· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (38)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (38)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

25.12.2009 1:48     citat 

La multi ani printesei mele, Christina! Sa fii sanatoasa, fericita si fara griji! Te iubim si suntem mandri de tine! Mami, tati, bunicii si strabunicul te iubesc mult de tot!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.12.2009 1:59     citat 

La noi nu a fost spectaculoasa intalnirea cu bradutul. Ba pot spune ca ii provoaca teama. Ca sa mearga pe hol, unde e bradul, solicita un insotitor - adica paza si protectie. In caz contrar, nici nu se mai misca sau incepe sa tipe/planga. Poate cand va vedea darurile va uita de teama de bradut!

Gaby, dr. mea a prescris Kreon, gentamicina si Biotics. Kreon (pentru digestie, ca un triferment, asa mi-a explicat) - o capsula impartita in 2-3 doze pusa in papa; gentamicina 40 - 0,7ml la 12 ore (tot in mancare sau in lapte; Biotics - 1 plic/zi.+regim si lapte delactozat. La noi a funtionat, mai ales ca era de natura virala. Febra a facut doar in prima zi, atunci cand a vomat.

Metocl. nu am putut sa i-l dau cu 20-30 minute inainte de masa pt. ca imi refuza orice ii dadeam cu lingurita sau seringa (am fortat-o sa ia Imunorezistan vreo 3 sapt., apoi sarurile de hidratare, asa ca doar in mancare i-am mai putut da medicamentele)

Va doresc sarbatori minunate!
Robby, ai un pupic special de la Chris si mama-soacra! sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

25.12.2009 9:36     citat 

Sarbatori fericite!

----------
sailor_moon a scris:
Gaby, dr. mea a prescris Kreon, gentamicina si Biotics. Kreon (pentru digestie, ca un triferment, asa mi-a explicat) - o capsula impartita in 2-3 doze pusa in papa; gentamicina 40 - 0,7ml la 12 ore (tot in mancare sau in lapte; Biotics - 1 plic/zi.+regim si lapte delactozat. La noi a funtionat, mai ales ca era de natura virala
----------

N-am inteles de ce s-a dat antibiotic ( gentamicina) la o boala virala.

Din prospectul Kreonului:
Kreon capsule este indicat in tratamentul insuficientei exocrine, ca de exemplu in fibroza chistica de pancreas, pancreatita cronica, pancreatectomie, gastrectomie totala si rezectie gastrica partiala, obstructie ductala neoplazica, dar si in alte afectiuni. Suplimentarea enzimatica pancreatica poate fi, de asemenea, de folos in tratamentul durerii de natura pancreatica sau in tratamentul pancreatitei alogrefe tardive si al insuficientei pancreatice exocrine la varstnici.

Mi se pare cel putin ciudat tratamentul. Probabil i-ar fi trecut tot asa de bine cu biotics+regim+lapte delactozat.

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

25.12.2009 10:03     citat 

Craciun fericit tuturor sarut
La multi ani tuturor Cristinelor si Cristineilor!
La multi ani,iubita noastra Chris,multi,multi pupici speciali sarut sarut sarut
Intalnirea noastra cu mosul a inceput bine si `s-asfarsit cu un botic(asta ca l-a luat in brate,sau ca am avut 2 cucuvele care se hlizeau de zor-soacra si vecina nervos nervos )si ii tot facea pa-pa sa plece mai repede rad
Poze foarte fericit

ce bine ca a plecat rad

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

25.12.2009 10:05     citat 

Craciun Fericit !!!
multa sanatate si noroc, sa va aduca mosul tot ce va doriti
sa aveti un craciun deosebit alaturi de fluturasii vostri, de sotzi, mame, tatzi, frati, surori sarut sarut sarut
fug sa votez fluturasii

sus

Denunta
CrazyMommy

25.12.2009 10:56     citat 

IN NOAPTEA SFANTA DE AJUN SOSESTE MOSUL CEL BUN, ZANE, ELFI SI SPIRIDUSI IL AJUTA NITELUS SA ADUCA TUTUROR MAGIA SARBATORILOR!VA UREZ TUTUROR SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!
http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxni...re=related

sus

Denunta
GRASANA

25.12.2009 3:25     citat 

HO HO HO

La multi ani Chris! sarut
pupam boticul frumos a lui Roby..ce cadou frumos ai primit zambet
noi am fost la socrul meu la masa si cum am ajuns acasa , Miuna face nani si eu un picut la calculator zambet
va pup pe toate sarut
am votat si eu flutureii sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.12.2009 4:00     citat 

Pupam boticul lui Robby! Ai fost foarte curajos si nu te-ai speriat de Mos Craciun!Si ce daruri minunate ti-a adus! O iei si pe Chris la plimbare in masina ta?

Chris nu a fost foarte fericita de dimineata cand noi am dus-o langa brad sa vada darurile. In continuare e in ostilitati cu bradutul... Si in plus ii era foame copilului, nu? Adica, sa se joace inainte de papa? Cine a mai pomenit? Abia la ora 14 cand am adus-o la somnic ea a inceput sa se joace cu noile jucarii.Asa ca a adormit la 15.30 plang sau sunt foarte trist Oricum, se pare ca bradutul va rezista neatins pana in februarie (abia atunci ma indur sa il despodobesc)...

La multi ani tuturor Cristinelor si Cristianilor!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.12.2009 4:08     citat 

Multumim tuturor pentru urari!
Stiu ca sunteti dupa masa de craciun, dar ce ziceti de

si de

Azi facem noi cinste! trag cu ochiul

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

25.12.2009 4:22     citat 

Craciun fericit fetelor si fluturasilor zambet
La multi Ani Chris ! sarut

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

25.12.2009 9:27     citat 

La multi ani,Chris!Multumim de tratatie,Sailor!

sus

Denunta
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
12 ani, 6 luni

25.12.2009 10:08     citat 

la multi ani !!!!!!!!!!!!!!!!!

azi a nascut prietena si vecina mea un putoi de 2600g................. la 37 de saptamani f frumos nu a mai ramas gravida de pe la 20 de ani cand a pierdut sarcina ,si acum la 36 a aparut mica ei minune,micutul ei Cristian in ziua de Craciun sarut cel mai mic si scump cadou de la mosu

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

26.12.2009 9:23     citat 

Craciun fericit! sarut
La multi ani Chris sarut sarut !

Felicitari Oana pentru prietena ta zambet

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

26.12.2009 7:41     citat 

Ho Ho Ho...primiti colinda????
Deschide usa crestine.......
Craciun fericit si un Nou An mai bun cu sanatate si prosperitate!!!
Mercy Nico de raspuns...de creon sau Kreon...stiam si eu ca sunt ceva enzime pe care le primise puiutul vecinei tot intr o chestie cu varsaturi, febra....
Nu stiu ce sa zic daca am avut febra, cand am ajuns la buni avea 37.6 in fundic...nu i am mai luat temp, dar nici un moment nu mi s a parut ca ar avea...nu stiu starea subfebrila cum se manifesta....ieri 2 scaune, azi 4...legate bine, dar tot cam multe la nr....cred ca de maine renunt la furazolidon....nu am gasit biotics, asa ca am luat de la farmacie Protectis...acu caut sa vad ce e cu el....cica tot picaturi probiotice...

Nici noi nu suntem prea incantati de brad...adica e cam indiferent, daca se apripie de el zice po.. si in momentul urmator arata cu degetelul ca nu e voie...asta dupa ce la 30 min dupa terminarea impodobitului a fost jos de pe masa...bine ca nu a picat pe el
trist trist

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

26.12.2009 7:42     citat 

La Multi Ani Cristineilor...maine parca e Sf Stefan

Noi nu ne am gandit sa ne imbracam in mos, am crezut ca e prea mic trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »