· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

14.12.2009 9:40     citat 

seara buna

----------
yubi a scris:
cand se pun piticii in ham ca al meu vrea doar in brate la verticala? cred ca e cam alintat prostit
----------
banuiesc ca te referi la marsupiu ca hamul e harnasamentu ala gen lesa foarte fericit
citeste si tu cat poti din subiectul asta. dupa cum am mai spus, marsupiul nu e cea mai fericita modalitate de a purta un copilas
cat despre "alintat", eu zic sa nu-ti faci probleme. peste cateva luni o sa te rogi de el sa-ti stea in brate si el ca titirezu o sa fie zambet pentru ei mobilitatea e foarte importanta si deocamdata tre sa fim si pe post de mijloace de transport ce sa facem zambet

elena, de ce spui ca nu e productia buna ti se pare ca face foamea? ca daca e vorba de cat de plini sunt sanii (sau "goi") stai linistita, e perfect normal. productia de lapte s-a reglat, nu mai vorbim de surplus

noi suntem bine, ne-am plimbarit azi cu mei taiu
Lia doarme acum dar asa ma oftic ca tot mucioasa e. de tusit nu mai tuseste dar ce sa fac cu mucii?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

14.12.2009 9:42     citat 

Vanila noi pt muci folosim Colargol. Noua ne-a facut bine la muci

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

14.12.2009 9:45     citat 

picaturile alea de la farmacie? cum le-ai aplicat?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:48     citat 

Se fac in farmacie, nu sunt ceva gen vibrocil sau mai stiu eu ce. SE pune 1 -2 pic in fiecare nara la 3 ore. Aspiri muciosi mai intai, daca e cazul pui si ser fiziologic.
Am luat din farmacii dif si una am luat-o doar ca recipient si mi-a trebuit pipeta si e mai greu de pus iar cealalta am nimerit care fanta speciala pt nara. Partea neplacuta e ca e un lichid maroniu care va va pata imbracamintea.

Dr mi-a zis ca in genaral mucii trec cel mai greu, din cauza dif de temp. Ar fi bine daca ai putea sa eviti sa iesiti 2 zile din casa tocmai pt a ramane la o temp constanta.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 4 luni

14.12.2009 9:50     citat 

urschuletz dr nu a vrut sa imi zica prea multe, cu toate ca am insistat; a zis ca sa asteptam rezultatele analizelor, iar daca ele sunt bune putem sta linistiti si sa uitam episodul asta; dar ce se intampla in varianta cu rezultate negative nu a vrut sa zica si pace . sa dea DD sa nu fie nevoie sa aflu ce implica rezultatele negative.

eu tot pe fuga am intrat si v-am scris azi ca mandra mea a avut chef de joaca toata ziua; cum ieseam din dormitor incepea si tipa, nu plangea, ci imi arunca niste tipaturi ascutite de trebuia sa ma prezint inapoi la apel si cand ma vedea incepea sa rada rad zici ca facea misto de mine rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:56     citat 

Of, Lorelay, sa dea D sa fie bine.
Frumoasa poza de la avatar sarut E asa frumoasa Nati

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

14.12.2009 10:03     citat 

Am facut baita...off ca tare ocupata sunt. Urschu..nu ne-am certat deloc in casa,,, sincer, sotul nu prea poate sa se certe ca e domol , e ardelean din Sibiu rad dar cand i; vad mahnit imi vine sa dau de pamant cu aia care il supara rad iti dai seama ce o sa fie cand va creste SDiana. Noi nu ne certam niciodata...tocmai de asta ma doare sa simt ca suntem putin mai indepartati de cand s-a nascut Dia- noi eram mereu impreuna, lucram impreuna...asta e...se rezolva toate...plec pt ca iar plange asta mica...

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 4 luni

14.12.2009 10:06     citat 

urschuletz multumim de complimente sarut
cred ca manechin se face ca toata ziua ar sta sa ii fac poze rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:07     citat 

----------
vanilla_baby a scris:
picaturile alea de la farmacie? cum le-ai aplicat?
----------

Eu i-am pus cate o pic in fiecare nara de 3 x/zi

Lorellayy sarut multa, multa bafta, sa dea DD sa fie totul bine. Pupici pt. printesa;
ps: bineinteles ca facea misto de tine rad , deja e gata, ne joaca pe degete rad

Pasunica mai pus pe ganduri cu costumasul, acum asta e daca nu vine cumparam din magazin, chiar azi am vazut unul destul de ok.
As vrea si eu linkul cu scaunelul, multumesc

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 10:14     citat 

Alexya, imi pare rau inca odata. trist

Rome, cum ziceai ca se cheama picaturile tale? ca e bine de stiut.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:16     citat 

Protargol zambet , a zis dr. ca sunt acelasi lucru cu colargolul trag cu ochiul

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

14.12.2009 10:22     citat 

da ursch ai dreptate,m-am uitat si eu mai bine la poza acum trist de ce mai scrie ca e pt nou nascut oare??
de asta ce zici?

Toti bebelusii pot beneficia de toate tipurile de stimulare senzoriala. Dar nu toate balansoarele va permit sa alegeti dumneavoastra ce simturi doriti sa stimulati. Acest lucru il face Balansoarul Sensory Selection de la Fisher-Price! Puteti personaliza balansoarul astfel incat sa stimulati vederea bebelusului cu ajutorul caruselului motorizat de deasupra capului, auzul cu cantecele de leagan si efectele de sunet si simtul tactil cu jucariile ce au diferite texturi si se afla la indemana bebelusului.

Caracteristici:

Caruselul se invarte automat si are o oglinda in care copilul se poate vedea.
Puteti seta muzica sa cante continuu sau numai atunci cand bebelusul atinge jucariile.
Vibratii relaxante.
Caruselul, boxele si bratele laterale pot fi stranse.
Husa scaunelului este confortabila si usor de curatat.
Functioneaza cu o baterie alkalina tip D si 3 baterii alkaline tip C. Bateriile nu sunt incluse in pachet.

Recomandat pentru nou-nascuti si bebelusi pana la

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

14.12.2009 10:26     citat 

alexya daca fata e ok ma bucur pt tine ca se pare ca incepe sa rareasca mesele, dar poti sa iti dai seama de ce tia refuzat sanul? ca e satula sau e ceva ce nu-i place?
urschu multumim
yubi e fain balansoarul, cat costa?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 10:29     citat 

Asta pare ok, e ca si o scoica parca dar mai lat. Sa stii ca si celalalt e ok doar ca ti-am zis e mai ca un scaun.

Vezi ca mai e unul care balangane si in stg si in dr si fata spate.
Il caut si il pun, l-am vazut si la Kidex, dar nu mai stiu pretz.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 10:33     citat 

http://leagane.ro/leagan-fisherprice-oc...-p-43.html
ASta o data

si mai e asta interesant

http://leagane.ro/leagan-fisherprice-3i...-p-90.html

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: