· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (368)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (368)     
ionelita

am nascut deja!

14.12.2009 12:24   Lista Gravidutelor (368)  citat 

Ilicutz , Biencut , Bjulika ,si mamicutzelor din top!

SiminaB , Mamiyasmi , Ticulici ,D3lia, Abramburica, andismom, andreeameme,Ket ,Yubi, Crysy_m, sa va traiasca puiutzii !

Bun venit eu_madyyy , adrianaBuc , bebezola , puimihai , ralu-mada , mirelina , suzica , sarcina usoara si bebei sanatosi va dorim. sarut sarut

(14 )

Ilicutz 38------------------------------------------- DPN 20.12.2009, baietzel
Biencut 38------------------------------------------- Bucuresti, DPN 25.12.2009,baietzel Mihai, 31.10.1978
Bjulika 37------------------------------------------- Bucuresti, DPN 05.01.2010,baietzel Alexandru, 21.11.1981
Madalinacret 36------------------------------------------- DPN 13.01.2010, baietzel Casian Radu ,13.07.1978
puimihai 32.......................................................Focsani , DPN 23.01.2010 , fetitza Ana Maria
hely 31..................................................................Brasov, DPN 15.02.2010, fetitza
Angelll 31------------------------------------------- Italia, DPN 16.02.2010, fetitza Annamaria, 26.06.1983
Roxanne 30-------------------------------------------- DPN 22.02.2010, fetitza
vicky22 29------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23.02.2010, baietzel, 11.11.1987
hermine 29------------------------------------------- Timisoara, DPN 25.02.2010 , baietzel Dominik Nicholas
nicom2002 29............................................................Brasov, DPN 03.03.2010, 02.02.1981, fetitza
Ana_348 29------------------------------------------- Bucuresti, DPN 04.03.2010, 25.09.1979, fetitza Diana
freedelia 28............................................................DPN 08.03.2010, 19.07.1978
0911 28----------------------------------------------- Arad, DPN 08.03.2010, fetitza , 09.11.1979

(23 )

ancuta_anca 27............................................................Braila, DPN 14.03.2010, fetitza , 06.02.1979
mireaadrianaflorina 27..................................................Bucuresti, DPN 14.03.2010, fetitza ,30.04.1984
Vipera 26............................................................DPN 20.03.2010, Dr Mitran, Sp. Giulesti
Mihaela29 26............................................................Vancouver , DPN 22.03.2010, baietzel
ferre 25............................................................DPN 26.03.2010, baietzel
mimosita 25............................................................Timisoara, DPN 27.03.2010
andreea4oana 25.............................................................DPN 24.03.2010, fetitza
bebezola 24.............................................................Cluj Napoca , DPN 31.03.2010 , fetitza
suzica 24.............................................................Motru , DPN 01.04.2010 , baietzel
ionelita 23............................................................Vaslui, DPN 08.04.2010, baietzel Cosmin, 18.02.1984
byu 23............................................................Iasi, DPN 08.04.2010, baietzel Iulian David
krmnn 23............................................................DPN 09.04.2010, fetitza
22ra 22............................................................Ploiesti DPN 16.04.20010 , fetitza Ilinca Maria
claudis 21............................................................Bucuresti, DPN 23.04.2010, baietzel Matei 12.08.1980
cristina79 19............................................................DPN 12.05.2010, baietzel Sebi
codrina 19............................................................Arad ,DPN 12.05.2010 , 12.08.1980
Sweety_Karina 19...............................................................Iasi, 12.05.2010, baietzel
ana_lou 18.......................................................Grecia,DPN 14.05.2010
ralu_rx 17............................................................Arad, DPN 23.05.2010, 17.05.1978
karina_swe 17............................................................Sweden, DPN 25.05.2010
anika29 16............................................................Iasi, DPN 03.06.2010 , 26.07.1979
ancamonica 15.............................................................Dorohoi , DPN 07.06.2010
DANONINO 14..............................................................Bucuresti , DPN 12.06.2010 , baietzel

(7 )

luara 13...............................................................DPN 20.06.2010 , baietzel , 14.11.1979
ralucutza15 11...............................................................Cluj , DPN 22.06.2010
adrianaBuc 10...............................................................Bucuresti , DPN 11.07.2010 , 27.03.1979
mirelina 9 ...............................................................DPN 17.07.2010
corina2007 7...............................................................Tulcea ,DPN 30.07.2010
eu_madyyy 7..............................................................DPN 03.08.2010, 18.12.1985
ralu-mada 5................................................................France , DPN 15.08.2010

16 baietzei 13 fetitze

Sarcina usoara tuturor celor 44 de burticutze, mici si mari, care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii decembrie
eu_madyyy : 18.12.1985

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------

sageata sageata Capitolul anterior: Lista gravidutelor (367)

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

14.12.2009 12:49     citat 

Adriana, ai sa vezi ca vei reusi... ia-ti un ucenic / angajat , cum mai zicea cineva...care macar sa faca deplasarile in locul tau , pana invata mersul lucrurilor, in plus in situatia ta, poti munci de acasa ... platile le poti face de acasa daca ai si asemenea atributii, iar la sanatate, finante si alte asemenea institutii trimiti un om...
vei vedea ca toata treaba asta va fi pentru copilul tau un exemplu, se spune ca e foarte indicat ca in perioada sarcinii sa ai o activitate intelectuala intensa, sa ai preocupari profesionale...toata treaba e sa nu te stresezi prea mult...
si cand va trebui sa pleci sa rezolvi tu anumite aspecte, iti vei lua o bona...si te vei descurca....vei vedea zambet trag cu ochiul
sa ai o sarcina usoara... trag cu ochiul

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 2 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

14.12.2009 12:57     citat 

AdrianaBuc, vad ca esti din Bucuresti. Noi nastem cam una dupa alta cu o mica diferenta. As avea eu o varianta de ajutor pentru tine. Daca nu-ti gasesti ajutor, eu una o sa stau acasa vreo 3-4 luni, desi din prima zi vine la mine mama. Se lasa de munca si am zis s-o platesc eu, ca sa stau linistita. Asa ca daca vrei, uite ai bona, pe mama mea. Ramane de vazut daca esti dispusa sa-l aduci pe bebe la mine. Eu am apartament cu 3 camere si pentru bebe cu mama am camera aparte. Deci solutii exista. Cu mama am incredere deplina, una la mana ca a crescut 3 copii, doi - a lucrat multi ani educatoare, apoi profesoara si de profesie este oligofreno-pedagog cu instruire speciala medicala si psihologica. Asa ca e cea mai buna bona pe care ar putea s-o aiba bebe al meu si oricare altul.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

14.12.2009 12:58     citat 

Buna dragelor,
Am ajuns si noi acasa si acuma papam intre timp. Am ajuns la desert (paine cu unt si cu dulceata de gutui zambet ). Si la Iasi e tareee frig, dar facem fata. Azi am umblat si cu transportul pana la Biblioteca si a fost tare neplacut pt ca era f mare aglomeratie si eu tot aveam grija de burtica sa nu se impinga cineva, dar am ajuns cu bine si acasa in sfarsit. Weekendul asta am creat si noi putina atmosfera de sarbatori. Am pus pe geam steluta cu luminite pe care o lasam aprinsa noaptea si e f frumos si am pus fundite decorative pe la geamuri, la jaluzele. Mai tb sa mai cumpar cate ceva pt decor dar cand gasesc. Ieri am iesit la plimbare si era atat de frig si nu am stat mult.
ionelita cum te simti azi?
adriana sper ca nu o sa iei raceala de la sot. Ai grija de tine si de bebe.
biencut cum au zis si celelalte fete cred ca noi avem mai multe emotii decat tine. Imi place ca esti asa de linistita la gandul nasterii. Cel mai interesant e ca lumea din jurul tau asteapta sa nasti numai bebe nu vrea inca sa vina pe lume Cred ca-i place tare mult in burtica.
claudis si eu sunt inca prietena cu oglinda, doar ca si la mine a inceput sa se observe celulita cu oricate creme m-as da. Cred ca e inevitabil in sarcina.
Voi ce gatiti azi fetelor?
Eu vreau sa fac diseara o supa cu galuste si mazare cu carnaciori.
Va uram o zi superba si o saptamana cat mai scurta cum a spus si adriana!

sus

Denunta
luara

Copii

14.12.2009 12:58     citat 

Am recurs la aceasta varianta, pentru ca si eu nu-mi pot permite sa stau mult acasa. Sant sefa si nu prea are cine sa-mi tina locul, altfel o ia firma la vale. Si asa o sa lucrez de acasa, o sa-mi aduca colegii documente la semnat, etc, etc.
Deci eu te inteleg perfect.

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

14.12.2009 1:08     citat 

buna fetele, ma simt mai bine multumesc fetelor, claudis si la mine se vede celulita pe fund.............. asa ma enerveaza.............si mie imi zice sotu ca dupa ce nasc me duc la sala si cum stau la etajul 10 o sa fac toata ziua ture......... rad ...............cu durerea de stomac si cu ce ne-a laudat doctorul am uitat sa va spun ca mia mai zis ceva de care m-am speriat putin dar el zice ca pana nasc se intoarce......bebelina mea saracuta si draguta de ea are cordonul pe langa gat, oare se mai intoarce sa nu mai fie acolo............ de vineri sunt cam ingrijorata asteptluna viitoare sa vedem ce se intampla. va pup pe toate sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

14.12.2009 1:15     citat 

byu se pare ca doar de dimineata mi-a curs nasul. acum nu mai am nimic rad si eu am gem de gutui cu nuci prostit o nebunie! am facut clatite sambata, si am mai avut si o dulceata de mure prostit ! o bunatate! rad

bebe stai linistita, se poate desfasura si reinfasura de inca 3 ori pana la urmatoarea echo! asa am patit si eu! nu este cazul sa te stresezi! sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

14.12.2009 1:34     citat 

adriana ma bucur ca esti bine. Chiar mi-ai facut pofta de dulceata de nuci prostit prostit prostit

sus

Denunta
adrianaBuc

14.12.2009 1:37     citat 

luara, merci de oferta. Eu sper sa gasesc o solutie cat mai curand, astfel incat sa ma pot bucura de sarcina asta asa cum trebuie. O solutie exista intotdeauna. sarut

sus

Denunta
luara

Copii

14.12.2009 1:46     citat 

Adriana, cu siguranta exista. DAr de sarcina trebuie sa te bucuri oricum, mai ales dupa cat de mult ai asteptat momentul. O zi buna sa ai. foarte fericit

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

14.12.2009 2:08     citat 

Claudis, gresit! Daca n-ai facut toxoplasma pana acum asta nu inseamna ca e imposibil sa o mai faci! Daca carnea e infestata se poate oricand! N-ai facut caci n-ai intrat in contact cu boala…
Cat despre mine…Sincer nu m-am gandit la asta. Si nu stiu daca am avut boala. Acum n-am mai facut analiza asta dar la Bia da. Nu stiu daca la Bia imi iesise ca am avut boala sau nu ca sa stiu daca e cazul sa repet analiza sau nu…Dar cheltuisem atatia bani pe analize incat am sarit-o pe-asta. Oricum imi iesisera la Bianca niste valori diferite asa ca banuiesc ca alea insemnau ca am avut boala.
In alta ordine de idei, bb deja e format si de-acum sta sa nasca, nu cred ca l-ar mai fi afectat…sper cel putin! Ma incred in DD.

Anikasarut

AdrianaBuc…stai linistita ca e posibil sa ai nopti lungi cand va veni bebica! foarte fericit
Cat despre afaceri…Nu te mai stresa atat! Ai sa vezi ca se va aranja totul brusc cand te astepti mai putin. si daca solutionezi problema acum tot vei sta stresata sa nu-ti dea ceva planurile peste cap asa ca... sarut

Puimihai rabdarica…asteaptati randul! foarte fericit rad
Cat despre sughit…Simti ca in burtica tresare ceva ritmic. Deci e o miscare ritmica care pare ca nu se mai opreste. Cand ai sa simti ai sa stii ca bb sughita. Eu cel putin am stiut la Bianca inainte sa apuc sa citesc pe net.

Carmen, ai dreptate, asa am simtit si eu cu celelalte fete si din cauza lor devenisem nerabdatoare inca de la 7.5-8 luni. De aceea a trecut si mai greu timpul si atat m-am plictisit sa astept incat acum mi-a trecut si nerabdarea tot asteptand! rad
Lasa ca acusica va vine si voua randul…
Cat despre net…Am convenit cu sotul sa facem schimb de telefoane caci de pe al lui pot intra pe net. Asta ca sa am net sa-mi petrec cumva placut travaliul... foarte fericit La inceput nici nu concepea sa-mi dea telefonul lui dar l-am santajat ca-mi cumpar unul nou cu toate ca bate vantul la noi in pusculita… foarte fericit La inceput n-a protestat dar s-a gandit el mai bine si a incercat sa ma abureasca sa iau unul nou pt el nervos si el sa mi-l de-a pe al lui… socat Cand a vazut ca nu-I merge scot limba a zis ca mai bine imi da telefonul lui trag cu ochiul (care de altfel fusese cumparat prin prelungirea abonamentului meu deci ii facusem o favoare ca l-am lasat pe-atunci sa-l ia el pe cel nou).

Byu, cred ca la mine sunt 2 probleme. Se zice ca la a doua sarcina, bb se naste mai devreme, merge totul mai repede…ca atare cred ca burtica vrea sa se apuce de treaba…Pe de alta parte se zice ca baietii sunt mai puturosi si ca atare bb protesteaza…Si pana la urma cred ca conteaza mai mult ce vrea si bb…La o adica, el da startul caci el transmite mamei niste hormone, care odata receptionati (acum daca nu exista vreo problema de-o parte sau de alta a baricadei ca circuitul sa fie intrerupt) de mama, creierul ei daca am inteles bine trimite la randul lui semnale corpului sa declanseze travaliul…Asa ca bb al meu ori a uitat ori nu vrea sa dea semnalul chiar daca corpul se pregateste.
De gatit…Cred ca fac o mazare caci e mai simplu si rapid de facut…

Si ca sa vedeti ce rau ma plictisesc si ce tare m-am damblagit azi am spalat geamurile la balcon. Ma enerveaza insa ca nu pot sa le spal la exterior pe laterale caci nu ajung nicicum de asa natura a fost construit balconul. Ca atare in veci nu vor putea fi spalate! nervos Poate cand imi voi pune termopan la balcon si organizez altfel sa am mai multe geamuri care se deschid sa am mai mult acces si la cele fixe...
si dilie nu sunt ca am spalat geamurile caci pe exterior am spalat unde ajungeam stand pe jos pe balcon, nu catarata, dilie sunt pt ca mi-a trecut prin cap daca sotul maine intra in concediu si azi ii da prima sa dam o fuga maine pe la Sinaia sa ma aerisesc si eu si sa ies din plictiseala asta care ma dispera... prostit

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

14.12.2009 2:20     citat 

mireaadriana multumesc de incurajari,o sa incerc sa ma linistesc,sper sa pot. pupici

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

14.12.2009 2:40     citat 

puimihai ..multumec pentru explicatii..Cred ca am prins ideea...Si eu am momente cand simt asa ceva.( miscari usoare cu intermitente egale) De la ecografie stiu clar ca sughita de mult ca l-am vazut pe monitor sughitand foarte fericit
Cat despre toxoplasma ..Eu am facut analiza cand m-am hotarat sa raman insarcinata..Apoi dupa 6 luni cand aveam 3 luni de sarcina...
Si eu as fi vrut sa o fi contactat-o in copilarie pentru ca am facut multe vacante la tara..Am stat printre animale..Apoi am mancat la fructe nespalatate de numai eu stiu .. foarte fericit de peste tot..Si totusi nu am anticorpi...Nu am reusit sa iau virusul in timp ...
In ceea ce te priveste sigur va fi totul bine daca nu ai facut nimik de capul tau zambet

hmmm biencut Nu am afirmat asa ceva trist ..Eu doar intrebasem daca ai anticorpi pentru ca ai zis ca ai mancat slanina si ma gandeam ca e pe lista produselor interzise in sarcina...cum ar tb sa fie si soriciul,micii,maioneza...( eu m-am abtinut de la toate astea pana acum cum nu am anticorpi ...dar nu stiu de acum incolo)
In orice caz voi repeta toxoplasma in ianuarie cand fac urmatorul set de analize..

adriana ..ma bucur sa aud ca te simti mai bine...Vis-a vis de problemele societatii...Monica Tatoiu spunea...ca atunci cand a ramas insarcinata nu avea de nici unele dar" copilul a venit pe lume cu avere cu tot" ..Au inceput sa mearga toate ca pe roate...Copilul este un dar de la Dumnezeu ..nu are cum sa aduca probleme...decat bucurii zambet sarut

Acum imi amintesc si de un film cu niste tineri care petrec pe un yaht..Sar in apa toti uitand sa coboare scara pentru a putea reveni pe yaht....Cine a supravietuit? Femeia care venise cu bebelusul ei si care plangea de zor dupa ea....Desi exemplul nu este real eu cred ca avem puteri nebanuite...Si vom face fata orcarei situatii atunci cand suntem cu adevarat motivate sarut

Byu, bebezola Hua celulitei rad ..Lasa ca ii venim noi de hac mai incolo... scot limba
bebezola ..eu zic are timp fata sa isi dea " margelele " jos de la gat..Dar cel mai bine il intrebi pe medic...Multi sugereaza nastere naturala si cu dubla circulara... surprins ..Stiu 4 fete care au nascut natural copii cu circulara sau dubla circulara... surprins

Este super ideea cu net in spital..Voi vorbi si eu cu sotul sa il amanetez pe al lui cateva zile ... zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.12.2009 2:40     citat 

va pup fetelor sarut sarut sarut sunt cam ocupata la servici prostit prostit nu prea am timp sa scriu sarut sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 8 luni
am nascut deja!

14.12.2009 2:49     citat 

claudis am vazut si eu filmul! super tare!
nu stiu daca comentariul mi se adeseaza sau este pentru adrianabuc! zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: