· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

13.12.2009 7:21     citat 

offf ....lasa noi sa fim sanatosi rad gata suntem maritate prostit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

13.12.2009 7:24     citat 

Asa e ,dar totusi trebuie sa ne tinem barbatii langa noi scot limba nu?
Eu bag dulciuri in mine ca sparta jenat rad nu ma pot abtine nervos

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

13.12.2009 7:45     citat 

fetele vine mosu la bebei ?
noi am primit un costum de mos craciun si o sa imbrace sotu sau tata in el rad

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

13.12.2009 7:58     citat 

Buna seara
Lara, mai lasa-l cateva zile, saptamani, si inepi iar cu cate o lingurita, din suc de morcov crescand treptat, apoi suc de mar, iar apoi combinat, si cu supa la fel sa o iei de la capat cu cate 2 legume , asa mi-a facut si mie dar doar la supa , a acceptat-o 1 -2 saptamani nu mai stiu exact iar apoi a refuzat-o total, l-am lasat cateva zile si am luat-o de la capat cu cate 2 legume cu toate ca-i adauga-sem ceva legume atunci , dar am preferat sa o iau de la inceput , sau cum zicea si Kissi poti sa-i pui si laptic ,
Lore foarte frumosi
Al meu pici aseara s-a asezat singur in fundulet, pt prima oara, nu mi-a venit sa cred, l-am lasat pe burtica si cand m-am dus la el sa-i dau lapticu el statea in fundulet in patut
La mine se imbraca tata, i-a luat cumnata costum de mos rad

Ultima modificare efectuata de catre katya la 13.12.2009 7:58, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

13.12.2009 7:58     citat 

Am venit si noi de la socrii!

Lara, mami stiu ca ti-e greu! trist Eu nu cred ca am fost pe faza, tu alaptezi? AI inceput acum dive? Pana acum cum papa?

Eu as face asa, lasa-l o sapt numai pe laptic sa-si revina. Asa am citit ca se procedeaza. SI apoi incearca cu 2 3 linguritze de ceva. Asta hotaresti tu ce...Bafta multa! Nut0 mai zic sa te calmezi ca stiu cum e , eu nici nu puteam manca in zilele alea cand Meli nu vroia sa pape.

Loredana, esti o papusica mireasa! sarut

Cat despre tricouri cu buric.....fosta-i lele.... rad

Alexya, pupam fetele! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.12.2009 8:00     citat 

Katya, felicitari! sarut

Meli vad ca tot face abdomene si vrea sa o tin numai in funduletz, dar no way, mai are de asteptat...

sus

Denunta
katya

Copii
Laurentiu - Andrei: 11 ani, 8 luni

13.12.2009 8:02     citat 

Urschuletz, multumesc, nici eu nu il prea puneam sa stea in fundulet ,l-am lasat pe el sa se aseze cand se simte pregatit si poate

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

13.12.2009 8:04     citat 

Bianca ce haios tb sa fie. Mihaita da noroc cand ii intinzi mana rad

urschuletz eu cand il pun in fundulet rezemat...nu vrea sa stea...salta fundul si se arunca pe spate rad In fundulet vrea sa stea doar daca il tin in brate..pe picor scot limba Dar are tot timpul... In schimb...e diseprat sa stea in picioare... Dar vorba ta... mai are de asteptat...inca nu e pregatit scot limba

Ultima modificare efectuata de catre Pasunica la 13.12.2009 8:10, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.12.2009 8:10     citat 

Bine dar banuiesc ca si al tau facea asa nu? Dorea sa stea numai in funduletz sustinut. O mai tin asa pe pic si o tin de subtioare dar...

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

13.12.2009 8:42     citat 

Intreba cineva de ingrijirea dintucilor.Am citit intr-o revista de la farmacia Donna ca este un gel special/pasta de dinti si periuta din cauciuc care se muleaza pe deget.am pierdut revista trist
http://www.shopmania.ro/magazin~online-...59559.html

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

13.12.2009 9:50     citat 

Urschuletz, Katya, multumesc sarut .

Urschu, Teo a fost alaptat exclusiv pana la 6 luni, atunci i-am dat prima oara suc de morcovi. In rest in continuare laptic de la mine la cerere, care e cam la 2-3 ore ziua si cam o data sau deloc noaptea.
"Descarcarea" mea de dimineata venea din refuzul, din nou, al piurelului de legume. Recunosc ca nu era decat din morcov si dovlecel, in care am incercat sa amestec si ff putin piept de pui fiert, si mie mi s-a parut total fara gust, dar nu pot sa-i dau nu-stiu-cate legume deodata, ca nu stiu cum reactioneaza. Am tot citit si ce scrie pe forum la diversificare, si stiu si ca fiecare copil are ritmul lui, dar speram si eu totusi ca in cele 3 saptamani de cand am inceput diversificarea o sa apara vreo preferinta. Cerealele sunt singurele care au cat de cat succes, de ex in seara asta a mancat "orez cu 3 fructe" fara prea multe discutii. Nu stiu sa zic cantitatea, am facut din 2 linguri pline de cereale amestecate cu lapte cat sa iasa o compozitie cam ca o ciulama mai subtire...si am reusit sa o papam pe toata.
Am mai facut o incercare dupa-masa si i-am dat o feliuta de mar in mana sa vad ce face. A bagat-o in gura fara ezitare(asa face oricum cu tot ce ii pica in mana) si a inceput sa o morfoleasca, fara sa se strambe la gust. Am luat aceeasi bucata de mar din mana lui si am dat-o prin blender, sa fie pasta sa o poata manca...nici vorba, imediat a scuipat-o! Deci, nu mai inteleg nimic. Ma inarmez cu rabdare, sau macar incerc asta, si sper sa gasesc intr-un final si altceva pe placul lui, nu doar cereale.
Inca o data, multumesc pentru sustinere si incurajari sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

13.12.2009 9:55     citat 

Lara, da-i sa molfaie daca vezi ca-i place. Asa efiecare bebel are ritmul lui. Daca acc sucurile mai usor fa-i din morcovel cu mar. Banuiesc ca de bibe nu se apropie...

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

13.12.2009 10:05     citat 

Si Teo face abdomene intr-o veselie. Daca il pun intre perne, o ia in fata sau in lateral si nu prea se descurca cu sprijinul in manute. Lasat singur in poponeata, sta putin, dar nesigur, si pe urma se lasa pe-o parte, sau in fata. Nu-l fortez nici eu , il tin in brate sprijinit de mine, sau il tin in scaunul de masa cand incercam sa papam altceva decat laptic, dar atat. Astept sa se ridica el singurel, cand va fi pregatit

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

13.12.2009 10:05     citat 

hello fetele

lara draga... pai de ce esti tu fleata? sarut
daca teo e alaptat la cerere, ce d-zeu iti faci atatea probleme? atata presiune pui pe tine si bietul bebelus

gandeste-te asa: 1. deocamdata isi ia din laptic absolut tot ce are nevoie, de asta sa fii absolut sigura.
2. unii bebei pur si simplu nu agreeaza nici sa fie hraniti cu lingurita si nici piureurile. lasa copilul sa manance singur cand vrea, ce vrea si cat vrea.
am mai zis si o repet.. decat sa va vina sa va luati campii, mai bine dati-le-n colo de grame, miligrame, masa 1, masa 2, schema lu peste si priviti copilul, reactiile lui, dorintele lui.
nici un pui de om nu refuza mancarea din instinct. dar o refuza daca o simt ca pe o "amenintare"
sucurile da-i-le indoite cu apa si musai din canuta sau cu lingurita

pana in momentul asta Lia a mancat (in trei saptamani) mancare cat sa intre intr-o cescuta. e foarte interesata de ce ii dau, de orice, dar nu o grabesc, ce sens are?
in ultimele zile e oricum preocupata sa se intoarca pe burta si apoi sa se panicheze ca nu stie cum sa se intorca rad si uite asa... a inceput sa ma strige "maaaaamaaaaaa" sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

13.12.2009 10:16     citat 

mai ce miresica frumoasa am vazut sarut sarut sarut
lore si eu bag la dulciuri,dar la mine e mai grab ca arat muult mai grasa ca tine trist
bianca si noi vrem sa aducem mos dar la anu ca acum nu pricepe el nimic, insa denis s-ar putea sa fie foarte incantat, sa ne spui cum o fost. felicitari pt ceao sarut sarut
katya felicitari, abia astept sa-l vad si eu pe raul in fundulet
lara rabdare cu diversificarea, sincer si mie mie un pic groaza de momentul acela, dar sper sa mai am laptic si atunci, ca sa nu-mi fac prea mari probleme
va pupic, noapte buna

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: