· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (17)     
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 22 ani - La Multi Ani!
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

20.12.2009 8:52     citat 

Neata fetelor! Cuscra ma bucur ca s-a distrat ginerica sarut sarut sarut Foarte frumoasa petrecere a-ti organizat si tortul a iesit superrrrr.Pupici de la noi pe obrajorii rotunzi sarut sarut sarut sarut Carole bine ati revenit!Ce mai faceti?Asteptam pozici cu micuta printesa sarut sarut sarut sarut
Corina si la noi avem probleme cu olita ,cind era mica statea acum nu mai vrea cool sarut sarut sarut Asa ca nu sinteti singurele trag cu ochiul Blue foarte frumoase pozici ,pupici la Niki sarut sarut sarut si am vazut-o si pe Mariuk cea frumoasa pe care o salutam cu drag sarut sarut sarut Karmen sarut sarut Arculetz asteptam pozici cu micutele cirliontate sarut sarut Pupici la toata lumea sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lnlaura

Copii
alexandra: 28 ani, 6 luni
veronica: 25 ani, 1 luna
STEFAN-ingerasul nostru frumos: 12 ani, 11 luni

20.12.2009 3:49     citat 

ce de frumuseti de copilasi,unul mai frumos ca altul sau nici nu stiu cum sa spun,o frumusete toti sarut sarut sarut
simi bine ai revenit acasa si printre noi si printesuca nota 20
karmenutza asta e ce sa fac,mai rarut ca-i mai dragut scot limba rad nu glumesc doar ca nu mai am timpul de altadata si spre rusinea noastra,n-am iesit la zapada deloc trist l-am dus intr-o seara la spatiul de joaca si cam atat,in zapada la sanius mie mi s-a parut mult prea frig de scos pe Stef dar vad ca toti restul puilor au iesit din ce vad eu prin poze,inseamna ca sunt eu prea fricoasa sa nu raceasca ochi peste cap
restul fetelor si stelutelor sarut sarut sarut de la noi

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

20.12.2009 5:51     citat 

Marle frumoasa petrecere!E minunat ca Patty s-a distrat!
Blue sunteti niste frumosi ca intodeauna,si Mariuk vad ca s-a tinut de cuvant si si-a sabatorit ziua in parculet...
Carole..chiar ma intrebam zilele trecute ce mai e cu voi??
Laura sa stii ca si eu is mai reticenta in ceea ce priveste zapada,anul trecut am tras-o rau cand am scos-o la zapada iar anu asta a faut imediat muci cand am lasat-o mai mult de 20 de min sa se bucure de ninsoare si zapada...
pupici tuturor sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lnlaura

Copii
alexandra: 28 ani, 6 luni
veronica: 25 ani, 1 luna
STEFAN-ingerasul nostru frumos: 12 ani, 11 luni

20.12.2009 6:21     citat 

deci corina-mami e mai bine sa fim mai grijulii cu copilasii nostri cei care stim ca sunt mai sensibili,mai predispusi la raceli,care n-au treaba.....la sanius cu ei:wink: pupici tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelak

Copii
Corina: 13 ani
Emma: 11 ani, 4 luni

20.12.2009 7:24     citat 

Buna mamici si pitici.
Am reusit sa intru si eu...din an in pasti. jenat
Din ce am citit in mare ...FELICITARI Corina.Sa ai o sarcina cat mai usoara si abea astept sa-ti urez bun venit in randul mamicilor cu 2 copii.
FELICITARI Simina pentru micuta printesa.Sati traiasca,sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii.Iar surioara mai mare sa aibe grija de ea.
Si nu in ultimul rand (cu intarziere jenat ) FELICITARI si LA MULTI ANI piticilor care au implinit al 2-lea anisor de viata.
Imediat ajungem si noi acolo. trag cu ochiul
Cat despre noi.Suntem bine.Emma are deja 2 dintisori.Am ramas masca cand i-am vazut.Asta e...nu pot sa i imping inapoi.
Corina turuie toata ziua...stie si un colind acum.Se cearta cu noi cand ceva nu i convine.La trimis pe taicasu intr o zi sa se barbereasca...am ras de numa numa.. rad
Se chinuie sa pape singura..are succes mai ales cand ii este foame..dupa cateva inghitituri ii piere cheful si se joaca...atuci preiau eu lingura si duc operatiunea PAPA la sfarsit.

Operatiune olita si la noi e dezastru.Am zis sa folosim CALOTI cum zice ea dar fara succes si asta..in 5 secunde ia udat..A primit de la Mos Nic.primi ei chiloti...fff ciudat ia privit.

Ii place sa se urce in patutul Emmei.cand il vede gol tup in el..impreuna cu emma doar cand sunt si eu de fata ca na... trag cu ochiul

Il asteptam pe Mos Ciuciun scot limba echipate in mod corespunzator.

Vrea sa se faca dotolita..are o trusa de doctor si isi exercita meseria pe papusica Robi care saracul trebuie sa suporte multe operatii...mai ales de luat temperatura din popou.

Si mandruta cea mica ,se intreaba ce va primi ea de la mosul chiar daca nu stie inca nici o poezie sau un cantecel. trag cu ochiul

Free Image Hosting by ImageBam.com
Va pupam pe toate. sarut sarut sarut

sus

Denunta
nelly2007

Copii
Cosmin-Stefan: 13 ani
Ariana-Ioana: 9 ani, 1 luna

21.12.2009 2:59     citat 

Corina, cand am vazut postarea ta cu olita am vrut sa raspund, dar m-am luat cu treaba. Si Cosmin ma refuza indarjit de aproape o luna. Ma laudam ca ma anunta si la cel mai mic pishu...ei bine, nu ma mai anunta. Cat am fost plecati am revenit la pampers dar cand ne-am intors nu i-am mai pus pampers ziua. Dar degeaba, nici macar dupa ce face nu ma anunta plang sau sunt foarte trist sta asa ud. Dar..sa nu vorbesc prea devreme, azi dimineata m-a lasat sa-l pun la olita. ( eu il intreb daca face pishu sau kk si daca vrea la olita si daca ma refuza, atunci nu ramane). Si la un moment dat a inceput sa faca pishu, udase deja dresul si s-a oprit si a inceput sa scanceasca si m-am prins repede si a acceptat sa-l pun l-a olita si a continuat acolo. Deci, rabdare. Nu pot sa-mi dau seama ca anume a declansat refuzul lui de a ma mai anunta, dar asta e. M-am gandit ca poate e olita rece si nu vrea sa se aseze, am adus-o in dormitor, mai aproape de caloritfer...n-a fost asta.
Ionela, ce idee mi-ai dat cu trusa de doctor, ii voi lua si eu lui Cosmin. Ce a crescut Emma, parca ieri citeam povestea nasterii ei in jurnalul tau, emotionanta zambet
Ramy, petrecaretilor, nu v-ati lasat zambet
Marle, un adevarat cavaler a fost Pati la aniversare. Si tu esti atat de slaba, te invidiez foarte fericit
Simina, sunteti bine? Ce frumos ai povestit si ce bine a primit-o pe Betty p surioara ei.

Copiilor vostri le place zapada? Cosmin nu pare deloc incantat si eu abia asteptam sa iesim la sanius plang sau sunt foarte trist Poate mai tarziu, sau daca nu, la anu'.

Intrebare casnica: ce pregatiti de Craciun? Aveti vreun meniu special in minte?

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

21.12.2009 8:15     citat 

ciao fetele!!!
ramy a fost o petrecere f rumoasa si a voastra....blue sunteti f "sic"!!!! brava voua...nu ati inghetat de frig?
nelly, rochia asta ma arata cam plinuta la fund si solduri....realitatea rad ...in rest am mai slabit....am incetat sala ca de ..vin sarbatorile...dar de la anul...gata...iar incepem...sper sa mai subtiez anumite parti...ca in rest sunt multumita!!!
carole, bine ati revenit!!! ce mai faceti? cum mai sunteti?
pati e incantat de zapada...chiar ii place, dar am evitat sa-l scot zilele astea....sunt temperaturi prea joase...-7, -12....brrrrrrr!!! de obicei daca sunt 0 grade il scot, daca nu....cam stam in casa sau facem iesiri scurte!!! am ieist cu el la -3 grade si a fost ok, dar am stat cu morcovelul...sa nu cumva sa raceasca...oricum am citit ca pot sta afara si cate 3 ore daca nu e viscol...dar parca mi-e urat la -7, -8 grade sa-l scot!!! azi dimineata erau -15 grade....pe la ora 12...cand am vrut sa iesim -10...deci am renuntat....faza e ca iti taia respiratia aerul ala rece!!!
karmenutza sunt minunate printesele tale....vai ce dulci sunt!!! la noi faza cu olita merge din ce in ce mai bine...sper sa nu ma laud degeaba...dar e tot fara pampers....doar la somn poarta....cel de amiaza si de noapte!!! face si pipi si kk...deci suntem pe drumul cel bun....si cand ma gandesc ca a fost initiativa lui...ca eu zau de eram pregatita rad
pupici tuturor!!!

sus

Denunta
corina2007

Copii

21.12.2009 9:40     citat 

----------
marle a scris:

karmenutza sunt minunate printesele tale....vai ce dulci sunt!!! la noi faza cu olita merge din ce in ce mai bine...sper sa nu ma laud degeaba...dar e tot fara pampers....doar la somn poarta....cel de amiaza si de noapte!!! face si pipi si kk...deci suntem pe drumul cel bun....si cand ma gandesc ca a fost initiativa lui...ca eu zau de eram pregatita rad
pupici tuturor!!!
----------

Marle ai vrut sa zici "Ionela" nu-i asa? rad scot limba

sus

Denunta
Arculetz

Copii
Andra-Camelia: 15 ani, 10 luni
Carina-Patricia: 12 ani, 11 luni

22.12.2009 12:05     citat 

Buna seara mamici de stelute!
Ionela, sunt tare dulci fetitele tale sarut

Nici Cari nu e fan zapada sau saniuta... Am iesit cu fetele la sanius si nu stia cum sa coboare mai repede de pe saniuta si sa se ceara in brate trist Daca ma gandesc bine, pe la varsta asta nici cea mare nu era incantata de zapada. Am dus-o la munte si in loc sa zburde in zapada ea se tot cerea dupa gatul lui tati si la unchiu. I-a trecut si, dupa 1 an, statea pe saniuta dar cu mami in spate (mami care avea burtica de 7-8 luni prostit ). La 4 ani se dadea deja pe derelus fara invitatie speciala.
In ce priveste olita, nu imi bat capul prea tare. Pe Andra am pus-o pe olita pe la 9 luni. La 1 an si ceva a intrat intr-o perioada de "negare". A renuntat la pampersul de zi pe la 2 ani si ceva, in vara, dar trebuie sa recunosc ca nu prea am avut accidente. Pe Cari nu m-am grabit s-o pun pe olita, dupa experienta anterioara. Pe la 1 an jumate, dupa cateva succese a inceput sa faca fite (desi imi puneam mari sperante in puterea exemplului, credeam ca daca o vede pe Andra va cere si ea olita). O vad ca se screme, o intreb daca vrea la olita si imi raspunde foarte hotarata "nu" Ce sa fac? "Nu" ramane... Vine ea si vara foarte fericit . Oricum, felicitari celor mai consecventi!

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 22 ani - La Multi Ani!
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

22.12.2009 9:25     citat 

Buna fetelor! Ionelak superbe printesele tale sarut sarut Cel putin cea mica m-a dat gata sarut sarut sarut In privinta olitei e o problema generala observ insa, asa cu a zis si Arculetz la vara ne v-a fi mult mai usor sa ii obisnuim trag cu ochiul Cuscra pupici la micutul zvapaiat,si noua ne place mult la zapada noi iesim,dar stam putin cere ea sa mergem in casa zice"rece" si inteleg ca, a inghetat zambet sarut sarut sarut sarut Corina sarut sarut sarut Nelly noi deocamdata ne-am gingit la racituri ,sarmale salata si tochitura ,de revelion ne mai gindim trag cu ochiul sarut sarut Pupici la toata lumea sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

22.12.2009 9:49     citat 

scuze ionelak....sunt f constienta de diferenta dintre voi....la copii ma refer si fac ce fac si mereu va confund la nume...sper sa nu va suparati pe mine!!!!!!!!
pupici

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

22.12.2009 9:49     citat 

Buna dimineata sarut la mamici si la stelutze sarut sarut sarut

cu multe multe intarzieri spunem si noi LA MULTI ANI!!! si tot binele din lume puiutilor sarut sarut sarut
Am vazut pe aici numai domnite si cavaleri sarut sarut sarut de la mine si de la Maria cate un pupic pt fiecare si cate unul pt mamici sarut

Noi nu am disparut ..dar eu am fost bolnava ...si o saptamana m-am indopat cu medicamente plang sau sunt foarte trist
Si acum asteptam cu mare nerabdare sa se nasca nepotica nr 2 trag cu ochiul

Maria este bine... o mica terorista care spune tot ... si intreaba de ce pana ii convine ei raspunsul, stie deja 50 de animale , si este o scumpa ca stie cum sa te cucereasca imediat .
revin cu cateva poze si filmulete
sarut sarut sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

22.12.2009 10:08     citat 

Zic tot..tot ....UITE rad ( din pacate am filmat invers )

Animalute

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

22.12.2009 3:04     citat 

ziua buna!
hop si noi! foarte fericit am fost cam lenesi in ultimul timp.
am tot avut program de shopping, iar in rest am fost zombi de nesomn si n-am mai avut chef de nimic.
in sfarsit a rasarit maseluta cu nr. 7 si de vreo 2 nopti s-a mai linistit, in sensul ca se trezeste doar de 2 ori. in rest, ziua urla aproape incontinuu, e vesnic nemultumit, a inceput perioada cu tavalit pe jos si alte cele...... trist cu mancarea, foarte slaba miscarea! poate ca unele dintre voi ma vor condamna, dar eu abia astept sa incep munca. nu stiu, ori sunt eu prea obosita, ori pt. cineva ca mine 2 ani acasa e prea mult, chiar daca e pt cea mai nobila cauza, dar eu nu mai pot!
in privinta operatiunii olita, la noi merge binisor in privinta lui pishu, in sensul ca spune caca, de fiecare data cand face pish si il pun repede pe oala.uneori mai ratez, dar de obicei imi iese. la caca nu zice nimic, face pe muteste si nu schiteaza nici un gest.... foarte fericit mai nou, vad ca striga si noaptea sau in masina ''mami, caca'' si protesteaza cand ii zic: ''da drumul ca ai pampers''....

am vb cu Mosu foarte fericit ca pt. Rares sa aduca: o geaca, o caciula, o pijama, o masinutza, un set de cuburi de lemn, o ferma dotata cu toate animalele si acareturile, inclusiv fermierul si tractorul; si o minge.

desi eu mi-am primit cadoul de Craciun, adik un job nou, am dat o tura de shopping si pt. mine si m-am innoit de birou. foarte fericit
noi pe 24 dimineta plecam la Aref, langa Vidraru. sper sa fie zapada, fiindca lui R ii place la nebunie. eu l-am scos in fiecare zi, de cele mai multe ori de 2 ori pe zi, chiar daca a fost rece, chiar daca a nins, fiindca altfel n-aveam trai cu el. multumesc lui Dzeu, nu s-a imbolnavit deloc si sper s-o tinem tot asa. ori Prevenarul si-a facut efectul, ori homeopatele ce i le-am dat, ori amandoua impreuna, nu stiu, cert e ca desi a iesit atat de des nu s-a imbonavit. o sa va pun si poze de la zapada si d ela sanius, cand le descarc.
iarna trecuta eu nu-l scoteam cu zilele si mi-a fost bolnav toata iarna, iar acum, desi a fost mai frig decat anul trecut, l-am scos zilnic si n-are nimic.
de gatit eu nu prestez nimic special, fiindca soatza mea nu serveste porc, asa ca meniu obisnuit.

marle, super petrecere! sa va fie de bine! zambet

ramy, nici voi nu v-ati lasat mai prejos! faina petrecerea in natura! sarut

Blue, vad ca ati gasit sanie pana la urma! tot asa e si a noastra! sarut

ionela, mandre tare fetele tale, d-ra dr e absolut incantatoare, iar cea mica o strengarita si jumatate! sarut

Arculetz, mai vrem si noi poze cu fetele, ne e dor de ele! sarut

Aviatoarea, ca de obicei, fetele apropiate si nedespartite! e grozav sa fie asa mare diferenta dintre ele si sa se inteleaga atat de bine! sarut

Corina, sarut si sper ca te simti mai bine!

karmenutza, cum ai tu mereu o vb buna si blanda! esti o scumpa! sarut

Emma, v-am admirat inca de cand mi-ai trimis linkul pe mess! pe mine ma da pe spate cat de bine vb Maria!

laura, cati cm are Stef? zambet

sus

Denunta
corina2007

Copii

22.12.2009 6:22     citat 

Mi-a placut bancul asta...

Acum 2 zile am fost invitata la o petrecere numai cu femei si i-am promis sotului ca ma intorc la 12 noaptea...
Orele treceau, noi ne simteam bine, sampania curgea, asa ca doar pe la 3 dimineata m-am indreptat spre casa, beata crita.
Tocmai cand am ajuns la usa, ceasul cu cuc din holul casei a inceput sa cante de 3 ori.
Dandu-mi seama ca sotul meu o sa se trezeasca si o sa-l auda, am mai facut eu cu-cu de inca 9 ori.
Am fost tare mandra de ce idee geniala am avut - chiar fiind beata pulbere - ca sa evit un conflict familial.
A doua zi dimineata, sotul meu m-a intrebat la ce ora am venit si cand i-am spus ca la 12, nu a parut foarte surprins... (uufff, am scapat!).
Dupa putin timp insa, mi-a spus ca trebuie sa ne cumparam un nou ceas cu cuc.
L-am intrebat de ce.
- Pai, asta noapte cucul a cantat de 3 ori, apoi a zis "*utu-i", a mai cantat de 4 ori, si-a dres vocea, a mai cantat de 3 ori, s-a hlizit, a mai cantat de 2 ori, dupa care a ragait...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: