· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 (40)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 (40)     
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

31.12.2009 9:15     citat 

La multi ani !

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

01.01.2010 9:05     citat 

La multi ani! sarut sarut sarut

sus

Denunta
lily_ana2008

Copii
Robert Stefan: 12 ani, 6 luni
am nascut deja!

01.01.2010 10:30     citat 

"Sorcova, vesela,
Să trăiţi, să-mbătrâniţi,
Peste vară, primăvară,
Ca un păr, ca un măr,
Ca un fir de trandafir"
Tare ca piatra,
Iute ca săgeata,
Tare ca fierul,
Iute ca oţelul.
La anul şi la mulţi ani!"

Buna dimineata si La multi ani !
La multi ani celor care si serbeaza ziua numelui de Sf Vasile! sarut
Un an nou cat mai bun, intelegere , sanatate si mult noroc va doresc sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

01.01.2010 12:09     citat 

La multi Ani!

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

01.01.2010 12:47     citat 

La Multi Ani !

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 9 luni
Ilinca: 12 ani, 5 luni

01.01.2010 1:30     citat 

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

01.01.2010 3:00     citat 

La multi ani, dragi mamici si pitici! Sa avem un an excelent!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.01.2010 3:06     citat 

Ne inscriem si noi pe lista cu fluturasi bolnaviori trist Chris e racita, la inceput stranuta si ii curgra nasul, acum i se "infunda". Nu vrea apa de mare, nu vrea bb. Urla cat o tin plamanii, plange la bb, asa ca am renuntat pentru ca mai rau i se infunda nasul. Bine ca nu a facut febra!

Si noi am stat acasa de Revelion...Fii-mea a fost extrem de fericita ca nu s-a mai culcat la ora ei, iar la 2.30 se certa cu mine ca vroiam sa o culc. in final am reusit, dar numai dupa ce am lasat-o cu jucarii in pat (si nu erau de plus prostit )

Doresc sanatate tuturor fluturasilor bolnaviori, dar si parintilor lor! Sa dea Dumnezeu ca aceste probleme de sanatate sa fie singurele in acest an si , in rest, sa pleznim de sanatate!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.01.2010 3:13     citat 

Multumesc tuturor pentru gandurile bune trimise finutzului nostru! Ieri l-am adus acasa! Uitasem cat pot fi de mititei sarut Sunt bucuroasa ca fina mea are lapte si ca imi asculta sfaturile legate de alaptat. Am bagat la cap tot ce ati scris voi si acum o ajut pe ea sa ii ofere baietelului ce nu a avut Chris. (Ieri mi-au dat lacrimile cand l-am vazut papand tzitzi. Se pare ca inca ma mai doare ca la mine nu a existat aceasta legatura)

In seara asta merg sa ii fac prima baita. Nu e un obicei, ci doar o ajut pe mamica. Nu stie cum sa ii faca, iar mama ei nici nu vrea sa auda. Cica pe fii-sa nu a scaldat-o vreo 2 saptamani dupa nastere pana nu a venit cineva sa o faca - de frica, cica. Asa ca o sa fac eu asta si o sa o invat sa se descurce singura in 2-3 zile. Recunosc ca am oarece emotii, dar...tineti-mi pumnii, va rog!

sus

Denunta
GRASANA

01.01.2010 3:32     citat 

happy new year!!!
Chris mami imi pare rau ca ai racit trist
Noi am facut revelionul la niste prieteni..unde sunt faorte multe jucarii si pentru Miruna a fost superfain.Eu am dansat , m-am simtit bine ..a fost frumos zambet
am facut un slide:

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 5 luni

01.01.2010 4:46     citat 

sa aveti parte de un an super bun, cu multa sanatate, fluturasii sa ne creasca mari si sa ne bucuram de ei
chris sa te faci repede bine
miruna dar te-ai distrat nu gluma
noi am fost la niste prieteni si ne-am distrat cum nu am mai facut-o de ani buni de zile. am dansat toata noaptea, ca la nunta foarte fericit , si ne-am simtit asa de bine ....daca o tinem asa tot anul e de bine sarut sarut sarut
emma a ramas acasa cu buni si sa culcat cumintzica la 10 surprins sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

01.01.2010 4:49     citat 

Si noi am facut un slide cu pozele restante de cand aveam zapada, de la Craciun, perioada de dupa, Revelion (cu fustita de blugi si cornite)...
Vizionare placuta!

Mirunel, ce eleganta ai fost!

sus

Denunta
GRASANA

02.01.2010 12:37     citat 

hello
Chris esti o scumpa sarut ce frumos iti sta cu codite zambet si ce frumos papai tu ..dai si la par rad
Alina ma bucur ca v-ati distrat de revelion..asa sa fie tot anul zambet

sus

Denunta
diriginta

Copii
VLAD ANDREI: 12 ani, 7 luni

02.01.2010 3:56     citat 

Mai fetelor, pe unde sunteti?

As vrea sa va intreb ceva; fluturasii vostri cum se comporta atunci cand le erup dintisorii?

Va intreb lucrul acesta pt ca zilele trecute mi-a zis cineva sa am mare grija ca imi scap copilul din mana. V era si e inca agitat pt ca trebuie sa ne iasa si ultimul canin. Nu stiu cum sunt copilasii vostri, dar V e un copil destul de cuminte zic eu; mai avem faze cand incepe sa planga atunci cand nu ii dau ceva , dar se calmeaza destul de repede. Ce am observat eu e ca nu mai prea reactioneaza atunci cand ii spun 'nu e voie' si atunci intervenind, normal ca se declanseaza o criza. De explicat incerc sa ii explic de fiecare data de ce nu e voie, dar sta si se uita la mine cu niste ochi mirati si apoi se apuca de urlat din nou parca si mai tare. Nu pot sa imi dau seama cat de mult intelege din cea ce ii explic eu.Cate o palmuta la fundic, recunosc ca ii mai dau asa ocazional si de cedat atunci cand are cate o criza nici nu poate fi vb, ma mentin pe pozitie oricat de urat ar face. De egoist e un copil ft egoist si ii trebuie fiecare jucarie pe care pun mana ceilalti copii; sincer aici nu stiu cum sa mai procedez, dar am inteles ca e doar o faza care odata cu varsta va trece. Aceeasi persoana mi-a zis ca e un copil alintat si oarecum mult prea iubit, mi s-a spus sa incetez sa mai pun vina pe dinti si pe 'bolile' lui vina ca astea nu o sa treaca niciodata. Acum imi cer scuze ca imi iubesc copilul atat de mult, imi cer scuze ca nu il bat non stop pentru te miri ce chestie ( ex; ca a deschis un sertar sau ca mi-a scos trei oale din dulap), imi cer scuze ca il las in pace dupa ce vad ca isi da cu pumnul saracul in obraz de durere si cand vad ca e foarte frustat ca nu stie cum sa imi comunice ceva, imi cer scuze ca il tin in brate si il mangai cand e bolnav; si voi stiti bine prin cate am trecut noi.

Sincer nu pot sa inteleg cum poti sa scapi din mana un copil de un an jumate.
Fiind profesor am vazut si vad multe lucruri si sincer va spun am jurat ca, copilul meu nu va fi unul 'necrescut'. Dar pote gresesc si pt asta va rog frumos spuneti-mi cum sunt piticii vostri, cum reactioneaza, cum este relatia voastra cu ei. Si va mai rog sa scrieti cum vedeti voi ca ar fi un copil alintat.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

02.01.2010 4:32     citat 

Ei da, asa spune si mama ca de nu sta fara mine, este prea rasfatata, si ca o sa am un copil "gura casca", dar nu sta mereu cu ea sa vada cum este in realitate. Si eu spun ca Sara este un COPIL CUMINTE si chiar este, mai are accese de plans daca nu fac ce vrea ea, dar ce noi nu avem foarte fericit . Asa ca lasa copilul in pace daca tu crezi ca este ok, nu ai de ce sa iti faci griji, poate cu egoismul zic eu, nu stiu cum reactioneaza Vlad, Sara daca ii zic ca nu este al ei nu pune mana.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: