· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

20.12.2009 1:43     citat 

claudis cea care a postat filmuletul 4D a fost ferre.
Sunt tare curioasa sa vad daca bebita meu se ascunde la ecografie cand o sa facem morfo ca de-obicei e foarte dezghetat la ecografii, niciodata nu s-a ascuns. Dar acuma stiu eu ce-i mai trece prin cap de cand a crescut. Sper sa nu-i placa si lui margelutele.
Maine dimineata la ora 8 o sun pe doctora sa vad daca e la spital sa mergem la morfo. Poate reusim sa facem morfo in cele din urma.
Ma apuc sa fac supita de pui si niste carnita de porc cu cartofi la cuptor.
Va pupicesc duulce sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 1:46     citat 

daca nu ma insel ferre sarut a postat filmuletzul sarut sarut claudis sarut sarut de ce tocmai pe 24 il faci?

byu sarut sarut spor la treaba sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 1:47     citat 

a inceput sa ninga iar nervos nervos nervos si ce tareee

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

20.12.2009 2:36     citat 

buna fetelor
sotul meu e in concediu si e mereu la calculator foarte fericit
am citit si eu un pic ce-ati scris

FELICITARI BIENCUT, sa-ti traiasca flacaul! ma bucur ca te simti bine si bebe e cuminte sarut sarut sarut
luara esti a scumpa sarut
byu si laura ce burtici frumoase sarut sarut
ionelita ce bine ca totul a iesit bine la eco! sarut imi pare rau ca lucrezi si duminica trist

va pup pe toate sarut sarut

maine am o zi plina ca merg sa fac triplu test, imi vizez concediul la medicul de familie, il duc la se servici si dupa ora 16 merg la dr. cu rezultatul la triplu trag cu ochiul

sus

Denunta
ancamonica

Copii
ANISIA: 10 ani, 7 luni
IUSTIN: 13 ani, 2 luni

20.12.2009 2:56     citat 

[color=blue]BIENCUT felicitari pentru bebe. Sa fiti sanatosi amandoi.
IONELITA m-am bucurat foarte mult cand am vazut ca e totul ok. Multa sanatate lui bebe Cosmin in continuare sarut [/color]

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

20.12.2009 3:30     citat 

am senzatia ca ionelita a terminat serviciul pe ziua de azi...ai un program tare aiurea macar de te-ar plati proportional!
a inceput sa ninga asa de frumos, pana acum mereu batea vantul, acum nu! ninge cu fulgi maaari si asa de linistit... eu am adormit vreo ora, sotul era pe la comp si eu la tv; cred ca m-au plictisit cei cu politica lor si am atipit! cand m-am trezit, al meu langa mine si afara o ninsoare.... m-am gandit sa va zic voua de ninsoarea frumoasa si sa nu-l mai trezesc pe mihai! jenat dormea tare bine!
am niste pulpite de pui... cred ca fac un piure, mujdei si mamaliguta calda! la desert vreau o placinta de iaurt! e favorita mea!
ce mai ninge!

sus

Denunta
Byu

Copii

20.12.2009 3:36     citat 

Am terminat si eu mancarea.
N-am mai facut carnita de porc cu cartofi la cuptor ca dura prea mult pana se dezgheta carnea.
Am taiat niste muschi de porc si am facut cu cartofi innabusiti cu mujdei de usturoi. Am facut si supica. Inca sunt cu fetita si incerc s-o conving sa dormim dar ea nu prea vrea chiar daca se vede ca ii e somnic. Dar o conving eu pana la urma ca nu mai pot de somn. nervos

sus

Denunta
Byu

Copii

20.12.2009 3:37     citat 

Am mai facut ceva foarte fericit Ca "salata" la felul doi am facut ardei copti cu otet,ulei si apa. E tare buun zambet
Pofta buna si odihna placuta sa aveti dragelor. Va pupam sarut sarut

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

20.12.2009 4:09     citat 

Azi am ajuns si noi acasa azi. Am nascut, cum era prevazut, pe 16 prin cezariana un gogosel de 3920g si 51;5cm. O sa va povestesc mai pe indelete cand ne reluam spatiul. Pupici si sarcina usoara! sarut

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 11 luni

20.12.2009 4:51     citat 

biencut,ilicutz sa va traiasca bebeii si multa sanatate la toti
fetelor eu va citesc zilnic dar nu am timp deloc sa scriu.am primit mobila pt camera fetei si trebuie sa terminam camera de curatat de var ca sa ne apucam de asezat toate la locurile lor.deocamdata toate cutiile sunt in dormitorul meu si imi vine sa urlu cand vad ce nebuneala este,nu am nici pe unde sa ma misc nervos
pup la toate aveti grija de voi si burtici

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

20.12.2009 5:13     citat 

Felicitari, Ilicutz ptr gogosel! Sa ne povestesti si de reactia fratiorului mai mare sarut sarut . Laptic mult si nopti usoare!

sus

Denunta
Byu

Copii

20.12.2009 5:20     citat 

ilicutz felicitari pt grasunel. Cum te simti? Refacere grabnica, laptic mult si bebe papacios sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

20.12.2009 5:26     citat 

ilicutz felicitari!! lapic mult pt bebe mancacios!

sus

Denunta
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

20.12.2009 5:51     citat 

Byu, au zis ca incearca sa vina ai mei de Craciun cu trenul macar, dar sa vedem cum o fi cu vremea...ca n-as vrea sa faca 20 ore pe drum...

Claudis, consultul asta preanestezic a constat intr-o discutie cu doctorita anestezista de la maternitate, am completat niste formulare si m-a consultat (tensiune, greutate, m-a auscultat si m-a pipait pe toate partile). In general mi-a facut un fel de fisa sa stie daca sunt alergica, daca am vreo alta afectiune, din astea... sa stie ea in caz ca am nevoie de anestezie. Eu, cum v-am spus, nu vreau nicio anestezie, dar nu se stie niciodata...daca, Doamne fereste, am nevoie de cezariana ca intra bebe in suferinta fetala sau cine stie ce...
Cat despre dilatatie 8, nu stiu ce fel de anestezie e vorba, dar asa mi-a spus. Ca pot sa ma razgandesc pana la dilatatie 8... confuz

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii
Luca: 10 ani, 6 luni

20.12.2009 5:53     citat 

felicitari ilicut pt bebe, sa cresteti mari si sanatosi sarut sarut sarut sarut sarut
ionelita sarut sarut sarut am primit foarte multe cadouri...si am cam fost in centrul atentiei(eu cu bebica)
pana acum nu aveam cine stie ce dar de azi m-au luat greturile trist e naspa
fetelor sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: