· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:34     citat 

YUBI ca si cel care l-ai pus prima data si noi avem , de pe la 2 luni jumate l-am pus in el, ii place fff mult, mult mai mult decat in balansoar.
Daca te tine buzunarul mie mi-a placut fff mult asta, dar e scump rau prostit vreo 6-7 mil

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 6 luni

14.12.2009 10:36     citat 

vanilla_baby da cate o data parca papa des asa..din ora in ora...sunt poate o mama care exagereaza rad

Fetelor, Alesia vrea sa stea in funduletz dar nu poate singura si se enerveaza daca o pun pe spate si cand o pun in funduletz fericire mare.... ma gandeam sa nu fie prea devreme , sa pateasca dceva la coloana, ca parca ma ia asa cu calduri cand o vad in fund si se lasa pana la picioare sa le bage in gura!!!!

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

14.12.2009 10:39     citat 

da is misto dar costa o gramada si nu se merita pana la 9 kg si dc nu0i place si nu sta plang sau sunt foarte trist ca asa am facut si cu patutul si tot la noi in pat sta prostit
asta ultimul albastru e 300 ron

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

14.12.2009 10:42     citat 

Yubi al doilea care l-am postat merge pana mai tarziu trag cu ochiul cauta la second sau pe Ebay.uk, gasesti sigur la un pret mai bun zambet

Elena, si la noi se fac abdomene la greu rad O ami tin asa pe picior la mine dar mi-e frica cu coloana. Si daca vede ca nu o pun in fund se pune pe burta si tot gaseste ceva de facut rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.12.2009 10:47     citat 

urschuletz da pe burta acum a devenit pozitia preferata, la cat ma plangeam ca nu sta pe burta. Si in seara asta s-a intors de 3 ori de pe spate pe burta dar cu genunchi sub ea si se inpingea in ei ca se arunca in fata....ziceai ca e o brosca!!!! Poate cine stie in curand o ia de-a busilea!!!

Meli ce nebunii mai face? cum mai sunteti cu papa?

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:49     citat 

Lucas de acum nu mai vrea sa stea culcat. Il mai tin pe piciorul meu in fundulet, dar mi-e frica si mie.
Si strabunica=sa zice sa-l punem in picioare sa-si intareasca muschii rad nervos

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

14.12.2009 10:53     citat 

salutare fetele si de la noi, am fost putin ocupati, a venit mama la mine si ne-am apucat si noi de curatenia de craciun iar Vlad este asa de mofturos ca numai in brate vrea, am lasa-o pe mama singurica si vlad a urlat 2 ore ca sarca daca nu ajungeam acasa ne suna sa venim ca are o problema baiatul si cand am intrat pe usa era ca un ingeras si a inceput sa rada ca si cum bunica este nebuna, el e asa de cumine, noroc ca ii stiu obiceiul si o cred pe bunica zambet
Va pupic si sa aveti o zi faina.
Noi avem scaunul de la chicco si suntem tare multumiti de el, adica http://www.avertisment pentru reclama/detalii.php?cod=CH499

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 10:53     citat 

Meli face nebunii. O las la ea in pat ca sa fiu sigura ca nu se intampla nimic. Peste pat intr-o parte am masa de infasat, sub ea am niste jucarii care le strang seara, servetelel de popo, niste bumbacuri, panza de la botez. Ei si nu stiu cum a facut ca a juns la ele si era sub ele rad
Iti dai seama ca patul are o lungime de 140 si ea are 60 si ceva deci loc cacalau

La pranz cand papam legumele, dupa vreo jumate de borcan incepuse sa mi le sifle in fatza si radea, aa avea chef sa pape dare a se juca. Si nu stiam cum sa mai stau ca improsca pe mine rad
Maine ii pun o bluzita speciala pt mancaciosi d-astia imprastiati rad

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:58     citat 

Roxy Chicco Polly, parca l-am vazut in fotografii, nu?
Eu cred ca o sa iau asa, am vorbit si cu Icemoon si mi-a zis ca e foarte multumita de el; Keane si acum mai deseneaza pe el rad , se face masa si scaun, e sigur si stabil

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 11:04     citat 

Dar la asta se regleaza la spatar?
Cat costa?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 3 luni

14.12.2009 11:16     citat 

da rome, chicco polly zambet

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

14.12.2009 11:22     citat 

----------
elena_raluca a scris:
vanilla_baby da cate o data parca papa des asa..din ora in ora...sunt poate o mama care exagereaza foarte fericit

Fetelor, Alesia vrea sa stea in funduletz dar nu poate singura si se enerveaza daca o pun pe spate si cand o pun in funduletz fericire mare.... ma gandeam sa nu fie prea devreme , sa pateasca dceva la coloana, ca parca ma ia asa cu calduri cand o vad in fund si se lasa pana la picioare sa le bage in gura!!!!
----------

nu conteaza ca mananca des, daca asta e apetitul ei, nu ai ce sa faci. asta inseamna alaptare la cerere. si nu uita un lucru important: cu cat mananca mai des, cu atat se va produce mai mult laptic si mai repede. o pauza mai lunga intre mese nu inseamna lapte mai mult, din contra.

cat despre statul in fund, mie si acum imi e teama sa o pun pe Lia desi a inceput sa se ridice cate putin si sa-ti tina singura echilibrul zece secunde, cam asa. parerea mea e sa nu o mai pui tu in fundulet, chiar daca pare fericita, inca nu e momentul.
faptul ca o ajuti sa ajunga in pozitia aia o pune intr-o situatie noua, interesanta, insa din moment ce nu se ridica singura inseamna ca organismul nu e pregatit - deci e o fortare.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.12.2009 11:22     citat 

Mai am o intrebare: Cand o pun in premergator? Ca daca ar fi dupa ea ar vrea sa o tin in picioare toata ziua!!!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

14.12.2009 11:26     citat 

vanila...cum se ridica Lia? Se pune singura in fundulet sau cum? Mihaita inca nu vrea sa stea in fund. Se lasa pe spate daca il las sprijinit (ridica de fund si se arunca pe spate rad )... Iar daca il culc plange ca vrea in fund... Nici el nu stie ce vrea:))

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.12.2009 11:28     citat 

Pasunica asa face si Alesia cate o data!!! Si ea isi ridica capul si umerii bine de jos asa intr-o parte!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: