· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

19.01.2010 9:53     citat 

----------
Connie_drg a scris:
kiki esti de servici la dat zapada? scot limba esti acasa, de ce nu da sotul zapada in curte? vad ca tot ninge si o viscoleste vantul....
----------

eu am deszapezit masinile si curtea sa scot masina din curte sa plec la serv, iar pe-a lui pt ca tre' sa duca cupilu' la gradi, asa ca decat sa stea ei amandoi in frig, mai bine doar eu. si asa am tinut copilul pe langa mine aseara pana am terminat eu aleea (o ora jumatate mi-a luat) si cand am vazut dimineata ca e iar la loc zapada, sa mor de ciuda si alta nu. trist
si vad ca inca ninge....

moni, dar copiii merg toti o data la baie? la noi merge fiecare cand ii vine. eu il mai gasesc pe tedi cu cate o picatura pe chilotei, ca se ia cu joaca si tot amana, dar asa face si acasa, numai ca il intreb eu cand stiu ca ar fi timpul sa meaga la baie.

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

19.01.2010 10:20     citat 

buna dimineata dragele mele sarut
noi suntem bine si sper sa ramana asa .
connie legat de gradi noi platim 141€ fara mancare cu mancarea de acasa program de 8 ore . doar joia primeste mancare bio si o platim extra. grupele ajung la 25 de copii. in camera de joaca servesc si masa . camera cu patuturi de dormit nu este. au doar o camera unde au saltele pe jos si perne prinse de perete si cine vrea si e obosit poate dormi acolo sau le citeste povesti. in grupe sunt copii amestecati nu au toti aceiasi varsta. cei mari ii ajuta pe cei mici la imbracat ,de mers la baie, la stran etc. nu exista medic sau asistenta. daca e ceva cu copilul ori suna acasa ori cheama salvarea. de 2 ori pe an vine un medic stomatolog. au curs de limba engleza si de muzica. dar eu nu am dato si nici nu cred ca o dau ca nu vrea al meu.
monica ce sa zic helena manaca ce ii dau si sunt cazuri care pe strada mai cere cate ceva . si ii dau mancare la ea nu gluma.
mi-a facut scarlatina dar am depistat doar la doctor dupa ce i-a facut testul . eu m-am dus cu ea ca avea febra si am zis ca sunt cazuri in gradi . a avut si forma usoara .
sunt aici mamici care se plang de alte gradinite ca ii lasa uzi sau nu se ocupa cum ar trebui de ei.
pupam cafengioaicele sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

19.01.2010 12:35     citat 

hello
mama mama ce mai ninge, sotul nu s-a dus azi la munci, a dat la zapada de i-a iesit pe nas si in cateva ore va fi la loc....
kiki nasol, atata munca in zadar, azi ai luat-o de la capat...
danielle inteleg ca acolo e cu totul altfel decat e pe aici...., pupam fetele frumoase sarut
monica e bun pretul din cat m-am documentat eu pe net zambet

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

19.01.2010 3:09     citat 

connie, nu cred ca pretul e problema, daca stai si analizezi ca de banii astai le ia si rechizite ( mai cumparam cate un caiet special si noi din cand in cand , in rest creioane, carioci, acuarele, nimic, de la ei), ii si hraneste, ci ideea in sine. Adica eu ma gandesc ca e totusi un serviciu platit, si ca atare trebuie sa fie diferit fata de cel de la stat. Da' nu ma mai complic, ca ma oftic iar. trist
kiki, nu ii duce pe toti odata, stiu ca el face pe la 11, probabil ii intreaba daca face cineva pipi. Si al meu a tacut, n-a mai insistat, e adevarat, dar daca facea pe el...

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

19.01.2010 4:32     citat 

monica tu ai dreptate, dar...., nu mai zic nimic...., dar in rest e bine, nu?
ce mai ninge afara, am facut si eu mancare, am terminat la fix cand mi s-a trezit fata si i-am dat sa pape zambet

sus

Denunta
BlackCat

am nascut deja!

20.01.2010 9:50     citat 

O sarbatorim cu drag pe fetita Zuzei aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...19#1045119

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

20.01.2010 11:02     citat 

Buna,fetele!
Pe unde sunteti? ...Mai ninge pe la voi?...Vreau si eu zapada scot limba ca mi-am cumparat lopata noua rad si tre sa o incerc scot limba jenat

La multi ani Thea sarut sa cresti mare si sa ai parte numai de impliniri si bucurii sarut sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

20.01.2010 11:35     citat 

ziua buna!
avem zapada cat nici nu visam, s-a chinuit sotul sa o dea de pe masina, din curte, abia ce-a plecat la servici ochi peste cap
vali e bine ca ti-ai luat ustensile, acum astepti sa ninga rad

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

20.01.2010 12:36     citat 

Salutare!

La multi ani Thea !
Vali avem zapada cu duiumul,eu de 3 zile am lasat masina acasa si-am dus copilul cu sania la gradi ca zau daca ma incumet sa ies cu masina.Multumim pt cafea iar reteta chec-ului pe care l-ai admirat o gasesti aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Re...hec-tigru/
Connie te-ai hotarat pana la urma unde duci fata la gradi?
Pup toate fetele sarut sarut sarut

Si bonus poze cu nazdravanul meu care este tare fericit ca avem zapada

Si una broscuta nazdravana care adora sa stea in cosul catelusei

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

20.01.2010 12:45     citat 

raluca ce baieti frumosi ai zambet pai m-am cam hotarat ca mergem la stat ca si banii sunt buni pt alte lucruri, mai ales acum in lunile astea de iarna cand merge slab la sotul meu la munca ochi peste cap am vb sa merg sa discut la 2 crese....

sus

Denunta
gypsy

Copii

20.01.2010 1:37     citat 

Connie multumesc. sarut
In legatura cu gradinita eu cred c-ai facut o alegere buna,dupa cum sti eu l-am avut pe Robert 2.6 ani la gradi particulara dar de cand este la stat sunt foarte multumita.In ciuda faptului ca sunt mai multi in grupa la stat nu exista zi sa nu invete o poezie sau un cantecel,mananca foarte bine si chiar am scapat si de crizele de nervi.Eu am fugit de gradi de stat dar in disperare am ales si varianta asta si nu mi-a parut rau deloc.Diferenta de bani este enorma,la particular plateam 1000 ron aici 300 ron si cu restul banutilor l-am inscris la diferite optinale iar pe timp de vara va face inot si tenis.
Pup

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

21.01.2010 9:25     citat 

Neata,fetele!

foarte fericit foarte fericit foarte fericit Yuuuuupppyyyy!!!!!! Ningeeeee!!!! foarte fericit foarte fericit foarte fericit toata noaptea a nins foarte fericit si inca ma fulguieste scot limba asa ca de dimineata cu noaptea in cap am dat la zapada de sunt uda toata jenat ....daca nu slabesc eu acum sa ma fac gagica scot limba rad
Ieri i-am facut annei noul vaccin pentru gripa noua .....nu a scos mititica un sunet zambet am fost tare mindra de ea foarte fericit ....a fost "barbata" rad rad rad jenat .....astazi dupa amiaza ne facem si noi vaccinul ca ieri nu am reusit sa-l cumparam ....
Sunt tare fericita foarte fericit ....zapada asta parca mi-a adus asa un sentiment placut in suflet prostit scot limba
Gata.....merg sa pap si eu ceva ca nu mai pot de foame ochi peste cap
Conni,sper sa gasesti o gradinita buna pentru Bianca sarut sarut
Ralu sarut ai doi copilasi frumosi sarut sarut
Rela,mami pe unde esti? Voi ce mai faceti? Sper ca sunteti bine sarut sarut

Pup toate fetele sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

22.01.2010 12:40     citat 

ziua buna!
poze cu traznaile biancai...

cu manusile mele menajere in picioare, cu soseta dres pe picior (atata a tras de ea pana a rupt-o si a transformat-o in portjartier rad ) si cu ochelarii de soare la brau rad si unde e mai bine decat pe masuta din living scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

22.01.2010 1:20     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
scumpa de ea.
da' va distrati, vad! rad rad rad

sus

Denunta
gypsy

Copii

22.01.2010 1:25     citat 

rad rad rad rad rad rad
Ce distractie e si la voi sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: