· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 4 luni

18.12.2009 10:17     citat 

ilincuta esti superbaaaaaaaaaaaaaa, atat de dulcica , de dragalasa........vreau si eu pufoasaaaaaaaaaaa, sunteti un trio pe masura, tati e atat de mandru cu asa frumuseti cred ca nu-si incape in piele de mandrie, sa fiti sanatosi cu totii sarut
cred ca de mine se indragosteste o nesimtita de gripa si eu nu vreau rad
david mi sa trezit la 9 si acum sa bagat in pat cu pasu=iepurasul si se face ca doarme ochi peste cap nazdravanul rad
sa aveti o zi calduroasa, va pup sarut
P.S vali, abia astept sa ne arati poze cu casuta mult visata, o s afie bine ai sa vezi , frumoasa poza de avatar sarut

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 15 ani, 2 luni

18.12.2009 10:36     citat 

Ziua buna.
Iaca ca a venit si iarna. Abia am ajuns azi la serv. Merg toate de zici ca stau. Noroc cu metroul.
Valy abia astept sa intri si sa ne scri ca ai semnat actele. URAAAA....ai reusit. Tare ma bucur. Super motiv de baut sampanie.
Angi sarut ti-am mai zis ca-s iremediabil indragostita de fetele tale? Diana a fost o alba ca zapada superba si dezinvolta. Iar Ilinca ce sa mai zic... frumoasa rau de tot. Mortala la faza cu dansul. Prima serbare,prima reusita.
Kiki cum mai e Tedi? Si Vlad a fost la fel ca el, febra, tuse, voma, diaree. Un superb pachet nervos Din fericire i-a trecut f. repede. Trei zile a tinut"distractia". Nu i-am dat multe medicamente, doar enterol pliculete si sirop de patlagina. Pentru febra supozitor cu agolcamin ca noi am ajuns cu 40 si frisoane de tremura patura pe el la spital. Doua zile i-am facut aerosoli si gata. Acum e in zapada.
Irina pufosul e in mare forma sarut
Monica ce mai face Vladut?
Junioru spor la invatat. Da-mi si mie oleaca de chef. Nu-mi arde de nimic visez doar cozonaci si brazi jenat
Connie nasol cu curentul cazut la voi. Incepe sa-mi scada entuziasmul pentru viata ca casa. Pupam Biencuta frumoasa. Astept poze cu ea la brad.
Of si bineinteles in contratimp cu scuze pentru intarziere....un LA MULTI ANI! pentru Ilinca lui Babyboy. Desi intra rar pe aici sarut

Despre noi....Vlad e in extaz cu atata zapada. V-am mai spus ca el un fel de omul muntilor? daca are munte si/sau zapada nu-i mai treuie nimic. De cand a nins e mai mult pe afara. Noi astia mari facem cu schimbul ca nu rezistam cat el. Baza e pe socra-miu care a slabit substantial in ultimele zile rad , dar sincer aseara m-am distrat teribil pe derdelusul din IOR. A meritat desi am tusit jum din noapte. jenat Eu am inceput noul tratament, cu mai mult entuziasm acum recunosc. Printre medicamente am si o serie de vitamine pentru ca culmea la cele 70si ceva jenat de kg ale mele sunt anemica. Probabil ca stresul dar si zecile de antibiotice si-au spus cuvantul. Numai conteaza sincer. Iau orice numai sa ma fac bine. V-am spus ca dupa perfuzii m-am ingrasat iar? Nu ca as fi fost vreo silfida dar am sarit iar pragul psihologic de 70 kg. Si cand a debutat boala ajunsesem in prima saptam la 65kg.
Despre tata hmm....acum sunt sus acum sunt jos.... I-au scos toate maselele si l-au transferat la Panduri pentru ca a aparut o noua tumoare pe amigdale. trist Nu stiu cand o sa termine chinul asta si cum o sa se termine, dar ma bucur de fiecare zi pe care o avem impreuna.

Pai ar cam fi cazul sa ma opresc din scris. Ma duc sa-mi fac un ceai cald, ca nici cafea numai am voie sa beau(v-am zis ca duc o viata sanatoasa acum trag cu ochiul ) si va astept la taclale. sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni

18.12.2009 11:24     citat 

si-a revenit d-ma mirela, asa te vrem iubita nostra , cand esti vesela....se simte , un sarut mare lui vladut indragostitul de zapada, cat despre tatul tau roaga-te la d-zeu ptr el, din cate vad este un om puternic, tot respectul ptr el zambet

sus

Denunta
RELA

Copii

18.12.2009 12:10     citat 

Irina sarut
Azi am chef de palavrageala si n-am cu cine....
Aseara au venit colindatori pe la bloc. Niste "mosi" cu trompete si tobe cantau asa frumos....acompaniati de Vlad foarte fericit S-a dus langa ei si canta cot la cot, i-a insotit o buna bucata de vreme, dupa care a venit in casa, a luat-o si pe Andreea si s-a pus pe colindat musafirii ce-i aveam. CAnd a vazut ca a primit bani...na de-l mai opreste. Ne-a cantat toata seara si pentru asta seara si-a pus in cap sa colinde vecinii... jenat Aseara cantau amandoi Vlad cu versurile iar Andreuta ii dadea cu nanana si La multi ani. MAi baga si un mos caciun si ea intindea prima manuta. Vlad lua banii si ea bomboanele.
Abia astept anul asta mosu'. CAm sarac, dar am stabilit cu familionul ( si ei in criza ca si mine) ca pentru noi adultii mai subtire sau deloc si sa ne axam pe copii. ANul asta vor venii pe 24 la mine cu totii. Vine Mosu' si sper sa se adune toti copii baietii mei dragi Luca, Vlad si Rares plus Andreuta nelipsita si probabil copii unor alti vecini care s-au lipit in ultima vreme de casa mea. Abia astept. MAi ales ca am primit comanda de cozonaci si stelutze. Cozonacii ca cozonacii dar de stelute....noroc ca ma inspir de pe forum.
Duminica asta mi-am pus in cap sa iau bradut si sa ajung cu baietii la reni in parcul copiilor. O sa fiu eu cu trei odrasle foarte fericit Daca sunteti prin zona si auziti pe una de urla eu is foarte fericit Sper sa se trezeasca responsabilitatea in Vald si Luca ca va fi piticul cu noi si sa nu ma alerge.

HAi mai fetelor nu mai intra nimeni?
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 8 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

18.12.2009 1:01     citat 

Rela, sanatate multa tatalui tau sarut iar voua multa putere sa puteti sa-l sprijiniti si sa-i fiti alaturi!
Ce dragut, ca au venit mosii sa va colinde zambet , am mai auzit de ei si am inteles ca-s tare reusiti trag cu ochiul , ce haiosi trebuie sa fi fost Vladut cu prietena lui scot limba cintind alaturi de ei ...........mi-ai dat si mie o idee cu renii de la Palatul Copiilor, dar sa vedem, daca nu in wk, poate in concediu sigur ajungem sa-i vedem zambet
spor la facut cozonaci si stelute foarte fericit !
Anul asta si ne noi ne stringem la sora-mea pe 24 dec unde il asteptam din nou pe Mos Craciun cel adevarat. scot limba
pupici si multumim pt aprecieri! sarut

sus

Denunta
RELA

Copii

18.12.2009 1:11     citat 

Angi sarut
Mai am idei ca avem de umplut o vacanta si deja Vladut s-a plictisit. MArti cand tot poporu daca munceste la job smotruieste acasa eu trag chiulul si ma duc cu copchii mari (Vlad si Luca) la Auchan ca am vazut eu acolo atelirul lui mos Craciun. Ce fac acolo n-am idee, sper sa fie ceva in genul celor povestite de Raluca. Dupa Craciun mergem in Herastrau ca si acolo e sania mosului cu reni (am citit azi in Click).
Dupa cum observati anul asta am de gand sa ma agit mai putin cu pregatirile de sarbatori si sa ma bucur de ele. Asa ca profit si ma distrez cu juniorii. In anii trecuti in seara de ajun eram asa de obosita de abia reusam sa fac doua poze si sa zambesc. Asa ca anul asta pas. Fac o curatenie obisnuita(oricum casa nu-i cocina), mancare fara prea multe exagerari (deci anul asta chiar nu vreau sa dau mancare cu oalele prin vecini sau mai rau sa o arunc) bradutul e programat la impodobit pe 23; intre vreau sa ma vopsesc si sa ma tund un pic. Mi-a zis tata ca pe 24 vrea sa ma vada frumoasa si fara cearcane. Asa ca ma execut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni

18.12.2009 1:59     citat 

hai ma angie, mirela voi chiar ma faceti sa cred ca exista mos craciun ca la mine nu a venit decat mos-....rude..nu-i mai insir pe toti ca-s multi la numar rad
imi aduc aminte ca sambata trecuta au fost la scara niste mosi care cantau cu trompete ...am o nedumerire...cred ca asteptau sa le arunce oamenii cu bani, nu zambet zau, acum mi-a cazut fisa prostit

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

18.12.2009 2:31     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit Uuuuuraaaaaaa!!!!!! foarte fericit foarte fericit foarte fericit am semnat actele foarte fericit foarte fericit pe 6 ianuarie ne mutam foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Iata si casuta dupa care am plins noi un an intreg..poate mai mult prostit

O sa pun mai multe poze si cu interiorul dupa ce ne mutam trag cu ochiul
Sunt tare fericita foarte fericit foarte fericit
Angi tu sti cit de mult imi plac fetele tale foarte fericit foarte fericit ilinca este adorabila sarut sarut pupa mami fete frumoase trag cu ochiul
Rela ma bucur ca esti plina de viata din nou foarte fericit sa te faci frumoasa trag cu ochiul da sa ne pui si noua poze sa te admiram si noi trag cu ochiul
Va pupacesc pe toate si va multumesc ca ati fost alaturi de mine in tot acest timp cind va tot zapaceam cu problemele mele jenat sarut sarut sarut
Merg un pic sa ma dezghet si revin trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 8 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

18.12.2009 2:51     citat 

Pupy, arata tare bine casuta voastra zambet !
Sa o stapiniti sanatosi si sa va aduca noroc! sarut sarut

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

18.12.2009 3:05     citat 

foarte fericit sarut Multumesc frumos Angi sarut

sus

Denunta
nelus

18.12.2009 3:08     citat 

Angi, nu ma prea pricep eu la vorbe, dar sunt impresionata mereu de pozele cu famila ta! Sa te bucure toata viata si tu sa le fii alaturi mereu!

Vali sarut sarut sarut multa fericire in noul camin!

Kiki, sanatate puiutului tau!

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

18.12.2009 3:22     citat 

Salutare feteleeeee ... la noi viscoleste de mama focului nici ziarele n-au ajuns de 2 zile in targusorul asta zambet sunt un pic mai happy fiindca eu aveam ore si maine si poimane si dna profa s-a gandit sa ne lase acasa fiinca e vremea tare urata asa ca stau si eu un wk acasa

Am vazut o alba ca zapada tare frumoasa si fericita in acelasi timp si o zana a iernii f zglobie Angi sa-ti traisca sa creasca mari si sa ramana la fel de vesele mereu sarut Cand am vazut pozele cu Diana fiimea era la mine in brate si a recunoscut-o ALBA ca zapada imediat partea proasta era ca nu ma lasa sa citesc mai departe ea se uita numai la ce i convenea ei asa ca am lasat terorista la pc

Rela distravtie placuta marti asteptam poze sarut

Pupy e asa faina casuta voastra s-o stapaniti sanatosi imi dau seama ce bucurosi puteti fi sarut

Eleonida nu te lasa invinsa de dna gripa trimite=o la dusmani zambet sarut

copilul meu repeta colindele in bucatarie cu prietena lui astia ma omoara vor la colindat de acum rad

va pup pe toate fug sa ma intalnesc cu o prietena sa mai palavragim un pic la o cafea e un ger afara ! dar tot ies pana la o cofee

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

18.12.2009 3:23     citat 

Kiki multa sanatate lui Tedi sa se faca bine cat mai repede! sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

18.12.2009 5:06     citat 

angi, ce senina e ilinca! e frumoasa foc! ma declar iremediabil indragostta de pustoaicele tale. zambet
rela, sanatate multa tatalui tau.
si la noi, adultii va fi mai slabut cu cadourile de craciun anul asta. eu si sora-mea nu ne luam cadouri, doar copiilor si parintilor nostri. e si dificil, pt ca de haine ne-am plictisit cu totii, la fel de aur, de parfumuri. aparatura electronica si electrocasnica nu prea mai e nevoie, iar decoratiuni... pfuiii! sa nu le mai vada nimeni! sunt peste tot in casa.
pupy, felicitari pt casuta. este superba. cred ca abia astepti sa va mutati.
ma bucur mult ca a fost a voastra chiar si dupa atata vreme. sarut sarut sarut

multumim ca va ganditi la noi, doamnelor. tedi e ok, tuseste productiv de aseara. baraka si-a facut efectul din nou. am ridiche neagra, s-o scobesc si s-o umplu cu miere, ca e mai sanatoasa.
azi e ultima zi de gradi; de luni va sta cu tatal meu acasa.
eu sunt f bucuroasa ca ninge. daca n-ar fi asa de greu traficul, ar fi superb.

w/e placut tuturor.
ne 'auzim' marti. luni sunt intr-un alt sediu la niste sedinte.
va pup.

sus

Denunta
pupy

Copii
am nascut deja!

18.12.2009 5:32     citat 

Kiki,ma bucur ca Tedi este mai bine...sanatate multa sarut sarut
PS. pentru ce este buna ridichea neagra? ca io nu mai stiu jenat
Junioru sa ai pofta la cafea si la vorbit trag cu ochiul si pe urma repejor la invatat scot limba sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: