· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (17)     
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 22 ani - La Multi Ani!
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

18.12.2009 4:31     citat 

Simi e o minunatie de fetita!!!!Sa va traiasca si sa va bucurati de o viata linistita!!! sarut sarut sarut sarut Chiar asa,cum a zis si Corina cu a reactionat Bety?Povesteste-ne TOT trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
SiminaB

Copii
Bettina Maria: 13 ani, 1 luna
Elisa Anna: 11 ani, 1 luna
Abel Nikolas: 9 ani, 1 luna
am nascut deja!

18.12.2009 5:08     citat 

Ok. Nu am apucat sa citesc nimic decat la felicitari, dar o vad pe Luana mai sus si trebuie sa spun ca e o scumpa.

Apoi trebuie sa felicit niste copilasi mari, pe Mariuk, pe Pati si pe Vladut, Ramy, marle si barby sa va aduca minunile tot ce va doriti in viata, ei sa fie sanatosi, norocosi si destepti. La multi ani !!!! sarut sarut sarut

corina nu ai inteles gresit numele pt ca initial asa era, dar cum eram oarecum nehotarati am supus la vot in seara dinaintea nasterii (fara sa stiu ca o sa nasc) si Elisa a castigat cu majoritatea voturilor...eu nici nu m-am asteptat si numele nici nu era propus de mine.
In ziua aia, sambata, am facut destul de multe, am terminat curatenia, am pus ornamentele de craciun, fara brad, am mutat si mobila rad , ce mai, am pus la punct ultimele detalii ca sa pot pleca linistita sa nasc. Totusi nu stiam inca nimic. Seara m-a prins dintr-o data panica pt ca in toata agitatia zilei eu nu am mai fost atenta la miscarile din burtica si aveam contractii f dese, nedureroase, dar fara sa simt nici o miscare. Apoi, ca si cum a simtit ingrijorarea mea, eram si gata sa merg la urgente, micuta a miscat usor si apoi imediat m-au luat dureri de spate iar dupa cateva minute au inceput si contractiile. Erau regulare, la 7 min, dar pt ca am mai avut cu cateva zile inainte, le numaram si asteptam sa vad daca trec sau nu. La un moment dat am pierdut numaratoarea asa ca am inceput sa ma pregatesc si am plecat la spital. Sotul era neincrezator zicand ca eu nu nasc acum, dar el era obosit si vroia sa mearga la culcare rad Nici la spital nu ma credea nimeni pt ca nu schitam mare lucru dar aveam dilatatie 4 si dureri suportabile la 4-5 min.
Am urcat la nasteri, au stins becul in sala de travaliu si dupa ce mi s-a facut clisma s-au dus toti la culcare surprins . Pe mine insa m-au apucat dureri groaznice, am stat mai mult la baie ca sa pot sa gem fara sa ma auda cineva si dupa 1 ora mi s-a rupt apa. Am strigat sa apara cineva, moasa a zis "hai sa-ti pun niste vata" insa sus pe masa s-a speriat cand a vazut ca venea micuta. Dupa 5-10 min cat i-a luat sa se echipeze am nascut. Apoi au urmat cateva ore urate, pana la 7 dimineata cand m-au dus sus, nu s-a mai ocupat nimeni de mine sau de celelalte colege de suferinta. Eu aveam balta sub mine, dureri, contractii, pe micuta am auzito 3 ore plangand cu jale pana s-a indurat cineva sa o aduca langa mine, si apoi sus in salon alte 3 ore am asteptat dupa ea si cine stie cat a mai plans saraca. De atunci totul e frumos si bine.
Betty a venit dupa mine la externare si nu stia de ce sa se bucure mai mult, de mine sau de "bebe". Pana acasa i-a facut examenul complet..."are maini...are ochi...are papuci...", examen ce continua zilnic foarte fericit O mangaie, o pupa, iar o mangaie, iar o pupa, se bucura de fiecare clipa cu ea...da si ea tzitzi la papusi, arunca pampersurile murdare la gunoi, dimineata se trezeste direct la ea...ce mai, e o scumpa, o surioara adevarata.
Cam atat ca am amortit la scris pe o buca jenat

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

18.12.2009 6:15     citat 

Cu peripetii nasterea Elisei.... foarte fericit
ASta nu-mi place mie...ca te lasa in voia sortii de multe ori si se pot intampla o groaza de lucruri neplacute in spitalele astea....
Eu sper sa ma "tina" si sa nasc tot la Medgidia pt ca a fost ca in filme,si atentie si grija si profesionalism...ce mai, mi-a placut mult(eram si pila cuiva dar...eu sper ca nu din cauza asta am avut parte de profesionalism...nu?) foarte fericit
In final bine ca sunteti bbine cu TOTII si ca Betty si-a acceptat surioara si o iubeste.Pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 4 luni
Paula-Maria: 11 ani, 11 luni

18.12.2009 6:33     citat 

Simina, felicitari! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

18.12.2009 8:25     citat 

FELICITARI, SIMINA si BUN VENIT ACASA, ELISA!
e superba, si mie mi se pare ca seamana bine cu Betti! nu stiu ce am, dar mi-au dat lacrimile citind povestea nasterii ei! te invidiez, pe tine si pe toate mamicile noastre cu bebe 2 deja in brate! sarut
am fugit, ca inund tastatura! zambet

sus

Denunta
karmenutza74

Copii
Andrei: 23 ani
Malina-Ioana: 12 ani, 11 luni

18.12.2009 8:41     citat 

Simina,in primul rand bun venit!!! sarut sarut ...cred ca peste tot sunt nemultumiri ,cand vine vb. de spital trist ...dar bine ca,din toata tevatura,ai nascut usor si sunteti sanatoase zambet ...imi inchipui cat de implinita trebuie sa te simti acum,cand familia s-a inmultit,iar Betty este un ajutor de nadejde ptr. tine zambet sarut ...si pe mine m-a emotionat povestioara nasterii tale...sa va ajute Dzeu. sa treceti cu bine peste perioadele mai grele si sanatate maxima ...micuta Elisa este o scumpete...nu ma mai saturam ,uitandu-ma la poza... sarut sarut
Corina,lasa ca va fi bine si la tine...cu o gandire pozitiva,trecem peste toate grautatile trag cu ochiul zambet ....cum iti mai este cu greturile??....ai mai scapat de ele,cat de cat?? sarut sarut
ella,hai,mamico,capul sus....cred ca ti-am mai scris asta ,cum ca : niciodata sa nu spui niciodata ?!!! trag cu ochiul ...colo sus,DD aranjeaza lucrurile ,fiecare la locusorul lor,asa ca,poate oricand veni o veste buna si de la tine sarut sarut
aviatoarea ,tare dulce mai este Mariuca ta,nu mai zic de Geani,o adevarata d-soara. ... sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii

18.12.2009 9:24     citat 

Karmenutza la mine nu e mai bine cu greturile.Daca ma gandesc la mancare imi vine sa vomit.apoi ma paleste foamea..si mananc..nu mult...dar apoi "bolesc" de inebunesc.nici lamaie,nici portocala,nici ceaiuri,orice bag in gura se transforma in otrava peste max 5 min....stiu ca trec....dar e greu...adriana inca suge,iau vitamine dar nu stiu cat ma ajuta.sper ca bb sa fie bine.am senzatia ca am slabit.nu m-am cantarit dar vvad cum atarna hainele.

sus

Denunta
Arculetz

Copii
Andra-Camelia: 15 ani, 10 luni
Carina-Patricia: 12 ani, 11 luni

18.12.2009 10:26     citat 

Tareee scumpa Elisa! Felicitari Simina! E bine ca Betti a acceptat-o cu bucurie pe Elisa, e o surioara nemaipomenita.
Corina, trece si perioada asta grea si va fi bine. Azi-maine ne pui poza cu bb2 zambet , nici nu stii cand trece timpul.
Uram si noi multi ani cu bucurii si fericire frumosului Pati, cu o mica intarziere jenat .
Ramy, cu asa fete minunate nu poti fi decat fericita si implinita sarut .
Karmenuta, Aviatoarea, Ella, marle, Laura si celelalte mamici de stelute, pupici si spor la pregatirile de sarbatori!

sus

Denunta
corina2007

Copii

19.12.2009 11:12     citat 

Fetelor la noi "operatiunea olita" s-a transformat intr-un MAREEEE dezastru plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nu mai vrea sa ceara neam,face pe ea si pishu si kk si uneori nici nu spune,odescopar eu,acum am trecut iar la pampersi si parca si mai rau s-a inrautatit treaba...azi-dimineata am tot simtit un miros suspect pe langa mine dar am avut ceva treaba si dupa vrea-o 20 de min am verificat-o...avea pampersul plin si facand scaunul mai moale era..del a buric la mijocel plina!!! Dar n-a zis nimik!Ea care zicea dinainte sa faca sau in timp ce...acum a tacut malc si ieri a facut acelasi lucru de doua ori.Ca sa nu zisc ce incapatanata e si ca daca la luat pe NU in brate..asa ramane,ba chiar se justifica carand si ceva palme sau tragand de par....Cica e normal,la 2 ani realizeaza ca "au un cuvant de spus" si de multe ori fac deandoaselea numai ca sa te testeze si sa vada reactiile celor din jur... prostit prostit

sus

Denunta
karmenutza74

Copii
Andrei: 23 ani
Malina-Ioana: 12 ani, 11 luni

19.12.2009 1:53     citat 

----------
corina2007 a scris:
Fetelor la noi "operatiunea olita" s-a transformat intr-un MAREEEE dezastru plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ....Ca sa nu zisc ce incapatanata e si ca daca la luat pe NU in brate..asa ramane,ba chiar se justifica carand si ceva palme sau tragand de par....Cica e normal,la 2 ani realizeaza ca "au un cuvant de spus" si de multe ori fac deandoaselea numai ca sa te testeze si sa vada reactiile celor din jur... prostit prostit
----------

Corina ,cred ca este perioada in care trebuie (sau nu trist )sa se manifeste asa...si-poi,sa nu mai spunem ca nu avem fete cu personalitate trag cu ochiul scot limba ...sa te tii cand va aparea perioada concurentelor,la imbracaminte rad rad

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

19.12.2009 8:47     citat 

simina felicitari pentru mica printesa si mult laptic! ce bine ca se inteleg cele 2 minuni!!! va dorim tot binele!!!
frumos numele pe care l-ati ales...imi place tare mult!!!
multumesc inca o data tuturor pentru urari!!!
cateva poze:
asteptand invitatii

tortul

joaca

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

19.12.2009 8:50     citat 

mami..de pati si cumnata mea

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

19.12.2009 8:58     citat 

a iesit un chef super care a tinut de la 19 la 23 aproape....sa-i vedeti pe pitici ce au dansat...pe ei pe la 22.00 i-a apucat cheful de dans si distractia cea mare rad toata lumea a fost multumita si fericita!!! va doresc tuturor sa aveti parte de petreceri reusite si mai ales de copii sanatosi!!!
eu nu am prea avut vreme sa ma coafez, dar a fost bine si asa...am ieist de la servici si apoi a trebuit sa fiu gata si cu pregatirile...asa ca mai putin timp pentru mine, mai mult pt copil... scot limba sarut
simina, ce emotii m-am apucat si pe mine cand am citit poveste nasterii micutei....bine ca ati ajuns acasa...acolo unde e cel mai bine!!!
arculetz sarut sarut sarut
va pup pe toate

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 12 ani, 11 luni

19.12.2009 9:34     citat 

Simina, Ramy si IonelaK: Felicitari pentru bebeline, sa va traiasca, sa fie sanatoase si sa fie iubite de surioarele lor sarut

Pentru voi si pentru restul fetelor va doresc sa aveti parte de sarbatori fericite, sa va aduca noul an tot ce va doriti, si sa fiti iubite zambet

sus

Denunta
BLUE-FLOWER

Copii
NIKI VALENTIN: 13 ani

20.12.2009 12:09     citat 

salut...
Simina, ai o papusa de fetita sarut sarut sarut
marle, ma bucur ca v ati distrat bine sarut ce cadouri a primit Pati?
carole, bine ai revenit
haideti sa vedeti niste poze poate va era dor...

ne placeee zapadaaaa...

..si noi am fost la o super petrecere...dovada...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: