· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (40)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (40)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

05.01.2010 11:23     citat 

Hey, multumesc , fetelor, ce surprize frumoase ,mi-ati facut azi! Va trimit mii de sarut
Pupacesc toti fluturasii bolnaviori! Sanatate maxima le doresc!
Pup cu mare drag ginerelul papacios care si-a gasit un loc comfortabil in...cratita!

Si mie mi-a spus medicul de familie ca sumetrolimul e antibiotic ochi peste cap

Fina mea a fost ieri la ginecolog pentru mastita (pana la urrma mi-a dat ascultare, macar cu asta). I-a prescris antibiotic si a invatat-o sa se mulga - mai nou o face sotul ei. Si azi mi-a spus ca finutului mic i-a cazut buricul! sarut Maine se duce dr. mea de familie sa il vada (l-am inscris EU la ea pentru ca dr. lor e execrabila! - nu i-a dat nicio analiza gratuita toata sarcina!)
Chris inca se lupta cu mucisorii, dar parca azi nu au mai fost asa de multi. Oricum am aspirat-o abia acum , seara. Si eu i-am pus vibrocil, dar mi-a fost teama si am revenit la apa de mare.
Iar azi a mancat aproape in continuu cate ceva! Nu stiu ce a fost cu ea. Sper sa nu exagereze, totusi...

Va pup si va multumesc inca o data!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

05.01.2010 11:28     citat 

O felie de tort? rad

Ceva racoritor...

Sa va fie de bine!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

05.01.2010 11:30     citat 

Dau eu prima cafea din noul an!

Sa aveti o zi minunata!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 5 luni
Eduard: 10 ani, 8 luni

06.01.2010 12:48     citat 

Sailor, daca Laura a fost prima care ti-a urat La Multi Ani, eu voi fi ultima jenat . Sanatate, copil frumos, sanatos si destept care sa-ti aduca numai bucurii si mult noroc! sarut

Vorbeati de carti..de Ferma Animalelor, va rog sa-mi trim si mie link cu cartea respectiva, caci nu o gasesc pe net sau nu am cautat cum trebe confuz Sar'mana!

Roby stie ce vrea! E hotarat sa lupte pt tzitzi lui, scumpul de el. Iar tu Lily, ai slabit, nu gluma! surprins

Sailor, multumim ptr tavitza cu bunatatzuri..ma servesc cu generozitate din toate.. jenat scot limba

Si DA Sumetrolim este antibiotic, insa unul usor....mi-au confirmat destule cadre medicale.

Pt puiutzii bolnaviori dam si eu si David mii de pupici sa treaca mai repede sarut

Si noi am desfacut ieri bradul , dar nu din cauza lui David , care abia daca s-a atins de el, ci din cauza ca incepea sa se scuture si facea mizerie

Zilele acestea a mai invatat puiul meu cuvinte noi: cau( calu), baca (vaca), chitz, mocov (morcov), buta (burta)...mai sunt cateva dar nu-mi vine in minte. Asa ma pufneste rasul cand il aud rad

Discutati voi de bebei ca se rascoala.....al meu intra in categoria asta, de-mi vine sa-l scutur asa ma scoate din minti cateodata cand il aud plangand din te miri ce...un plans de crocodil, de-mi face creierul pane nervos nervos

In ultima perioada incepe sa ma mire ca am din ce in ce mai multa rabdare cu el,, caci imi revine mereu in minte ce a postat Alina, candva, despre cat de frustrant este ptr ei ca nu se pot face intelesi trist si atunci ma calmez si ma inarmez cu rabdare si incerc sa-l impac distragandu-i atentia cu altceva ce stiu ca-i place.

M-as mai intinde la vorba sa mai povestesc una alta, dar mi s-a pus asa o ceatza pe ochi socat .

Va pup!

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

06.01.2010 8:42     citat 

neatza buba
multumim Nico de tratatie....eu la ora asta vreau cafeluta si un fresh.....
Si noua ne a zis pediatra si dr din spital ca sumetrolimul, epitrimul(ambele contin biseptol) sunt antib mai slabe care merge f bine pe digestiv si caile urinare...
Si eu il trimit sa mi aduca balonul cand e intr o criza de nervi si functioneaza scot limba

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 8:46     citat 

`neata!
multumim de cafeluta zambet

si eu vreau linkul cu ferma animalelor va rog zambet

sus

Denunta
gaby2007

Copii

06.01.2010 9:06     citat 

pai poate il pune cineva aici, nino de pe ce site ati comandat jucariile ????????

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

06.01.2010 9:15     citat 

de aici gaby
Jucariidinlemn.com

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 7 luni

06.01.2010 9:54     citat 

http://www.jucariidinlemn.com/product/f...57442.aspx aici e ferma animalelor

iar cartea se numeste ferma si e de la editura crisan

noi am avut o noapte horor, imi vine rau de somn.....s-a trezit la 4 jumate si n-a mai vrut sa adoarma s-a foit, s-a invartit pana si-a tras si pampers-ul si s-a udat toata,m-a muscat a plans...dar pace sa mai adoarma...pe la 8 aproape am adormit amandoua din noi si la 9 a sunat la interfon femeia cu laptele...deci gata somnul plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii

06.01.2010 10:02     citat 

eu ma gandeam sa-i iau de la piata niste pungute cu figurine de plastic in forma de animalute sunt pungute cu animale domestice si cu animale salbatice si apoi sa completez setul cu figurine care se vand la bucata la librarii...evident mai scumpisoare

sus

Denunta
gaby2007

Copii

06.01.2010 10:02     citat 

eu credeam ca e ca si o carte 3d

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 10 luni
MIRUNA: 12 ani, 5 luni

06.01.2010 10:47     citat 

Neata-buna,mamici si pitici! sarut Multumim de cafelutza,Sailor!Si de tratatie! sarut
Ferma animalelor am vazut-o si eu pe site-ul pe care l-a pus Ksde,dar in Real am vazut ceva mai frumos.Era o casuta mare si daca apasai pe animal facea mu,be (depinde pe ce animal apasai).Asteptam sa ne spui tu,Nino daca ti-a placut ,dupa ce o primesti. sarut sarut sarut

Roby,dar ce gateste mami asa gustos in oala? rad sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

06.01.2010 10:55     citat 

tato jucaria respectiva este si la chico...eu la ei am vazut-o si intr-adevar e dragutica...dar nu e altceva decat o jucarie muzicala.....aceleasi sunete de animale le are ema si pe un pian micut primit cadou si care a costat 10 lei nu vreo 50 cat era ferma animalelor la carefour

am savurat si eu acu' o felie de tort de la nico...asta dupa ce m-am inzdravenit cu o cafeluta virtuala...ca reala nu pot bea cred ca am o foarte severa lipsa de calciu fiindca de la un simplu 3 in 1 sau un pahar de cola ma ia cu palpitatii si stare de lesin

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

06.01.2010 11:13     citat 

buna dimineata si de la noi,

ploua si e urat afara...parca e toamna
roby... surprins surprins surprins ..ce mare te-ai facut...si baiat frumos are mami.... sarut sarut sarut sarut

noi avem cartea Ferma,am crezut ca de asta vb....dar ne-ar place si jucaria...
rad rad rad

ieri m-am distrat copios...am ajuns acasa si anamaria era in scaun sa pape,a trantit ceva pe jos si mama mea deja cu nervii la pamant ii spune:off toanto ce esti...la care anamaria:taci toato si a ridicat manuta la ea... surprins surprins surprins ..eu am amutit...mama la fel...nu am avut replica,bineinteles ca am convenit sa nu mai spunem nimic urat de fata cu ea ca ne trezim ca ne injura pe strada...asta pana o sa invete ce e bine si ce nu.... trist trist trist trist

sus

Denunta
ksde2000

Copii

06.01.2010 11:15     citat 

laura...cum ai intarcat-o pe miruna ca i se pregateste si emei o surpriza neplacuta...deja nu mai rezist...in primul rand sunt o epava si-n al doilea rand ma musca cumplit...asa ca astept sugestii care sa nu implice a o lasa cateva zile undeva

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: