proasta, mai ales ca stiam ca s-a nascut PERFECTA micutza........Doamne, cata durere pe saracii parinti plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Da-le Doamne multa putere si incredere, iar micutei multa sanatate si putere sa lupte sa respire singura.........TREBUIE sa fie bine, la cat de dorite au fost fetitele astea doua.........
Din tot sufletul ma voi ruga sa le fie bine......

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani
Christian: 12 ani, 4 luni

08.12.2009 2:41     citat 

Buna, fetelor
am urmarit fiecare postare, am zambit si m-am amuzat, am admirat micute frumoase , una cu rochita , una bucata cuscra frumoasa si nelinistita.....
Dar ....m-am intristat tare la aflarea cumplitei vesti.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Ma rog si eu la D-zeu sa fie cu ele, sa le dea putere sa lupte, micutza sa se faca bine si mami sa aiba putere sa fie alaturi de micuta

sus

Denunta
Mickymy

Copii
Bianca-Maria: 12 ani, 5 luni
Laurentiu-Stefan: 12 ani, 5 luni

08.12.2009 2:42     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sa o ajute Dumenezeu si sa-i dea puterre eu stiu ca fetiza este o luptatoare si o sa fie bine caci Dumnezeu nu uita pe nimeni si o sa fie bine mult noroc si sanatate se l-e dea Dumnezeu si sa l-e ocroteasca .curaj si sa fi puternica mamaiY. sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii

08.12.2009 2:44     citat 

asteptam vesti sa ne ti la curent mamaiS te rugam sarut trist

sus

Denunta
Mickymy

Copii

08.12.2009 2:45     citat 

O sa fie bine o sa vede-ti.

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani, 3 luni

08.12.2009 2:50     citat 

intru si eu la voi sa aflu vesti despre Mimilyca, si ce-mi vad ochii???
ma rog la Bunul si Milostivul Dumnezeu sa aiba in grija pe micuta Ariana si mamicii ei, mult prea incercata, sa-i dea putere si optimism! Doamne ajuta!

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 15 ani, 8 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 6 luni

08.12.2009 2:54     citat 

Si Mimi e alaturi de ele si le doreste din toata inima ei mare multa sanatate si incredere ca totul va fi bine sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani
Maria: 12 ani, 7 luni

08.12.2009 3:02     citat 

eu zic sa gindim pozitiv,asa cum zicea si Elidia,sectia de prematuri e cea mai tare din Moldova si va fi totul bine.Cind se vor intoarce amindoua bine-sanatoase acasa nu cred ca vor vrea sa citeasca mesaje triste ,ci ginduri bune si pozitive sarut sarut sarut

deci ,jos cu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ,sus sarut sarut sarut !

sus

Denunta
Mickymy

Copii

08.12.2009 3:14     citat 

mamiS are dreptate nu trebuie sa fim triste sarut sarut .

sus

Denunta
mare_melisa

08.12.2009 3:25     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nu se poate asa ceva sigur nu e adevarat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Abea asteptam vesti despre micutza Ariana si cand am citit zilele astea ca Ariana e ok m-am bucurat f mult stiind prin cate a trecut cu Yasmina , iar acuma nu pot sa cred ce aud.
Ma rog la DD sa fie bine Arienutza, sa se faca bine sa se poata juca cu Yasmina....
Adevarat amandoua sunt copii doriti f mult de ce atata greutate une mame care isi doreste din tot sufletul puii ei ? MamiYasmi vreau sa fi puternica asa cum ai fost cu Yasmina si DD o sa aiba grija de Ariana sa se faca bine . Sanatate multa va doresc.

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

08.12.2009 4:09     citat 

Mamiyasmi ne rugam la bunul Dumnezeu si la Maica Domnului sa fie totul bine cu Ariana, sa se faca bine si sa veniti cat mai curand acasa sarut Va iubim si va imbratisam sarut

sus

Denunta
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 12 ani, 7 luni

08.12.2009 4:42     citat 

Dumnezeule milostiv, ajut-o pe Ariana si familia ei sa treaca cu bine de aceasta incercare grea! Toate rugaciunile noastre se indreapta catre voi!

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 12 ani, 2 luni

08.12.2009 5:25     citat 

imi tot pica netul nervos
amavut o discutie cu Mamiyasmi prin sms-uri, eu zic ca situatia e mai bine, din cite am inteles Ariana nu mai e intubata, i s-au scos firele ce le avea pe nas si pe gurita, acum respira cu ajutorul unei masti de oxigen, deci respira singura! nu mai este introdus oxigenul direct in plamani, din cite imi amintesc, cind Elisa avea masca de oxigen, asistentele o mai scoteau, apoi iar o puneau, ca sa o ajute sa invete sa respire singura, deci e pe drumul cel bun, zic eu! mai are o perfuzie in manuta pt ca e alimentata artificial. Alina nu are laptic inca, doar putin colostru, merge la pompe de san sa se stoarca si spera sa apara cit de curind laptele pt mica Ariana

Mamiyasmi, eu sint mai mult decit sigura ca totul va fi bine, fata s-a nascut la termen, sanatoasa, are greutate buna. trebuie doar putin timp ca sa se rezolve problema cu respiratul. noi va iubim foarte mult, sintem alaturi de tine si ne rugam in continuare bunului Dumnezeu ca Ariana sa se insanatoseasca repede!
sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: