· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90     
gogolea

28.11.2009 6:41   Povesti cu mame si aspirante "zapacite" 90  citat 

capitolul anterior: http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=135

va pupacesc pe toate sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

28.11.2009 7:46     citat 

harnicutza, albinutza...ai si schimbat capitolul zambet
spor la citit, ca banuiesc ca ti-ai luat in bratze cartea preferata trag cu ochiul
seara placuta! eu plec sa joc piticot ca...am o invitatie imposibil de refuzat sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 9 luni
cea mica: 10 ani

29.11.2009 11:10     citat 

buna dimineata fetelor (sau buna ziua ca e aproape amiaza)
nu am reusit sa intru de cateva zile, am fost si ocupata si sotul a avut mult de lucru la calculator
joi am fost in bucuresti si a fost f fobositor, am plecat de acasa la 4.30 dimineata si am ajuns inapoi pe la 10 seara..asa ca.. prostit trist mai ales sotul a fost obosit, a condus mai bine de 10 ore.partea buna e ca am rezolvat problema, am reusit sa imi iau diplomele (chiar daca vreo 2 ore am stat pe la cozi..)
mi-am mancat si nervii putin zilele astea dar mi-a trecut
acum am alta problema, cu revelionul..sotul vrea sa mergem la o cabana si eu nu vreau nicicum..nu stiu la ce intelegere vom ajunge pana la urma..
va pup pe toate sarut

sus

Denunta
gogolea

29.11.2009 4:06     citat 

bonjurica fetelor!
ce vreme frumoasa este astazi..
pe unde umblati toate? trag cu ochiul
lucy, bine ca ai rezolvat problema cu diplomele. dar de ce nu vrei sa mergi la cabana de revelion?

sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 2 luni

29.11.2009 10:38     citat 

buna seara!!!
m-am adunat si io pe-acasa zambet
lucy, bine ca ai rezolvat...si aceeasi intrebare....eu ma supar ca nu reusesc sa imi scot sotul din casa, sa fac vreun plan de mers undeva foarte fericit ...si tu nu vrei la cabanutza?

Eu am avut un weekend...f agitat, petrecere de copii, apoi petrecere la nasu, cimitir, mers pe la ai mei, mers iar la cumnati... prostit Problema e ca nu m-am simtit bine, iar ma doare stomacul, plus ca m-a apucat un fel de depresie, am stat tot timpul cu o fatza de inmormantare si nu vorbesc cu nimeni, vad ca sotul ma tot intreba ce am, daca-s suparata pe el, si cand ma intreaba imi vine sa plang...am atatea chestii in cap ca nici vorba sa pot sa i le spun, ca nu am niciun chef de cearta ochi peste cap . Poate ma scol pur si simplu mai vesela maine, sper si io zambet
Va pup, noapte buna!

sus

Denunta
gogolea

30.11.2009 7:48     citat 

buna dimineata fetelor!

ana, te-ai trezit mai vesela astazi.. sarut sarut sarut

o cafeluta plina de dragoste
pentru toate zapacitele

si era sa uit de marea sarbatoare care-i astazi; am si eu pe nepotelul si finutul meu sarbatorit astazi trag cu ochiul pup toti Andreii si Andreele sarbatoriti astazi sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

30.11.2009 8:29     citat 

neata dragele mele zapa!
saru'mana de cafeaua cu dragoste Gogolina! zambet
azi in primul rand vreau sa zic: Multi ani fericiti tuturor celor care isi sarbatoresc ziua de nume ori ii sarbatoresc pe cei dragi a caror nume vine de la Sf.Andrei !
in rest..ce sa va zic, sper sa fie o saptamana buna si pentru voi si pentru mine...ca cea care s-a incheiat...duca-se !!! ieri(duminica) am fost informati la cursuri ca nu mai dam numai examenele din sesiunea obisnuita trist pt. a lua obtine creditele necesare se va calcula asa" 40 %-partiale(ce le vom da acum in decembrie), 10%-seminarii,40 % examenul final si...10 % prezenta surprins ....ne-a cazut fatza!! la modul cel mai propriu....imi vine sa plang de nervi...acum, cand si-asa totul era complicat pt mine s-au trezit si ei sa complice si mai mult lucrurile ochi peste cap acum chiar pot sa spun ca habar n-am pe unde am sa scot camasa socat
Lucy, am si eu o intrebare existentiala foarte fericit de ce nu vrei mama la munte la cabana??!!?? probabil ca o fi existand vre-un motiv intemeiat, dar eu una cred ca as fi in stare sa fac pe naiba-n patru, sa rezolv tot, sa aman orice daca altfel nu se poate ...si tot m-as duce foarte fericit macar odata in an sa simti relaxarea totala ....zic eu zambet

p.s. rad rad cand m-am apucat eu sa scriu gogo nu postase "la multi ani"-ul pt.sfintii de azi foarte fericit parca ti-am mai zis eu ca gandim la fel...cin'se-aseamana , se aduna ! sarut

sus

Denunta
gogolea

30.11.2009 8:53     citat 

pui, nasoala treaba cu prezenta.. dar daca mergi tu la facultate cu o scrisoare de la medic , cum ca-ti recomanda repasul la pat, nu merge? apoi sa mergi si la profii de seminar sa le explici ca ai toata buna vointa, ca vei lua notitele si temele si ca vei invata de-acasa.. crezi ca nu te vor intelge?; totusi, e vizibila sarcina, nimeni nu poate spune ca inventezi situatia..
eu zic sa incerci.

sus

Denunta
puimihai

30.11.2009 9:05     citat 

nu, nu va merge gogo...daca am fi avut tot profesorii pe care i-am avut pana anul acesta ar fi fost bine si fara scrisoare medicala si fara nicio alta interventie...dar anul acesta ne-a schimbat toti profii, cu exceptia unuia singur (rectorul) ...cei noi (care sunt de la galati, brasov, iasi) isi imagineaza ca in afara de materia lor nu mai exista nik altceva pe lume si se comporta in consecinta+ei fac naveta pt a veni la cursurile cu noi....deci daca ei pot, evident ca si noi tre' sa ne dam silinta ochi peste cap intr-un fel inteleg f. bine situatia, pe de alta parte ne este greu la toti(marea majoritate muncim, suntem oameni cu familii, copii... ) , dar mie in special imi este "albastru" rau de tot trist Am incercat chiar ieri sa vorbim , sa induplecam macar in ideea : lasati-ne pe noi , anul 4, sa terminam asa cum am inceput si aplicati noua programa celor de anul 1, 2.... nu, raspuns categoric: NU ! asa ca....n-am alternativa, doar sa ma rog la DD sa-mi dea putere sa invat din mers, sa stea fata la marsupiu pana dau partzialele si macar o parte din seminarii...ca altfel...n-am nicio sansa socat plus ca (s-ar putea sa mai fi zis) sesiunea de examene definitive este in ianuarie, cam imediat dupa ce nasc eu (24.01)-daca sta donshoara cat trebuie.....
na! daca m-ai zgandarit ti-am facut capul calendar ! asa-ti trebe scot limba
fetelor , nu-i nevoie sa cititi postul meu...am zapacit suficient userul Gogolea rad

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 8 luni
D: 11 ani, 2 luni

30.11.2009 9:21     citat 

"userul gogolea" foarte fericit, cum suna ...io am citit dar nu prea m-am lamurit, eu credeam pui ca n-au voie sa schimbe de cat de acum incolo.

La multi ani Andreilor si Andreelor foarte fericit ! Si ii zic la mUlti ani si galustii mele, ca o cheama Maia Andreea scot limba ! Diseara ma duc sa ii iau tortul comandat, sper sa ii placa...si sa reusesc sa ajung si eu pana la 7 acasa ca am musafiri

Maine lucrez si am si sedinta dis de dimineata trist ...seditna care tine toata ziua....

Cat despre trezit, m-am trezit mai vesela, si mi-era frica sa uit de ce am fost suparata, asa ca bien-nteles am facut un efort in masina sa-mi amintesc prostit Asa ca acum iar sutn tristuta ca o batistuta. Cred ca totusi e de la sarcina.

sus

Denunta
gogolea

30.11.2009 9:21     citat 

hai draga, ca nu mi-ai facut capul calendar foarte fericit
acuma vezi si tu, daca nu merge, sa nu te stresezi prea tare; mai sunt si sesiuni de restante si licenta se mai poate da si alta data, acum pe bune;
acum 1 an sotul meu nu si-a dat licenta in vara fiindca pierduse un examen si nu a aflat ca se mai da re-examinare; si nu a fost capat de lume; si-a dat frumusel anul urmator in februarie licenta, ba a fost chiar mai lejer. asa ca faci si tu ce poti, fara sa te stresezi.. asta-i sfatul meu. sarut

ana sa-ti creasca mare si tot mai frumoasa galuscuta si la multi ani! sarut
cand povestesti de supararile tale; mi-aduc aminte ca si eu la fel eram acumcativa ani; boceam noptile, al meu sforaia, mai bagam si nu stiu cate tigari pe la bucatarie; apoi adormeam epuizata; dimineata ma trezeam si mi se parea absurd totul. mai ales daca ma trezeam cu vreo raza de soare pe fata.
s-ar putea ca starile tale sa fie accentuate si de sarcina.. hai, zambeste, azi e o zi tare frumoasa sarut sarut

a, poate v-am mai spus: mie si-acasa tot gogolea mi se spune de catre tot familionul trag cu ochiul

sus

Denunta
gogolea

30.11.2009 9:37     citat 

ia sa va pun o poza cu fata mea zambareata.. Doamne multumesc in fiecare clipa ca asa multa bucurie imi aduce !.
acum a inceput sa ridice si manuta, cand pleaca tati trag cu ochiul

sus

Denunta
puimihai

30.11.2009 9:50     citat 

multumesc pt.incurajare gogo...dar parca totusi mi-as dori sa pot termina odata cu "ai mei" daca pot zice asa...plus ca vreau sa termin, sa scap de toata zapaceala si nervii...plus ca o amanare ar insemna alti bani....lucru care si-asa imi lipseste ochi peste cap bleah....dupa cum ziceam, bine ca s-a terminat saptamana oribila, poate de azi nu voi mai primi vesti de-astea imposibile zambet sper...speranta moare ultima, nu ? foarte fericit
ana ! sa-ti traiasca piticoata ! sa fie sanatoasa si fericita !
cat despre schimbarile la facultatea mea, ei da, iata ca se poate si inca la modul cel mai dur...aaaa...si uitam sa va spun ca ne-au marit si taxa !! 1900 taxa pe an, 1200 inscrierea la licenta, 400 prof.indrumator (astea sunt pe chitante daaaarrrrr........ ) trag cu ochiul

m-a topit zambareatza !!!! sa fie sanatoasa si sa creasca mare !!! sarut sarut

sus

Denunta
gogolea

30.11.2009 10:22     citat 

vai de mine, ce taxe.. lesini.. eu una nu inteleg de ce pt o licenta se cer atatia bani .. asta asa, pt ca te prind la cotitura si n-ai incotro.. ce sistem infernal..

sus

Denunta
puimihai

30.11.2009 10:31     citat 

mda...e subiect pt. care si eu m-am indignat dar nu-mi foloseste la nik...vb. ta tre' s o iau mai usor ca altfel o iau rara prostit mai ales daca ma gandesc ca tre' sa mai si nasc....si acolo alti bani, multi chiar prostit prostit da' asta e, mi-am facut-o cu mana mea, daca pot sa zic asa jenat

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: