· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (17)     
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

06.01.2010 10:29     citat 

La Multi Ani si multa sanatate Adriana!
Sa iti dea Dumnezeu sanatate si mult noroc in viata! sarut sarut sarut

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

06.01.2010 11:23     citat 

fetele o intrebare: voi ati folosit pentru bebe vostrii cutaden la fundulet...cand erau iritati? ca sincera sa fiu a fost singura crema care si-a facut efect la pati...si citesc acum intr-o zi pe tub ca nu se foloseste la copii sub 3 ani!!! stiti ceva???
cum mai stati cu papa? ce mai faceti bun?
v-ati facut vaccinul pt gripa porcina? cum protejati copii de aceasta gripa?

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

06.01.2010 11:43     citat 

LA MULTI ANI ADRIANA!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

06.01.2010 12:08     citat 

Adriana, La multi ani! sa cresti mare si sanatoasa, sa fii fericita si cu zambetul pe buze mereu si sa fii bucuria cea mare a lui mami si tati.
Corina, sa iti traiasca fetita si sa iti aduca numai fericire.

Of fetelor azi noapte m-am speriat foarte tare, Cristian s-a simtit foarte rau, nu putea sa respire si tusea foarte tare, am fost dimineata la doctor si are gingivita care s-a extins la faringe si din cauza asta e ragusit si respira greu.
I-a facut o injectie si am primit tratament dar motivul se pare ca sunt lactatele trist
Si anul trecut in ianuarie am avut probleme de sanatate, anul asta l-am inceput la fel, sper totusi sa ii treaca repede si sa nu faca alte complicatii.
Marle, si eu stiu ca nu e recomandat Cutaden la copii mici dar si noi am folosit cand era Cris mic pentru ca e cel mai bun, acum de ceva vreme folosim Sudocrem care e f bun. Cel mai prost a fost Bepantenul care parca nu are niciun efect. Nu stiu sigur de ce nu e recomandat Cutaden mai ales ca e clasic...il folosesc mamicile de cand lumea la copii si nu stiu sa fi avut vreunul probleme.
Referitor la gripa porcina mi-e teama putin, ne protejam cum putem, evitam aglomeratia in primul rand...in vaccin nu prea am incredere nici pentru mine care merg cu metroul zilnic si as fi mai expusa dar pentru bebe nici atat, sper sa nu fie cazul de asa ceva confuz

Va pup pe toate!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

06.01.2010 2:42     citat 

salut, fetele, eu cu munca, cat am stat acasa in concediu am petrecut cat mai mult timp cu gaza.

S-a obisuit asa de tare cu noi lipsa incat dupa vreo 5 zile de stat cu noi acasa ma intreaba: "mami, tati vici(a se citi servici)?" si i-am explicat ca suntem in concediu cateva zile, si ca vom sta acasa cu ea.

De moment suntem ok, parca a inceput usor sa tuseasca, deja am intervenit cu sirop de patlagina, e o vreme urata cand cald cand ger si normal ca gatul ei e mai sensibil.
Am reinceput munca, am reintrat in rutina. Poze pun mai pe seara sa ajung acasa sa le incarc in photobuchet.

cat despre sarbatoriti, coc ceva..... jenat va rog acordati-mi un pic de timp, sper numai sa va placa.

acest capitol e pe cale sa se termine, cine vrea sa schimbe poza la colaj, si zic eu ca ar fi ok sa dati link-ul si iau eu poza de acolo. asta pentur ca dc ajunge la pagina 11 admin pe inchide automat subectul.

Marle eu la fund ii dau doar cu bepanthene. si pana acum a fost ok. cat despre papa sti ca nu pot sa iti spun foarte multe chestii, papa la mamaie acasa cand ajungem un polonic de ciorba, un felul 2, macaroane cu branza(am pacalit-o aseara si a papat!), un snitel....ce mai avem ca sa nu se culce cu burta goala. foarte fericit

micky multa santate...si noi am avut probleme cu laptele dinainte de sarbatori, a inceput cu scaune moi, moi care nu mai treceau, indiferent de mucialgiu sau alte chestii asa ca am scos laptele si am dat-o pe crema de migdale dulci in 2 zile si-a revenit cu scaunul. Atentie la lactate.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

07.01.2010 12:36     citat 

multumesc frumos mamicutelor.noi am avut musafiri n-am avut timp sa intru,maine ma duc la munca....
Poate am net acolo si va povestestec mai pe larg despre ziua printesei.
Va pupam si multumim de urari! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
BLUE-FLOWER

Copii
NIKI VALENTIN: 13 ani

07.01.2010 2:07     citat 

LA MULTI ANI DE DOUA ORI, ADRIANA - IOANA, TE PUPAM DULCE, DULCE ITI DORIM TOT BINELE DIN LUME, FERICIRE, SANATATE SI MULTTT NOROC..!!!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

07.01.2010 2:18     citat 

capitolul urmator, sper sa va placa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: