· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (17)     
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

23.12.2009 9:30     citat 

Buna dimineata!

Cu ce sa incep.. intrebare Da, va anunt ca deja au trecut 6 luni de cand familia noastra s-a mai marit cu un membru zambet Ce trece timpul...of...

Ziua Mariei in parc a iesit draguta. Ne-a iubit DD si a fost soare. Sigur..frigul e frig....doar este iarna, dar nu a batut vantul, nu a fost ger. Ne-am dat pe derdelus, am ras, am plans (Maria are fotofobie si pana cand nu i s-au adus ochelari de soare nu a putut tine ochisorii deschisi si a plans ff rau), am primit multe cadouri dragute, am suflat in tort, s-au amuzat copii cu artificii si confetii. Voi pune si eu cateva pozici, chiar daca ati mai vazut trag cu ochiul

Despre mine...operatia nu s-a inchis, boala Alinei m-a marcat foarte tare. Tare mi-e teama sa nu se fi declanast ceva la tiroida, ptr ca ...am ajuns deja la 50 kg....si, cam nejustificat. Adevarat..ma bucur ca intru in hainele in care intram inainte de a o avea pe Maria, si cand mergeam la sala de 5 ori pe saptamana.

Aceasta e pozica ce am pus-o in rama si am facut-o cadou invitatilor Mariei.

Sarbatorita

Se pregatea de suflat in tot

Tortul..care nu a fost prea minunat, dar a fost imposibil sa ajung sa dau comanda acolo unde imi propusesem. In schimb cred ca a fost bun, ptr ca s-a mancat.

He...sarbatorita cu tortul scot limba
[/IMG]
.Pe derdelus

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

23.12.2009 9:54     citat 

Pupam toate stelutele frumoase ce le-am vazut in poze sarut sarut sarut

Nelly, peste 5 zile se face si Cosmin baiat mare zambet trag cu ochiul Ce ganduri de petrecere aveti ?

Corina, super fain bancul rad rad rad Siii...Maria are 2 bucatarii acum foarte fericit

Marle...ce petrecere draguta! Ce tort frumos. Despre sarbatorit...mmm, a fost tare mandru ...ca de altfel si mami a lui sarut sarut sarut

Ella, ce bine ca ai terminat curatenia si cumparatul cadourilor. La mine...acum am spalat geamurile...acu' le-a manjit Maria. Isi duce scaunul peste tot si se uita dupa Mos Craciun. De o saptamana canta non stops "Mos Craciun cu barba alba" (stie 2 strofe impecabil scot limba ). Cum spuneam canta si ziua si noaptea foarte fericit Chiar asa, maine vine un Mos adevarat sa aduca cadouri jenat

Arculetz...de cand nu te-am vazut zambet Chiar asa , pune pozici cu zanutele albastrele sarut
Emma, de Mariuk ta...nu mai repet, ti-am spus deja ca este minunata sarut sarut sarut Hee, ce am uitat sa te intreb...cum stai cu kilele scot limba ?

carole, bine ai revenit ! Cum este Anne ? Nu ne-o arati ?

Karmenutza, nici tu nu ai mai pus pozici scot limba

Claudia, ce face Daci ? Noi am repetat analizele de rahitism si nu mai apre ca ar avea, in schimb de la prea mult D a asimilat mult Ca ionic. Acum trebuie sa bea ff multe lichide si nu-i mai dau 2 luni nici un D, apoi..iar analize.

Pupami pe Stefanut al Laurei sarut La fel si pe micutele aviatoare sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

23.12.2009 12:37     citat 

----------
Ramy_ra a scris:

Claudia, ce face Daci ? Noi am repetat analizele de rahitism si nu mai apre ca ar avea, in schimb de la prea mult D a asimilat mult Ca ionic. Acum trebuie sa bea ff multe lichide si nu-i mai dau 2 luni nici un D, apoi..iar analize.

----------

ramy, felicitari pentru petrecere a fost foarte reusita.

am facut analizele si fosfataza i-a iesit 200, dr mi-a zis ca trebuia sa iasa 700 pentru ca sa aiba rahitism...asa ca o sa ii facem un D anul viitor injectabil si pana atunci pe gurita...insa v-a trebuii sa ii dasesc un preparat cu Ca pentru ca ea nu mananca decat lapte, lactate nu imi accepta sub nici o forma....poate peste catva timp o sa accept de moment ii dau Ca lactic cu 4 pic D......

multumim de intrebare

pupam toate fetele si pitici
eu cu munca, si azi sunt la munca, tati cu munca, daci e mai ok, nu mai are muci...

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

23.12.2009 2:35     citat 

saluti!!!
frumosi toti invitatii mariukai....super petrecere!!! se vede ca a fost distractie!!! ramy imi pare rau ca treci prin clipe mai delicate...dpv al sanatatii....sau poate nu e nimic si efectiv ai slabit de la oboseala....iti doresc sa te faci bine si sa ai grija de minunile tale!!!
LA MULTE LUNITE FOXI CEA FRUMOASA!!!!
fetele eu de ceva vreme vanez o caciula groasa pt pati...din aceea cu blana pe dedesupt....ei, in final am luat-o si azi dimineata cand am iesit i-am pus-o in cap....dar surpriza...dupa o ora de plimbare pati al meu era tot ud pe par la ceafa si la urechi....asa ca repde am dat-o jos si am pus alta caciulita.....insa acum ma mustra constiinta ... trist de ce am facut operatiunea asta pe drum si i-am descoperit capul copilului....ufffff....eu tot din astea patesc.....oricum am fugit repede la nasi...ca erau in drumul nostru si l-am uscat bine pe copil si apoi am mers catre casa!!! poate nu va fi nimic, dar eu m-am gandit ca e mai bine sa schimb repede caciulita cu una uscata...decat sa-l mai las asa cu ea plang sau sunt foarte trist
corina ...bun bancul rad !!! multumim ca ne mai faci sa radem!!! ce mai face burtik?
claudia...vezi ca totusi sunteti ok...doamne ajuta in continuare!!!
cuscra, aviatoarea, te pupic dulce si pati ii trimite mariei un pupic mare, mare si dulce....foc sarut

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

23.12.2009 7:42     citat 

LA MULTE LUNITZE, IRIS ANA! sarut mami ramy, multa sanatate si putere iti doresc! foarte frumoase pozele de la petrecere si foarte frumosi toti invitatii! sarut

Clau, cuscra, un sarut pt. Daci, ma bucur ca-i mai bine! sarut

mie mi-e dor si de cuscra Gabytza, sper ca-s bine toti si doar n-au net! sarut

Marle, sa stii ca asa o caciula a avut Rares anul trecut si mereu pateam asa, de cate ori i-o dadeam jos, era ud fleasca in cap.

fetele noi maine dimineata plecam, asa ca noi va uram tuturor

va dorim sarbatori linistite, cu multa sanatate si bucurie!

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

24.12.2009 9:33     citat 

Minunatele nopti ale Craciunului, colindelor si datinilor stramosesti sa va gaseasca la ceas de bucurie alaturi de oaspetii cei dragi.
Va doresc tot binele, gandurile bune si curate sa va insoteasca pretutindeni, fericirea si succesul sa va fie mereu alaturi!

Bradul e impodobit,
Mosul inca n-a sosit,
Incepeti sa colindati,
Si pe el sa-l asteptati.
Va veni la fiecare,
Cu cadouri si-o urare:
Un Craciun plin de iubire,
Sanatate, fericire,
Mult noroc si impliniri
Si ani plini de bucurii.

p.s. Un mic dar muzical.
http://www.youtube.com/watch?v=M2GkhjNj...re=related
http://www.youtube.com/watch?v=d9LqRl7tqf4
http://www.trilulilu.ro/iubescRomania/bd8f4942b4d07c
http://www.youtube.com/watch?v=g0Es8vLB3sA

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

24.12.2009 9:43     citat 

multumesc de urari si returnez si eu la randul meu.
Sa aveti masa bogata, casa luminata, langa voi cei dragi, cadouri sub brad.

Aho, aho, anul ce vine
Sa aduca pentru tine
Bucurii in cele toate
Mult noroc si sanatate!
Craciun Fericit!

sus

Denunta
lauraura

Copii
AndreiAlexandru: 13 ani, 1 luna

24.12.2009 10:27     citat 

va urez un craciun fericit alaturi de cei dragi

de cand nu am mai intrat pe aici pe la voi vad ca au aparut mebrii jr mici , asa deci Simina sa iti traiasca cea cea 2a fetita , cred ca at cand am intrat ultima data era insarcinata in max 12 sapatamani deci surprins , sa imi fie rusine scot limba ramyra sa iti traiasca printesita
si noi am implinit 2 anisori luna aceasta asa ca Andreia este baiat mare acum

sus

Denunta
carole

Copii
little princess: 12 ani, 11 luni

24.12.2009 11:50     citat 

Buna zambet

Poze nu am (sincer) de unde sa pun pentru ca din vara de cand a inceput nebunia cu mutatul nu am mai avut timp sau dorinte de pozat. Am facut zilele trecute un filmulet cand mandra m-a surprins mancand supa cu lingurita, or eu nu stiam ca se descurca.

View My Video

In alta ordine de idei, fata merge la gradinita de 2 luni, integrarea in colectivitate nu ne-a facut probleme mari, a lipsit doar 3 zile, 2 pt o raceala si una pentru o diaree, s-a indragostit de 2 baieti de acolo, de vorbit....nu vorbeste dar intelege tot ce-i spunem.

[/img]

sus

Denunta
aviatoarea

Copii
GEANINA IOANA: 21 ani, 11 luni
MARIA LUANA: 13 ani, 1 luna

24.12.2009 12:21     citat 

Va uram tuturor Craciun Fericit! sarut sarut sarut sarut
Va scriu din fuga acum caci sint cu mincarea pe foc dar promitem sa mai revenim! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

24.12.2009 8:54     citat 

Ramy eu is mai varza de cand cu sarcina asta..ce a patit Alina???
Sa-ti traiasca mandrutele mici si mari!!!!! sarut sarut Si de ce aveti 2 bucatarii???Intentionati sa "inchiriati " una?foarte fericit
Carole felicitari pt progresul cu papica!
Eu ma simt si mai rau de cand cu pregatirile de sarbatori..mirosul de mancare ma omoara si cand nu mai pot..ma cert cu wc-ul...si iar o iau de la capat...dar acum gata!Mai e de pus maine friptura la cuptor ca in rest is terminate,mai trebuie sa fac o baita la printesa si apoi una eu si nani ca soata,mi-a adus de mos craciun o durere in gat de la Bucuresti din delegatie...Adriana l-a primit pe Mos in seara asta,binenteles ca l-a recunoscut pe tati "travestit" dar au incantat-o cadourile asa de mult incat n-a insistat prea mult pe tema :tati= mosu..A primit un laptop,hainute multeeeee,dulciuri,jucarii... Laptopul a dat-o pe spate.....pt 10 min.... restu abia le-a bagat in seama....
Acum va las ca vrea baie si ma taraie de mana de langa calculator prostit prostit

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

25.12.2009 11:43     citat 

CRACIUN FERICIT!!!

Aceasta sarbatoare sufletul sa vi-l faca fericit, sanatatea sa va fie mereu alaturi iar necazurile sa nu le intampinati!
Va doresc tot ce-i mai bun, visele sa vi implineasca si sa treceti peste hopurile vietii cu usurinta pentru a va bucura de ce-i mai frumos!

Maria si Ema sarut sarut sarut

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

25.12.2009 9:11     citat 

CRACIUN FERICIT VA DORESC SI EU DIN TOATA INIMA, SUFLETELE SA VA FIE PLINE DE BUCURII SI IMPLINIRI, IAR VOI SA FITI SANATOSI SI "DRAGASTOSI"!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

26.12.2009 2:21     citat 

salutti!!!
carole e minunata mica ta printesa si crede-ma ca seama f bine cu pati cu parutul asa lung....la fel e si piticul meu...ma uitam la filmare si parca il vedeam pe printisorul meu!!! pupici voua si felicitari pentru gradi....si pentru faptul ca papa singurica!!! cu vorbitul....are ea vreme sa se apuce de vorbit...si-apoi tineti-va bine rad
lauraura, bine ei revenit si te asteptam cu pozici calde...daca se poate!!!
corina...inca nu ti-au trecut greturile? of mama lor...lasa ca scapi tu si din asta!!!
eu am aflat in ziua de 24 dec ca sora mea este gravida....yupi...sunt asa de fericita...si-a facut 2 teste si ambele pozitive. foarte fericit ...dar ea e putin cam rezervata...asteapta confirmarea doctorului....oricum eu sunt f fericita!!!
noi am iesit azi un pic pe afara...cam bate vantul, dar e soare si cald....am fost la biserica si putin prin parc!!! sa va aratam si dovada:

sus

Denunta
marle

Copii
am nascut deja!

26.12.2009 2:24     citat 

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: