· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > ce cadou sa i facem sotului de Craciun
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor ce cadou sa i facem sotului de Craciun     
elmi

Copii
David: 16 ani, 9 luni
Edina: 14 ani, 7 luni

11.12.2009 6:56     citat 

Ce idei aveti foarte fericit
Eu recunosc ca m-am gandit la spa...dar e complicat.
La craciunita de muuuuulte ori....dar daca vin copiii?1 prostit
Asa ca i-am cumparat o sticla de vin rosu, dulce, sobru si elegant din anul in care s-a nascut sarut , sigur o sa savureze cadoul, este un vis mai vechi de al lui.

sus

Denunta
iulia_marina

Copii
David Alexandru: 14 ani, 9 luni

11.12.2009 8:19     citat 

----------
elmi a scris:
Ce idei aveti foarte fericit
Eu recunosc ca m-am gandit la spa...dar e complicat.
La craciunita de muuuuulte ori....dar daca vin copiii?1 prostit
Asa ca i-am cumparat o sticla de vin rosu, dulce, sobru si elegant din anul in care s-a nascut sarut , sigur o sa savureze cadoul, este un vis mai vechi de al lui.
----------

Culca-i si, ia-ti si costumul de Craciunitza si profita la maxim de efectul vinului rosu asupra ta dupa ce il bea sotzul foarte fericit

sus

Denunta
fairydust73

Copii
Gabriel Sébastien: 14 ani, 7 luni

11.12.2009 12:58     citat 

----------
iulia_marina a scris:
Culca-i si, ia-ti si costumul de Craciunitza si profita la maxim de efectul vinului rosu asupra ta dupa ce il bea sotzul foarte fericit
----------

rad rad rad
iulia_marina cîteodata merge, dar cîteodata... se da jos din pat si împinge la usa camerei lui (noroc ca e blocata de un defect al parchetului si nu poate iesi înca singur... deocamdata) dar îl auzi 'mama? mama?' scot limba si te pufneste rîsul

Interesant subiectul asta! Eu n-am nici o idee pentru moment, ma gîndisem la Disneyland pentru noi 3 dar cînd am vazut preturile m-am linsitit rad oricum l-am vizitat de atîtea ori ochi peste cap
Anul trecut, pe lînga cadouri de gen util (camasa, pulovar, pantaloni etc) i-am luat o cutie în forma de inimioara si am pus o felicitare mica înauntru cu o declaratie si un omulet de zapada... a fost încîntat, caci am lasat-o pe noptiera si a vazut-o destul de tîrziu, nu se astepta... Eu zic ca mici 'nimicuri' din astea valoreaza mai mult decît cadouri scumpe

sus

Denunta
iulia_marina

Copii

11.12.2009 1:49     citat 

----------
fairydust73 a scris:
----------
iulia_marina a scris:
----------

rad rad rad
iulia_marina cîteodata merge, dar cîteodata... se da jos din pat si împinge la usa camerei lui (noroc ca e blocata de un defect al parchetului si nu poate iesi înca singur... deocamdata) dar îl auzi 'mama? mama?' scot limba si te pufneste rîsul

Interesant subiectul asta! Eu n-am nici o idee pentru moment, ma gîndisem la Disneyland pentru noi 3 dar cînd am vazut preturile m-am linsitit rad oricum l-am vizitat de atîtea ori ochi peste cap
Anul trecut, pe lînga cadouri de gen util (camasa, pulovar, pantaloni etc) i-am luat o cutie în forma de inimioara si am pus o felicitare mica înauntru cu o declaratie si un omulet de zapada... a fost încîntat, caci am lasat-o pe noptiera si a vazut-o destul de tîrziu, nu se astepta... Eu zic ca mici 'nimicuri' din astea valoreaza mai mult decît cadouri scumpe
----------

Off Doamne ce bine ca mai exista si lucruri care se defecteaza rad
Sa stii ca iti dau dreptate. Eu am vazut un pulover frumos dar dupa va trebui sa dau o raita lunga pe la magazinele care comercializeaza nimicuri din astea care costa totusi o carutza de bani!

sus

Denunta
fairydust73

Copii

11.12.2009 2:31     citat 

iulia_marina pentru nimicuri... magazine chinezesti! foarte fericit

sus

Denunta
Alina29

Copii
Antonia Benan: 16 ani, 6 luni

11.12.2009 9:37     citat 

Eu anul asta n-o sa-i cumpar nimic sotului, ce e un om prea sofisticat si nu stiu ce i-as putea cumpara in Iran. Dar, anul trecut, i-am luat din Istanbul o pereche de pijamale foarte frumoase si de cea mai buna calitate binenteles (norocul meu ca le-am prins la reducere zambet ,

sus

Denunta
iulia_marina

Copii

11.12.2009 11:03     citat 

----------
Alina29 a scris:
Eu anul asta n-o sa-i cumpar nimic sotului, ce e un om prea sofisticat si nu stiu ce i-as putea cumpara in Iran. Dar, anul trecut, i-am luat din Istanbul o pereche de pijamale foarte frumoase si de cea mai buna calitate binenteles (norocul meu ca le-am prins la reducere zambet ,
----------

EEEE unii zau euroi foarte fericit !

sus

Denunta
ELENAREAZA

Copii
MADALINA GABRIELA: 14 ani, 6 luni

12.12.2009 1:51     citat 

ceva parfumuri

sus

Denunta
Alina29

Copii

12.12.2009 4:22     citat 

Iulia_marina, tu ai vrut sa spui ca eu as avea euroi?

Nici vorba, suntem oameni simpli, cu credit in banca, cu stres la locul de munca (e vorba de sotul meu ca eu nu lucrez) etc. Eu ii fac cadouri sotului foarte rar ca nu prea am idei ce sa-i cumpar dar cand ii iau ceva, prefera sa fie de calitate si de firma daca se poate.

ELENAREAZA, buna idee cu parfumurile.

Numai bine, si noroc la cumparaturi si cadouri pentru sotii vostri dragi. foarte fericit

sus

Denunta
fairydust73

Copii

13.12.2009 12:24     citat 

Mai fetelor, mi-am amintit de un cadou care nu costa scump si face foarte mare impresie foarte fericit am cumparat odata un prosop simplu, dar de calitate si am facut pe o bucata de etamina niste floricele, inimioare si prenumele noastre cu data casatoriei, stiti, cu cruciulite... noroc ca aveam ate de mouliné luate din România care au fost ieftine, ca aici preturile la asa ceva ochi peste cap ochi peste cap
Dupa ce am terminat am cusut bucata de pînza pe partea de jos a prosopului (acolo unde de obicei sînt desenele sau broderia pe unul cumparat gata). Eu zic ca a iesit frumos foarte fericit oricum i-a placut foarte mult, mai ales ca am lucrat la el... pe ascunse scot limba

sus

Denunta
Cris2512

Copii
Diana C: 13 ani, 2 luni

13.12.2009 12:54     citat 

foarte buna ideea cu prosopul pot sa incerc desi nu ma pricep la brodat prostit

sus

Denunta
fairydust73

Copii

13.12.2009 3:31     citat 

----------
Cris2512 a scris:
foarte buna ideea cu prosopul pot sa incerc desi nu ma pricep la brodat prostit
----------

Hai mai Cris ce brodat, ca toti am facut cruciulite la 'gradanitza' rad rad faci si tu dupa un model cu flori daca n-ai sînt sigura ca poti gasi pe internet jenat

sus

Denunta
iulia_marina

Copii

14.12.2009 7:49     citat 

----------
Alina29 a scris:
Iulia_marina, tu ai vrut sa spui ca eu as avea euroi?

Nici vorba, suntem oameni simpli, cu credit in banca, cu stres la locul de munca (e vorba de sotul meu ca eu nu lucrez) etc. Eu ii fac cadouri sotului foarte rar ca nu prea am idei ce sa-i cumpar dar cand ii iau ceva, prefera sa fie de calitate si de firma daca se poate.

ELENAREAZA, buna idee cu parfumurile.

Numai bine, si noroc la cumparaturi si cadouri pentru sotii vostri dragi. foarte fericit
----------

Glumeam, nu era nici-o aluzie si imi pare rau daca te-am suparat! sarut

sus

Denunta
Alina29

Copii

14.12.2009 9:06     citat 

iulia_marina, cum sa ma supar pentru atata lucru. Binenteles ca nu m-am suparat.

O zi buna tuturor! zambet

sus

Denunta
fefe

Copii
melina maria - iubirea noastra

14.12.2009 9:36     citat 

eu asi vrea sa cumpar pt sotul meu cadou de mos craciun o carte de bucate [jamie oliver] pt ca-l admira pe jamie ,dar vedem cas cam scumpisoare vedem bugetu .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: