· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (364)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (364)     
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 11:10   Lista gravidutelor (364)  citat 

SiminaB ,Ilicutz , Biencut si mamicutzelor din top!

Mamiyasmi , Ticulici ,D3lia, Abramburica, andismom, andreeameme,Ket ,Yubi, Crysy_m, sa va traiasca puiutzii !

Bun venit puimihai , ralu-mada , corina2007 , mirelina , suzica , sarcina usoara si bebei sanatosi va dorim. sarut sarut

(13 )

SiminaB 40------------------------------------------- DPN 10.12.2009, 20.03.1981 fetitza
Ilicutz 37------------------------------------------- DPN 20.12.2009, baietzel
Biencut 37------------------------------------------- Bucuresti, DPN 25.12.2009,baietzel Mihai, 31.10.1978
Bjulika 36------------------------------------------- Bucuresti, DPN 05.01.2010,baietzel, 21.11.1981
Madalinacret 35------------------------------------------- DPN 13.01.2010, baietzel Casian Radu ,13.07.1978
puimihai 31.......................................................Focsani , DPN 23.01.2010 , fetitza Ana Maria
hely 30..................................................................Brasov, DPN 15.02.2010, fetitza
Angelll 30------------------------------------------- Italia, DPN 16.02.2010, fetitza Annamaria, 26.06.1983
Roxanne 29-------------------------------------------- DPN 22.02.2010, fetitza
vicky22 28------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23.02.2010, baietzel, 11.11.1987
hermine 28------------------------------------------- Timisoara, DPN 25.02.2010 , baietzel Dominik Nicholas
nicom2002 28............................................................Brasov, DPN 03.03.2010, 02.02.1981, fetitza
Ana_348 28------------------------------------------- Bucuresti, DPN 04.03.2010, 25.09.1979, fetitza Diana

(24 )

freedelia 27............................................................DPN 08.03.2010, 19.07.1978
0911 27----------------------------------------------- Arad, DPN 08.03.2010, fetitza , 09.11.1979
ancuta_anca 26............................................................Braila, DPN 14.03.2010, fetitza , 06.02.1979
mireaadrianaflorina 26..................................................Bucuresti, DPN 14.03.2010, fetitza ,30.04.1984
Vipera 25............................................................DPN 20.03.2010, Dr Mitran, Sp. Giulesti
Mihaela29 25............................................................Vancouver , DPN 22.03.2010, baietzel
ferre 24............................................................DPN 26.03.2010, baietzel
mimosita 24............................................................Timisoara, DPN 27.03.2010
andreea4oana 24.............................................................DPN 24.03.2010, fetitza
bebezola 23.............................................................Cluj Napoca , DPN 31.03.2010
suzica 23.............................................................Motru , DPN 01.04.2010 , baietzel
ionelita 23............................................................Vaslui, DPN 08.04.2010, baietzel Cosmin, 18.02.1984
byu 23............................................................Iasi, DPN 08.04.2010, baietzel Iulian David
krmnn 22............................................................DPN 09.04.2010, fetitza
22ra 21............................................................Ploiesti DPN 16.04.20010
claudis 20............................................................Bucuresti, DPN 23.04.2010, baietzel Matei 12.08.1980
cristina79 18............................................................DPN 12.05.2010, baietzel Sebi
codrina 18............................................................Arad ,DPN 12.05.2010 , 12.08.1980
Sweety_Karina 18...............................................................Iasi, 12.05.2010, baietzel
ana_lou 17.......................................................Grecia,DPN 14.05.2010
ralu_rx 16............................................................Arad, DPN 23.05.2010, 17.05.1978
karina_swe 16............................................................Sweden, DPN 25.05.2010
anika29 15............................................................Iasi, DPN 03.06.2010 , 26.07.1979
ancamonica 14.............................................................Dorohoi , DPN 07.06.2010

(6 )

DANONINO 13..............................................................Bucuresti DPN 12.06.2010 , baietzel
luara 12...............................................................DPN 20.06.2010 , baietzel , 14.11.1979
ralucutza15 12...............................................................Cluj , DPN 22.06.2010
mirelina 8 ...............................................................DPN 17.07.2010
corina2007 6...............................................................Tulcea ,DPN 30.07.2010
ralu-mada 4................................................................France , DPN 15.08.2010

16 baietzei 12 fetitze

Sarcina usoara tuturor celor 43 de burticutze, mici si mari, care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii decembrie

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------

sageata sageata Capitolul anterior: Lista gravidutelor (363)

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

07.12.2009 11:21     citat 

Inteleg ionelita. Sper ca ti-ai mai revenit. Ai sa vezi ca va fi bine. E bine ca te mai cheama odata sa fie sigura si sa vada daca s-a vazut bine. Ai platit acuma si pt atunci? Adik 150 ron a fost pretul morfologiei 4D? Pai si pt 4D te-a chemat la 28 saptamani? Nu e prea tarziu?
Wow sunt la jumatatea trimestrului II. Ce trece timpul,nu? Cu toate urcam in sus si se reduce timpul pana la intalnirea cu minunile noastre.
Va pupam si va uram noapte buna. Maine am sa intru mai tarziu ca dimineata pana la 12 sunt la faculta apoi merg la cosmeticiana la epilat.
Somn usor burticute mari si mici! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 11:24     citat 

nu byu, nu mi-a facut 4 d, cum spunea si biencut toate masuratorile se fac la 2 d,...si la 28 sapt facem eco normala doar ca-l vedem 4D...si aia costa 250 sau 300 cu dvd

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

07.12.2009 11:26     citat 

Adik eu daca ma programez acuma fac 2D si difera de eco normala prin faptul ca face diverse masuratori? Deci n-o sa-l vad pe bebe 4D? Pai krmnn, ancutza si adriana cum de au pozici cu bebita de la 4D? Ca asa se vede la 4D,nu?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 11:42     citat 

da, lor le-a aratat si 4 d, depinde de dr si daca ceri tu.
eu nu am cerut stiind ca, costa 250 lei 4D, ( nu stau grozav cu banii), si oricum mi-a zis ca la 28 facem 4D, si nu aveam chef sa platesc de 2 ori cate 250 lei, intelegi?

sus

Denunta
Mihaela29

Copii
Matthew David: 13 ani, 5 luni
Nicholas Daniel: 10 ani, 9 luni

07.12.2009 11:43     citat 

hi la toate burticile sarut

Am intrat sa va salut...mar rarut ce-i drept ...voi aici aveti viteza la scris nu prea pot fi la zii rad rad

Sper ca ati fost cumintele si Mos NIcolae a trecut si pe la voi foarte fericit trag cu ochiul
Va doresc sarcini usoare in continuare, sanatate maxima sarut si va trasmitem cate un pupic mic la toate:x

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

07.12.2009 11:43     citat 

te pup byu, mai vb maine, ma bag in pat la somn sarut sarut sarut
somnik usor sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

07.12.2009 11:59     citat 

Multumim frumos ptr listuta, Ionelita.
Noapte buna si de la Iasi!

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 16 ani, 6 luni
D: 10 ani, 9 luni

08.12.2009 7:38     citat 

Buna dimineata.
Sint asa matinala fiindca intru de dimineata cu linkurile promise Siminei si fetelor care vor sa inceapa sa croseteze. Vi le dau chiar pe acelea din care am invatat eu modelul folosit la pledul meu, precum si unul in care puteti invata cum se unesc patratelele. Intrind pe ele veti gasi foarte multe alte filmulete.

Partea I
http://www.youtube.com/watch?v=zwDkbIg_Qpk&NR=1

Partea II
http://www.youtube.com/watch?v=SFySSgh9...C2E1F58CD7

Unirea
http://www.youtube.com/watch?v=0k5ER-mx...C2E1F58CD7

Byu, eu am cumparat pur si simplu fire (acestea au fost 20% lina, restul acrylic) de la mercerie. Pe eticheta lor se mentioneaza numarul crosetei cu care se lucreaza (ai numar pentru coreseta si numar pt andrele, tu te uiti la croseta), si ea se cumpara tot de la mercerie.

Bjulika, pupici si de la noi. Eco de la 36 sapt ar trebui sa fie ultima inainte de nastere, nu? Tinem pumnii si asteptam detalii despre cum a evoluat bebitza.

Sweety_Karina, imi pare rau pt raceala, nasa mea a facut pneumonie cind era in trim. III si a stat in spital pe antibiotice fiindca era singura solutie. Din pacate in situatii grave medicamentele "usoare" nu-si fac efectul nici la noi nici la copii si trebuie apelat la cele mai puternice. Eu nu-i dau lui Andrei antibiotice decit daca e absolut necesar, dar vad ca anul asta virusii isi fac rau de cap...
Iti doresc multa sanatate, sa te faci bine cit mai repede si sa uiti de acest episod urit.

Ionelita, te-a mai chemat peste 2 sapt tocmai pt ce ziceam ieri, la 24 sapt se vad niste elemente mult mai bine, bebele creste mult in 2-3 sapt si se poate edifica doctorul asupra unor detalii. Eu zic sa stai linistita si sa astepti rezultatul de atunci. Tinem pumnii sa fie bine!!!!!!!!!
Cit despre 2D, 3D sau 4D si eu am intrebat doctorita si mi-a explicat (pe intelesul meu) ca 3D si 4D sint doar reconstructii digitale ale imaginilor 2D, practic niste imagini care sint mai clare, in asa fel incit sa le intelegem si sa ne placa si noua. Ceea ce are cu adevarat importanta medicala este imaginea 2D interpretata de medic.

Va pup, o zi buna si usoara!
Rox

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 8 luni

08.12.2009 8:30     citat 

neata fetele va salut de la servici trist plang sau sunt foarte trist si am imghetat pana am auns brrrrrrrrr. asa mi de somn si abia m-am trezit, astept sa vina ziua de 21 sa intru in concediu de odihna scot limba

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 8 luni

08.12.2009 8:52     citat 

neata fetele!

biencut cunosc fenomenele care se intalnesc in traficul romanesc! si eu conduc mult ..poate nu s-o intampla nimic grav! am avut parte si eu de "ocazii" de a-mi "dezvolta vocabularul" in ceea ce priveste ... traficul dar asta e! ai grija de tine!

bjulika asteptam pozele cu burtica! ma bucur ca este bine bebe!

sweety_karina insanatosire grabnica! vorba codrinei...bine ca ai trecut cu bine de pragul cu febra! asta e cea mai pacatoasa pt bebe!

byu felicitari pt achizitiile facute! sa le purtati amandoi sanatosi! poza de la avatar este de la morfologia din trimestrul II adica de la saptamana 21/22! pe mine m-a costat 180 lei morfofetala si 20 lei am dat pt CD-ul cu inregistrarile facute! nu cred ca mai e nevoie sa-ti zic unde am facut morfo ...la iasi la avicena! am fost foarte multumita!

ionelita nu te agita daca si doctorita ti-a zis asa! o sa vezi ca o sa fie totul bine! cand ajung acasa o sa ma uit pe hartiile care mi le-a dat la morfo si iti zic valorile de la ventriculi! dar trebuie sa te linisteti cat de cat de dragul lui bebe! sarut greutatea am tinut-o minte! bebelina mea a avut 537 grame! al tau bebe 536! foarte aproape, nu? zambet esti o frumusica in poze!

eu am fost aseara la doctorita gineco din br, care a fost socata cand a vazut cate kg am!!!! nici ea nici asistenta nu credeau! in fine... mi-a interzis sa mai mananc ...sa mai mananc practic ceva!!!! nu am voie dulciuri, sare, fainoase..nimic din ce ingrasa! de data asta nu am mai facut eco, ci a fost un control pe masa (yak ce-l urasc) si ... de aici a inceput nebunia! mi-a zis ca am colul intredeschis! trist asta inseamna pana la saptamana 28 iminenta de avort, iar dupa 28 saptamani nastere prematura trist am fost tare tare tare bulversata... mi-a zis ceva de internare ... de concediu medical... am iesit intr-un maaare fel din cabinet! am si plans! (se pare ca ieri nu a fost o zi prea buna) ... si acum imi vine sa plang cand scriu! ma simteam asa de bine! m-am ingrijorat asa de tare! de ieri dimineata si pana azi dimineata am dat jos 1,4 kg!!!! azi mi-am luat la pachet... doi cartofi fierti cu varza cruda (asta e salata) udata cu lamaie... portocala, mar, doi morcovi.... un iaurt! asta voi manca pana la sfarsitul programului! trist oricum nu imi mai este foame de aseara...dar trebuie sa mananc ceva pt bebelina!

va pup!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 8 luni

08.12.2009 9:13     citat 

ancutza draga de tine nu iti face asa mari griji pt o nastere prematura...... sora mea sa nascut la 7 luni cu 700 de grame si acuma e f bine si grasuna si tot timpul cand a fost mica era f sanatoasa si hgrasuna trag cu ochiul o prietena de-a mea a avut avort spoontan la 5 luni si o saptamana in baie in vana, si fetita traieste si deja are un an si 2 luni si e sanatoasa,nu te ingrijora ca bebica simte,, poate ca vrea sa vina mai repede sa va faca fericiti mult mai repede decat ar trebuii. si cu mancarea si eu ma ingrijorez putin ca si eu am pus deja 10 kg ca nici nu ma mai uit in iglinda plang sau sunt foarte trist va pup

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

08.12.2009 9:17     citat 

neata fetele!
ancutza trist poate ar fi mai bine sa ramai acasa! sa iei un medical si sa te menajezi! imi pare tare rau! kg...... mai putin coteaza, dar colul intredeschis??? trebuie sa stai linistita! sarut

ionelita din proprie experienta iti spun sa nu te panichezi! la inceputul sarcinii mi-a citit o tampita un rezultat gresit la o analiza si 2 saptamani am stat ca pe ghimpi! nu spun ca la tine este aceeasi situatie dar pana nu te duci din nou peste 2 saptamani la echo nu o sa stii sigur! si crezi ca daca stai in stres rezolvi ceva???? linisteste-te! sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

08.12.2009 9:17     citat 

neata fetele!
ancutza trist poate ar fi mai bine sa ramai acasa! sa iei un medical si sa te menajezi! imi pare tare rau! kg...... mai putin conteaza, dar colul intredeschis??? trebuie sa stai linistita! sarut

ionelita din proprie experienta iti spun sa nu te panichezi! la inceputul sarcinii mi-a citit o tampita un rezultat gresit la o analiza si 2 saptamani am stat ca pe ghimpi! nu spun ca la tine este aceeasi situatie dar pana nu te duci din nou peste 2 saptamani la echo nu o sa stii sigur! si crezi ca daca stai in stres rezolvi ceva???? linisteste-te! sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 8 luni

08.12.2009 9:59     citat 

multumesc bebezola si adriana de incurajari... sper sa fie bine! ce e culmea in toata povestea asta?!? ca pana sa imi zica doctorii astia toate bazaconiile astea... ma simteam super ok!!! eram tare bine! acum parca a inceput sa ma doara colo, ba colo... incerc sa ma calmez! acum nu prea pot sa stau acasa dar mai am sapt asta...ca cealalta intru in concediu oricum de odihna... apoi mai vin vreo 2 zile.. si incepe iar concediu de odihna (de craciun) ..din ainuarie mi-a interzis doctorita gineco sa mai plec de-acasa!!!! deci nu am scapare in ianuarie! si asa am vrut eu asa mult sa stau acasa... sa nu mai fac naveta... sper sa se inchida colul...e posibil? am uitat sa intreb doctorii care parca mi-au luat mintile cu diagnosticul lor! uoofff nu mai pot opri din plans..imi dau lacrimile nonstop! trebuie sa ma linistesc cumva!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: