· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

19.12.2009 4:09     citat 

scobesti ridichea neagra si torni inauntru miere cat incape. lasi la macerat 2 zile, apoi continutul se bea cu lingurita de cateva ori pe zi. efect antitusiv complet natural si eficient. zambet

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 11 luni
D-P: 8 ani

19.12.2009 4:40     citat 

salutare, fetele! uite ca ati avut chef de vorba si eu n-am avut timp. Vlad s-a trezit azi noapte foarte des ca nu mai putea respira, il inecau niste secretii, e si ragusit, initial am crezut ca e iar laringita. Spun am crezut, ca n-am apucat sa vorbesc cu pediatra si sunt foarte stresata pana luni. In timpul somnului de amiaza azi am auzit cum ii haraie pieptutul. Deci nu e laringita. Of, asa ma mai sperii cand se imbolnaveste in weekend, de cele mai multe ori bolile i-au debutat in weekend cand nu il pot duce imediat la pediatra. Nu sunt in apele mele, v-am pupat.M arog lui DD sa il tin pe Vlad sub control cu ce are el, pana luni. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

19.12.2009 6:13     citat 

Kiki,multumesc sarut am sa-i iau si eu Annei pentru ca are mai mereu tuse seaca trist si vad ca astazi iar a inceput sa tuseasca...abia ai trecuse trist
Sanatate pentru Tedi sarut
Moni trist sanatate multe pentru Vladut sarut sarut ....si eu sunt mereu stresata cind avem probleme in WE si nu putem merge la doctor......
Hai ca poate-i trece pina luni sarut sarut

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 7 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

20.12.2009 9:37     citat 

Buna dimineata tuturor! zambet
Kiki, pina la urma ati ajuns si voi la serbare ? si noi facem ridiche cu miere zambet cum se mai simte Tedi?
Moni, sper ca Vladutz se simte mai bine sarut
Pupy, asteptam si restul pozelor cu o voastra casutza! sarut
Ieri am fost in Carrefour la cumparaturi si mi s-a parut tare frig, bine recunosc ca sunt friguroasa rau foarte fericit , dar sa-mi inghete picioarele in magazin?
Si Diana mi-a facut febra iar de vineri seara trist , are rosu in git, vad ca a inceput sa cedeze febra si parca nu se mai plinge de dureri in git, sper sa se faca bine cit mai repede; ne-am hotarit si noi sa plecam la munte dupa Craciun, si nu am incaltari adecvate, ca urmare tre sa cumparam dar asa bolnava nu vreau sa o scot afara pe frigul asta, si tre sa ajungem prin oras cu ea, ca m-am jurat sa nu-i mai cumpar incaltari fara ea ochi peste cap
Am impodobit si noi bradutul ieri dimineata si a iesit tare dragut
Aveti aici toate pozele de la serbare, asa cum v-am promis scot limba
http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...gatitoare#
http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...GrupaMica#

Va doresc un wk placut si calduros ! sarut zambet

sus

Denunta
junioru

Copii
bogdan alexandru - 10 ani
daria andreea - 3 ani si 5 luni

20.12.2009 8:38     citat 

buna seara fetele imi pare tare rau sa aud ca mai sunt copii bolnaviori multa sanatate si insanatosire grabnica zambet

azi la noi a nins atat de frumos iar la mine in balcon s-a strans o gramada de zapada asa ca ai mei copii n-au mai iesit afara ci pe balcon tot azi am primit si noi bradutul asa ca maine il vom imbodobi

uite asa se jucau nazdravanii mei in zapada

mi-a inghetat nasul

dar tot nu ma las daca tati nu-i acasa dau eu zapada

beau cafea cu mami o fi buna oare?

ce-o fi asta? surprins

asa a arat dupa ce m-am jucat in zapada

cade ceva peste mine si nu ma lasa

a venit tati diii calutu1

sus

Denunta
junioru

Copii

20.12.2009 8:43     citat 

Angi ai avut parte de doua serbari minunate se citea fericirea pe chipul vostru esti o mamica implinita bravo felicitari ce clasa spatioasa are Ilincuta si ce atasata este de educatoare f frumos bradutul , copii au primit cadouri la fel? sarut sarut sarut

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 7 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

21.12.2009 8:16     citat 

Buna dimineata! zambet
Junioru, e o scumpa pitica ta! sarut .............ce de zapada, vi s-a strins in balcon foarte fericit , e mare balconul vostru, sau cel putin asa mi s-a parut mie.
La Ilinca, toti copii au primit cadouri la fel, un bebe dragut cu olita si un biberon, cica daca ii dai sa bea apa face pipi scot limba , Ilinca inca nu i-a descoperit aceasta functie si nici eu nu am tinut sa o descopere, pt ca ar insemna sa o pun in continuu numai pe olita cool .
Va doresc o saptamina frumoasa, cu sanatate ! sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 3 luni

21.12.2009 1:52     citat 

vali, felicitari mami casuta voastra arata superb, ma bucur sincer ptr voi, s ao stapaniti sanatosi de pe 6ian sarut sarut sarut
sanatate multa la bonaviori , imi pare sincer rau ptr ei, trist
si eu mi-s cu nasul infundat, am fost dimineata cu david dupa mine sa duc mancare la spital la o prietena care a a vut o hemoragie puternica si crezuse ca e insarcinata dar nu e din pacate ptr ea trist am crezut ca inghetam , ni se lipeau narile de frig ca nu-mi luasem isteata de mine fularul, sa-l fi vazut pe pufos cum era infofoli si straiga la padaza=zapada rad
juniorul ai 2 copilasi superbi, dar piticuta ta ma fermecat cu rivirea ei dulce , frumos filmuletul cum se joaca ea in zapada...tu ii mai spuneai de somn dar ea nu se mai satura de zapada draga de ea rad
angi nu mai repet cat sunt de superbe fetele , familia, gradinita..... sarut lasati bb in pace ca daca descopera ca face pisu o sa doreasca sa-i cumperi si pampersi rad
sa aveti o saptamana cat mai binecuvantata, va pup sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 3 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 3 luni

23.12.2009 3:07     citat 

O cafeluta fara cofeina gasesc pe aici?
Va pup..mi-e tare dor de palavrageala de zi cu zi dar micutza mea vrea atentie non stop..si cand ma mai lasa ea ma ia Stef in primire scot limba asa ca nici o clipa libera prostit
Pupy mii de felicitari..ai vazut ca a meritat asteptarea trag cu ochiul
Angi sunt superbe fetele tale! sarut sarut sarut
Noi suntem bine nu am avut parte de raceli sau alte chestii de sezon ochi peste cap Am botezat fetiza vineri a fost super ca dupa slujba am plecat la munte si sincer mi-a placut mai mult decat daca organizam ceva la restaurant trag cu ochiul
Casuta noastra a prins contur, acum lucram la instalatii, maine dam drumul la caldura foarte fericit dupa sarbatori ar trebui sa mergem in cautare de gresie/parchet si altele de genul dar mi-e frica ca al meu va alege singur ca nu prea am cum sa o las pe pitica si nici cu mine prin magazine nu vreau sa o iau.Sunt foarte entuziasmata si ma bucur ca la primavara ne vom muta, exact cum am planuit foarte fericit
Incerc sa intru mai des de acum, sa vad daca imi si reuseste scot limba
Numai bine tuturor! sarut sarut sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

23.12.2009 6:45     citat 

Salutare!
V-am citit si admirat pozele dar cu scrisu cam greu trist cu amandoi nazdravanii acasa n-am timp nici sa merg la baie plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Pentru ca nu stiu daca mai reusesc sa intru eu va doresc ca
Nasterea Domnului sa va gaseasca cu sufletele linistite, pline de bucurie, cu mesele imbelsugate si copiii sanatosi, sa aveti parte de tot ce e mai bun si curat in viata, gandul bun sa va insoteasca pretutindeni, zambetul sa nu va dispara niciodata de pe buze.
CRACIUN FERICIT

Va pup dragele mele sarut sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

24.12.2009 8:51     citat 

Sarbatori fericite tuturor!

sus

Denunta
nelus

24.12.2009 9:30     citat 

Mulţumesc pt urările frumoase şi vă doresc şi vouă multă dragoste, linişte sufletească, copii sănătoşi si inţelepciune să îi creştem! sarut

sus

Denunta
polin

Copii
Stefan: 13 ani, 3 luni
Emilia-Maria: 11 ani, 3 luni

24.12.2009 2:38     citat 

Sarbatori fericite !

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

25.12.2009 9:05     citat 

Sarbatori fericite! sarut
Pupam cafengioaicele sarut sarut

sus

Denunta
junioru

Copii

25.12.2009 9:25     citat 

La Multi Ani sarbatori fericite tuturor cafegioaicelor

sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: