· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

14.12.2009 9:39     citat 

Neata!

Multumim de tratatie! sarut
Bubu, decand cu dive si Meli face de 3 -4 ori pe zi. Face in functie de ce papa trag cu ochiul

Miru, ca deobicei sunt fara cuvinte in ceea ce-l priveste pe tatal copiilor tai. Iar tara asta de c...in care traim nu te ajuta deloc. Am inteles ,vb si cu alte pers ca exista organizatii care ajuta mama si copilul. NU stiu exact amanunte, dar probabil ca in sit ta te-ar ajuta. Sunt de acord cu Vanila daca e sa te ajutam si noi cu cat putem sarut

Lara, in zona in care stai tu am inteles ca exista o clinica sau un spital nu stiu exact denumirea ceva gen Ocrotirea Mamei si Copilului, zona TEi. Ssimona a fost cu Albert de curand la o dr care a tratat-o si pe Maya si au fost super multumiti de ea. E la vreo 35 de ani. S-a dus ca avea o raceala destul de...si nu i-a dat antib ceva, a trat f bine problema. POate e mai destupata. Daca e o intreb numele, tel si daca e mergi la ea.
Dar inainte de dive papa ok? Acum e vesel? Exceptand raceala...

Bianca, felicitari pe Ciaooooo! sarut

Niko, iti trimit mp sarut

Deitza, asa imi place de smecherul tau sarut

sus

Denunta
alinutza_s

14.12.2009 9:50     citat 

Mirumati poti sa dai scris cum vrei chiar si la notar ca renunti la pensie alimentara dar cand obtii custodia Mirunei ii poti cere linistita si pensie alimentara. Legea spune ca pensia alimentara e obligatorie, e a copilului si parintii nu pot negocia nici renuntare nici compensatie cu altceva, ea se plateste si asta e. Dar cu siguranta ca si avocatul lui ii va spune asta cand va divorta. In schimb daca obtii ca renunta la custodie va fi f bine pentru tine trag cu ochiul . Asa ca nu sta pe ganduri si fa rapid targul aesta. La voi acolo nu sunt ONG-uri care te pot ajuta cu un avocat? in felul acesta va fi gratuit. Ceea ce poti face, dar iti trebuie un avocat musai, e sa declari abandon de domiciliu, chiar daca el are locul de muca in Bucuresti, sa obtii o evacuare de domiciliu si astfel vei avea sanse mult mai mari la custodie (daca il poate cita unde locuiesti tu e si mai bine ..) ... dar trebuie sa vb cu avocatul sa iti prezinte tot ce poate face in avantajul tau .... cauta o femeie care a mai avut divorturi (din ce am vazut in jur se implica mai mult in caz daca si clientul e femeie). Acum na in locul tau as accelera lucrurile daca el nu participa cu nici un ban de cand a plecat, asa te poti baza macar ca vei avea pensie alimentara. Din pacate eu nu sunt avocat ca te-as fi ajutat ... un drum pana la Bacau la fiecare termen nu era mult. Mai mult ce pot sa-ti spun ... ia o decizie in toata situatia asta, vb cu un avocat care e situatia ta materiala, negociaza cu el cum ii platesti, sunt convinsa ca vei gasi intelegere.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 5 luni

14.12.2009 10:40     citat 

Neata sarut
Bubu..multumim de cafea sarut .
Lory...ce mireasa frumoasa ai fost sarut .
Mirumati sarut ..ooff,nu-mi vine sa cred ca mai exista si oameni asa ochi peste cap .Hai ca o sa treaca totul,important e sa fiti sanatosi..si tu si copii!Iar Vanilla are dreptate,nu ezita sa ceri ajutorul.Eu sunt curioasa de ce o vrea pe Miruna...unde va sta cu fata?La "amanta" lui confuz Ce educatie ar putea sa ii ofere ochi peste cap ?
Mai fetelor...eu si acum am dureri jos,exact acolo unde m-am rupt cand am nascut.Cand o sa treaca plang sau sunt foarte trist ?Voi mai aveti dureri sau sunt eu un caz izolat confuz .Ma doare la orice atingere ,chiar si la dus trist !

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 11 ani, 7 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
9 ani, 10 luni

14.12.2009 10:44     citat 

Mirumati cat de rau imi pare ca trebuie sa treci prin momente atat de dureroase si urate. Nici nu imi pot imagina cat de greu trebuie sa iti fie. Dar din cate imi zici despre sotul tau, decat cu asa sot si tata mai bine lipsa! Capul sus si pastreaza-ti fortele pentru copilasi. Ei au mare nevoie de tine acum. Nu te lasa doborata de asta...Nu e un capat de lume, desi este greu sarut . O sa vezi ca totul o sa se rezolve si o sa iti fie mai bine mai tarziu. Eu mereu cand mi se intampla ceva nepalcut ma gandesc asa. Orice rau se intampla spre binele nostu. Acum iti e rau, dar mai tarziu ai sa vezi ca o sa iti fie foarte bine. sarut

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

14.12.2009 10:52     citat 

nikodumi eu am scaunul acesta.

Eu sunt foarte multumita de el. L-am folosit de la 5 luni pentru ca atunci l-am cumparat. Cand e lasat pe spate poti lasa in el un bb care nu sta in fundulet. Sta cam cum sta in scoica zic eu, doar ca mai lejer scot limba Daca iti place scaunul iti dau detalii pe privat. Eu am dat 345 lei pe el.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

14.12.2009 10:56     citat 

mirumati, sa stii ca se tine f mult cont de dorinta fetei. Normal copiii sunt ascultati de judecator peste 9 ani dar din ce in ce mai des au inceput sa asculte si copilasi mai mici. Nu mai repet celelalte sfaturi ca asa este in privinta imposibilitatii la renuntare la pensia alimentara. Eu zic sa dai declaratia cat mai rapid ca poate constitui o proba in proces pt obtinerea custodiei copiilor. Eu nu prea am timp dar da-mi MP cu intrebari si te ajut cat pot cu sfaturi. Pupici sarut [/b]

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 4 luni

14.12.2009 10:57     citat 

Pasunica cat ai dat pe scaun si de unde?

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

14.12.2009 10:58     citat 

----------
mirumati a scris:
Avocatii cu care am vb sunt de pe avocatnet.ro. Din cate am vazut la rating sunt destul de buni...ca bani pt unul "real" n-am acum. Dar am vb prin septembrie cu unul, fata in fata, si la fel mi-a zis, ca am toate sansele sa pierd fata daca si el o vrea.
----------

mirumati varul meu e judecator si se ocupa printre altele de divorturi. Am sa il intreb dupa parerea lui ce sanse ai si care e procedura :X

eu nu am incredere in avocatii de pe siteul acela... Nu zic ca nu au dreptate in ce au zis pentru ca nu ma pricep la treburile astea. Dar am citit si eu acum ceva vreme acolo pentru ca ma interesa ceva si am vazut ca multi dintre avocati nu stiu nici sa scrie bine. La un avocat care scrie pe un astfel de site dupa parerea mea nu se cade sa nu scrie si corect. Ca mai gresim noi pe forum din graba sa zicem ca e mai acceptabil...dar ei, ca avocati... nu! scot limba

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

14.12.2009 11:33     citat 

----------
smiri a scris:
Pasunica cat ai dat pe scaun si de unde?
----------

ti-am dat pe privat pentru ca am mai pus odata pe forum adresa si au sters ... cica fac reclama ochi peste cap

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

14.12.2009 11:36     citat 

Pasunica ti-am vazut scaunul la Kidex. Parca tot atat era pretul. Arata f bine.

Alexya, da un semn. Ce faci esti mai bine azi?

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 7 luni

14.12.2009 11:56     citat 

Neata si de la noi

Miru, si eu sunt de acord cu Vanilla si chiar daca nu ma pricep la chestiile astea avocatesti mi-ar face placere sa ajut macar prin participarea la cheta sarut .

----------
urschuletz a scris:
Lara, in zona in care stai tu am inteles ca exista o clinica sau un spital nu stiu exact denumirea ceva gen Ocrotirea Mamei si Copilului, zona TEi. Ssimona a fost cu Albert de curand la o dr care a tratat-o si pe Maya si au fost super multumiti de ea. E la vreo 35 de ani. S-a dus ca avea o raceala destul de...si nu i-a dat antib ceva, a trat f bine problema. POate e mai destupata. Daca e o intreb numele, tel si daca e mergi la ea.
----------

Urschu, e spital si e la 5 min de mine foarte fericit Culmea e ca am si o verisoara care lucreaza ca pediatru acolo, dar nu s-a oferit sa-i fie dr baiatului meu.Daca am inteles eu bine, dr de spital nu pot fi dr de familie prostit sau cam asa ceva.Am tot bombardat-o cu intrebari, si cam tot ce mi-a zis dr lui Teo am intrebat-o daca e ok, dar cu diversificarea nu a avut nici un sfat. Mi-a zis doar sa-i dau cereale pt greutate si in rest sa-l tot testez cu celelalte. Asa ca acum am pe foc supica, si vedem ce-o mai fi nervos

sus

Denunta
Pasunica

Copii
9 ani, 10 luni

14.12.2009 12:02     citat 

eu am sarit peste Kidex. Mi-a fost teama sa nu ia Mihaita vre-un virus.

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

14.12.2009 12:59     citat 

va salutam si noi acum ca abia am facut ochi surprins
foarte fain scaunul.sa-mi dai si mie te rog link-ul
balansoare ce-mi recomandati,dar sa poata sta si intins bebe,ms
Cum stati cu zapada? la noi nu a nins si e un gerrr... trist

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 4 luni

14.12.2009 4:00     citat 

Salutare mamici
eu sunt suparata. am fost acuma cu Nati la endocrinolog; dr de fam mi-a dat trimitere ca cica are tzitzilicile cam tari, iar endocrinologul mi-a dat sa ii fac o serie de analize plang sau sunt foarte trist imi e groaza cand ma gandesc ca v-a trebui sa ii ia sange plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .
in schimb am ramas socata de o chestie: m-a intreaba dr asta ca ce mananca fata - ii zic ca numai lapte si ceiut; si s-a mirat si m-a luat l-a intrebari ca de ce nu mananca si altceva, ca de la 6 sapt trebuia sa bea suc de portocale!!! surprins surprins surprins surprins surprins
na, ca tot vorbim noi aici de dr si de ideile lor de diversificare, dar asta chiar e tare cu sucul de portocale !

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 2 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 11 luni

14.12.2009 4:16     citat 

Buna mamici si bebici!!
In sfarsit am ajuns la zi cu cititul!! Mult mau scrieti! Bravo fetelor!! Eu nu mai am timp nici sa mananc in ultima vreme! trist
va multumesc pt. sfaturi! sarut sarut sarut Am reusut sa scapam de cosurile alea! mi-a dat dr. o crema cu galbenele si zinc facuta in farmacie si am pus in ceaiul de baie un ou si amidon si in 3 zile a trecut!
Ce miresici frumoase ati fost! o sa pun si eu poza! trag cu ochiul
Bianca si Lore , va multumesc pt. pozele de la colaje! sarut sarut sarut
Yubi si eu vreau sa-i iau leagan! Vreau sa merg la Selgros ca acolo vazusem eu ceva de la Fisher Price .Daca gasesti ceva , sa-mi spui si mie te rog! sarut sarut
Lorellay multa sanatate puiutei si stai linistita ca nu gasesti 2 dr. care sa aiba pereri la fel! tu stii mai bine ce sa-i dai copilului! sarut sarut
Alexya sper ca sunteti bine !! sarut sarut
Miru , multa putere , sa lupti in continuare!! Noi suntem alaturi de tine si de copii! sarut sarut
Lara , o sa vezi ca pana la urma o sa manance , dar e ceva nou si probabil ii ia ceva timp sa se obisnuiasca!!

pupam toti puiutii frumosi si mamicile rabdatoare!! sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: