· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani, 1 luna

19.12.2009 8:00     citat 

Multa sanatate lui bebe si tie refacere grabnica! sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

19.12.2009 8:05     citat 

Am revenit zambet
Am reusit sa il urnesc pe sot si am fost un pic la plimbarica pe bulevard..Ce frumos scartaie zapada sub picioare.....Dar e friggg..Noroc cu cizmele imblanite, haina groasa si caciula de rusoaica .. foarte fericit ca altfel surprins
Ce frumos au decorat oamenii beculete prin balcoane si pe la geamuri...Spirit de sarbatoare nu alta ...Au trecut ceva ani de cand am avut asa multa zapada inca dinainte de craciun...Ne-am amintit si cum inghetam in tinerete atunci cand nu aveam masina si ieseam la plimbare ca sa ne vedem apoi trebuia sa ma conduca acasa sarut ..Doamne ce trec anii...Nu stiu cand au trecut 10 ani... prostit

Bravo Nico...Ce te poate binedispune mai mult decat shoppingul pentru bebe sarut

Ce vesti bune ionelita..De fapt nici nu aveau cum sa fie altfel sarut ..Bine ca ai ajuns acasa cu bine..La stiri tot spun ca sunt trenuri intarziate...Si alte doua gravide au fost luate pe sus una cu elicopterul si alta cu snowmobilul pentru ca masina de salvare nu avea pe unde trece surprins

Deci luni asteptam cateva randuri de vesti bune..De la tine Alina ,de la Byu... si Ralu.. Bafta fiecareia sarut sarut sarut

Da..Am fost o harnicuta.. jenat La curatenia generala am sters doar praful..Acum am facut mai mult si ma resimt la sale scot limba ..Sper sa treaca repede ...Masajul magic al sotului face minuni de fiecare data.. prostit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

19.12.2009 8:23     citat 

claudis sa-ti fie de bine plimbarea! la fel si tie bjulika dar nu te mai obosi asa... am fost si noi pe-afara, am obosit teribil cu mersul prin zapada! dar stiu ca-i super!

de maine incepem saptamana 29!!!!!!!!!!!!!!!!!! asadar am facut poze! placerea lui mihai! foarte fericit rad sa va arat:

sus

Denunta
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

19.12.2009 8:26     citat 

Ce bombonica roz esti, Ancutza! sarut Esti tare frumoasa si fericita! Maine pupam si domnisorica pt schimbarea saptamanii zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.12.2009 8:29     citat 

claudis sarut sarut ai mai iesit la plimbarica? la noi sunt -16 grade prostit prostit prostit ...a avut si trenul nostru cand ne-am dus intarziere 30 min...dar am ajuns la timp trag cu ochiul ..pupi sarut sarut

anca sarut multumesc!!! nu am facut poze...mi-a masurat doar ventriculi ( nici nu mi-a luat bani) sarut sarut ...cum ianuarie? rad rad rad rad te prinde craciunul fara draperii? rad rad rad

bjulika sarut :xpupi sarut ...da, ai cam ramas cap de lista foarte fericit foarte fericit dar faza cu "nu simt ca se apropie momentul"mi-a adus aminte de o intamplare cu sora mea mica rad rad rad.....pe 16 sept am fost la ziua ei, si toti ii spuneam ca ce bine ar fi ca bebe sa vina azi ( adik chiar de ziua ei ) si ea ne spunea "nu, nu simt ca e momentul...mai sta acolo bebe" rad rad si a doua zi dimineatza i s-a rupt apa rad rad rad

sper sa nu fiu cobe rad rad rad

eu _ madyyy sarut sarut , cu placere iubita sarut sarut ce-ai facut de ziua ta? ai primit cadouri? sarut sarut

eu si bebe Cosmin pupam totzi bebeii si mamicile...ne bagam in patutz sa ne uitam la "singur acasa 3 "

sus

Denunta
bjulika

Copii
am nascut deja!

19.12.2009 8:30     citat 

Claudis, mi-ai starnit amintiri si nostalgii... rad ai dreptate, oare cum rezistam in ger cumplit numai sa ne pupam un pic? rad
In alta ordine de idei, ai grija cu mijlocul, protejeaza-ti-l cat poti acum pt ca mai tarziu in sarcina n-o sa mai treaca durerea nici cu mama masajului...trist

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.12.2009 8:31     citat 

anca sarut sarut ce mumusica mai esti mami....cum zice bjulika o "bombonica"pupam dulce si bebelina sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

19.12.2009 8:33     citat 

Multumim fetelor sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
ionelita ma bucur foarte mult ca esti bine. Asa ma si asteptam sa fie sarut sarut
E bine ca ai fost cu trenul, ai inghetat in tren? Ii asa frig? Si eu am o problema la picioare ca inghet una doua chiar daca am cizme imblanite. Mai ales cand stau pe loc. Cum a fost cand l-ai vazut iar pe bebe?
Mai pune poze cu burtica. Asa-i ca seamana. Si mie mi se pare ca seamana burticile noastre chiar si la forma. Cum misca Cosmin? Iulian imi mai trage cateodata vreo doua in vezica atunci cand stau in picioare de nu mai pot.
In seara asta iar am avut sesiune de distractie. Am stat pe spate si mi-a miscat burtica in toate partile si s-a deformat. Ce se mai juca printisorul.
alina sarut sarut sarut sarut Bafta luni la doctor. Asa e nu prea am pus pe mine decat 4-5 kg pana acuma. Se pare ca inca n-am mai crescut in greutate. Ciudat pt ca burtica tot creste.
bjulika foarte frumos ca ai umblat. Nu ti-a fost frig? Mie mi-e groaza de frig chiar daca-mi place zapada.
adriana sa te simti bine la socrii sarut
ancutza ce bine iti sta in zapada sarut sarut Chiar ca iti place la nebunie sarut sarut
claudis ma bucur ca ati iesit. Intradevar e foarte frig, ma repet. Trebuie sa ne imbracam foarte bine.
O seara frumoasa in continuare dragelor sarut sarut sarut

sus

Denunta
bjulika

Copii
am nascut deja!

19.12.2009 8:35     citat 

Ionelita, nu cobi in seara asta!!! Dintre toate serile numai asta nu e buna pt ca are sotulica petrecerea de Craciun la firma si nu-i acasa pana spre dimineata...plus ca o sa bea si el cate ceva acolo...foarte fericit El m-a intrabat cand sa plece daca sa ia masina sau taxiul si eu i-am zis sa se duca cu taxiul sa se distreze si el cu baietii...zambet
Odihna placuta si tie si lui bebe Cosmin!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

19.12.2009 8:51     citat 

Anca sarut ce poze frumoase ti-a facut sotul zambet Am uitat aspectul asta ...Poate data viitoare sa fac si eu ..Nu prea am facut poze in sarcina pana acum. ..

Ionelita...A trebuit sa ies ca nu am iesit deloc de cand a nins..Iar astazi a fost prima zi cand mi-a venit sotul acasa mai devreme si l-am putut indupleca...Asa ca am profitat foarte fericit
Vizionare placuta sarut

bjulika..Si eu ma intreb.... jenat scot limba Ai dreptate cu mijocul...Dar nu m-am putut abtine sa nu imi pun un pic amprenta..De sarbatori trebuie sa stiu ca e curat luna..Am un fix... rad apoi mai " subtire" ..De la anul pana nasc sa faca altii rad

Byu ..da frig...chiar ger.....Chiar trebuie sa faceti cumva sa va luati UGG..Pe cat de " uratele" pe atat de calduroase...Nu exagerez cand va spun ca am umblat 30 minute prin zapada si mi-au ramas picioare calde ca acum cand stau in casa
Eu nu mai renunt la ele niciodata..Parca au fost create pentru mine rad

Eu acum va pup pe toate si ma retrag.....Sper sa dormiti bine in seara asta burtici mici si mai ales burtici mari sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

19.12.2009 9:05     citat 

bjulika sarut sarut bine, nu in seara asta rad rad rad citeste maine mesajul rad rad rad te pupam sarut sarut cum de nu te-ai dus si tu la petrecere?

claudis sarut sarut cum, atatea zile nu ai iesit din casa? eu daca nu ies o zi la aer , mor de durere de cap prostit prostit

byu sarut sarut o sa fac poze si o sa va dau, momentan nu am jenat jenat
numai la picioare byu mi-a fost frig, in rest ok socat
am avut si eu acum vreo 2-3 seri o seara ca a ta, am povestit, cand facea numai valuri pe burtik Cosmin sarut sarut sarut , ne minunam cum se ridica burta sarut

pup , fug in pat ca sa terminat publicitatea sarut sarut
pe maine sarut sarut somnik usor sarut

sus

Denunta
bjulika

Copii
am nascut deja!

19.12.2009 9:10     citat 

Ionelita, eu m-as fi dus... rad dar fiecare cu colegii lui de serviciu. Si eu am fost anii trecuti cu ai mei, el cu ai lui...anul asta (surpriza) insa eu mi-am ratat petrecerea de Craciun... rad rad

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

19.12.2009 9:33     citat 

va multumesc fetelor ca v-a placut "şutingul" meu de azi!! adevarul ca am si un fotograf tare trag cu ochiul

bjulika rad sarut multam fain de "bombonica roz"!!! asta mi-a amintit cum imi povesteste mama de fiecare data cand are ocazia: cand m-am nascut eu, la maternitate mi se spunea "roz bombon de mentosan"!!! jenat rad pt ca eram asa draguta cu obrajii roz si un perisor alb in cap!!! nu mai zic ...aveam 4 kg la nastere s iam slabit 100 grame pana sa ies din spital!! tineam de-atunci sa am o silueta de invidiat!!! rad rad rad rad

ionelita ce zici tu acolo...fara draperii la balcon?! zambet noi trebuie sa punem de-acum incolo perdele si draperii in toata casa pt ca nu avem decat jaluzele! am precizat ca pe 15 decembrie (cand a inceput ninsoarea) noi am implinit un an in casa noua? ... le facem pe toate in ordinea prioritatilor, asa ca ele sunt acum la rand! scot limba acum imi fac scoala cu cele de la balcon ca e un material mai grosut si ... cand oi ajunge la perdelele si draperiile din casa... o sa am ceva experienta! asa m-am gandit eu! zambet aaa sora mea mai mica e nascuta pe 17 septembrie! scot limba

apropo de draperie! rad am ajuns sa pun rejansa la prima parte din ea (are 5 parti) foarte fericit adica sunt aproape de terminate la prima parte! dar nu cred ca termin azi! zambet am tot timpul...cred! de-acum observ ca ma misc mult mai repede! zapada asta ma tine in loc! rad rad tot pe-afara, pe-afara!!!

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

19.12.2009 9:38     citat 

Fetelor va multumesc din suflet la toate si va doresc sarcina usoara in continuare! sarut sarut sarut
Se pare ca bebele meu e mare hotoman. A stat pitit si linistit facandu-ma sa cred ca-i place mai mult in burtica si uite hop deodata s-a razvratit!
Cred ca s-a speriat de eventualitatea unei nasteri provocate sau ca l-am amenintat ca ma pun in cap ca sa schimbe pozitia sa pot dormi si eu fara dureri! rad
Ionela, sa inteleg ca totul e ok cu bb? Ma bucura nespus ca ti-ai luat o grija si ai ramas si cu banii in buzunar.
Bju hai ca scapi si tu curand si ai sa vezi ca va fi mai usor decat speri!
Vroiam sa va scriu la toate dar e greu de pe tel si uit pana una alta ce si cine a scris.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

19.12.2009 10:06     citat 

biencut dar tu esti o eroina măi mamă măi! ai nascut azi si esti in asa o verva... as vrea si eu tot asa sa fiu dupa ce nasc! imi dai un curaj! serios! sa aveti grija de voi acolo si sa mergeti curand acasa! faceti sarbatorile cu toata lumea la.. aer, ca sa zic asa! rad in noaptea asta vei dormi mai bine, sa inteleg? zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: