· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > La cafenea! (cap.31)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor La cafenea! (cap.31)     
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

11.01.2010 1:57     citat 

Salutare!
Pupy ma bucur enorm ca ai reusit sa te muti in casuta noua si sper din tot sufletul ca Anna sa se acomodeze repede la noua gradinita.
Monica trebuie sa slabim ca eu una nu ma mai suport plang sau sunt foarte trist ....de azi am inceput dieta si orele de aerobic.
Rares este pe drumul cel bun,tusea s-a domolit si are o energie de zile mari.
Va pup si o saptamana frumoasa va doresc

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

12.01.2010 11:23     citat 

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

12.01.2010 11:33     citat 

'neatzaaa

ce poza frumoasa kiki zambet m-ai cam speriat cu ce ai scris ieri plang sau sunt foarte trist
vali ce bine ca v-ati mutat, ati arnjat tot, gata? imi pare rau ca anna a plans, sper sa se obisnuiasca repede cu noua gradi sarut sarut sarut sarut sarut
raluca sarut usor usor o sa reusesti...

am uitat sa va spun ca am inceput sa caut crese/gradi... mi-am facut o lista cu cateva in sect.4 pe unde lucreaza sotul ca sa-i fie usor s-o lase si s-o ia dupa program...., si merg sa vad, sa vorbesc de sapt. asta.... eu ma cam gandesc ca tot la particulara ajungem ca n-am cu cine s-o las vara....

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 8 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 8 luni

12.01.2010 12:37     citat 

Kiki, super! zambet
Si noi cind am fost la film am admirat copilasii care patinau, si chiar i-am spus sotului ca as vrea si eu sa mergem cu fetele trag cu ochiul
Intrebare ati fost in wk?noi nu puteam ajunge decit in wk si cu siguranta e mai aglomerat decit in timpul saptaminii.
Pupy, imi pare rau ca Anna plinge la gradi trist , e greu si pt ea mititica, iti dai seama ca s-a obisnuit cu ceilalti copii, dar o sa fie bine ca e un copil sociabil si asta conteaza cel mai mult! Trebuie sa aveti rabdare cu ea sarut
Asteptam pozele cu noua casuta! zambet

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

12.01.2010 1:27     citat 

angi, poza e din afi cotroceni. stiu ca e patinoar si in mallul din rahova si la stadionul flamaropol, dar acolo nu am ajuns. noi tot in w/e putem merge. nu stiu cum reusesc alti parinti sa-si duca copiii la cursuri de dans, balet, desen, teatru si alte asemenea, seara in timpul saptamanii, ca eu una sunt terminata daca il duc pe Tedi in parc.
noi am stat pe gheata de pe la 10.30 la 11.15 cand deja se aglomerase tare. n-am putut sa-i fac lui tedi decat 2 poze, pt ca imi intrau altii in cadru. trist la 12.30 e pauza de curatat gheata. desi inchiriezi patine aproape de 12, daca ai iesit la 12.30 nu mai intri cu acelasi bilet. mie nu mi se pare normal, dar nu stiu ce reguli sunt prin alte parti. pretul este 25 ron/ pers daca inchiriezi patinele de la ei, altfel 10.ron.

connie, succes cu gradi. sa gasiti una convenabila si ca pret si ca locatie.

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

12.01.2010 2:15     citat 

maine ma duc sa vizionez prima gradinita langa selgros berceni, la niste prieteni de-ai cumnatului meu.... se numeste "sapte ani"....

sus

Denunta
pupy

Copii
Anna: 14 ani, 10 luni
am nascut deja!

12.01.2010 6:36     citat 

Buna,fetele!
Multumesc pentru incurajari sarut sarut astazi iar a plins mindra trist dar parca mai putin decit ieri...sper sa se acomodeze cit mai repede cu noua gradinita zambet
Conni,sper sa gasiti o gradinita buna si frumoasa pentru Bianca sarut abia astept sa o vad si pe ea mergind la gradi...si pe mami sa ne puna poze cu minunea de boboc trag cu ochiul
Kiki, foarte fericit ce poza faina poza de la patinuar trag cu ochiul mi se pare mie sau Tedy este "bucatica" rupta din tati? foarte fericit
Fetele,inca nu am reusit sa termin curatenia scot limba jenat dar am facut citeva poze cu casuta mea foarte fericit ...scuzati un pic dezordinea jenat ...
O sa pun si poze cind termin de aranjat casa.... zambet
http://picasaweb.google.hu/valik1978/Ca...YPztajtCQ#

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

12.01.2010 7:31     citat 

[b]valiiii e fff frumoasa casuta, s-o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea la maxim [/b] sarut sarut sarut

sus

Denunta
angicut

Copii

12.01.2010 8:17     citat 

Kiki, multumesc pentru detalii zambet
Intr-adevar e greu sa mergi la activitati suplimentare in timpul saptaminii dupa ce ajungi acasa de la servici, doar daca te ajuta cineva , sa ti-l duca; si noi am fost cu Diana 1 an la dansuri si am renuntat, mergeam ba eu ba sotul de 2 ori pe saptamina, si chiar daca era aproape de casa tot era obositor, in afara de asta erau fff multi copii, amestecati incepatori cu avansati si intermediari, nu-ti spun ca si acolo veneau copii bolnavi si am hotarit sa nu ne mai ducem; am ramas numai cu pictura care e sambata dimineata la Palatul Copiilor, o mai sarim si pe asta cind avem altceva mai important trist sau e bolnava.....
Connie, am dat si eu de gradinita asta cind ne-am gindit sa o dam pe Ilinca la gradi particulara, chiar vorbisem cu o dna. la tel sa mergem sa o vizionam, intre timp insa ne-am razgindit si nu am mai ajuns.
Pupy, imi place mult casuta voastra ! Sa o stapiniti sanatosi!
Rela, voi ce mai faceti? Zuza? Danielle?

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

13.01.2010 9:05     citat 

----------
pupy a scris:
mi se pare mie sau Tedy este "bucatica" rupta din tati?
----------

nu ti se pare deloc. chiar asa e. zambet sarut

casuta e superba si aveti si ceva teren. felicitari!

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 15 ani, 9 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 2 luni

13.01.2010 12:07     citat 

Pupy este foarte frumoasa casuta.S-o stapaniti sanatosi sarut sarut
Kiki ai un baietel frumos foc sarut sarut

sus

Denunta
danielle13

Copii
H: 15 ani, 1 luna
R: 13 ani, 7 luni

13.01.2010 12:47     citat 

buna dragele mele cafengioaice sarut
abia de ieri am si eu calculator probleme tehnice si m-am saturat de stricaciuni se pare ca anul l-am inceput tot cu stricaciuni trist
va doresc ca anul asta sa va aduca sanatate , fericire si tot ce va doriti alaturi de cei dragi voua sarut sarut sarut

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

13.01.2010 8:59     citat 

buna seara!
am fost sa vad gradinita.... hmm nu sunt asa incantata, a fost prima si poate imi spuneti voi dc asa sunt majoritatea sau sunt si mai bune..., sala de mese cam mica (n-or manca toate grupele odata) somnul in aceleasi camere in care isi desfasurau activitatea, scoteau mesele si bagau patuturile....; avea bucatarie proprie, zilnic asistenta medicala, doctor care vine lunar.....

sus

Denunta
angicut

Copii

13.01.2010 10:19     citat 

Connie, ce pot eu sa-ti spun, ca la fetele mele care merg la gradi de stat, ei maninca in clasa la masute cu cite 4 scaunele, iar de dormit dorm in aceeasi clasa in care isi desfasuara activitatea, iar patuturile se desfac din dulapuri foarte fericit cred ca asa e cam pe la toate gradinitele de stat, nu stiu insa si la particular daca tot asa este.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii

14.01.2010 8:53     citat 

noi suntem la gradi particulara. locul de luat masa este la parter. se mananca in 3 serii pt ca sunt ceva mai mult de 200 de copii in gradi. dorm in aceeasi sala unde isi desfasoara activitatile in timpul zilei. cei mici dorm pe paturi de 10 cm inaltime, de fapt niste saltele (am vazut si la pupy la fosta gradi la fel) cu picioare. de la anul vor dormi pe fotolii extensibile mai inalte.
aici exista o doctorita care ii consulta in gatut dimineata la sosire, ii pipaie pe copii de febra, accepta dicutii cu parintii daca acestia au intrebari, face recomandari. sta zilnic pana la ora 12 la gradi. exista logoped si psiholog de 2 ori pe saptamana. activitatile se tin jumatate de zi (pana la masa de pranz) in limba engleza. in grupa lui tedi sunt 18 copii de dimineata, asistati de 2 educatoare si profa de engleza. unul din copii este autist si vine pt socializare in grupa, asistat de un psiholog extern. dupa masa de pranz raman max 10 copii, cu una din educatoarele de dimineatza. pana acum venea o alta educatoare, dar e in concediu prenatal de luna asta.
ce sa zic? si eu aveam o gramada de intrebari la inceput si sa nu mai zic de nemultumiri. despre personal... daca am o problema o rezolv cu directoarea, dar in general nu am de ce sa ma plang. cand simt ca se intampla ceva, pur si simplu intreb, ne consultam si rezolvam.
avem probleme cu un baietel extrem de agitat, de care toti parintii sunt nemultumiti. ne-am plans cu totii de el (din cauza faptului ca puii nostri imprumuta expresii si comportament neadecvate de la baietelul acesta) si din cauza faptului ca e atat de agitat, atentia educatoarelor se indreapta prea mult asupra lui, ceilalti uneori fiind defavorizati. acum el merge la consiliere psihologica si se pare ca in ultima vreme s-a mai calmat.
hai ca am scris o gramada, poate ca sa-mi pun si eu in ordine gandurile despre gradi. jenat rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: