· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(162)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(162)     
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

14.12.2009 8:31     citat 

cand se pun piticii in ham ca al meu vrea doar in brate la verticala? cred ca e cam alintat prostit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 3 luni

14.12.2009 8:34     citat 

Anca... zilele astea diana nu prea a papat...mi-a refuzat sanul in nenumarate randuri...azi a mancat doar de 2 ori si a si vomat..nu pare deshidratata si are rezerve de grasime...sa vad cum se prezinta dupa baita cand papa de obicei cateva ore... Diana cand se arcuieste face kk, nu are colici, dar si atunci se screme destul desi pana si ala e lichid
Smiri..nici noi n-am mai avut colici vreo cateva sapt bune...darna, au aparut. Voi sunteti mai mari, piosibil sa fi scapat de tot

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

14.12.2009 8:48     citat 

Am terminat si noi cu baitza cu papa sia cum nani.A fost nasa cu fetele ei si au tinut-o in priza pe Meli si la 8 30 a picat la datorie.

Alexya, eu tot nu inteleg oamenii astia cu ce v-au bagat cearta in casa ca doar aici nu povestim cine stie ce secrete. IMi pare rau. SI eu m-am gandit de multe ori ca poate citi oricine si cine stie ce se mai intampla...
Am trimis coletul in seara asta. NU face mai mult de 2 zile cred. Iti multumesc sarut

Crysy, frumoasa miresica! sarut Lasa ca ne revenim noi trag cu ochiul Sanatosi sa fim.

Yubi, balansoarul pe care l-ai puis e foarte misto dar e destul de ridicat spatarul, am pus-o pe Meli pe la 1 luna in el la niste prieteni. Daca il iei nu prea poti sa il tii mult, ca sta cam ridicat. Daca il pui pe optiunea scaun sta mai pe spate dar tot ghemuit. Acum Mario nu mai are mult si face si el 2 luni...Dar e super !
Noi avem unul de la disney luat din miniblu, care este mai lasat si se poate ridica si spateaza. Noua ne e mai mult decat folositor doar ca nu are nici o optiune.

Alexya, legat de colici incearca cu feonul. Pui pe burtica aerul cald si o incanta si zgomotul.

Raul sa porti sanatos ce ti-a luat mami sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 8:50     citat 

Noi am pus-o in ham de cateva ori adica de 3 ori cred. Si am dat 180 de lei de la graco. ASta a fost dorinta sotului. Nu-mi place cum sta in el si numai zic ca daca esti sg e cam greu sa te descurci. Cred ca mai ok sunt slingurile si mei taiurile.

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

14.12.2009 8:52     citat 

a folosit cineva calciu lactic ?
sau din ce se face branza calcica ?
eu am gasit asa ? e corect ?
250 ml lapte cu 2 tablete de calciu lactic, ce se fierb pe aragaz pana ce se branzeste laptele

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 8:59     citat 

Bianca , asa mi-a zis si mie dr sa-i fac cu Ca lactic, dar mi se pare aiurea sa bag chimicale...

Eu fierb o jumatate de l de lapte si cand da in clocot opresc si adaug un iaurt mic, se va branzi in max o jumate de ora si iti mai ia o jumate sa o scurgi.

Asa reteta cu Ca lactic e asa: fierbi jumate de apa adaugi 15 linguri de lapte praf din comert, adaugi 5 tablete de Ca lactic lasi o jumate de ora la prins si apoi o pui la scurs. Asta e reteta dr prostit Si cand am citit am zis exclus asa o porcarie...mai bine lapte normal si iaurt.

Sau pt prima varianta daca nu vrei sa folosesti iaurt pune cateva picaturi de lamaie

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

14.12.2009 9:03     citat 

atunci cred ca raman si eu la branza clasica ..oricum nu se omoara dupa ea ...azi iam luat ananas si ia placut sarut sa nu mai zic de mandrina a mancat 2 o data

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:13     citat 

Si eu zic, parerea mea. Or fi ele vit dar tot chimicale sunt. DE aia am renuntat sa-i mai dau vit, doar papa atatea vit acum.
E vreo problema daca incerc si eu ananas acum? Sau treb sa mai astept? Si noi papam mandarina cu succes.

Sunt asa de incantata ca a luat 600 gr.Cu toata grija mea ca nu papa lp.
Joi facem si noi rotarixul.

Anka, Elena voi ce mai faceti? sarut

Lorelay, tinem pumnii sa nu fie nimic. sarut Dar nu si-a spus o parere ce inseamna asta?Si ce ar presupune?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 6 luni

14.12.2009 9:18     citat 

Buna fetelor!!!

Vad ca tot vb de papica, cred ca incepem si noi de saptamana viitoare ca miercuri mergem la dr si a zis ca de la 5 luni incepem cu sucurile!!! foarte fericit

bianca_90
noi nu mai suntem de mult in colaj foarte fericit dar nu-i nimic..daca ai timp sa ne mai pui si pe noi te pupacim mult sarut sarut sarut sarut

Eu i-am dat seara cate putin de lp nan dar cu lingurita desigur si mai mult de 30 ml nu ia, cand nu mai vrea nu mai deschide gura neam rad

Maine vreau sa ma duc sa ma cert cu astia ca mie nu mi-a venit inca indemnizatia si nici alocatia retroactiv si ma tot enerveaza ca se cam termina rezervele... foarte fericit

VA pupic pe toate!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.12.2009 9:18     citat 

urschuletz gand la gand nu...asa se zice rad sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:21     citat 

Elena, asa e gand la gand. Nu mai ai laptic?
Da mergi si intereseaza-te ca pana acum macar alocatia treb sa intre.
Ce ati facut cu casa?Ca ziceai ca mergeti sa va interesati.

Lorelay, hai ca eu citesc si imi aduc aminte pe bucati foarte fericit Si mie mi-a zis la 2 luni sa-i dau suc de portocala si kiwi, dar m-am facut ca ploua rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

14.12.2009 9:25     citat 

Ba mai am laptic dar ii dau seara cate putin asa ca parca nu mai e productia asa buna (multa) rad rad rad
Pai am vb la banca si dupa prima analiza ne dau 54 000 euro prin prima casa si acum sa vedem ce zic cei de mai sus ca miercuri predam dosarul si am inteles ca dureaza cam o luna jumatate analiza dosarului!!! foarte fericit

Da am mai auzit si eu de portocala si kiwi la 2 luni confuz confuz confuz confuz mi se pare devreme sincer, parerea mea.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:31     citat 

Cand ma duc la dr ascult f constincioasa tot si pe drum sunt hotarata sa fac ce-mi spune si pana ajung acasa procesez si procesez rad si imi dau seama ca e cam...aiurea. De fel nu am incredere in dr dar cand vine vb de Meli sunt mai ascultatoare dar nici chiar asa..

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 2 luni
Albert Stefan: 9 ani, 5 luni

14.12.2009 9:31     citat 

urshu asa cum e in poza era si spatarul de la primii pasi si ramanea asa si de asta nici nu l-am cumparat.asta mai are o pozitie de nani, se lasa cam la 30 grade cred, nu stiu dc imi da voie, o sa pun linkul...deci zici ca e misto..o prima parere buna pana maine cand vine sotul sa i-l arat zambet
Am mai gasit pe un site ca e pana la 18 kg,oare??? ar fi bine,desi nu cred ca o sa mai aiba el rabdare atunci rad
http://pentru-copii.nscmall.ro/Balansoa...lerie-foto

sus

Denunta
urschuletz

Copii

14.12.2009 9:38     citat 

Yubi astea de la fiher sunt super bune de aia si pretul. Noi am luat unul simplu daca prietenii nostrii ne spuneau de la inceput ca vor sa-l vanda, l-au dat cu 70 de lei nefolosit. Asta e....

Nu-mi deschide linkul, zice ca se tot incarca pag. NU ai alta poza?

L-am vazut, asta e..Si vibratiile sunt misto, Meli cand era in colici tacea la vibratii

Iti spun eu de ce se lasa, are o otpiune din picioarele lui sis e inclina pe spate atat dar scaunul propriu-zis ramane la fel cu spateaza, nu stiu daca m-am facut inteleasa

Ultima modificare efectuata de catre urschuletz la 14.12.2009 9:41, modificat de 1 data in total

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: