· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

19.12.2009 10:32     citat 

Desigur ancuta, am scapat de durerile inghinale si o parte din burtica asa ca sunt aproape fresh. zambet
Sa de-a domnul sa ai o nastere rapida cu un travaliu extrem de usor.

Noapte buna fetelor! sarut sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 9 luni

19.12.2009 11:46     citat 

adica, Biencutz. ai nascut???

Felicitari!!! cum iti este esti ok, da? si bebe? cum a fost?
pupici zambet sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 9 luni

19.12.2009 11:51     citat 

Biencutz, FELICITARI!!!!!!!!! Sa aiba pofta cel mic de laptic de la mamica si ma bucur ca ati trecut cu bine peste acele momente de neliniste. Te admir ca esti puternica..chiar esti! Te puuup, scumpa mamica! sarut sarut

Ionelita, mi-ai dat si tu o veste buna cu bebele tau ca nu te-a mai ingrijorat de data asta sarut sarut

Noapte buna de la Iasi! puup

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

19.12.2009 11:57     citat 

Biencut ma bucur ca in noaptea asta o sa dormi mai bine si ca esti mai fresh sarut sarut sarut Cum a fost? Ai facut epiziotomie? Cum te simti?
Ancutza esti o dulcica si in poza de la avatar. Ai spor nu gluma sarut
karina ai mai fost la cosmetica?
Noapte buna dragelor sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
puimihai

20.12.2009 8:20     citat 

neata! si-o cafea fara cofeina trag cu ochiul

mami biencut cred ca alapteaza la ora asta...asa-i mami?? sarut
de-abia astept si eu (sa dea DD sa fie laptic si de data asta) momentul acela zambet
deocamdata a mai trecut cu chiu cu vai o noapte luuungaaaa....cu f.putin somn .
Azi intentionez , cu toata zapada de afara, sa ajung in oras pt. a-mi cumpara cele necesare de "bagajel"...tot aman, tot aman...pana cand oare?!
o duminica frumoasa si linistita doresc la toate burticile !!
p.s. laura, "vrancea"...cam vag foarte fericit unde anume? zambet si te intreb si eu ca si fetele, unde sunt 9 kg asezate pe tine??????? prostit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 9:09     citat 

buna dimi si de la noi sarut sarut sarut

puimihai sarut sarut multumim de cafelutza trag cu ochiul trag cu ochiul si spor la cumparaturi sarut sarut poate ne arati si noua achizitiile foarte fericit

karina sarut sarut e tare scump David sarut sarut sarut va pupam sarut sarut

biencut sarut sarut dupa atatea nopti nedormite, sper ca ai reusit sa te odihnesti si tu sarut sarut sarut esti " eroina " noastra sarut sarut sarut ti-a venit lapticul? va pupacim sarut sarut

anca sarut sarut sunteti niste mumusei in poza de la avatar sarut sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

20.12.2009 9:22     citat 

Neata si de la noi frumoase gravidute,
puimihai servim si noi o cafelutza fara cofeina. Spor la cumparaturi. Trebuie sa fie tare placut sa cumperi pt bebe.
biencut cum esti azi, dar bebe?
ionelita sarut sarut
Mergem si noi la cumparaturi pt cadouri de Craciun la persoanele dragi.
Va pupam si va uram o zi superba si nu prea friguroasa zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 9:38     citat 

byu sarut sarut spor la cumparaturi sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 10:06     citat 

ancutza si adriana sarut sarut sarut sarut felicitari pt cele 28 saptamani implinite sarut sarut sarut sarut sa fiti sanatoase si sa faceti bebeline asa mumoase ca voi sarut sarut sarut eu si bebe Cosmin va pupam sarut sarut

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 10 ani, 9 luni
Teodor: 13 ani, 10 luni

20.12.2009 10:47     citat 

Puimihai sunt din Focsani. In momentul asta am 64,5 kilograme deci am plecat de la 55,5.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

20.12.2009 10:55     citat 

buna dimineata...
fetelor, ieri am lipsit, am fost in Ungaria la un eco si vad ca in lipsa mea s-au intampplat multe....
Felicitari, BIENCUT, chiar ma gandeam dimineata ca ziceai ca duminicate internezi....deci a venit mai repede...Bravo...bine ca ai scapat, daca mai ai energie sa si raspunzi pe net , esti de 3 ori femeie...Sa-ti traisca bebelusul, sa pape bine, si tu sa te refaci repede...ma bucur ca ai scapt repede, si-mi pare rau ca n-a fost chiar usor...
Cum ai nascut , cu sau fara epidurala?
te pupam si-ti dorim recuperare rapida...

ionelita, ma bucur ca toate sunt bine...

eu sunt tare fericita, pe langa ca am venit acasa cu un filmulet de 20 miute cu bebelina si o poza, medicul din ungaria mi-a spus ca nu am nici un fibrom uterin, s-a uitat foarte atent pt ca i-am zis ca ultima data era cam de 4,5 cm si n-a vazut nimic, a zis ca nu avea cum sa nu-l vada daca exista....asa ca fie a fost si a dispuarut ( ceea ce-mi doream nespus ) fie n-a fost si s-a interpretat a fi pana acum....
nu conteaza , imp e ca nu mai este, ca sarcina e bine, bebelina e superba , doar un pic obraznica pt ca se tot ascundea de dr...plus ca-si punea mana pe fata si pe urechi, era la ora de somn, nu i-a placut la eco de data asta...am vazut-o in plina actiune , se intoarce peste cap dintr-un loc al burtii , in altul unde nu se vede mai deloc, ca in filmele cu acrobati...statea ghemuita cu mainile s picioarele prinse la un moment dat de placenta incat nu vedeam decat spatele de la ea....foarte mult ne-am distrat din cauza asta....
ce e imp e ca in felul asta am toate sansele sa nasc natural cu epidurala ( si apropo , cand am intrebat cat costa acolo nasterea cu epidurala - a zis ca acolo toate sunt cu epidurala...exc sunt cezariene...zambet )

hai ca m-am intins...ca o paranteza, iar ati scris mult pana am revenit eu,...
sa aveti o duminica frumoasa...
mai intru mai tarziu zambet zambet

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 11:15     citat 

krmnn sarut sarut ma bucur ca bebelina e bine sarut sarut sarut ,poate reusesti sa ne pui si noua filmuletzul sarut sarut sarut
te-ai hotarat sa nasti acolo? cat te-a costat eco?

sus

Denunta
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

20.12.2009 11:51     citat 

'Neatza, fetelor! jenat Eu acum m-am sculat...pt mine acum incepe ziua...foarte fericit
N-am prea reusit sa dorm azi noapte, insa am dormit dusa-dusa dimineata. Chiar m-am mai odihnit dupa multe nopti nedormite.

Biencut, cum te simti? Cum se simte bebelinul? Trebuie sa fuga tati sa-i ia baiatului cadou de Craciun!!! Si tre' sa-i faci traistuta sa se duca cu colindul! O sa fie flacau pana la Craciu... rad rad Multi pupici, dragilor, si sa ne dai poze cu MIhaita cand poti. sarut sarut

Puimihai, multumim de cafeluta si spor la cumparaturi! Sotul meu inca doarme ca a venit f tarziu azi noapte...petrecaretul! foarte fericit Dar poate vrea sa ma scoata un pic si pe mine prin oras dupa ce se trezeste.... foarte fericit

Byu si tie spor la cumparaturi! Noi am hotarat ca anul asta sa nu mai luam cadouri de Craciun...oricum nu ne intalnim cu cei dragi anul asta sa le dam cadourile si nici nu vrem sa cheltuim ca avem cheltuieli imense... jenat foarte fericit Pe de alta parte te invidieeeez....trist Imi placea sa cumpar cadouri...trist

Ancutza si Adriana felicitari pt schimbarea saptamanii (ma iau dupa Ionelita, care stiu ca-i mereu pe faza! trag cu ochiul ). Sa fiti sanatoase si sarcina usoara in continuare! Iar frumoaselor bebeline, sa fie cuminti in burtica acolo, sa creasca si sa va intalniti cu bine in martie! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 11:58     citat 

bjulika sarut sarut sarut ma bucur ca ai reusit sa te odihnesti sarut sarut sarut si plimbare placuta daca se trezeste sotul si te scoate la plimbarica zambet zambet

eu mai tarziu fac bradutzul sarut sarut sarut yupi ...diseara va dau poze sarut sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

20.12.2009 12:02     citat 

Fetele noi suntem ok. Pot intra pe net si pt ca bb e somnorici mereu. Aproape ca nici papa nu-i tb! Si cand e treaz daca e satul si schimbat sta si se uita nu plange, nu cere brate, e cumintel tare.
Eu n-am mai apucat sa fac epidurala caci dupa dilatatie 4 nu se mai face si eu aveam 5-6. Mi-a facut epiziotomie iar peste cea veche ca sa-l ajute pe bb caci deja era chinuit. Oricum bb m-a rupt un pic pe col daca am inteles bine,oricum e vb de ceva intern. A durat din acest motiv cusutul o eternitate dar mi-a facut inainte o injectie locala sa nu simt prea mult. Cu toate ca n-a putut sa-mi mai faca epidurala mi-au pus ceva pe branula. Decat nimic a contat un pic un pic si aia.
Lapticul inca nu a venit caci bb prefera sa doarma. Sau mie asa mi se pare ca am inca colostru dar si ala e super benefic! Oricum de acum incepe sa se transforme usor in laptic.
Ancuta spor la draperii. Asteptam poze cu ele!
Carmen ma bucur ca la eco arata ca totul e bine. sarut
Puimihai, as servi si eu o cafeluta. scot limba
Cred ca si lui bb i-ar prii caci prea doarme si asa nu-i tb papa. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: