· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

14.12.2009 11:29     citat 

foarte fericit acelasi lucru si cu "tinutul in picioare" - organismul nu e nici pe departe pregatit, chiar daca o parte din greutate e sustinuta de mainile tale. stiu ca-i place, si Lia se impinge cu disperare in picioare, dar eu nu incurajez "statul in picioare"

cat despre premergator, eu iar sunt contra, nu dati cu rosii.
aceeasi poveste - pune copilul intr-o pozitie nenaturala (inca) pe care singur nu o poate sustine. ii ofera informatii gresite despre mediu, gravitatie, echilibru etc.
eu nu vorbesc din experienta, e adevarat, si multi copii sunt bine mersi duoa premergatoare si hamuri
dar din cate am citit si am auzit de la mamici mai istete decat mine, la concluzia asta am ajuns

Pasunica, imediat ce "prinde" un plan cat de cat inclinat, imediat hopa sus si apoi imediat hopa jos rad mama o mai ajuta adica ii da doua degete sa se sprijine in ele si asa reuseste sa se tina mai mult, dar eu ma cam cert cu ea pe tema asta

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 6 luni

14.12.2009 11:44     citat 

vanilla_baby nu dam nu dam rad rad rad

Ai si tu dreptate nu am ce zice asa e!

Eu va spun noapte buna!!!! Somn usor, vise placute!!!! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

15.12.2009 12:10     citat 

Ne mutam aici!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: