· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

23.01.2010 5:35     citat 

rela, tare faza cu svaiterul! Sper ca i-a scazut temperatura lui Vlad, si ca e ok acum.
In legatura cu varicela, cred ca sunt usurata ca a facut cand avea 1 an jumate ( a fost greu) ca la gradi deja e a doua perioada cand fac copiii. A fost o tura prin toamna sau vara, parca, si saptamana trecuta iar a facut un copilas.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

23.01.2010 7:51     citat 

poze de azi la zapada ... cu bobul foarte fericit

http://s448.photobucket.com/albums/qq20...%20zapada/

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

25.01.2010 12:06     citat 

----------
RELA a scris:
DAr mi se pare cam mult 39.8 pentru varicela.
----------

tedi a facut 3 zile la rand 40.3. adica atata au erupt maculele. dupa aceea temperatura a scazut si au inceput sa se ususce veziculele. sanatate multa. trebuie tinut in casa vreo 10 zile si 15 zile tinut departe de copii. imi pare rau... sper sa n-o luati si voi daca n-ati avut. sanatate multa!

baietelul de la care a luat tedi varicela s-a jucat si cu vecinul nostru, care fusese vaccinat cu 2 zile inainte sa se intalneasca. el n-a facut varicela. eu spun ca se merita facut.

connie, ce frumosi sunteti! zambet eu n-am avut curaj sa ies. am inghetat cu totul cand am deschis usa casei, asa ca nu am insistat nici eu daca tedi nu a vrut.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

25.01.2010 1:02     citat 

kiki multumim frumos foarte fericit sarut imi pare rau sa aud de tedy trist trist trist multa vreme am zis ca nu-i fac vaccinul dar ma gandesc ca poate e mai bine sa scapam de chin...
restul fetelor, pe unde sunteti?? nu vreti un ceai cald pe frigul asta, o cafea? zambet

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani, 2 luni

25.01.2010 1:54     citat 

Ziua buna.
Noi tot cu febra trist I-a scazut pana la 38 ieri, dar acum vad ca iar creste. L-a vazut si doca...cica are gatul rosu si atat. Bube nu au aparut, de tusit nu tuseste, dar acum cand doarme respira greu. Cand se trezeste merg cu el la budimex. Poate ne lumineaza si pe noi cineva. sunt totusi aproape 4 zile de cand febra nu scade sub 38. Un motiv trebuie sa existe.
Kiki vad ca Tedi a avut o forma urata de varicela. Saracutul trist
Eu vacinul nu i l-am facut si nici nu-l fac. Mai bine o face acum decat la maturitate. Eu de ex nu am avut nici o boala a copilariei desi am luat contact cu copii bolnavi si nici vaccinuri nu am avut facute. SI acum ma gandesc cu groaza ca poate iau si eu odata cu Vlad.
VA pup si va multumesc ca va ganditi la noi. sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

25.01.2010 1:57     citat 

off ce nasol mirela trist multa sanate lui vlad, sa ne zici ce-ati facut la budimex sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

25.01.2010 2:24     citat 

Salutare!
Sanatate multa puiutilor bolnaviori.
Connie foarte frumoase pozele,sunteti o familie minunata sarut sarut
Noi multumesc lui D-zeu suntem sanatosi dar din cauza gerului care nu ne da pace am hotarat sa-l tin acasa pe Robert saptamana asta.N-aveam cu cine sa las broscuta si ar fi insemnat sa merg cu amandoi prin frig si dimineata si seara asa ca mai bine nu.
In weekend am fost si noi afara si Robert s-a dat pe derdelus si tare incantat a mai fost.
Connie parca tu stai in afara Bucurestiului,imi poti spune unde anume si cam cat costa o casuta pe acolo??????

Poze cu puisorii mei

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

25.01.2010 2:55     citat 

raluca multumim sarut ... noi stam la 45 km de bucuresti...., dar nu e o zona in care se construiesc sau se vand case, aici are sotul bunicii si ne-au dat 500 mp din terenul lor.... ca nu ne permiteam sa cumparam ca era ff scump atunci cand ne-am construit noi casa...

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

25.01.2010 3:05     citat 

Multumesc Connie. Noi cautam sa ne mutam la casa(ma rog cam la anu pe vremera asta am vrea) si din ce-am vazut singura noastra sansa ar fi sa ne luam in afara Bucurestiului si de aceea te-am intrebat jenat

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

25.01.2010 3:37     citat 

----------
RELA a scris:
Cand se trezeste merg cu el la budimex. Poate ne lumineaza si pe noi cineva. sunt totusi aproape 4 zile de cand febra nu scade sub 38. Un motiv trebuie sa existe.
Kiki vad ca Tedi a avut o forma urata de varicela.
----------

sa nu fi facut o laringita. sanatate multa puiului.

tedi a facut o forma usoara daca ne gandim la nr de bube si timpul cand s-a manifestat boala - 4 zile. nu cred ca a avut 100 de vezicule pe corp, dar intr-adevar febra a fost fff mare. pe mine m-a terminat, cu atat mai mult cu cat toate bolile care s-au manifestat dupa aceea (continuu, timp de 4 luni) au inceput cu febra peste 40 din prima.
lucrul urat la boala asta este ca lasa organismul cu imunitatea distrusa. f greu si-a revenit tedi atunci... nici nu vreau sa-mi amintesc... avea 1 anishor, mititelul...

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

25.01.2010 5:55     citat 

Va invit la un nou capitol sarut http://www.parinti.com/modules.php?name...97#1048897

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: