· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
ionelita

am nascut deja!

18.12.2009 9:22   Lista gravidutelor (371)  citat 

Biencut , Bjulika ,Madalinacret , si mamicutzelor din top!

Ilicutz ,SiminaB , Mamiyasmi , sa va traiasca puiutzii !

Bun venit eu_madyyy , adrianaBuc sarcina usoara si bebei sanatosi va dorim. sarut sarut

(15 )

Biencut 39------------------------------------------- Bucuresti, DPN 25.12.2009,baietzel Mihai, 31.10.1978
Bjulika 38------------------------------------------- Bucuresti, DPN 05.01.2010,baietzel Alexandru, 21.11.1981
Madalinacret 37------------------------------------------- DPN 13.01.2010, baietzel Casian Radu ,13.07.1978
puimihai 33.......................................................Focsani , DPN 23.01.2010 , fetitza Ana Maria
hely 32..................................................................Brasov, DPN 15.02.2010, fetitza
Angelll 32------------------------------------------- Italia, DPN 16.02.2010, fetitza Annamaria, 26.06.1983
Roxanne 31-------------------------------------------- DPN 22.02.2010, fetitza
vicky22 30------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23.02.2010, baietzel, 11.11.1987
hermine 30------------------------------------------- Timisoara, DPN 25.02.2010 , baietzel Dominik Nicholas
nicom2002 30............................................................Brasov, DPN 03.03.2010, 02.02.1981, fetitza
Ana_348 30------------------------------------------- Bucuresti, DPN 04.03.2010, 25.09.1979, fetitza Diana
freedelia 29............................................................DPN 08.03.2010, 19.07.1978
0911 29----------------------------------------------- Arad, DPN 08.03.2010, fetitza , 09.11.1979
ancuta_anca 28............................................................Braila, DPN 14.03.2010, fetitza , 06.02.1979
mireaadrianaflorina 28..................................................Bucuresti, DPN 14.03.2010, fetitza ,30.04.1984

(23 )

Vipera 27............................................................DPN 20.03.2010, Dr Mitran, Sp. Giulesti
Mihaela29 27............................................................Vancouver , DPN 22.03.2010, baietzel
ferre 26............................................................DPN 26.03.2010, baietzel
mimosita 26............................................................Timisoara, DPN 27.03.2010
andreea4oana 26.............................................................DPN 24.03.2010, fetitza
bebezola 25.............................................................Cluj Napoca , DPN 31.03.2010 , fetitza
suzica 25.............................................................Motru , DPN 01.04.2010 , baietzel
ionelita 24............................................................Vaslui, DPN 08.04.2010, baietzel Cosmin, 18.02.1984
byu 24............................................................Iasi, DPN 08.04.2010, baietzel Iulian David
krmnn 24............................................................DPN 09.04.2010, fetitza
22ra 23............................................................Ploiesti DPN 16.04.20010 , fetitza Ilinca Maria
laura_feelings 23.............................................................Focsani , DPN 11.04.2010
claudis 22............................................................Bucuresti, DPN 23.04.2010, baietzel Matei 12.08.1980
cristina79 20............................................................DPN 12.05.2010, baietzel Sebi
codrina 20............................................................Arad ,DPN 12.05.2010 , 12.08.1980
Sweety_Karina 20...............................................................Iasi, 12.05.2010, baietzel
ana_lou 19.......................................................Grecia,DPN 14.05.2010
ralu_rx 18............................................................Arad, DPN 23.05.2010, baietzel 17.05.1978
karina_swe 18............................................................Sweden, DPN 25.05.2010
anika29 17............................................................Iasi, DPN 03.06.2010 , 26.07.1979
ancamonica 16.............................................................Dorohoi , DPN 07.06.2010
DANONINO 15..............................................................Bucuresti , DPN 12.06.2010 , baietzel
luara 14...............................................................DPN 20.06.2010 , baietzel , 14.11.1979

(7 )

ralucutza15 12...............................................................Cluj , DPN 22.06.2010
adrianaBuc 11...............................................................Bucuresti , DPN 11.07.2010 , 27.03.1979
mirelina 10 ...............................................................DPN 17.07.2010
corina2007 8...............................................................Tulcea ,DPN 30.07.2010
eu_madyyy 8..............................................................DPN 03.08.2010, 18.12.1985
mariposa 7 .............................................................DPN 11.08.2010
ralu-mada 6................................................................France , DPN 15.08.2010

16 baietzei 13 fetitze

Sarcina usoara tuturor celor 45 de burticutze, mici si mari, care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii decembrie
eu_madyyy : 18.12.1985

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------

sageata sageata Capitolul anterior: Lista gravidutelor (370)

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 8 luni

18.12.2009 10:48     citat 

seara buna fetele!

am citit ce ati scris cat am prestat eu la draperii! la noi ninge neincetat (n-am mai vazut asa ceva niciodata sincer) dar e atat de viscolit (nici asta n-am mai vazut niciodata)! eu ma bucur ca nici nu mai avem de plecat pe undeva... pana luni cand pleaca mihai la munci dar ... daca as avea nevoie acu de plecat nici n-as avea cum misca vreo masina din loc deoarece toti vecinii sunt acasa si au parcat intr-un maaare fel! a blocat fiecare pe fiecare!
insa e asa frumos ca ninge! imi place ca e zapada in sfarsit! nici nu am sperat la asa ceva!

ionelita sa ai mare grija pe drum! daca plecati cu masina sda aveti alimente, apa, lopatica si mai ales paturi! iti tin pumnii la doctor! multumim ca de fiecare data pt noul capitol!

biencut si tu sa ai grija! iti doresc sa dormi mai bine in noaptea asta! si eu am niste probleme cu somnul! cu pozitiile de dormit (care nu-s mai mult de doua) m-am saturat de dormit ori pe dreapta ori pe stanga! eu care dormeam mai mult asa intr-o parte dar mai mult pe burta ...nu stiu daca ati inteles ceva ...oricum acum nu mai pot adopta asemenea pozitie!

claudis foarte multi bani intr-adevar , ai dat la morfo! si eu am fost pana la Iasi ... si am dat 200 lei cu tot cu CD!

va doresc o noapte buna tuturor!

ce mai ninge domle!
scot limba sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

18.12.2009 10:49     citat 

MAma, dar ati scris ceva in seara asta.
Nicom, eu nu ti-as recomanda vaccinul antigripal. Cel putin dr meu a zis ca vaccinul n-a fost testat sa vada efectul la gravide, sant multe riscuri si nimeni nu stie ce efect ar putea avea asupra fatului. M-a rugat doar sa fiu atenta, sa nu merg in locuri aglomerate, sa mananc multe citrice si sa ma hidratez.
Antitetanos il am facut de multi ani, sper sa fie inca valabil. Dar eu una personal nu risc sa fac vaccinuri in sarcina.

Anika si celelalte, care ma incurajati, va multumesc. Toata viata am fost puternica si lider, nu stiu ce-au facut parintii. Dar uneori imi vine si mie cate un plans, numai perna mea stie. Si azi dimineata, deszapazeam masina si-mi venea sa urlu. Nimeni nici nu se uita la tine, in partea ta. Poti sa cazi pe strada si nu se apropie nimeni sa te intrebe ce-i cu tine. Oricum e nevoie de un barbat alaturi, cat de puternica n-ai fi. Dar si mai important e sa nu-ti irosesti viata alaturi de cineva care nu merita. NU merita sa stai cu cineva care te omoara psihic, doar ca sa nu fii singura. Asta e principiul meu, poate cineva nu e de acord.

sus

Denunta
luara

Copii

18.12.2009 10:52     citat 

Ancutza_anca, vad ca esti harnica. Bravo, tine-o tot asa.
Si apropo de cat a dat claudis, si mie mi se pare mult. Mie Dr. imi face doppler la fiecare echo. Si pentru Buc e mult cat ai dat. Prietena mea a facut morfo ci doppler cu 250 de ron. Si la un medic cu renume in domeniu.

sus

Denunta
luara

Copii

18.12.2009 11:20     citat 

Uraaa, hai ca am reusit sa modific o poza ca sa incapa in avatar. Asa macar vedeti si voi cu cine vorbiti. foarte fericit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 3 luni
Eduard: 10 ani, 7 luni

19.12.2009 12:33     citat 

Luara, sunt de-acord cu tine. Insa dupa ce se va naste bebe, cel tarziu, el va va apropia si va va face sa deveniti mai buni si mai toleranti unul cu altul, ca sa nu mai zic ca vor disparea orgoliile..cam asa a fost si la noi la primul bebe. Aproape ca nu ma mai recunosc si nici pe el..si zic in sensul bun, caci nu ne mai certam din toate nimicurile ca pe vremuri.

Ralu, mi-ai "luminat" seara..asa tare m-am bucurat pt tine! Sincer! sarut sarut

Nicom...sunt inutile sfaturile mele...sper doar ca in concediu, departe de cei care ti-au pricinuit supararile sa redevii fata cu zambetul mereu pe buze, ptr ca minunea aia mica din burtica, merita muuuuuuulte de la tine!sarut

Ionelita, drumul cu trenul e sigur. Tatal meu a ajuns acasa acum 2 ore, cu acceleratul Iasi- Vaslui si nu a avut intarziere nici macar un minut! El a venit de la vaslui cu masina ca sa ne-o aduca (poveste lunga de ce era masina noastra acolo) si a zis ca drumul a fost greutz , dar nu atat de rau ca in alti ani cand chiar ramanea inzapezit. Spre Vaslui inapoi a luat trenul si a fost foarte bine! Intr-o ora era la Vaslui, asa ca ai garantie , de la mine, verificata, ca e sigur cu trenul!
NU stiu daca ai sa mai apuci sa citesti mesajul. Bafta indiferentce hotarati! Bafta si la eco! sarut

pup, burticutzelor! noapte buna!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

19.12.2009 6:16     citat 

Ancutza merci dar n-a ca nu a tinut! plang sau sunt foarte trist De la 4 sunt treza si bantui din cauza durerilor. Si eu eram obisnuita sa dorm semi pe burta si ma bucurasem cand ma acomodasem cu dormitul pe o parte. Asa ca zi meci ca poti si asa ca n-ai dureri ca mine indiferent de pozitie. Si ce dureri...! plang sau sunt foarte trist Deja urasc cand se face noaptea! plang sau sunt foarte trist

Luara esti f frumoasa si-mi place optimismul si felul tau de a vedea lucrurile. sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 8 luni

19.12.2009 8:28     citat 

----------
citat:
neatza fetelor ce va fac bebeii? bebelina mea acuma doarme cand sunt eu la servici sarut ,ieri ma cam suparat putin de nu am prea dormit plang sau sunt foarte trist ,sia gasit locsorul chiar langa vezica,cat sa putut de jos surprins trist de nici sa ma intorc nu am putut ca ma durea burtica trist plang sau sunt foarte trist dar sa linistit pe la 3 dimi surprins va pupam
----------

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

19.12.2009 9:50     citat 

neata fetele!

ionelita sper ca drumul sa-ti fie usor spre iasi! la noi s-a orpit ninsoarea inca de azi dimineata in zori! oricum au anuntat ca vor incepe iar diseara dupa ora 22!

biencut sper ca acum apuci si tu o ora, doua de somn...macar somnul asta de dimineata! mda, recunosc, dorm mult mai mult si mai bine decat tine dar ... presimt ce o sa ma astepte mai incolo! trist

luara ce frumusica esti!!! si ce zambet plin!!! imi place mult cand razi, nu cred ca-s singura persoana care ti-a zis asta! asa ca... nu te opri din a face asta! bebe e tare norocos ca te are ca mamica!

bebezola imi pare rau ca nu te simti bine... sper sa te lase durerile macar pe parcursul zilei!

va pup pe tote, sunt pe-aici!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

19.12.2009 10:14     citat 

Neata si de la noi dragelor.
Un tort si un fresh de la Iulian azi cand implinim 25 saptamani

Noi am dormit binisor azi noapte cu obisnuitele intorsaturi de pe o parte pe alta, dar a fost bine. M-am trezit o singura data sa merg la baie si am adormit usor dupa aceea.
bebezola si mie imi mai face bebe din astea. Ieri cat stateam in picioare mi-a dat cu piciorusul la un nerv ceva cred ca ma durea teribil partea de jos foarte jos si pana nu m-am pus in fund nu m-a lasat.
ancutza cum a decurs treaba ieri cu draperiile?S-a prins ceva?
biencut imi pare rau ca nici azi-noapte nu ai dormit trist poate reusesti sa dormi azi sa recuperezi. E asa nasol sa nu poti dormi noaptea cand toata lumea doarme trist
luara foarte frumusica poza de la avatar. Esti plina de viata. Asa sa ramai. Daca ai si daca vrei sa ne pui poze si cu burtica sarut
ionelita la Iasi este soare si s-a oprit ninsoarea de aseara. Eu cred ca ai sa ajungi cu bine. Abia asteptam rezultatul de la morfo. Sunt sigura ca acuma totul va iesi cum trebuie.
O zi frumoasa la toate fetele si burticile sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

19.12.2009 10:26     citat 

byu la mai multe saptamani sanatoase si cu somn bun! sa fiti ambii sanatosi si frumosi! merge treaba cu draperiile (sunt 5 bucati pt tot balconul)! nu am terminat niciuna macar dar avand in vedere ca-s incepatoare de incepatoare...io zic ca-i super! e mai greu acum la prima ca dupa aia.. celelalte 4 le fac muult mai repede si mai frumos sper! asa-i cand faci un lucru pt prima data! o sa pun poze dupa ce le pun la geamuri! (pt asta trebuie sa puna si mihai sinele pt ele trag cu ochiul )

luara asteptam poze cu burtica!!!

sus

Denunta
Byu

Copii

19.12.2009 10:29     citat 

Bravo ancutza sarut Sunt convinsa ca toate vor iesi frumos. Stii cum e, mai greu la inceput, dar apoi iti intri in mana. Cred ca important e sa le faci cu pasiune si drag zambet Oricum ai timp de acuma daca stai acasa. Cred ca te simti asa de bine zambet

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

19.12.2009 10:32     citat 

intr-adevar byu am o alta stare de spirit acum ca-s acasa! nu-ti mai povestesc si de faza cu zăpada! e cel mai frumos cadou de sarbatori! zambet

sus

Denunta
Byu

Copii

19.12.2009 10:57     citat 

Si mie imi place foarte mult cum e afara. Dar sa stau in casa si sa ma uit afara. Imi place si sa ies dar sa fiu imbracata foarte bine ca daca m-a prins frigul nu-mi mai arde de nimic. Chiar cautam pe internet un compleu de blugi pt gravidute mai gros ca am numai haine subtirele de toamna, nu de gerul asta. Si eu sunt incredibil de friguroasa. Am gasit un compleu format din blugi si vestuta de blugi foarte dragut si am comandat sper sa fie bun si frumos cum arata pe net. Eu ascult ProFM XMas si e o atmosfera foarte frumoasa de sarbatori zambet

sus

Denunta
Byu

Copii

19.12.2009 10:58     citat 

Ce draguta poza la avatar ancutza. Ai o privire si niste ochi superbi sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: