· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

13.12.2009 10:16     citat 

Urschu, nici sucurile nu i-au placut, ca alea le-am incercat primele: morocv, mar si mar+morcov. E adevarat ca era si un pic de pulpa, ca asa scoate storcatorul meu. O sa incerc sa strecor printr-un tifon. Si da, biberonul sa nu-l vada, la fel si suzeta. Am incercat si cu o canita cu cioc de silicon, e foarte interesanta dar atat, nu stie sa traga, iar ce ii ajunge totusi in gura, curge pe langa, cu saliva.
Vanilla, ai dreptate, dar stresul meu venea din faptul ca pana la 5 luni a luat cam 800 gr pe luna, apoi de la 5 la 6 luni doar 50! Diferenta e cam mare si m-am gandit ca lapticul nu e suficient. Teo e foarte activ de felul lui, si m-am gandit ca lapticul meu nu ii mai asigura tot ce ii trebuie, de a avut o asemenea evolutie. Ma duc sapt viitoare la dr la cantar sa vedem ce am facut in ultimile saptamani.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

13.12.2009 10:22     citat 

Lara, vad ca esti din Buc, de ce nu cauti pararea unui dr mai acatarii ca sa zic asa. Stiu ca dr de azi sunt cum sunt dar macar pt linistea ta, ca nici 50gr nu e stralucit.In ce zona stai?

Am cantarit-o pe Meli azi si a luat luna asta 600gr. Nu-mi venea sa cred. Cantarul arata 6200gr dar papase 200 gr de leg. Sunt linistita, macar a luat ceva, chiar daca papa 500 ml de lp pe zi.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 7 luni

13.12.2009 10:22     citat 

pai sunt luni si luni.. Lia de la patru luni a luat intre 200 si 300 de grame pe luna. chiar nu ma intereseaza, atata vreme cat o vad sanatoasa si fericita

faza cu 50 de grame iar e discutabila.. poate nu a fost bine cantarit luna precedenta, nu stiu, sunt multi factori si de-aia cantarirea asta nu e decat orientativa. important e sa fie copilul bine, sa se vada ca e sanatos, el mananca, tu ai laptic, toata lumea e fericita zambet

iar dr sa fie oricum ultima ta grija. ei o stiu pe a lor, tu esti cea care isi cunoaste copilul cel mai bine

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 3 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 9 luni
Patrick Elias: 11 ani, 5 luni

13.12.2009 11:10     citat 

Buna seara
N-am intrat azi ca nu am dispozitia necesara...si ca sa nu va indispun si pe voi, mai bine ma tin deoparte.
In seara asta, cand a binevoit sotiorul meu drag sa vina din Bucuresti, mi-a trimis sms ca vrea sa vb despre copii. Nici macar nu are demnitatea sa ma sune...ma rog...Si m-a intrebat daca poate veni la mine pe la 9. I-am zis ok...a venit la 10, normal. Si ce credeti ca vroia? Sa i-o las pe Miruna, bineinteles. N-a fost o surpriza pt mine, ma gandeam ca asta o sa vrea. Normal ca nu am fost de acord, asta nici macar nu e dorinta lui, e a maica-sii. Ea vrea fata. Nu le-o dau nici sa stea in cap. Vazand ca nu vreau si pace, a inceput sa ma santajeze. Ca imi lasa fata daca nu am pretentii la pensia alimentara. Cum ieri am vb cu 4 avocati si toti mi-au zis ca daca cere fata o obtine mai mult ca sigur...am acceptat. A zis ca nu are incredere si vrae sa ii dau in scris la notar. Ok...o fac si pe asta, daca si el imi da in scris ca nu are pretentii la custodie. Si apoi sa ma lase naibii in pace. Simt ca o iau razna cat de curand, deja nu mai suport presiunea asta...si greul abia incepe. Cum ma voi descurca...nu stiu...dar nici fara fata nu vreau sa stau. Plus ca nici ea nu vrea. Am intrebat-o mai pe ocolite, ca nu stie nimic inca, si nu vrea. Vrea sa stea cu mine si cu fratii ei.
Iar am niste draci...iar nu pot adormi. Tremur toata. Oare cand s-or termina toate???????????

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 26 ani, 6 luni
Adina: 21 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 4 luni

13.12.2009 11:32     citat 

Buna, fetele

Urschuletz, daca te hotarasti sa vinzi lapticu Nan, eu sunt interesata sa cumpar...
Loredana, ce mireasa frumoasa! Si ce slaba! Lasa ca o sa revii la formele de atunci, sa mai treaca cateva luni.
Katya, felicitari pt.statul in fundulet, e de notat!
Bianca, felicitari si pt.Denis pt.ciao, sunt asa scumpi cand incep sa faca cu manuta!

Ma gandeam sa-i iau Aiyanei de mosh un scaun de masa; e cam devreme, nu o sa o pun de acum, dar nu stiu ce sa-i iau altceva, are si hainute, si jucarii destule. Fetele care folositi deja, am vazut ca sunt cu mai multe optiuni: inaltime + inclinare scaun ajustabile, masuta detasabila... Daca se inclina pe spate, nu pot sa o pun inainte sa stea in fundulet?

Ce ziceti de acesta? http://pentru-copii.nscmall.ro/Scaune/P...ala-SM-04/

Trebuie sa ma hotarasc repede...

sus

Denunta
lara_ro

Copii

13.12.2009 11:34     citat 

Gata, am terminat cu baica, deocamdata se doarme...sa vedem daca noaptea va fi cu sau fara treziri nervos
Ne gandeam si noi sa schimbam dr, dar dupa sarbatori ca acum e si perioada de concedii...in fine, din ianuarie probabil ca incepem sa cautam desi nu stiu pe nimeni. Noi stam in Teiul Doamnei - Colentina, Urschu, departe de voi.
Cum spui si tu, Vanilla, conteaza copilul sa fie bine, sanatos, si slava DD, Teo e in regula, vesel, activ, haplea cand e vorbea de lapticul meu foarte fericit . Of, multumesc de ajutor inca o data, deja sunt mult mai linistita, maine e o noua zi si vedem ce si cum va mai fi scot limba

sus

Denunta
lara_ro

Copii

13.12.2009 11:36     citat 

Noapte linistita tuturor sarut

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

13.12.2009 11:36     citat 

mirumati surprins
dar cum e posibil? doamne, ce oameni trist
ce avocati sunt aia care te sfatuiesc sa te lasi santajata?
cum adica sa cresti 3 copii fara pensie alimentara?
deci nu, nu pot sa cred asa ceva
tristtrist

sus

Denunta
mirumati

Copii

13.12.2009 11:39     citat 

Vanilla, dar nu m-au sfatuit avocatii, avocatii mi-au zis ca nu am sanse sa obtin custodia fetei daca el o cere. Atat. Eu, ca sa imi lase fata, am fost de acord.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

13.12.2009 11:41     citat 

nikodumi nicio imbunatatire cu sanul?
deja ai renuntat, vrei sa-ti faci stoc de lapte praf? zambet

scaunel eu am primit un Chicco Polly si imi place despre el
vezi ca sunt reviewuri pe you tube la modelele mai cunoscute, daca vezi ceva ce-ti place cauta informatii acolo

sus

Denunta
mirumati

Copii

13.12.2009 11:42     citat 

Avocatii cu care am vb sunt de pe avocatnet.ro. Din cate am vazut la rating sunt destul de buni...ca bani pt unul "real" n-am acum. Dar am vb prin septembrie cu unul, fata in fata, si la fel mi-a zis, ca am toate sansele sa pierd fata daca si el o vrea.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

13.12.2009 11:44     citat 

----------
mirumati a scris:
Vanilla, dar nu m-au sfatuit avocatii, avocatii mi-au zis ca nu am sanse sa obtin custodia fetei daca el o cere. Atat. Eu, ca sa imi lase fata, am fost de acord.
----------

stiu, dar indirect ei te-au determinat sa fii de acord. ei nu pot folosi faptul ca te santajeaza?
poate ma uit la prea multe filme americane dar ceva nu mi se pare in regula. oricum imi pare rau de ce ti se intampla trist si te cred ca ai renunta la toti banii din lume ca sa-ti pastrezi copilul langa tine

acum am inteles
eu zic sa-ti iei un avocat serios, macar sa strangi bani de o consultaie pe bune
nu poti lua o asemenea decizie prin consultaie on line trist sotul tau nu "o vrea" ci vrea sa scape de responsabilitati
nu stiu cum, dar trebuie sa lupti
cat poa sa coste o ora de consultatie?

sus

Denunta
mirumati

Copii

13.12.2009 11:46     citat 

Si eu aveam impresia ca e ca in filmele americane...din pacate, la noi situatia e alta. Avem niste legi idioate de-a dreptul! De cand cu divortul asta, am citit si eu Codul Familiei. Si sunt o multime de legi anapoda acolo, dar n-avem ce face. Daca asa scrie in lege...
Nu stiu ora, dar per total, un avocat pt un divort ajunge cam la 500 euro.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

13.12.2009 11:47     citat 

of ce urat
si eu am renuntat la orice drept material
nu-mi trebuie, nu vreau sa vad si sa aud
un ban nu am luat de la el

dar tu ai trei copii mari trist mi se pare groaznic de greu oare chiar asa, prin santaj sa te faca sa renunti? imi pare atat de rau, e revoltator

Miru pai strangem noi bani, 500 de euro nu e chiar atat de mult. facem cheta, pe bune!!!!! tu cauta un avocat nevirtual si macar spune-ne cat te-ar costa sa te apere

Ultima modificare efectuata de catre vanilla_baby la 13.12.2009 11:49, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 26 ani, 6 luni
Adina: 21 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 4 luni

13.12.2009 11:49     citat 

Vanilla, nu am renuntat...Ii ofer sanul la fiecare masa...Noaptea suge bine, si este si laptic destul, si dimineata, si dupa somnul de dupa-amiaza, care este de vreo 4 ore, o iau repede cand incepe sa scanceasca si o pun la san, si suge asa semiadormita, si cate o ora. Mai il accepta si la alte mese, dar cred ca nu prea este lapte, ca trage de cateva ori si gata, nu mai vrea...nu are rabdare sa stea sa se formeze laptic...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: