· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (54)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna 2008 (54)     
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

08.12.2009 5:32     citat 

oooo,ce bine!!
Doamne ajuta!!!!! sarut sarut sarut sarut Tu stii cel mai bine cum e cu lucrurile astea,Elidia! te pupam si multumim de vestile bune!Tot asa sa vii,cu vesti bune!!!

sus

Denunta
Mickymy

Copii
Bianca-Maria: 12 ani, 5 luni
Laurentiu-Stefan: 12 ani, 5 luni

08.12.2009 5:33     citat 

eu sunt foarte optimista pt ca si baiatul meu a fost intubat multumim pt veste sarut sarut sarut sarut .

sus

Denunta
alinutza22

Copii
Denis Andrei: 12 ani, 6 luni

08.12.2009 5:42     citat 

Eu cred cu tarie ca Sfantul Nicolae o vegheaza pe Ariana de sus! Trebuie sa fie totul bine!

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.12.2009 6:04     citat 

Elidia sarut multumim pentru vesti sarut Ma bucur ca este mai bine micuta Doamne ajuta sa fie din ce in ce mai bine sarut

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 6 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 5 luni

08.12.2009 7:37     citat 

Dumnezeu e mare,iar Sf. Nicolae e cu suflet mare si are grija de cei aflati in necaz,sunt convinsa ca Ariana si-a ales bine Sfantul care sa o vegheze si sa-i calauzeasca pasii in viata.
Multa sanate,iar lui mamiyasmiariana multe multe imbratisari ,suntem alaturi de voi cu gandul si cu sufletul,va iubim

sus

Denunta
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.12.2009 10:16     citat 

Buna seara sarut
Bursu sarut pupam un Marutz dulce si frumos
Cris sarut pupam si toreadorul mic
Otilia sarut ma bucur ca s a rezolvat
Andreea sarut sarut sarut sarut esti frumusica rau (dar ziceai ca esti roscata confuz )
Alina sarut doamna proprietareasa scot limba
Cuscra sarut sarut sarut ce mai face Denis Nu ne spui nimic de voi sarut
Va pup sarut

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 26 ani
cristian viorel: 12 ani, 6 luni
Luca Andreas: 8 ani, 10 luni
am nascut deja!

08.12.2009 11:09     citat 

Doamne, acum cand suntem in perioada Sfintelor Srabatori cand speranta renaste in fiecare dintre noi si ne umplem inimile de duiosie si iubire, primeste rugaciunile noastre! Da putere micutei Ariana si familiei sale care atat de mult a asteptat-o si atat de mult si-a dorit-o!

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 11 luni
Christian: 12 ani, 4 luni

09.12.2009 1:22     citat 

Buna, fetelor
MamiS, daca ti ai scris la subiectul cu pricina ( tinutul in brate) si ti-a adormit MariaTa 2 ore in brate, ei bine, am scris si eu acum cateva zile la "cum scadem febra" si.... surprins ieri noapte si azi mi-a facut Steff temperatura prostit ce coincidente rad plang sau sunt foarte trist .....deci, am ajuns la dr de fam pt un control (febra 39) si.... nu are nimic surprins e posibil sa fie de la dinti, deoarece are gingiile umflate tare la masele , in toata gurita. Mi-a zis dr ca in urma cu 2-3 luni a mai avut 2 cazuri de bebei ce au facut temp 39 si s-a dovedit a fi de la dintisori surprins

Am vorbit cu ea si despre Ariana, am intrebat-o ce poate fi si cat de grav este si mi-a zis ca sunt multi copilasi ce se nasc cu deficiente respiratorii, probleme minore la plamani , dar, daca se actioneaza din timp si i se acorda ajutor pe parcurs se va insanatosi si va fi PERFECTA.
Deci, avem incredere si sa ne rugam la DD sa fie ceva minor si sa treaca repede, sa o poata alapta mami.

Bursuleeee, multumim pentru poze, esti.....super!!!!Pupam burtica si mamica, fara a uita surioara sarut

sus

Denunta
andreea_andreea

Copii
Maia Sofia: 12 ani, 7 luni

09.12.2009 9:32     citat 

neata
vad ca e liniste,am intrat intr-un suflet sa vad ce mai stiti de Ariana,sunt sigura oricum ca vestile sunt bune
maia mi-a facut temperatura toata noaptea,nu a putut sa-i pun termometru pt ca nu a stat deloc,dar a fost sigur peste 39,de la 1 pana la 5 s-a foit in pat,nu a dormit si gemea plang sau sunt foarte trist ,la ora 1 i-am bagat jumatate de supozitor cu novocalmin si la 4:30 i-am dat 5 ml de nurofen,abia la 5 a iceput sa-i scada si a adormit pana la 8:30 ,acum e super vesela si se joaca in sufragerie cu mihai ,offffffffff m-am saturat de atati copiii bolnavi si numai de vesti proaste plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
stef te pupam dulce sa iasa mai repede maselutele sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii

09.12.2009 10:13     citat 

Neata multmim pt vesti sarut sarut sarut nici noi nu am dormit de la 12 pana pe la 3 bia are muci si am sta tot timpul sa-i trag ce zice-ti sa-i dau nurofen confuz nu a facut febra dar de 3 zile o tot chinui cu aspiratorul si imi este mila de ea .Pupam sarut sarut ingerasi cu dureri de dintisori si maselute si ne rugam la DD sa fie bine Ariana si parimti puternici si optimisti.o zi buna va doresc sarut sarut sarut .

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 11 luni
Maria: 12 ani, 6 luni

09.12.2009 10:15     citat 

buna dimineata

Mickymy nu are nici un sens sa-i dai Nurofen daca nu face febra. las-o asa, sa i se curete mucii,sa iasa toti,Probabil e o raceala banala.

Eu nu am vesti, mi-e jena sa o sun pe mamiyasmi sau sa o stresez cu sms-urile.Dar sunt sigura ca e bine.

in dimineata asta am un pic de treaba,revin un pic mai incolo

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 7 luni

09.12.2009 10:26     citat 

Neatza...
Multumim pt vestile bune... sarut Sa dea DD sa treaca toate problemele de sanatate... trist Ma refer la toti picii bolnaviori...
Si Sofi are muci (nu multi) si stranuta... de ieri... Azi o sa o indop cu suc de mere cu lamaie... ii dau sa manance si usturoi atat cat poate... prostit mai rontaie cateodata... scot limba sper sa ajute cumva sa nu se agraveze... ochi peste cap
Si azi trebuia sa mergem la ziua de nastere a unui pitic ce implineste minunata varsta de 1 anisor sarut ... dar nu cred ca e cazul ,ca a mea e foarte pupacioasa si nu vreau sa transmita vreun microb si celorlalti pici... o sa trec eventual sa-i las cadoul cand iesim la plimbare... trag cu ochiul
O zi buna tuturor... sarut
Mamiyasmi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
12 ani, 7 luni

09.12.2009 10:32     citat 

Mai vreau sa spun ca am avut o noapte prostit prostit prostit prostit Adica Sofia s-a culcat la 22.30 iar eu la 00.30... am dormit o ora jumate si apoi a inceput sa se foiasca... de la o tzatza la alta... am luat-o in bratze sa o linistesc dar nu a vrut nici in bratze ... nu a plans nu s-a smiorcait... doar ma striga fumos MAMA... imi cerea ajutorul... iar eu nu am putut sa o ajut... ceva o deranja sigur... Sau mica raceala ce a primit-o... sau maseaua care tocmai a iesit... jenat Deci avem 6 dintisori si o maselutza sarut si foiala a durat pana dimineatza la 8.30... apoi ea a mai adormit o ora ... ca un bebelush sarut

sus

Denunta
Mickymy

Copii

09.12.2009 10:50     citat 

ieri stef a adormit in fudulet foarte fericit

sus

Denunta
Mickymy

Copii

09.12.2009 10:52     citat 

sa va mai inveselesc putin foarte fericit sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: