· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista gravidutelor (376)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista gravidutelor (376)     
ionelita

am nascut deja!

01.01.2010 4:03   Lista gravidutelor (376)  citat 

Madalinacret ,puimihai si mamicutzelor din top!

Bjulika , Biencut , Ilicutz ,SiminaB , Mamiyasmi , sa va traiasca puiutzii !

Bun venit noi_trei , florycyka , eu_madyyy , adrianaBuc sarcina usoara si bebei sanatosi va dorim. sarut sarut

(18 )

Madalinacret 39------------------------------------------- DPN 13.01.2010, baietzel Casian Radu ,13.07.1978
puimihai 37.......................................................Focsani , DPN 23.01.2010 , fetitza Ana Maria
hely 34..................................................................Brasov, DPN 15.02.2010, fetitza
Angelll 34------------------------------------------- Italia, DPN 16.02.2010, fetitza Annamaria, 26.06.1983
Roxanne 33-------------------------------------------- DPN 22.02.2010, fetitza
vicky22 32------------------------------------------- Bucuresti, DPN 23.02.2010, baietzel, 11.11.1987
hermine 32------------------------------------------- Timisoara, DPN 25.02.2010 , baietzel Dominik Nicholas
nicom2002 32............................................................Brasov, DPN 03.03.2010, 02.02.1981, fetitza
Ana_348 32------------------------------------------- Bucuresti, DPN 04.03.2010, 25.09.1979, fetitza Diana
freedelia 31............................................................DPN 08.03.2010, 19.07.1978
0911 31----------------------------------------------- Arad, DPN 08.03.2010, fetitza , 09.11.1979
ancuta_anca 30............................................................Braila, DPN 14.03.2010, fetitza , 06.02.1979
mireaadrianaflorina 30..................................................Bucuresti, DPN 14.03.2010, fetitza ,30.04.1984
Vipera 29............................................................DPN 20.03.2010, Dr Mitran, Sp. Giulesti
Mihaela29 28............................................................Vancouver , DPN 22.03.2010, baietzel
andreea4oana 28.............................................................DPN 24.03.2010, fetitza
ferre 28............................................................DPN 26.03.2010, baietzel
mimosita 28............................................................Timisoara, DPN 27.03.2010

(21 )

bebezola 27.............................................................Cluj Napoca , DPN 31.03.2010 , fetitza
suzica 27.............................................................Motru , DPN 01.04.2010 , baietzel
ionelita 26............................................................Vaslui, DPN 08.04.2010, baietzel Cosmin, 18.02.1984
byu 26............................................................Iasi, DPN 08.04.2010, baietzel Iulian David
krmnn 26............................................................DPN 09.04.2010, fetitza Sofia
22ra 25............................................................Ploiesti DPN 16.04.20010 , fetitza Ilinca Maria
laura_feelings 25.............................................................Focsani , DPN 11.04.2010
claudis 24............................................................Bucuresti, DPN 23.04.2010, baietzel Matei 12.08.1980
Sweety_Karina 24...............................................................Iasi, 02.05.2010, baietzel
cristina79 22............................................................DPN 12.05.2010, baietzel Sebi
codrina 22............................................................Arad ,DPN 12.05.2010 , 12.08.1980
ana_lou 21.......................................................Grecia,DPN 14.05.2010
ralu_rx 20............................................................Arad, DPN 23.05.2010, baietzel 17.05.1978
karina_swe 20............................................................Sweden, DPN 25.05.2010
florycyka 19.............................................................DPN 01.06.2010
anika29 19............................................................Iasi, DPN 03.06.2010 , 26.07.1979
ancamonica 18.............................................................Dorohoi , DPN 07.06.2010
DANONINO 17..............................................................Bucuresti , DPN 12.06.2010 , baietzel
luara 16...............................................................DPN 20.06.2010 , baietzel , 14.11.1979
ralucutza15 14...............................................................Cluj , DPN 22.06.2010
noi_trei 14..............................................................DPN 08.07.2010

(6 )

adrianaBuc 13...............................................................Bucuresti , DPN 11.07.2010 , 27.03.1979
mirelina 12 ...............................................................DPN 17.07.2010
ralu-mada 12................................................................France , DPN 25.07.2010
corina2007 10...............................................................Tulcea ,DPN 30.07.2010
eu_madyyy 10..............................................................DPN 03.08.2010, 18.12.1985
mariposa 9 .............................................................DPN 11.08.2010

14 baietzei 13 fetitze

Sarcina usoara tuturor celor 45 de burticutze, mici si mari, care sunt pe listuta!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------

sageata sageata Capitolul anterior: Lista gravidutelor (375)

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

01.01.2010 4:18     citat 

bjulika sarut sarut sarut sarut felicitari mami!!!!!! de cand asteptam vesti de la tine....cum esti? cum te simti? ai laptik? offf...am o mie de intrebari.....imi pare rau ca ai petrecut seara de rev in spital
va pupam sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut si va asteptam acasa
am vazut pozele...e un scump si un grasan...il pupam de o mie de ori sarut sarut sarut sarut

felicitari pt bjulika aici sageata sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight=

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

01.01.2010 4:21     citat 

Multumim Ionelita pentru noul capitol si pentru modificarile din listuta..

Vai..ce sus am ajuns in trimestrul 2..Ma apuca emotiile..Nu mai e mult si intram in trim 3 prostit jenat

bjulika toate intrebam de tine....Ce bebe frumos...Si maricel...Si ce plamani are daca a plans asa repede.. prostit .Felicitari..Sa va traiasca..Sa fie sanatos si sa aibe mult noroc in viata..Sa va bucurati de el sarut
Refacere grabdnica ...Te pupam mamica curajoasa sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

01.01.2010 4:21     citat 

felicitari pt bjulika aici sageata sageata http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight=

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 11 luni
AURA MARIA: 10 ani, 4 luni

01.01.2010 4:26     citat 

Bijulika felicitari!sa-ti traisca baiatul!!!!
Va multumesc ca v-ati alaturat numaratorii...sper ca nu v-am stricat buna dispozitie!Pe de o parte ma bucur ca n-a iesit la toata lumea ca tare m-am contrazis cu aceea pers ca nu cred in felul asta de calcule si parca ma enerva gandul ca la toata lumea iesea...in fine!Ce ne de Doamane-Doamane sanatos sa fie nu ?
Ionelita scot limba pentru noua listutza!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

01.01.2010 4:29     citat 

claudis, corina sarut sarut sarut sarut sarut

bjulika sarut sarut ai nascut miercuri, asa cum erai programata?

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 9 luni

01.01.2010 5:37     citat 

Ionelita , ai o poza cu sotul tau, micuta, tu si mai e o persoana cu trening maro, sau nu am inteles eu bine poza, esti tot tu cumva...? Probabil esti tu, scuze daca nu mi-am dat seama.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 7 luni
Irina Maria: 8 ani, 7 luni

01.01.2010 6:14     citat 

bjulika felicitari pt Alexutu. Cum a fost? Ai laptic?
Ai un puiut tare dragalas. Sa va traiasca si sa fie sanatos. Sa va aduca numai bucurii in viata.
De la ce se datoreaza infectia?
claudis si krmnn felicitaript inca o saptamana acumulata.
ionelita multumim din nou de listuta.
Asa e claudis, si eu ma uitam ce putin mai avem pana in trimestrul III.
0911 poza in care apare ionelita in treining e o poza pusa langa cealalta in care este ea cu sotul ei.
Va pupacim dulce sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

01.01.2010 8:09     citat 

FELICITARI BIJULIKA PENTRU MICUTUL ALEX!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut
ionelita esti superba in pozici sarut sarut
puimihai am vazut ca sunteti o familie tare frumoasa zambet
ancutza draga esti tare harnicuta zambet te felicit.
roxanne iti multumesc pentru urari desi iti raspund atat de tarziu jenat iar de baietel nu mai spun ............este un scump sarut
biencut sarut pupam si puiutul sarut
daca am uitat de unele burtici imi cer scuze jenat
va urez si eu un an nou fericit si implinit !!!si sper din tot sufletul sa aveti parte de cat mai multe bucurii si impliniri sarut sarut
ione draga mea cand am ajuns cu cititul la noul capitol si am vazut listuta m-au trecut fiorii prostit mai am un pic si trec si eu in trim 3.si sunt a doua pe listuta prostit trebuie sa incep sa ma pregatesc sufleteste de acum rad

pupam toate burticile si mici si mari! sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 8 luni

01.01.2010 8:25     citat 

Felicitari!!!!!!!!!

Ai un bebe foarte tare! pare un dur de pe-acum!!! Tu esti ok? te simti bine? cum a fost? vrem poveste! La Multi Ani!!!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 5 luni

01.01.2010 10:04     citat 

bine ai revenit Bijulika cu o asa minune de copil...sa-ti traiasca, sa va bucurati de el si sa-ti revii repede...e superb, asa dulcic...
felicitariiiiiiiii

si eu m-am mirat ce sus suntem pe lista de trim 2..., parca stiu ca atunci cand ajungem in trim 3 incep emotiile tot mai mari... foarte fericit prostit

Claudis, cum te simti cu raceala ? ti-ai revenit complet ? multa sanatate...
ma deranjeaza la media ca nu arata si cazurile care se simt bine dupa tratament in cazul gripei...ne sperie doar pe gravide ca suntem cel mai expuse...eram ingrozita de treaba asta si cand te vad pe tine , vreau sa spui mai multe si sa infrangi mitul ca e cel mai rau lucru care se putea intampla...

referitor la calcule, eu am conceput in luna 7, la 26 ani => 33 impar, dar daca adun 3 + 3, da rezultat par si asa ar confirma fetita din burtica mea...

mai circula un calcul care se referea la varsta parintilor, de fapt datele lor de nastere...si se zice ca la fiecare 7 aniare loc ceva regenerare celulara si in functie de intervalul dintre zilele de nastere ale parintilor puteai concepe fata sau baiat...mie dupa calculul asta imi iese al 2-lea copil baiat doar dc il fac pana anul viitor de ziua mea, in sept , ceea ce e prea devreme dupa o nastere in aprilie... scot limba urmatoarea perioada in care as face baiat ar fi 2014 parca sau 2016 nu mai tin minte...oricum cu mult mai tarziu fata de cat programaseram noi... jenat in intervalul ramas, pot sa fac doar fete...
cine stie cat sunt de adevarate chestiile astea...

eu m-am intors acasa de la munte pt ca nu mai putea sa stau in cabana ....afara ploua torential , nu puteai sa mergi la nicio plimbare, iar de stat intr-o camera si coborat doar la mese deja ma plictisisem...acasa imi gasesc mai multe activitati si in plus mai fac vizite sau ies in oras la o cafea...asa ca ne-am intors cu 2 zile mai repede scot limba

noapte buna

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

01.01.2010 10:39     citat 

buna seara fetelor sarut sarut

am ajuns si noi acum acasa...am fost la un prieten Vasile scot limba scot limba

krmnn sarut sarut imi pare rau ca ti-a stricat vremea vacanta la munte trist trist

suzi sarut mercic sarut sarut sarut
saptamana viitoare urci in trim 3 prostit prostit prostit

byu sarut sarut sarut

alina sarut sarut exact cum a spus byu...in trening tot eu sunt...sunt 2 poze una langa alta, nu am lasat spatiu deloc intre ele ...pup sarut sarut

va pupam si va dorim somnik usor sarut sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

01.01.2010 10:56     citat 

krmnn, imi pare rau si mie de vreme...si la noi a fost f urat, dar de stat i ncasa a fost bine scot limba Azi dim la 4 jum cand conduceam de la rev, era o ceatza groasa si o vreme naspa...de ziceai ca nu-i adevarat. Spune-mi si regula ta sa o testez pe fetele mele foarte fericit

Bjulika, felicitari!!! Aspteam sa ne povestesti tot-tot

Eu sunt in trim III prostit surprins Mi-e o frica maree mareeee.

Era pe-aici un subiect cu bagajul de maternitate...ma duc sa il caut ca am cam uitat...

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

02.01.2010 10:09     citat 

buna dimi sarut sarut sarut

ne-am trezit acum o ora, am papat, si asi vrea sa ies putin din casa , dar, e cam naspa afara, bate vantul nervos nervos ....cred ca ma bag din nou in pat rad rad

va pup sarut sarut

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 1 luna
Dominic Nicholas: 10 ani, 9 luni

02.01.2010 10:21     citat 

La multi ani ! multa sanatate si toate dorintele sa vi se indeplineasca in noul an sarut sarut sarut

Nu am scris demult , Alex a fost racit , mi-a facut febra mare 40,6 dar am reusit sa o scad , si binenteles ca sa prins si de mine ... am bolit o saptamana , apoi au fost pregatirile pe ultima suta de metrii pentru sarbatori .
De o saptamana sunt in prenatal , si e asa de bine ...mai apuc si eu sa fac una alta .
Timpul trece repede si se aproprie termenul nasterii cool pe de-o parte ma bucur , pe de alta parte incepe sa ma ia cu frica , mai ales ca stiu ce ma asteapta scot limba , imi doresc o nastere naturala ( cat mai naturala ) si rapida . Si sper ca la a doua nastere totul sa decurga mult mai usor decat la prima.
Am facut si prima achizitie pentru bebe Dominik, un sling .Zilele astea o sa ma apuc sa vad ce hainute mai am de la Alex , sa le spal si sa le pregatesc , sa fac inventarul sa vad ce mai trebuie.

Bijulika felicitari mami ! refacere grabnica si mult mult laptic !

krmnn e groaznica vremea asta , eu sunt meteodependenta ...cand ploua asa, doar as vegeta .... abia astept primavara .

Referitor la calcule Alex a fost conceput in ianuarie si eu aveam 26 de ani deci 27 si daca le mai adun si pe ele imi da 9 deci se potriveste .

Bebe Domink conceput in luna mai si varsta mea 29 --- 34 daca le adun e 7 deci tot baiat
Se pare ca la noi se potriveste rad

Pupici la toate buritcutele si poate am si eu timp sa intru mai des acum .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: