· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (17)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Stelutele iernii 2007*2008 (17)     
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

28.12.2009 3:46     citat 

----------
lnlaura a scris:
ella dupa masuratoarea noastra ar avea cam 1,55 h de ce?e inalt nu?ca toata lumea ma intraba daca a plecat pe 3 anisori...... surprins rad rad si el n-are nici 2 foarte fericit
----------

da, se vede ca e inaltutz ! dar 1.55 ? poate ai vrut sa zici 105 confuz intreb fiindca eu am 1.59, deci Stefanutz ar fi cam de inaltimea mea?
R nu stiu daca are nici 90, dar noi suntem mai micuti de inaltime, n-are cu cine semana inalt!

sus

Denunta
lnlaura

Copii
alexandra: 28 ani, 6 luni
veronica: 25 ani, 1 luna
STEFAN-ingerasul nostru frumos: 12 ani, 11 luni

28.12.2009 4:06     citat 

da asa am vrut sa zic ella 1,05 dar il aveam pe Stef in brate si am scris aiurea prostit rad rad
poze cu noi

[img]http://i305.photobucket.com/albums/nn228/LAURA-
scot limba

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

28.12.2009 4:50     citat 

LA MULTI ANI SARBATORITULUI DE AZI: COSMIN STEFAN!!! SA CRESTI MARE SI SA AI O VIATA FRUMOASA SI IMPLINITA, IAR PARINTII TAI SA SE BUCURE DE FIECARE CLIPA PETRECUTA IMPREUNA!!! SI LA MULTI ANI SI PT SF. STEFAN!!!! PUPICI DULCI!!!
ce cadouri frumoase a primit cosminel, nelly??? tortul? ceva poze? asteptam cu drag!!!
LA MULTI ANI STEFANUTZ PUI DE LAURA!!! SA TRAIESTI SI SA FI SANATOS!!!
LA MULTI ANI KARMENUTZA, MULTA SANATATE SI FERICIRE, SA FI IUBITA SI SA IUBESTI, SA AI PARTE DE TOT CE E MAI BUN PE LUME!!!
si te rog sa ma scuzi de confuziile pe care le mai fac...sunt fara intentie!!! jenat sarut
blue minunat cadou de la mosul...se vede ca a fost tare cuminte baietelul, nu? pupam minunea mica si frumoasa!!!
lauraura.....pupici dulcetei tale si multumim pentru poze...mai asteptam si altele!!!
arculetz, doamne ce minuni blondute ai tu!!! sa fie sanatoase...chiar imi era dor de ele!!! pupici
emma, sa iti traiasca si cea de-a doua nepotica...sa fie sanatoasa!!! pupan pe steluta cea scumpa!!!
va pupi pe toate!!! sarut sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

28.12.2009 10:39     citat 

Karmenutza LA MULTI ANI !!! sarut sarut sarut

Arculetz ce papusi ai tu acolo sarut sarut sarut

La multi ani !!! Cosmin sarut sarut sarut sa fii sanatos si sa aduci parintilor tai numai bucurii!!! sarut sarut sarut

voinicului stefan un pupic mare ... ahhh cate inimi o sa franga asa inalt si frumos sarut

noi suntem bine...maine vine acasa si nepotica 2 o cheama Iris Miruna care este o grasunica si are niste falcute!!! sarut
Va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

28.12.2009 10:41     citat 

Primiti cu sorcova?!?!

sus

Denunta
ella_rari

Copii

28.12.2009 10:51     citat 

emma, felicitari pt. nepotica cu nr. 2 din familie! asteptam poze cu ea! sarut

fetelor, nu va suparati pe mine ca nu va nominalizez pe fiecare in parte, am citit tot ce ati scris si, mai ales, am vazut copiii superbi din poze! sarut noi am venit aseara, azi toata ziua am despachetat, spalat, etc, etc, ca dupa plimbari......o sa va pun si eu poze din scurta noastra excursie, poate maine. important e ca Rares s-a simtit bine, chiar daca pt. noi a fost destul de obositor. ziceam ca ma odihnesc putin inainte de a incepe munca, dar se pare ca nu mi-a iesit. zilele astea mai pun la pct diverse prin casa, ca daca incep lucrul, sa fie aranjate.

INTREBARE:

cum se procedeaza cand se termina CIC-ul? trebuie sa anunt ceva la Directia de Asistenta Sociala, trebuie sa fac ceva demersuri? cum se procedeaza? ma refer la situatia in care CIC-ul este realizat in intregime.
eu, chiar daca incep munca de pe 4, o sa am actele oficiale facute de pe 15 ian, adica exact cand se termina CIc-ul, si vreau sa stiu daca am ceva drumuri de facut.
banuiesc ca, in prima faza, ar trb sa ma duc la firma de la care am intrat in CIC sa-mi iau actele.......
va rog, daca stiti ce si cum , luminati-ma si pe mine! mercic fain! sarut

sus

Denunta
lauraura

Copii
AndreiAlexandru: 13 ani, 1 luna

28.12.2009 11:06     citat 

nu trebuie sa faci nimik tu
firma la care seti angajata iti va face din nou actele de angajare , adica face cerer de reincepere munca si ei se ocupa mai departe
sper sa ma fi facut inteleasa

sus

Denunta
ella_rari

Copii

28.12.2009 11:12     citat 

merci, lauraura! sarut
la mine situatia este ca incep munca la alta companie decat cea de la care am intrat in CIC.....banuiesc ca trebuie sa merg la fosta companie, sa suspende suspendarea (scuzati exprimarea prostit ) contractului de munca si apoi sa-mi dau demisia de acolo.....

sus

Denunta
Arculetz

Copii
Andra-Camelia: 15 ani, 10 luni
Carina-Patricia: 12 ani, 11 luni

28.12.2009 11:16     citat 

EmmaT, sa-ti traiasca nepotica 2, sa creasca mare si frumoasa! Primim cu sorcova, primim, cum sa nu! La multi ani sorcovitoarei mici, ca tare frumos mai sorcoveste! sarut sarut sarut
Ella, asteptam poze din excursie...
Pupam pe toata lumea!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

29.12.2009 12:37     citat 

Emma ,din pacate eu nu reusesc sa vad delok filmuletul.. trist plang sau sunt foarte trist dar sunt sigura ca e o scumpica sarut sarut sarut .Probabil(de fapt,mai mult ca sigur) ca e netul de vina...

sus

Denunta
lauraura

Copii

29.12.2009 9:39     citat 

----------
ella_rari a scris:
merci, lauraura! sarut
la mine situatia este ca incep munca la alta companie decat cea de la care am intrat in CIC.....banuiesc ca trebuie sa merg la fosta companie, sa suspende suspendarea (scuzati exprimarea prostit ) contractului de munca si apoi sa-mi dau demisia de acolo.....
----------

pe perioada cIC este intrerupt contractul de munca, de aceea este nevoie de cerere de reangajare deci ar tebui sa se ocupe cei de la noua companie , ii poti intreba pe cei de la noua companie , sau mai este o varianta si te poate lamuri cineva intra pe avocat.net si intreaba acolo ,exista consilieri care te pot lamuri
A si daca pleci tb anuntata sc de la care pleci ca sa-ti incheia cartea de munca de la ei , deoarece ei au obligatia de a te primii inapoi

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

29.12.2009 11:03     citat 

Mamicile care ati nascut in decembrie am vrut sa va intreb demult ceva: luna asta ati mai primit indemnizatie?Sau ultima a fost in noiembrie???

sus

Denunta
lauraura

Copii

29.12.2009 11:17     citat 

am primit si in dec
intrebarea mea este mai primim si in ianuarie oare?
poate ne raspunde o mamica de noiembrie trag cu ochiul
de ec intreb imi aduc aminte ca mi-s-a spus ca prima indemnizatie o sa vina fara cele 11 zile din dec in cazul meu
iar acum mi-a venit indemnizatia exact cat venea normal
mai erau 10 lei in plus dar cred ca erau in cont deoarece imi vin pe card

sus

Denunta
karmenutza74

Copii
Andrei: 23 ani
Malina-Ioana: 12 ani, 11 luni

29.12.2009 12:35     citat 

buna ziua,tuturor!!!! sarut sarut ...va multumesc tare mult ptr. urarile facute...sunteti niste dragute zambet sarut mi-ati umplut inima de bucurie,cand v-am citit mesajele sarut sarut sarut
Emma ,sa-ti traiasca cea de-a 2a nepotica si sa te bucuri de ea,iar grija si mangaierile pe care i le-ai oferit si oferi Mariei,sa i le oferi si ei sarut
ella ,nici eu nu am habar cum e cu CIC-ul...la mine se ocupa contabila cu toate actele...mai problema e ca mi-a expirat,de vreo 2 ani,certific. de libera practica,iar din ianuarie,am ceva de umblat,sa rezolv pb. cu schimbarea lui trist plang sau sunt foarte trist ...multa bafta!!! o vei rezolva tu si pe asta trag cu ochiul ... sarut sarut
nelly ,ei,cum a fost ,mamico cu Cosminel,de ziua lui???...cadouri,tort,etc.,etc. ...ceva poze??? sarut sarut
Arculetz ,ce frumuseti de fete ai!!!!...m-ai dat gata cu madrele tale...nu mai zic de carliontii lor,care ,pe mine,ma innebunesc prostit prostit ... sarut sarut
pe mine,de vreo 2 zile,m-a terorizat Malina....i-am sesizat "buba" : i-a aparut si cea de-a 6a maseluta (sau al 2lea molar)...nu papa,cum papa inainte,tipa cat o tin corzile vocale,nimic nu-i intra-n voie,iar suzeta este singurul prieten,singurul aliat,singura alinare....ce mai!!!!...simt ca imi vine,usor-usor,s-o iau de-a dreptul,pe aratura si sa nu ma mai intorc,dar n-am de ales ochi peste cap prostit prostit ....asta e...trecem si de perioada asta,ca si de celelalte,poate mai rele trag cu ochiul
Ramy ,tu ce mai zici ,mamico????...ce-ti fac puisorii???...Alina cum se mai simte????...tot nu vrei sa ne explici ce-a avut??? surprins trist ...sper sa fiti ok sarut sarut
laura ,ce bine ca,macar voi,ati ajuns in Orasel....ca eu nu stiu cand am sa reusesc sa duc copiii trist ...macar e ceva de capul lui??...sau tot acelasi a ramas?? ...pupam frumosul si cumintelul Stefanut sarut sarut
fetelor,va pupam si va uram o zi minunata,cu mult soare,atat afara cat si in suflete sarut sarut

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

29.12.2009 1:27     citat 

La multi ani stelute !!! sarut sarut sarut

Pupam toate stelutele ce le-am vazut in poze. Ma uit si nu-mi vine sa cred cat de mari si frumosi sunt sarut sarut sarut

Arculetz, cand am ajuns la pozele minunilor tale, Maria mea a pus mana pe ecranul monitorului si a sps" poza Maia, poza Maia" rad rad rad I-am explicat eu ca nu-i ea...dar n-a fost chip sa inteleaga trag cu ochiul rad

EmmaT, este minunata Maria ta si imi place ffff tare vocea ei jenat Bun venit Irisucai sarut sarut sarut

Karmenutza mami, LA MULTI ANI fericiti !!!Cand vine tati vostru, ca n-am mai vazut pe Malina si Andrei de ..nici nu mai stiu cand. Despre Alina...ppfff, credeam ca se stie...Nu am putere sa reiau povestea, a fost cumplit de greu (am ajuns la 50kg)... A contactat de la scoala ( ca jumatate din colegii ei, de altfel), virusul AH1N1.

Laura, chiar e inalt Stefanut!sarut

Pfff, cu intarziere...uresz LA MULTI ANI TUTUROR STEFANILOR ! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: