· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (371)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (371)     
bjulika

Copii
Alex: 11 ani
am nascut deja!

20.12.2009 12:07     citat 

Ma bucur tare mult ca sunteti ok, Biencut! Cred ca esti tare mandra de un bebe asa de cuminte! Dar cand au inceput contractiile? Cand ai chef si timp sa ne povestesti cum a decurs, te rog. Cand s-a declansat travaliul?
Pup si multa sanatate si tie si lui Mihaita!

In legatura cu anestezia, eu am facut consult preanestezic (just in case, pt ca eu vreau fara anestezie), si mi-a zis dr anestezista ca pot sa ma razgandesc pana la dilatatie 8...confuz

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 12:16     citat 

biencut sarut sarut ma bucur tare ca ai un bebe cuminte sarut sarut sa de-a DD sa ramana asa...sa nu se faca plangacios jenat jenat

sus

Denunta
adrianaBuc

20.12.2009 12:23     citat 

Buna fetelor

Biencut, bravo mami! Felicitari! sarut sarut sarut

Am fost ieri sa luam o pulpa din Ghita si pentru ca al meu batbat a fugit aseara la munca (urgente!) nu a avut cine sa imi jumileasca soricul. Acum ma uit la pulpa aia mare ?(e imensa!) si ma intreb cum sa fac sa o bag in bucatarie sa jumulesc la ea (ca e pe balcon). Mor de pofta cu soricul langa mine. foarte fericit

luara, esti tare frumoasa!

ionelita, ma bucur ca bb e bine si ca te-ai linistit.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 12:27     citat 

adrianabuc sarut sarut sarut , pai singura solutie ar fi sa te duci in balcon langa ghita si sa jumulesti si tu ce poti rad rad rad , ca e cam greu sa-l cari tu in bucatarie.....sigur are peste 12 kg, nu?...sa ai pofta...si sa te gandesti si la mine rad rad rad

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 10 luni

20.12.2009 12:42     citat 

buna dimineata si de la noi!

byu, ionelita, bjulika, krmnn multumim de urari si ganduri bune!

servim pe toata lumea cu fresh de portocale care ne place! tocmai am facut si-un suc gustos din mai multe fructe (mere, morcovi, lamaii, grefe si portocale) cu ocazia implinirii a 28 saptamani! practic azi e prima zi din cea de-a 29-a saptamana!

biencut te admir ce sa mai! sa ai laptic mult si un bebe mancacios! asteptam poze cu Mihai cand o sa poti posta! te pupam!

carmen ne bucuram ca esti bine si tu si bebe!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 12:49     citat 

bravo ancutza rad rad rad buna dimineatza la ora 1 rad rad rad rad

multumim pt fresh-ul de portocale.....tot l-am baut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

20.12.2009 12:54     citat 

ce sa fac si io ionelita? rad rad rad asa-i viata cand stai pe-acasa si nu mai ai grija serviciului...azi e duminica... ce sa facem? stam prin pat, mancam... bem fresh-uri... aaa astazi ne-am propus sa facem coronite din crengute de brad! (noi bradul il avem artificial dar am fost un pic prin piata zilele trecute si am luat mai multe crengute de brad cu care vom impodobi usile!)

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 12:58     citat 

anca sarut sarut sarut ce te invidiez rad rad , daca-ti spun ca eu sunt si acum la servici nervos nervos pana la ora 3 nervos nervos ma crezi? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

20.12.2009 1:00     citat 

aoleooo ionelita!!!!!!!!!!!! mai ai vreo doua ore! daca stiam ca esti la serviciu si duminica... nici nu mai aduceam vorba de stat acasa! lasa ca trece repede, ai sa vezi! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 1:04     citat 

in general duminica nu lucrez....doar acum in decembrie ultimele 2 duminici ne-a pus sa lucram...din ianuarie revenim la vechiul program

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

20.12.2009 1:23     citat 

biencut ce bine ca te simti bine. Ma bucur ca bebe e cumintel. Tu ti-ai mai revenit?
ionelita ce rau imi pare ca lucrezi si azi trist Ce program aveti de sarbatori?
ancutza spor la facut coronite, ce frumos zambet Felicitari pt inca o saptamana acumulata.
adriana felicitari si tie pt inca o saptamana acumulata.
krmnn ce frumos ai descris ce facea mititica ta in burtica sarut Foarte bine ca e bine si ca tu esti bine si s-a resorbit fibromul zambet Cum zicea si ionelita poate ne pui si noua filmuletul cu bebelusha zambet
bjulika imi pare rau ca nu va intalniti cu cei dragi de sarbatori trist Nu vin ei la voi?
Noi am ajuns acuma acasa de la cumparaturi. Sotul a si lucrat putin ca recupereaza pt ziua de 31dec. Am luat cate ceva la fiecare care au si costat destul de multisor dar asa e de Craciun. Ce sa facem ochi peste cap

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 1:30     citat 

byu sarut sarut zilele de craciun sunt libera...dar chiar sapt viitoare sunt schimbul 2 adik pana la 8 prostit prostit prostit , sper macar in ajun sa ma lase sa plec mai devreme ochi peste cap ochi peste cap
te-ai miscat repede cu cumparaturile sarut sarut sarut bravo sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 9 luni

20.12.2009 1:34     citat 

Poate va lasa de ajun mai devreme.
M-am miscat repede ca n-am avut de ales. Pt ca trebuia sa mergem s-o luam la noi acasa pe fetita de 3 ani de care v-am spus eu ca am fost bona la ea cand era micuta, si mai stau cu ea cand are nevoie mama ei

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

20.12.2009 1:37     citat 

da, mi-amintesc de fetitza sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

20.12.2009 1:37     citat 

Buna fetele..

M-am trezit tarzior ,am facut ceva ordine prin casa ,v-am citit si acum va salut zambet
Felicitari si din partea mea anca si adriana..Multa sanatate,sarcina usoara si bebici sanatosi sarut
Spor la cumparaturi puimihai sarut ..Era timpul ca numai maine nu i poimaine hehe rad

Felicitari pentru cumparaturi Byu

Ce bine ca toate viitoarele mamici care erau acum ceva timp ingrijorate ( inclusiv eu rad ) au acum vesti bune. scot limba .Bravo Carmen sarut
Nu stiu ce e cu bebicii nostri de nu pot sta locului sa ii vedem si noi frumos... surprins ..Ne incearca nervii de pe acuma... prostit
Astept cu nerabdare video cu bebe vedeta... zambet
A mai postat cineva aici un video 4 d foarte reusit ..Am cautat si eu pe you tube sa ii arat mamei ce inseamna un 4 D dar nu am reusit sa gasesc ceva sa imi placa

Imi cer scuze ca nu imi amintesc a cui era vedeta mica si scumpa scot limba din video postat saptamana trecuta jenat

Nu inteleg cum se fac doar epidurale si cezariene in Ungaria..daca femeia ajunge cu dilatatie mare ..cum a patit binecut si vrea sa nasca natural ?

Abia astept sa vad poze cu bradutul Ionelita..Eu abia pe 24 am promis unul prostit

biencut multumim pentru vestile proaspete si detalii..Parca nu imi vine sa cred inca ca ai nascut..Asa repede a decurs totul... surprins ( cel putin pentru mine)
Sper sa ii vina pofta de mancarica lui bebe.. sarut .Si sa fie tot asa cumintel si in continuare sarut
Refacere grabdnica... sarut Avand in vedere complicatiile se vede ca ai fost pe maini bune..Nu te-au lasat asa si totusi ti-au administrat ceva calmante zambet

bjulika nu prea am inteles ce ai vrut sa spui prin consult preanestezic... confuz Si ce fel de anestezie iti pot face pana la dilatatie 8 confuz [/b]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: