· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > Manichiura acasa - metode, sfaturi, modele, poze :)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Manichiura acasa - metode, sfaturi, modele, poze :)     
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 10 ani, 4 luni

10.12.2009 1:56   Manichiura acasa - metode, sfaturi, modele, poze :)  citat 

Vă salut într-un nou capitol.
Am descoperit pasiunea pentru manichiura acum ceva mai mult timp dar n-am prea apucat sa dezvolt acest lucru. Fiind în concediu încă un an şi jumătate m-am gândit la reorientare profesională şi acum umblu să caut cursuri de manichiura-pedichiura.
Aştept de la voi informaţii şi poze cu ce mai faceţi voi pe acasă.
Tratamente pentru unghii moi, îngălbenite, etc.
Poze cu modele... simple zic eu nu chiar profesionale cum se fac în salon.
Sper să vă placă noul subiect.

Acum poze cu modelele ce le-am fotografiat de-a lungul timpului.

modelul de acum de pe unghiile mele mici trist

precizez că nu investesc prea mult în culorile ojelor, deşi mă încântă firme de renume în aşa ceva... dar poate când o să fiu mai profi o să am şi bani să cumpăr produse de marcă.

Sunt curioasă de asemenea dacă mergeţi la salon pentru manichiura. Cât investiţi în unghiile voastre, cât costă manichiura, pictura pe unghii...
Înclin încă spre unghiile naturale nu gel sau acril deşi dacă aşa cere piaţa... poate mă voi adapta rad

sus

Denunta
GRASANA

10.12.2009 2:01     citat 

chiar ieri am vazut un reportaj la tv ca se poarta acum unghiile ascutite ...chiar la Cristi Brancu la emisiune avea Daniela Gyorfi unghiile asa...mie personal nu prea imi plac dar daca asa e moda..

sus

Denunta
cristianka

Copii

10.12.2009 2:06     citat 

eu zic că se poartă cum îţi plac foarte fericit
eu le aveam rotunjite şi când am fost prima data la manichiura la salon acum... vreo 2 ani mi le-a făcut tipa drepte foarte fericit super mult mi-a plăcut, şi de atunci merg pe drept. cele ascutite îmi aduc aminte de profa mea de geogra din generala care le avea aşa, urât de tot foarte fericit ea făcea două tăieturi, una stânga şi una dreapta şi gata. ziceai că-s gheruţe de pisică scot limba

sus

Denunta
Alina29

Copii
Antonia Benan: 13 ani, 11 luni

12.12.2009 5:32     citat 

Mama......cristianka ti-ai facut niste modele super frumoase. Se vede ca te pricepi.

Si eu imi fac unghiile acasa. Nu merg la manichiura. Eu mi-am luat o pila (ca un burete cu patru feluri de pile, de la mai aspru la mai neted) si imi face ungiile super.

Si mie imi plac unghiile drepte sau ma rog, patrate. In nici un caz nu-mi plac unghiile ascutite chiar daca moda o cere.

sus

Denunta
mihiab

Copii

12.12.2009 10:58     citat 

Bravo cristianka ai talent ! ...cred ca ar putea fi o afacere buna .Bafta!
Personal :manichiura acasa , unghi lungi rotujite si intr-o culoare ( trist nu ma pricep la desen).
Daca tot ai pomenit de profesoare ...........am avut o admiratie pt . manichiura impecabila a profesoarei de matematica din liceu iar in execrabil jenat era profa de contabilitate.

sus

Denunta
crisha

14.12.2009 11:52     citat 

Au fost vremuri cand imi faceam manichiura numai la saloane specializate,cel putin o data pe luna,acum le scurtez si le vopsesc,atat.
Imi amintesc ca prin clasa a VIa aveam o profa de fizica cu niste unghii din alea luuuuuungi si ascutite de te temeai sa nu-ti scoata ochii cand te apropiai de ea . ochi peste cap

sus

Denunta
cristianka

Copii

16.12.2009 2:51     citat 

daaa si eu credeam ca ma pricep cat de cat, pana sa ma uit pe youtube foarte fericit acum stau cu orele si ma uit si incerc modele, dar multe sunt pentru unghii false deci mai lungi.. eu cu chichineţele mele, ma chinui sa mai adaptez cate un model.
unghiile de azi:

cred ca o sa ma apuc de practica pe unghiile sotului pana una alta, ca ale lu' fiu-miu sunt chiar mici rad

multumesc ca vizitati topicul! va mai astept trag cu ochiul

sus

Denunta
blondeana24

Copii
STEFAN-IOAN - bubu
11 ani, 6 luni

16.12.2009 5:01     citat 

iti impartasesc si eu hobbyul chiar daca eu din feb. am unghii cu gel scot limba
mie imi place mult sa le fac p ale soacra mele(are si material de munca scot limba )le pictez in te miri ce culori iar ca model cum ma taie inspiratia p moment:))))))) da uite ca de pozat nu m am gandit niciodata confuz
eu de fel am unghii micute tare si le rodeam pana in carne, de aia mi am si pus cu gel si sunt f multumita de ele...acum am mai multa stima fata de mine zambet ma costa 60 ron pusul (o data la 3-4 luni) si 30 ron umplutul o data p luna ..eu zic ca pt sufletelul meu merita jenat rad

sus

Denunta
cristianka

Copii

21.12.2009 11:13     citat 

blondeana poate data viitoare faci o poza sa-mi mai dai idei si mie
intr'adevar arata mai bine unghia falsa dar pe mine ma stresa sa stau 3 ore la pus.. sa mi le puna cineva. cat despre pret... se merita, dar ar merita sa ii primesc decat sa ii dau, asa ca mai bine invat sa le pun eu. sper sa ma tina nervii sa stau atata
cam atata costa si la noi sa le pui, gel peste unghie. eu am avut o singura data acril mi'au placut tare mult mai ales ca n'am avut nicio treaba cu oja sarut

vreau sa va zic ca mi'au fost admirate foarte mult unghiile din poza de mai sus... ma rog, modelul. acum ma bate gandul pt un model de craciun ..

sus

Denunta
cristianka

Copii

29.12.2009 12:44     citat 

revin cu doua modele din ultimele zile foarte fericit

unghiile de acum

unghiile piticei nasei scot limba

sus

Denunta
cristianka

Copii

04.01.2010 2:44     citat 

creatia de revelion

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 1 luna
D: 9 ani, 7 luni

04.01.2010 11:29     citat 

foarte frumoase cristianka zambetzambet
Din pacate la mine pe unghii nu rezista decat lacul incolor. Retul ojelor sar si nu am timp sa imi fac manichiura zilnic si nici sa stau ca o printzesa de frica sa nu le stric.
Asa ca din dec am unghii cu gel...costa cam 13 lei, mi le face odata la 3-4 sapt...Nu sunt chiar false, doar imi da cu gel pe unghia mea, apoi peste 3-4 sapt mi-l curata si imi da cu alt gel...e aceeasi munca de fiecare data, nu exista pus si intretinere. Cam asa arata astea de Craciun, cu care cred ca mai stau pana spre finalul lunii (acum am degetele f groase trist ):

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 14 ani

05.01.2010 8:15     citat 

ana, poate 130 RON trag cu ochiul

sus

Denunta
cristianka

Copii

02.02.2010 1:39     citat 

am revenit
ana, mi se pare mult 130 de lei foarte fericit la noi la cel mai cel salon sunt cu 120 de lei... in rest cam 60-70 de lei pusul, si 40 umplutul la 3-4 saptamani
acum eu imi astept niste pensulite pentru pictura pe unghii si apoi peste vreo luna imi cumpar si stampila si ojite diverse pentru pictat si... o sa fac si cursuri anul acesta si de gel si acryl si manichiura + pedichiura normala

deocamdata ultimele modele... mi-am gasit model pe sora-mea pana una alta scot limba

modelul meu de acum

modelul surorii de ieri

un french simplu

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 13 ani, 2 luni
stefania elisabeta: 12 ani - La Multi Ani!
Sofia Elena: 4 ani

02.02.2010 1:58     citat 

eu una personal nu am timp de unghii niciodata..ma neglijez foarte fericit dar nici nu ma plang de ele..le mai dau din cand in cand cu lac incolor
Cris frumoase toate in general cele cu rosu zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: