· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Mamici si pici de toamna-iarna (57)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Mamici si pici de toamna-iarna (57)     
mare_melisa

15.12.2009 5:02     citat 

Vad ca bate vantul deja pe forum asa ca va las si eu poate mai tarziu intru sa vad ce s-a mai intamplat pe aici zambet

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 10 luni

15.12.2009 5:24     citat 

Superbi copii,superbe poze!Va tzuc pe toti/toate!
MamiS sa stapanesti sanatoasa camera foto si sanatate la micuti, MamiY bine ati venit acasa si multi pupici!
Crisalina eu nu ma plangeam ca vb putin pt 8 luni ci ca atunci cand il pun sa zica mama ori rade ori partzaie ca si cum...ai vrea tu...da eu nu! foarte fericit Imi inchipui ce emotii ai ca vii acasa.... sarut
Azi plangea si spunea ba-ba-ba...zic catre el...si tu ti-ai dat seama??? rad
Azi noapte a papat din 2 in 2 ore si m-a cam stors de vlaga..
mamiS de unde ai luat siropul de tuse??
Si inca o intrebare intrebatoare foarte fericit ...cam pe la cate luni ar trebui sa-i inlocuiesc total o masa de san???O sa fie cam greu pt ca el doarme la tzitzi dar are tendinta de a papa mai mult la masa de dupa-amiaza decat ii dau!I-am mai marit portia dar parca nu as scoate sanul de tot la ora asta...
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crisalina31

Copii
vlad rares: 25 ani, 9 luni
cristian viorel: 12 ani, 3 luni
Luca Andreas: 8 ani, 7 luni
am nascut deja!

15.12.2009 6:26     citat 

Intru repede si ies la fel de repede jenat

Andreeeeeeaaaaaaa, ia te rog pentru colaj poza lui Cris de pe prima pagina sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

15.12.2009 8:48     citat 

salutare,am revenit de la dr
tastez cu o mina,asa ca cer scuze dinainte pt greseli.

pe scurt...dupa povestea de acum un an,M a ramas din pacate sensibila.Ceea ce la T e doar o banala viroza cu muci si tuse,la ea e o hiriiala in plaminul sting si o traheobronsita ce poate da in altele nasoale.Deci tratamentul dat de dr noastra care este impotriva antibioticelor este in cazul Mariei:aerosoli cu dexa si acc,ospamox la 8 ore cite 5 ml,Eurespal deocamdata si control vineri sa vedem ce se intimpla.
Asa ca acum stau cu ea in brate la aerosoli,ii dau inainte de culcare prima doza de antibiotic si ma rog sa nu ajungem ca anul trecut,si in acelasi timp ma felicit ca am mers la dr sa stim cum stam.Am f mare incredere in pediatra copiilor,ea este impotriva antibioticelor administrate aiurea si stiu ca nu e de gluma cu sensibilitatea asta a Mariei.Nu-i nimic,va creste si va fi din ce in ce mai bine

pup toate fetele!!! sarut

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 3 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 2 luni

15.12.2009 9:00     citat 

Sanatate multa puiutilor tai mamistef,bine ca te-ai dus ,stiai tu ce stiai....va fi bine M ....e o fetita puternica sarut sarut sarut

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 23 ani, 8 luni
Christian: 12 ani, 1 luna

15.12.2009 9:38     citat 

Uffff, mamiS ....parca aveai o presimtire socat inca de sapt trecuta cand ti-ai amintit ca in perioada asta ai suferit alaturi de MariaTa . Ai facut foarte bine mergand la medic, bravo. Urmeaza tratamentul dat si sa dea D-zeu ca vineri sa mergeti doar la control de rutina trag cu ochiul . Sanatate multa. sarut sarut sarut sarut sarut

Yasmine, legat de masa lui Vlad eu zic sa ii lasi sanul cat de mult vrea. Da-i sa manance si mancare ( legume, ou, ficat pasare, carne pasare,peste ) cat vrea el si da-i si san la fel de mult ca si pana acum ( cand/cat vrea el). Pana la 1 an laptele este baza lui iar mancarea este doar pentru a-si completa nevoile de vitamine, Fe ,Ca etc trag cu ochiul

Mirella, e frumos tortul , ai avut ceva de munca la ornat trag cu ochiul imi place impletitura din lateral. Iar Deni este pe masura asteptarilor, tzucam sarut sarut sarut sarut

Da' Bursu ?!?! confuz

sus

Denunta
tei

Copii

15.12.2009 9:40     citat 

E cineva care schimba capitolul ?! confuz ( ca sa stiu daca il schimb eu) prostit

sus

Denunta
mami_mary

Copii
Stefan - printul familiei: 18 ani, 3 luni
Chris - minunea mica ,sufletel: 12 ani, 2 luni

15.12.2009 9:50     citat 

Yupiiiiiiiiiiiiii,sunt fericita....am reusit sa vorbesc un pic pe mess cu fratele meu sarut sarut sarut sarut sarut sarut n-am mai vorbit cu el din septembrie cand a plecat pe vapor....

Nu stiu sa schimb capitol,am cautat ,am incercat dar nimik

sus

Denunta
tei

Copii

15.12.2009 10:01     citat 

Cu scuze daca trebuia actualizat vreun dintzoc , nu am facut-o ....mi-am aruncat ochii peste postari , dar nu am mai vazut jenat

ne vedem aici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: