· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009(172)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009(172)     
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

30.12.2009 12:45     citat 

torturile de cioco sunt preferatele mele si asta arata tare bine socat nu le-ai facut prea devreme pt revelion? la mine nu ar rezista rad

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

30.12.2009 2:27     citat 

Yubi, Anca... mai fetelor, sper ca ati prins si fraza cand ziceam ca nu o las singura...adica o tin doar cu o mana de sub piept. Uite o sa pun maine o poza ca-mi sta sotul acasa si-l pun sa descarce si din aparatul lui. Are libere membrele, dar in rest o tin, mai ales capul la suprafata apei. Am facut baita si in seara asta. Anca nu o bag direct in apa. O pun pe piept si apoi cate putin se trage ea...si cand vad ca face ca elicopterul de fericire o las in apa cu totul- repet, o tin de sub piept. De fapt cu totul inseamna ca o tin intr-un sg punct si ea da din tot ce [poate in apa. Ii place tare mult. Yubi am vazut filmulete inca din timpul sarcinii. Intotdeauna am stiut ca vreau sa fac asta. Tamy...imi spuneai sa caut in oras cursuri de inot...am mai scris...am cautat inca din vara. NU exista in orasul port al nostru pt bebe. Asa ca am citit, am vazut filmulete...Anca de acum in cateva luni bune se exerseaza simtul echilibrului in apa. Nu o las singura...o tin sa nu faca stanga dreapta, dar in rest cat ai mult scufundata. At cand sta pe spate o tin doar de sub cap si sunt pe faza sa nu se intoarca, in rest ea da din membre si se sustine singura. Pe burta o tin de sub barbie si cu vf degetelor cat intra sub piept. Cealalta mana e pe faza sa o prind daca o scap, dar nu s-a intamplat pana acum. O sapunesc abea dupa inot, altfel devine alunecoasa si nu o mai pot tine bine. Am ajuns la concluzia ca voi face asta de vreo 2 ori pe sapt ca in rest vreau sa ma balacesc si eu in voie. Cat sunt cu ea nu ma relaxez, apoi tot cu ea... e greu.
Se observa ca n-am somn, nu? Dar nu termin capitolul, promit.
Urschu... nu mai pot intra asa des ca inainte ca Diana face scandal cateva ore pe zi cand tipa cat poate de tare. Daca o tin pe umar imi sparge timpanul. Azi am fost la socru ca pleaca maine cumnata din tara si ea mi-a spus ca asa copil agitat n-a pomenit. Eu i-am spus ca n-are inca copiii ei si ca mai are timp. trag cu ochiul
Superbe torturile. Poate maine fac si eu ceva de mancare pt revelion. Am fost invitati in oraas la niste prieteni, dar nu cred ca merg cu maraita asta, ca o sa strice cheful tuturor.
Vanilla... am vazut linkul dat de tine, n-am apucat sa intru dar maine imi fac timp. Oricum, nu e numai un mod de a-l intelege pe celalalt, e mult mai mult. E tare complicat, e ca si cand nu sunt copilul ei pt ca seman f mult cu tata- betiv, venea in fiecare seara si o batea pana o baga in spital, eu ma ascundeam sub pat, ea tot pe mine dadea vina, imi zicea ca nu sunt copilul ei , ma batea cu facaletul de cate ori o supara tata, gasea mereu motive sa o faca, iar dupa ce l-a nascut pe frati-miu a uitat ca are si o fata. Isi amintea doar cand luam note mici si era nervoasa sau cand era intrebata de mine si trebuia sa se laude. Crede-ma e tare complicat. Tot ce sunt acum se datoreaza sotului care m-a ajutat sa ma ridic si sa ma redresez...a avut rabdare, m-a inteles chiar si cand fugeam de acasa noaptea si o luam razna... Nu-mi e rusine de ce am fost sau de ce sunt, dar imi e teama uneori sa-mi las fata cu parintii mei. La ei bataia e inca rupta din Rai, chiar si unul fata de altul. O sa intru maine sa vad linkul dat de tine. Eu am devenit tot ce nu a fost si nu va fi ea vreodata si invers. Hai ca scriu un roman despre copilaria mea trista. Daca vreti patanii ca-n Amintirile lui Creanga va povestesc copilaria sotului. De cate ori incepe sa povesteasca se ajunge sa ne tinem de burta de atata ras.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

30.12.2009 9:09     citat 

Ne mutam aici!

sus

Denunta
Pasunica

Copii
Mihai - Cristian: 10 ani, 5 luni
Vlad - Alexandru - vesel, cel mai vesel!
8 ani, 9 luni

30.12.2009 2:52     citat 

----------
vanilla_baby a scris:

un bebe nu are cum sa fie alintat, rasfatat, santajist, manipulator.
si mai cred ca e de datoria noastra sa facem absolul tot ce ne sta in putinta pentru a-l face sa se simpta iubit si acceptat... fara a-i tranti niste etichete care nu au nicio legatura cu realitatea.
parerea mea (simt ca tre sa scriu si asta ca sa nu se simta cineva lezat)
----------

Eu cred ca nu a zis nimeni cu parere de rau ca bebeii sunt alintati si rasfatati....ci doar asa ca o remarca. Sunt sigura ca toate ii rasfatam cat putem de mult si ii alintam pe cat posibil...

Mihaita zice mama..clar..acum sunt sigura scot limba Azi ma striga mame rad Ca ma dezbracam eu intai de hana cand am venit de afara si el era infofolit:)) Va dati seama cat tupeu am avut rad Asa dulce a fost..ca l-am luat in brate si l-am pupat de a iesit galbenusul din el, vorba lui bunica-mea rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: