· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 5:56     citat 

buna fetelor sarut sarut sarut

ilicutz sarut sarut felicitari pt gogosel sarut sarut sarut 3920 g prostit prostit prostit un grasan...cum e? doarme?e cuminte? cum te simti dupa operatie? ( eu vreau cezariana....de asta ma intereseaza foarte fericit ) va pupam sarut sarut

angell sarut sarut si noi va pupam...dupa ce termini de aranjat..vrem si noi poze foarte fericit foarte fericit

ancamonica, anika sarut sarut sarut multumesc !!!! va pupam sarut sarut anika...bafta la triplu sarut

anca, byu sarut sarut ce la bunatati pregatiti prostit prostit eu fac acusica o mazare cu carnat sarut sarut sarut

eu_madyyy sarut sarut imi pare rau ca te-au luat greturile trist trist

am terminat bradutzul sarut sarut revin imediat cu poze, nu e prea frumos pt ca anul trecut am aruncat foarte multe din el si eu uitasem , si acum am facut cu ce-am gasit in casa ( nu am mai iesit ).. ochi peste cap ochi peste cap

sus

Denunta
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

20.12.2009 5:58     citat 

Ilicutz, cred ca sunt minunate momentele astea....prima lui zi acasica! De-abia astept sa ne aducem si noi gogoselul acasa! Pup si acomodare usoara unul cu altul acasa! sarut

Eu_madyyy, cand ai greturile? Dimineata sau seara? Eu am avut reprize cand aveam seara si alte perioade cand aveam dimineata. Si tin minte ca era mai bine seara, ca macar aveam ce sa vomit...dimineata erau groaznice.
Daca ai dimineata greturi, am mai auzit ca functioneaza la unele gravidute daca inainte de a se scula din pat mananca un covrig, biscuit, ceva acolo...sa nu fie stomacul gol.
Multa sanatate si fruntea sus! trag cu ochiul Tre' sa treci si prin astea sa simti ca esti graviduta! zambet sarut sarut

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii
Luca: 10 ani, 6 luni

20.12.2009 6:04     citat 

dimineata m-a apucat cand am intrat in bucatarie trist de atunci nu am mai intrat zambet
dar eu sper ca asta a fost doar astazi...maine nu se va mai repeta trag cu ochiul

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii

20.12.2009 6:06     citat 

daca da......voi incerca cu rontaitul de dimineata
merci frumos bjulika sarut sarut sarut

sus

Denunta
bjulika

Copii
am nascut deja!

20.12.2009 6:07     citat 

Asa e, Eu_madyyy, cu bucataria... rad Si eu am ocolit-o cateva luni la inceput...Simteam si cand facea mancare vreun vecin mai jos cu cateva etaje... rad Aaa, si nu mai zic...mi se facea pofta de vreo mancare, sor-mea, draguta, se oferea sa mi-o faca si cand se apuca de gatit mi se intorcea stomacul pe dos de la miros si nu mai mancam... zambet
Ei, dar trec...si-o sa ajungi in trimestrul 2 si o sa te simti minunat! sarut

Anika, multa bafta la triplu! Astepam vesti bune! sarut

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii

20.12.2009 6:11     citat 

fetelor sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bjulika

Copii
am nascut deja!

20.12.2009 6:15     citat 

Hai sa mai pun si eu cate o poza...Uite-mi burta acum 5 zile, sper ca nu sperii burticile mai mici...foarte fericit Pe mine ma amuza ca la mine e total separata burta cu bebe de corpul meu...si in poza se vede o dunga...rad rad

Si uite si pomul meu de Craciun cu luminitele stinse si aprinse:

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

20.12.2009 6:22     citat 

bjulika ce frumoasa burtica si ce mare zambet Arati f bine. Foarte frumos bradutul.
Sper sa vina macar ai tai de Sarbatori. Ei unde stau?
ionelita spor la facut mancare. Asteptam poze cu bradutul.
eu_madyy lasa ca o sa scapi de greturi. Eu la 11 saptamani am scapat de greturi.

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii

20.12.2009 6:23     citat 

nu ne sperie bjulika foarte fericit e foarte frumoasa burtica sarut sarut sarut

sus

Denunta
eu_madyyy

Copii

20.12.2009 6:29     citat 

ai dreptate rad chiar se vede dunga sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

20.12.2009 6:33     citat 

ce harnicute sunteti voi, ati terminat si bradul... foarte frumos...
ce burtica mare aiiii surprins ce ne asteapta... zambet trag cu ochiul
eu am un obicei...nu fac bradul decat in seara de ajun...imi place sa primesc colindatori in timp ce impodobesc bradul si sa miroase casa a bunatatzuri... incep pe la 5 dupa masa si termin pana cand trebuie sa luam cina...abia astept anul acesta sa-l impodobesc pt ca i-am cumparat si Sofiei niste globuri...unul roz cu o barza care are in cioc un bebe, si inca vreo 2-3 mai mari pe care scrie Bebelina...
eu in fiecare an cumpar un glob mai mare, pe care scriu ceva...cand ne-am mutat la casa noastra aveam textul "primul Craciun in Casa noastra", apoi am luat unul in forma de inima cu cristale zvarowski, apoi cu numele nostre, si anul acesta cel mai frumos glob si cel mai nou e cel cu barza...asta e pt micuta Sofia din burtica mea....

filmuletul nu stiu cum voi reusi sa-l pun pe calculator, pt ca nu am programul sa-l citesc...noi l-am vizionat pe dvd la TV, dar calc nu mi-l citeste trist tb sa vad cand are timp cineva sa-mi instaleze programul necesar...
referitor la tx, Ionelita, pe filmulet 4d am dat acolo echivalentul a 225 lei, plus am mai dat echivalentul a 80 lei traducatoarei cu care am fost....
ca taxe la nastere mi-a zis ca se deconteaza totul prin cardul european de sanatate (ceea ce tine de spitalizare etc ) , mai pregatesti cam 150 lei pt anestezist si 500 euro pt medic, deci cam ca si la noi...doar ca majoritatea celor din vestul tarii sunt mai incantate de conditiile, specializarea si tratamentul din Ungaria.
Eu una n-am sa nasc acolo, pentru ca m-am hotarat sa merg la Cluj la clinica privata, insa pentru cate un control paralel poate mai merg o data pana nasc...m-a bucurat faptul ca mi-a zis ca nu am niciun fibrom sarut sarut
nestiind limba, chiar daca ai traducator, e un pic mai greu...imi pun problema ca daca fix cand as avea eu nevoie de traducatoare, ea sa fie ocupata cu alta gravida si tot asa...mai rupi un pic pe engleza, dar termenii medicali cine ii stie....n-as sti sa intreb nici cati cm de dilatare am in engleza... rad
asa ca decizia e luata, Clujul e pt mine...am vrut sa merg sa vad cum e la ei, pt ca din toate femeile pe care le stiu gravide sau mamici, majoritatea au nascut acolo si laudau mult tratamentul de acolo, sau dc n-au nascut , au mers in paralel la controale ...

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 6:51     citat 

krmnn sarut sarut pai e mai ieftin acolo decat la noi rad rad 225 lei 4d...la dr mea e 300, dar claudis a dat 520 prostit prostit
imi place povestea globurilor sarut sarut sarut sarut

bjulika sarut sarut ce murtik maree si frumoasa sarut sarut nu ne sperii sarut sarut
foarte frumos bradutzul sarut sarut sarut , dar mai mult imi plac fluturasii de pe perete foarte fericit foarte fericit sunt superbi ochi peste cap ochi peste cap

byu sarut am pus mancarea la foc, acum descarc pozele...dar cred ca o sa pregatesc capitolul mai intai prostit

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

20.12.2009 6:54     citat 

mai fetelor, neata si din partea mea! rad rad rad rad
acusica am ajuns acasa de la socri! vrem sa va multumim pentru urari! sarut sarut sarut

bjulika ai o burtica fff frumoasa, se distinge clar dunga! sotul cand a vazut poza, a intrebat daca ai doi rad rad rad cred ca inca nu stie ce-l asteapta! la inceputul sarcinii ma intreba cand o sa-mi creasca si mie burta si acum cand o vede imi spune sa nu o mai umflu asa tare rad rad rad rad

ancutza esti o fotomodealaaaaaaaaaa de mama mama! sarut sarut

vreau sa va spun ca am mancat astazi la soric cu covrigi, pana nu am mai putut respira! nici pomana porcului nu mi-a mai trebuit! am baut si o gurita de tuica fiarta jenat !

fetele stati linistite ca nu scapati de mine daca raman in concediu! din contra, nu mai sunt la serv, am timp liber berechet pentru discutii foarte fericit !

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

20.12.2009 6:56     citat 

bine-ai venit adriana! multam pt aprecieri! zambet sa ne arati si tu poze cu burtica!!!! de cand iti zic! foarte fericit

uitati aici ce-am facut noi acum! (si mai facem una imediat s-o punem pe-afara usii)

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

20.12.2009 7:02     citat 

krmnn ce frumos faceti voi in fiecare an cu globurile zambet E ca o traditie,nu?
ancutza foarte frumoasa coronita
zambet Ce atmosfera frumoasa de sarbatori zambet
adriana sa-ti fie de bine, ai grija cu stomacelul sa nu-ti faca probleme.
Pe mine m-a luat o pofta de dulce de nu mai pot prostit prostit prostit
Astept sa vina dupa Anisia (asa o cheama pe fetita) parintii ei sa iesim si noi la o prajitura.
Maine tb sa-mi vina si compleul de blugi pt gravidute. Abia astept sa vad daca e asa cum arata pe site.
Va pupacim!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: